PATAI GERGELY 2021.04.07 16:20 Frissítve: 2021.04.07 22:40

Fölényben játszva pontot szerzett a Siófok a Soroksár otthonában

Nyolc mérkőzésesre hízott a Siófok nyeretlenségi sorozata, miután a Balaton-partiak szerda délután gól nélküli döntetlent játszottak a Soroksárral. Mihalecz István tanítványai szinte végig jobban futballoztak vendéglátójuknál, de igazán nagy helyzet egyik csapat előtt sem adódott, így maradt az iksz.

Meddő siófoki mezőnyfölény a Haraszti úton (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–BFC SIÓFOK 0–0

Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR
Szécsi G. – Gárdos, Gengeliczki, Valencsik, Csontos – Gyömbér, Pászka – Orosz M. (Ramadan, 56.), Hudák M. (Korozmán, 61.), Szerető – Lovrencsics B. (Erdélyi, 88.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
SIÓFOK:
Hutvágner – Horváth M., Jagodics, Izing, Kiss B. – Nikházi (Szakály A., 62.), Cipf, Tajthy, Horváth P. – Elek B. (Balogh B., 74.), Tömösvári (Gaál B., 62.). Szakmai igazgató: Mihalecz István

Szerda délelőtt még havazott a fővárosban, a Soroksár–Siófok NB II-es bajnokira azonban már a Nap is jegyet váltott, sajnos továbbra is egyedüli nézőként szemlélhette az eseményeket. A kiesés elől menekülő Balaton-partiak február eleje óta nem nyertek, míg a hatodik helyen álló házigazda a Haraszti úton mindössze két vereséget szenvedett el a szezonban, s ezúttal is esélyesként futballozhatott.

Az első félidőben azonban nem sokat mutatott tudásából Lipcsei Péter alakulata, jobbára a siófokiak járatták a labdát, s a párharcokból is többnyire a vendégek jöttek ki győztesen. A mezőnyben nagy csata zajlott, a tizenhatosok előteréig azonban csak elvétve jutottak el a csapatok, így kevés helyzetet jegyezhettünk fel. A legnagyobb lehetőség a Siófok előtt adódott, előbb Horváth Péter, majd Tömösvári Bálint lövését kellett védenie Szécsi Gergőnek, míg a túloldalon csupán Szerető Krisztofer lapos próbálkozása okozott riadalmat.

A fordulás után Cipf Dominik szép kapáslövéssel jelentkezett, majd Horváth vette célba a bal alsó sarkot, Szécsi azonban leért a lövésre. A siófokiak továbbra is veszélyesebben futballoztak, de a Soroksár is könnyedén megszerezhette volna a vezetést, ha a csereként beállt Ammar Ramadan nagy helyzetben pontosabban céloz. Hutvágner eszén azonban ezen a napon nem lehetett túljárni, ahogyan a túloldalon Szécsi is lehúzta a rolót, így hiába mozgósított a hajrában mindkét fél nagy erőket a győzelemért, be kellett érniük a döntetlennel (0–0).

93. perc: Vége a mérkőzésnek, amely gól híján pontosztozkodással zárult. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három percet hosszabbít Görög Márió játékvezető.

88. perc: Kényszerűségből változtatott Lipcsei Péter, Lovrencsics Balázs szája szakadt fel, a helyén Erdélyi folytatja.

85. perc:
 Nikházi ugratta ki Cipfet, de Gengeliczki visszaért, s az utolsó pillanatban menteni tudott.

81. perc: Jagodics akasztotta Ramadant, s bár a játékvezető helyesen előnyszabályt alkalmazott, utólag előhúzta a sárga lapot.

Egyórányi nihil után a hajrára megélénkült a játék, érezhetően egyik csapat sem érné be a döntetlennel.

76. perc: Kiss Balázs ütközött Gárdossal, a játékvezető utóbbinak mutatta fel a sárga lapot.

74. perc: Bencék cseréje a vendégeknél, Elek helyén Balogh folytatja a játékot.

71. perc: NAGY VÉDÉS! Jagodics hibáját kihasználva Korozmán tálalt Ramadan elé, de utóbbi lapos lövését bravúrral fogta Hutvágner.

69. perc: Gaál végezhetett el szabadrúgást jó helyről, ám tekerése elszállt a keresztléc felett.

65. perc: Pászka szabadrúgása eljutott Csontosig, de a visszazáró védők szerelni tudtak.

62. perc: Kettős csere a vendégeknél, Tömösvári helyett Gaál Bálint érkezett, míg Nikházit Szakály Attila váltotta.

61. perc: Hudák maradt lent egy párharcnál, de a saját lábán hagyta el a pályát, csereként Korozmán folytatja a helyén.

56. perc: Először cserélt a Soroksár, Orosz Márk nevével olvasóink sem sokat találkozhattak, a helyén Ramadan hozhat új lendületet a hazaiak játékába.

54. perc: Egy szépen felépített támadás végén Kiss Balázs tekerése kerülte el a soroksári kaput.

