Kitartott a Pécs a végéig, és nyert a Csákvár ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.02.21. 13:50
Preklet látványos próbálkozással sem sokkal tévesztett el a célt (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A Pécsi MFC Adamcsek góljával legyőzte a kiesés ellen küzdő és az egyenlítésért nagy erőket mozgósító Csákvárt a labdarúgó NB II 25. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
PMFC: Helesfay – Sági, Króner, Preklet, Katona L. – Óvári (Kónya, 52.), Futó (Németh M., 52.), Bartha (Rácz L., 72.) – Grabant, Adamcsek (Bajner, 72.), Hegedűs M. (Geiger, 59.). Vezetőedző: Vas László
Csákvár: Markek – Major G. (Albert, 72.), Vaskó, Tányéros (Csató, 60.), László N. (Vörös T., 84.) – Mészáros D. (Murka, 60.), Madarász – Kocsis B., Mim, Sejben (Baracskai, 60.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Adamcsek (34.)

Jó iramú mérkőzést játszott egymással a PMFC és a Csákvár. Bár ordító helyzetekből és gólokból nem jutott sok az első játékrészre, a mezőnyben és a kapuk előterében is próbálkoztak látványos megoldásokkal a felek.

Az aktívabban kezdő hazaiak így is már a 2. percben megszerezhették volna a vezetést. Hegedűs remek passzát követően Bartha azonban nem lőtt azonnal ballal, és a visszacsel után már több védő is előtte állt. Egy ziccer viszont a másik oldalon is kimaradt. Sejben ugrott ki a védők közül nagyszerű ütemben, de lövése után a labda a kapu mellé szállt.

A jég a 34. percben tört meg, ekkor Adamcsek Mátékapott remek labdát Hegedűstől, és egy cselt követően az ötös bal sarkáról ballal kapura lőtt. Bár még bele tudott kapni egy védő a labdába, az a kapuba hullt.1–0

A szünet előtt még Grabantnak volt egy nagy szólója a jobb szélen, de centerezését követően Adamcsek már nem tudott kapura lőni.

Markek remekül védte a csákváriak kapuját (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

A fordulást követően továbbra is nagy erőket mozgósítottak a csapatok, a Pécs pedig többször is közel került ahhoz, hogy növelje előnyét, Markek viszont bravúrokkal meccsben tartotta a Csákvárt. Miközben a vendégek egyre támadóbb szellemű felfogásra váltottak, a Pécs annál inkább állt át védekezésre. Vas László két védővel bővítette csapatát, azonban az utolsó percben így is a hazaiak jutottak büntetőhöz. A vendég kapusa, Markek viszont azt is hárította, így maradt az 1–0.

Vége a találkozónak! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc:Kónya büntetőjét védte Markek, az ismétlést fölé lőtte a támadó.

89. perc: Geigert rántották le. Tizenegyes jön a pécsiek javára!

84. perc: Cserél a Csákvár. László helyére Vörös érkezett.

82. perc: Gyors támadást vezetett a Pécs. Kónya Geigert ugratta ki, utóbbi lövését védte Markek, de kipattant róla a labda.

81. perc: A Csákvár totális támadásba ment át, minden mezőnyjátékosa a Pécs térfelén van, de Kocsis elvesztette a labdát a jobb szélen.

76. perc: Króner is besárgult.

Adamcsek egyszer tudott túljárni Markek kapus eszén (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

72. perc: A Csákvárnál Major helyére Albert érkezett, míg a PMFC-ben Adamcsek helyén Bajner, Bartháén pedig Rácz László folytatja.

70. perc: Katona kapott sárga lapot egy szabálytalanságért.

69. perc:Sági Geiger elé ívelt a jobb oldalról, akinek négy méterről eleresztett bombáját Markek bravúrral védte, majd az ismétlésbe is belevetődött.

60. perc: Hármat cserélt a Csákvár. Mészáros Dávid, Sejben és Tányéros hagyták el a pályát, Csató, Murka és Baracskai érkezett.

58. perc: Hegedűs miatt állt a játék. A pécsi balszélső a kezdőkörben feküdt le visszazárás közben. Végül letámogatták a pályáról. Helyére Geiger érkezett.

Bartha nagyon aktív volt a meccsen (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

56. perc: Sejben átfűzte Ságit, majd nekirohant, a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

52. perc: Kettőt cserélt a PMFC. Futó Zsombor és Óvári Zsolt hagyta el a pályát, helyükre Németh Márk és Kónya Dávid érkezett.

51. perc: Madarász kapott remek labdát tizenöt méterre a kaputól, de laposan a jobb alsó mellé lőtt.

50. perc: Adamcsek kapott sárga lapot egy kései becsúszásért.

48. perc: Hegedűs húzta meg a bal oldalon a labdát, s egészen az ötös és az alapvonal találkozásig vezette, de a visszakészítése nem volt pontos.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Grabant lefordult László Noelról, majd állva hagyta védőjét, centerezését pedig Adamcsek át is tudta venni az ötös szélén, de Tányéros vonalon kívülre tudta kotorni a labdát. Ezzel pedig véget is ért az első félidő.

Vaskó és Adamcsek nagyot küzdött a labdáért a csákvári ötösön (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

34. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Hegedűs passzolt Adamcsekhez, aki az ötös vonalán csinált balra egy lövőcselt, majd ballal tüzelt. Bár lövése megpattant egy védőn, a kapu bal oldalába hullt a labda.1–0

30. perc: Sejben kiváló labdát kapott, de a kirohanó Helesfay jól zárta a szöget, így nem talált kaput balról 10 méterről a balszélső.

23. perc: Futó kapott sárga lapot a felezőnél elkövetett szabálytalanságért.

15. perc: Sejben passzolt Daru elé, de ő el akarta engedni a labdát, így Futó fel tudott szabadítani.

10. perc: Kocsis tekert középre a jobb oldalról, de Darunak kicsit magasan jött. Sági tisztázott.

Felpörgött a meccs elejére a PMFC (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

9. perc: Bartha három embert is kicselezett, majd a tizenhatos széléről lőtt, de Tányéros blokkolta a lövést.

7. perc: Adamcsek baloldali beadását Markek lehúzta Grabant elől.

2. perc: Hegedűs emelt nagyszerűen Bartha elé, aki az ötös bal sarkán csinált egy lövőcselt visszafelé, majd a megérkező védőkbe lőtte a labdát jobbal.

Bartha lövését a második percben blokkolni tudták a védők (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

1. perc:A hagyományos piros-fekete mezében játszó Pécs kezdte a találkozót.

Vaskó is hajtotta a társakat a bemelegítés alatt (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a tavasszal a dobogóról éppen lecsúszó Pécsi MFC a még mindig kieső pozíciót elfoglaló Aqvital FC Csákvár ellen.