Hazai pályán kapitulált a Pécs a Békéscsaba ellen

2022.04.24. 16:50
Hegedűs Márk nem tudott túljárni a csabai védők eszén (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Gyorsan hátrányba került a Pécsi MFC labdarúgócsapata a vendég Békéscsabával szemben az NB II 34. fordulójában, sőt a félidő végére már kettővel mentek a vendégek. A hátralévő időben a baranyaiaknak már csak szépíteniük sikerült.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–2 (0–2)
Pécs
, PMFC Stadion, 500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Kulman Tamás)
Pécsi MFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Katona L., Marques-Airosa (Károly B., 59.) – Kónya (Tihanyi, 77.), Futó (Zsemlye, a szünetben), Nikitscher, Hegedűs M. – Bíró B. (Adamcsek, a szünetben), Szabó Z. (Grabant, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Békéscsaba: Czinanó (Winter, 90.) – Hodonicki, Farkas M., Bora, Kitl – Puskás G., Sipos G., Király P. (Babinyecz, 90.), Máris (Ilyés, 69.) – Horváth P. (Szabó P., 90.), Lukács R. (Tóth D., 69.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző:Károly B. (60.), ill. Farkas M. (2.), Lukács R. (44.)
Vas László: – Megérdemelten vitte el a három pontot a Békéscsaba, két olyan szituációból kaptunk gólt, ami eddig nem volt jellemző ránk.
Brlázs Gábor: – A fiúk betartották, amit megbeszéltünk, megvoltak a lehetőségeink arra, hogy korábban is lezárjuk a mérkőzést, de így is elégedett vagyok. Ha így folytatjuk, meglesz a bennmaradás.

Ennél rosszabbul nem is kezdődhetett volna a PMFC számára a Békéscsaba elleni találkozó. Már a második percben sokkolták a vendégek a piros-feketéket és szurkolóikat. Jobb oldali szögletet követően Farkas Márk csúsztatott a rövid kapufától a hosszú alsó sarokba.

Bár a Pécs helyzeteket dolgozott ki a folytatásban, az egyenlítéshez nem járt igazán közel. A vendégek viszont veszélyesen kontráztak. A szünet előtt ismét szöglet után kapitulált a PMFC. A labda az ötösre érkezett, ahonnan a vendégek támadója kapura is pöckölte, ugyanebbe még beleért Helesfay, a kipattanót pedig Lukács Raymond már a bal kapufa mellet a hálóba vágta.

A második félidő elején kiderült, sikeresek voltak Vas László szünetben végrehajtott cseréi, hiszen három frissen beálló játékosa hozta össze a szépítést a 60. percben. Grabant centerezését előbb Adamcsek lőtte kapura, majd a kipattanót első labdaérintésével Károly passzolta a kapuba. A Pécs ugyan közel állt hozzá, de egyenlíteni már nem sikerült. 1–2

A találkozó ráadásában a PMFC szurkolói a lelátón egymással kezdtek lökdösődni.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

Véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert a vendég Békéscsaba. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Hármat cserélt a Békéscsaba. A bordasérülést szenvedett kapus, Czinanó helyett Winter, illetve Horváth Péter helyére Szabó Péter és Király Patrik helyére Babinyeczjött.

85. perc: Adamcsek szabadrúgása kijött Czinanóról, az ismétlést követően egy vendégvédő a gólvonalról mentett. Közben két játékos, a békéscsabai kapus és egy hazai támadó lent maradt a földön. Czinanót úgy tűnik, le kell cserélni, hordággyal mennek érte.

Mindössze egy labdaérintés elég volt Károly Bálintnak ahhoz, hogy betaláljon (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

83. perc: Ilyés Tamásra nem figyelt senki középen, de Helesfay bravúrral, lábbal védte a tizenötről érkező lövését.

77. perc:Kónya hagyta el a pályát, Tihanyi folytatja a helyén a PMFC-ben.

75. perc: Tóth Dániel lépett ki a jobb oldalon, már Helesfay mellett is elhúzta a labdát, de az üres kapuba már nem sikerült eltalálnia.

73. perc:Tóth Dániel be is sárgult.

Adamcsek kulcsfontosságú cserének bizonyult (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

69. perc:Lukács Raymond és Máris vonult le a Békéscsabából, Tóth Dániel és Ilyés Tamás váltotta őket.

67. perc: Közel állt a PMFC ahhoz, hogy összehozzon még egy gólt a Békéscsabának. Helesfay és Katona nem értette meg egymást, Lukács Raymond pedig kettőjük közt egy méterre a kaputól lecsapott a labdára, irányítani viszont már nem tudta azt. A szögletet követően Farkas Márk fejesét bravúrral védte Helesfay.

60. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Szépít a PMFC! Grabant centerezését Adamcsek tette volna kapura, de egy védőről vissza pattant a próbálkozás, a kipattanót azonbanKároly Bálint az első labdaérintéséből hét méterről a kapu jobb alsó sarkába passzolta.1–2

59. perc: Marques-Airosa helyére Károly Bálint érkezett a Pécsbe.

48. perc:Hegedűs Márk vállalkozott tizenhét méterről, takarásból, de balos tekerése nem volt elég pontos.

46. perc: A hátrányban lévő PMFC hármat is cserélt a szünetben. Bíró Bence, Szabó Zalán és Futó Zsombor nem jött ki a második félidőre, helyüket Grabant, Zsemlye és Adamcsek vette át.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

45 perc: Véget ért az első félidő!

Hegedűs Márknak ezúttal nem voltak váratlan húzásai (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

44. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Már kettővel megy a Békéscsaba.Egy szögletet követően Helesfay nem tudta megszelídíteni a közelről rálőtt labdát, a kipattanóraLukács Raymond csapott le, és bombázott a bal kapufa mellé középmagasan.0–2

43. perc: Puskás Gábor bőrözte be Katonát, majd középre tálalt, de a társ Rácz Lászlóba lőtte laposan.

37. perc: A mérkőzés irama tovább lassult, a két csapat ritkán jut a kapura veszélyes távolságba, de akkor is elég jól zárnak ahhoz a védelmek, hogy a kapusoknak ne kelljen izgulniuk.

25. perc: Egy bal oldali szögletet Fotó elé fejeltek a vendég védők, de a pécsi középpályás a tizenhatos vonaláról eleresztett lövésébe bele tudta vetni magát egy békéscsabai.

20. perc: Máris sárgult be.

19. perc: Hegedűs adott el a felezőnél egy labdát, amiből a vendégek középpályása Horváth Pétert indította. Helesfay jól rohant ki, és húsz méterre a kaputól jó ütemben csúszott be a támadónak.

13. perc: Bíró kapott jó labdát a büntetőterületen belül, de nem tudott lefordulni a védőjéről. Így Hegedűs elé került a labda, aki jobbal mellé tekert.

6. perc: Nikitscher lőtt egy szögletet követően tíz méterről, de a védők erdejében nem talált kaput.

A Békéscsabának jól sikerült felpörgetnie magát a meccsre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

2. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Békéscsaba! Egy szögletet csúsztatott a rövidről a hosszú alsóba Farkas Márk.0–1

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó PMFC indította útjára a labdát.

Lendületesen melegített a meccs előtt PMFC (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hat bajnokiján négyszer ikszelő Pécsi MFC a legutóbbi négy meccséből hármat elveszítő Békéscsaba ellen. A vendégeknél most debütál az új vezetőedző, Brlázs Gábor.