50. perc: Továbbra is jobban játszik a Siófok, ezúttal Horváth Péter vette célba a bal alsó sarkot, Szécsi azonban leért a lövésre.

48. perc: Horváth Milán tanári beadását követően Cipf lőtt félfordulatból, de Szécsi a helyén volt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik szakvezető sem változtatott.

Mezőnyjáték jellemezte az első félidőt (Fotó: Tumbász Hédi)

45. perc: Nincs hosszabbítás az első játékrész végén, a szünetben 0–0-s állást mutat az eredményjelző.

Az első félóra siófoki mezőnyfölényét követően kiegyenlítettebbé vált a játék képe, ám továbbra sem rágjuk tövig a körmünket, lassan csordogál a mérkőzés.

38. perc: Valencsik lökött nagyot ellenfelén, majd reklamált is, a játékvezetőnél pedig betelt a pohár, s felmutatta a sárga lapot.

35. perc: Itt az első nagyobb lehetőség, Szécsi előbb Horváth Péter lövését védte lábbal, majd Tömösvári ismétlését tolta ki a bal alsó sarok elől.

31. perc: Tajthy vállalkozott lövésre 18 méterről, az életerős próbálkozás elzúgott a jobb felső mellett.

28. perc: Éledezik a Soroksár, ezúttal Szerető remek beadását kellett a mezőnybe öklöznie Hutvágnernek.

26. perc: Csontos indítása találta meg a leshatárról kilépő Szeretőt, de a támadó két védő gyűrűjében rossz megoldást választott, így Hutvágner könnyedén fogta a lövést.

A hazaiaknál Takács Zsombor és Derekas Zoltán is hiányzik, mindketten a DVSC ellen gyűjtötték be ötödik sárga lapjukat.

19. perc: Egy szabadrúgás-kombináció végén Cipf tekerése szállt méterekkel fölé.

Némi meglepetésre többet birtokolja a labdát és veszélyesebben támad a Siófok, de a kapuk nem forognak veszélyben.

11. perc: Horváth Péter cselezte be magát a tizenhatoson belülre, lapos lövését Szécsi tolta szögletre.

8. perc: Tömösvári baloldali szögletét követően Horváth Milán fejese kerülte el a kaput.

6. perc: Izing lépett oda ellenfelének, villant a sárga lap.

Egyszerű, de nagyszerű: tiszta feketében a hazaiak, fehérben a vendégek.

1. perc: Felharsant a kezdő sípszó, útjára indult a labda.

Hazai pályán imponáló a Soroksár mérlege (Fotó: Tumbász Hédi)

ELŐZMÉNYEK

A két csapat őszi mérkőzésén 3–2-es győzelmet aratott a Soroksár a Siófok otthonában, az akkor duplázó Magyari Szilárd most a cserepadon foglal helyet.

A Siófok a bennmaradásért küzd, a Balaton-partiak éppen a vonal felett, a 17. helyen állnak. Mihalecz István alakulata a háromhetes bajnoki szünetet követő első mérkőzésen sokáig döntetlenre állt a negyedik helyezett Pécs ellen, ám a második játékrész derekán a baranyaiak háromszor is betaláltak, így végül fölényes győzelmet arattak. A siófokiaknak nagyon kellenek a pontok, hiszen a közvetlen riválisok közül a Kazincbarcika és a Szentlőrinc a sárga-kékekhez hasonlóan 30 mérkőzésen 30 pontot szerzett, az említett csapatok ádáz harcot vívnak a kiesés elkerüléséért. A balatoniak ebben a naptári évben még nem örülhettek győzelemnek, ezt a rossz sorozatot szakítanák meg ma délután Soroksáron.

A házigazda Soroksár vasárnap a Nagyerdei Stadionban vendégszerepelt, s kiélezett, jó iramú mérkőzést játszott a DVSC-vel, amely a bajnokaspiráns 2–0-s győzelmével zárult. A sárga-feketék több nagy helyzetet is kialakítottak, ezúttal azonban nem sikerült betalálniuk, nem úgy, mint legutóbbi hazai fellépésük alkalmával, amikor háromgólos hátrányból fordítva 5–4-es győzelmet arattak a Budaörs felett. A fővárosi alakulat 48 ponttal az előkelő hatodik helyről várhatja a Siófok elleni összecsapást, a Haraszti úton mindössze két vereséget szenvedett a szezonban Lipcsei Péter alakulata.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt időszakban a középmezőny elejére felkapaszkodott Soroksár az előző hét fordulóban mindössze egy pontot összekapart BFC Siófok ellen.

2021.04.12 20:52:26

Labdarúgó NB II THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A Fáy utcában bajnokként akarják kivívni az NB I-et.

2021.04.10 10:20:49

Labdarúgó NB II F. B., P. Gy.

A ráadásban egyenlített a Hali • Hármat vágott a Szentlőrinc és a Szolnok • Priskin mentett pontot az ETO-nak.

2021.04.09 21:06:49

Labdarúgó NB II VARGA BALÁZS

Meglepetésre a Tisza-partiak három góllal győzték le a fővárosiakat, Novák Csanád kettőt vállalt.