NB II: Haladás-győzelem az első forduló záró meccsén Pécsen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.08.02. 22:00
Nagyot küzdött egymással a két csapat a mezőnyben (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 1. fordulójának záró mérkőzésén a Pécs a Haladást fogadta, és nem bírt vele, a szombathelyiek 1–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

PÉCSI MFC–Szombathelyi Haladás 0–1 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion,2500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Aradi József, Kovács Gábor)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Króner, Katona L. – Ivanovic (Kövesdi, 14.), Futó, Bartha (Hursán, 63.), Hegedűs Márk (Marques-Airosa, a szünetben) – Geiger (Svedyuk, a szünetben), Bíró B (Tihanyi, 66.). Vezetőedző: Vas László
Szombathely: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Szekér, Holdampf, Kiss B., Doktorics (Csilus, 58.) – Délczeg (Romic, 79.), Tóth M (Horváth R., 71.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth M. (45+2.)

Lendületesen kezdte a Szombathely elleni idénynyitóját a PMFC. Geiger már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de lapos lövése egyenesen Rózsa kezébe ment. Ezt követően mindkét kapu előtt voltak veszélyes jelenetek. Geiger Bartha passzából került ismét óriási helyzetbe, a labda lecsúszott baljáról, így szinte egyenes vonalban hagyta el a pályát. Védenie Helesfaynak kellett nagyot, Tóth Milán közeli próbálkozásába vetődött bele bravúrral. Az első játékrész hosszabbításában viszont már esélyt sem kapott erre a pécsi hálóőr, miután a szombathelyiek egy kontrával mattolták a hazai védelmet. Épp Tóth érkezett ismét, megszerezve a vezetést a vendégeknek.

A fordulást követően kőkemény háború alakult ki a két csapat között, de leginkább a mezőnyben küzdöttek a csapatok, egyik sem igazán tudott ziccert kialakítani. Igaz, egy idő után, a Haladás nem is igazán erőltette a támadást. Az egyenlíteni akaró hazaiak is leginkább csak helyzetecskékig jutottak, ám Futó is mellé lőtt, illetve Tihanyi fölé csúsztatott. A végén Rácz László egyenlíthetett volna, Rózsa azonban fogta a közeli fejest, így maradt a 0–1.

Vége a találkozónak! maradt a 0–1.

90+1. perc: Egy jobb oldali szögletre Rácz érkezett remekül, de Rózsa másodikra megfogta a közeli fejest.

80. perc: Holdampf nagyon csúnyán rácsúszott Hursán lábára, sárga lap a jutalma.

79. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, Délczeg helyett Romic érkezett.

Futóék (labdával) hajtottak az egyenlítésért, de nem voltak elől elég élesek (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

71. perc: Tóth Milán helyére Horváth Rajmund érkezett a Szombathelyi Haladásba.

70. perc: Tihanyi csúsztatott egy távoli bedobást a kapu fölé.

69. perc: Csilus kapott sárga lapot Marques-Airosa buktatásáért.

68. perc: Futó vett le a tizenhatoson belül egy beadást, de balos lövése a kapufa rossz oldalán hagyta el a játékteret.

66. perc: Ismét cserélnek a hazaiak. Tihanyi jön Bíró helyére.

63. perc: Bartha helyén a debütáló Hursán folytatja a Pécsben. Közben a két csapat leginkább a mezőnyben vív egymással, helyzetig egyik sem igazán jut.

Voltak szép momentumok a mérkőzésen (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)

58. perc: Cseréltek a vendégek, Doktorics helyére Csilus érkezett a pályára.

50. perc: Sági beadására Kövesdi és Bíró is érkezett, de Rózsa lehalászta előlük a levegőből.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben kettőt változtattak a hazaiak, Geiger helyett Svedyuk, Hegedűs helyett Marques-Airosa érkezett.

A hivatalos információk szerint Nemanja Ivanovic, ahogyan földre érkezett, alkartörést szenvedett.

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. Mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést már a találkozó elején, azonban a nagy igyekezet csapkodó játékba torkolt, amikor pedig már mindenki a szünetre készülődött, a szombathelyiek kontrája góllá érett. Tóth Milán érkezett remekül Délczeg labdájára, s lőtt a kapuba, ezzel megkönnyítve Németh Szabolcs vezetőedző félidei dolgát.

Vége az első félidőnek!

45+2. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Haladás.Egy kontra végén Délczeg maradt teljesen egyedül a tizenhatos jobb szélénél, középmagas centerezésére pedig Tóth Milán érkezett remekül, s a kapu jobb oldalába lőtt kapásból.

45. perc: Két perc hosszabbítást jelez a játékvezető.

44. perc: Az első játékrész utolsó negyed órájára csapongóvá vált a játék. Mindkét csapat hosszú indításokkal operált, azonban ezek nem voltak elég pontosak ahhoz, hogy veszélyeztetni tudjanak.

30. perc: Egy kontra végén Délczeg maradt egyedül, s lőhetett 20 méterről, de labdája messze elkerülte a kaput.

29. perc: Futó óriási bedobását követően Geiger elé kavarodott a labda, aki félfordulatból fölé vágta azt.

26. perc:A hazaiak csapatkapitánya, Futó Zsombor kapott sárga lapot egy a felezőnél elkövetett szabálytalanságért.

23. perc: Bartha a jobb felsőt vette célba a szabadrúgásból, de centikkel eltévesztette a célt.

22. perc: A tizenhatos bal sarkáról végezhet el veszélyes szabadrúgást a PMFC, miután Kállai buktatta az előrehúzódó Katonát.

19. perc: Megjött a hivatalos adat, 2500 szurkoló érkezett a mérkőzésre.

18. perc: Doktorics indult be a jobb oldalon, át is emelte Helesfayt, de a kapu előtt elment keresztbe a labda, s így kirúgás következhetett.

15. perc: Tóth Milán került ziccerbe, de óriási bravúrral védte lövését Helesfay.

14. perc: Pár perc emberhátrányban való játék után a debütáló Kövesdi Péter érkezett a sérült játékos helyére.

11. perc: Ivanovicot rúgták meg közelről érzékeny helyen labdával, amíg ápolják, nagyjából kétezer torokból zúg a „Hajrá Munkás!”. A gyúrók cserét kértek Vas László vezetőedzőtől, a közvetítő állásból úgy tűnik, eltört a futballista keze.

7. perc: Bartha parádés kiugratásával indulhatott teljesen egyedül Geiger, de lecsúszott baljáról a lövés, s így 5 méterrel elkerülte a kaput a lövése.

A két gárda a kezdőbe 2-2 újoncot nevezett, a hazaiaknál Nemanja Ivanovic és Bíró Bence, míg a másik oldalon Szekér Ádám és Délczeg Gergely debütál.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A tiszta feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát! A vendégek tiszta fehérben léptek pályára. Geigerazonnal lövőhelyzethez jutott. A tizenhatoson belülről, nagyjából tizenhárom méterről lőtt Rózsa kezébe laposan.

A PMFC felkészült a Haladás elleni meccsre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző idényben remekül szereplő Pécs a Haladással szemben.