Magabiztosan győzte le a Nyíregyháza a Békéscsabát

2022.05.08. 16:50
A kép csalóka, a Szpari játékosai egy lépéssel a csabaiak előtt jártak (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a játéknap előtt 10. helyezett Nyíregyháza a 16. helyen álló Békéscsabát fogadta. A Szpari gólerősen játszva, 3–0-ra legyőzte a bennmaradásért küzdő lila-fehéreket.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–0 (1–0)
Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA
: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári (Papucsek, 74.), Debreceni Z. (Godwords, 77.) – Vass P., Sigér Á., Paku (Zamostny, 74.), Gresó (Pócsik, 74.) – Hamed, Kovács Á. (Novák Cs., 60.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G, Farkas M., Bora, Hodonicki (Ilyés, 63.) – Horváth P. (Tóth D., 89.), Kitl M., Sipos G. (Zvara, a szünetben), Szabó P. (Mikló, a szünetben) – Máris, Lukács R. (Gránicz, 73.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Vass P. (14.), Lukács R. (58. – öngól), Hamed (70.)
Feczkó Tamás:
– A vezető gólig nagyon jól játszottuk, több ziccert is kialakítottunk, és ez azért nagy szó, mert szervezett, focizni akaró csapat ellen sikerült. A szünet után jókor jött a második találatunk, amelyet követően újabb ziccereink voltak, amelyek közül egyet értékesítettünk is.
Brlázs Gábor:
– Az első félidőben megilletődötten játszottunk. A második játékrészt már jobban kezdtük, de egy egyéni hiba megkaptuk a második gólt, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A játék képe alapján a Nyíregyháza megérdemelte a győzelmet.

Sok párharc jellemezte a meccset (Fotó: Trifonov Éva)

Lendületesen kezdett a Nyíregyháza, erőfeszítéseit hamar gól koronázta, aztán kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A nagyobb lehetőségek a félidő végén ismét a Szpari előtt adódtak, és nem úgy tűnt, hogy a Békéscsaba az a csapat, amelyik az életéért küzd...

A szünet után jobban kezdtek a vendégek, ám a góllövőlista vezetője, Lukács Roland érthetetlen módon – szokásától eltérően – a saját hálójába fejelt, Hamed találata után pedig végképp megpecsételődött a vendégek sorsa. A Szpari hat nyeretlen meccs után győzött ismét, míg a kiesés ellen küzdő csabaiak továbbra is nehéz helyzetben vannak. 3–0

20. III. Kerületi TVE368101833–60–2734

Vége a mérkőzésnek, magabiztosan, 3–0-ra győzött a Nyíregyháza!

90+1. perc
: Egy jobboldali beadást Tóth Dániel csúsztatott kapura, de Fejér bravúrral kiütötte a labdát!

88. perc:
Sigér is sárgát kapott a hazaiaknál.

88. perc:
Tóth Dániel érkezik Horváth Péter helyére a csabaiaknál.

86. perc:
Egy gyors hazai kontra során Zamostny lódult meg, Novák "elvitte" tőle az egyik védőjét, de a támadó jobb alsó sarokba tartó, megpattanó lövését Winter védte.

84. perc:
Gránicz ment el a jobb oldalon, éles szögből kapura emelt, de Fejér szögletre ütötte a labdát.

78. perc:
Itt az utolsó hazai csere, Godwords érkezik Debreceni helyett.

74. perc
: Újabb nyíregyházi cserék, Paku, Jánvári és Gresó jön le, Zamostny, Papucsek és Pócsik jön be. A vendégeknél Gránicz Patrik lépett pályára három perccel korábban Lukács Raymond helyett.

70. perc: Paku szerzett labdát, betört a 16-oson belülre, középre adott, ahol Hamed Yasin érkezett és laposan a hálóba lőtt! 3–0

67. perc:
Egy jobboldali szöglet után Bora fejelt, de az egyik védőről lepattant a labda, a kipattanó pedig Ilyés elé kerül, aki Fejér kezébe csavart.

63. perc:
Hodonicki helyett Ilyés Tamás érkezett a vendégeknél.

62. perc:
Egy beadás után Jánvári fejelt a hálóba, de a játékvezető lökés miatt nem adta meg a gólt.

60. perc
: Itt az első hazai csere, Kovács Ádám helyett Novák Csanád folytatja a játékot.

58. perc: GÓÓÓÓL!! Gresó baloldali szögletét a rövid saroknál álló Lukács Raymond a saját kapujába fejelte! 2–0

56. perc: Lukács kapott egy indítást a jobb oldalon, egy pattanás után lőtt, nem sokkal fölé.

52. perc: A frissen beállt Mikló lőtt a jobbösszekötő helyéről lőtt kapura, és a 15 méteres lövés nem sokkal ment el a bal alsó mellett.

Erőszakosabban kezdte a második félidőt a Békéscsaba, de nagy lehetőségig még nem jutott el.

46. perc:
Elkezdődött a második játékrész.

Kettőt cserélt a szünetben a Békéscsaba, Sipos Gábor helyett Zvara Levente, míg Szabó Péter
helyett Mikló Roland folytatja.

Vass Patrik góljával vezetett egy félidő után a Szpari (Fotó: Trifonov Éva)

Lendületesen kezdett a Nyíregyháza, erőfeszítéseit hamar gól koronázta, aztán kiegyenlítettebbé vált a játék képe. A nagyobb lehetőségek a félidő végén ismét a Szpari előtt adódtak, így egyelőre nem úgy tűnik, hogy a Békéscsaba az a csapat, amelyik az életéért küzd...

45+1. perc: Vége az első félidőnek, amelyet követően 1–0-ra vezet a Nyíregyháza.

40. perc: Paku jobboldali szögletét Debreceni fejelte fölé úgy, hogy még beleértek, majd a következő, balról érkező szögletet követően Gengeliczki lőtt közelről fölé.

31. perc:
Paku kapott sárga lapot Kitl felrúgásáért.

27. perc:
Hodonicki kapott sárgát Vass Patrik felrúgásáért.

23. perc:
Paku ment el a bal oldalon, beadott, középen Kovács Ádám szedte össze a labdát, védője szorításában kapura lőtt, de blokkolták, majd a rossz felszabadítás után Gresóhoz került a labda, aki 14 méterről lőtt, de Winter lábáról kipattant a labda!

23. perc:
Egy szöglet után középen Kitl fejelt fölé.

15. perc: Azonnal egyenlíthettek volna a vendégek, de Sipos lövését bravúrral hárította Fejér!

Megérdemelt ünneplés a gól után (Fotó: Trifonov Éva)

15. perc: GÓÓÓL! Gresó ment el a bal oldalon, laposan középre adott, ahol érkezett Vass Patrik, a középpályás 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt! 1–0

14. perc:
Itt az eIső csabai lehetőség, Horváth Péter lőtt mellé 25 méterről.

10. perc
: Paku adott be balról, ismét Hamed érkezett középen, de 3 méterről, védője szorításában fölé lőtt!

9. perc
: Debreceni baloldali beadása tisztán találta meg középen Hamedet, a támadó 9 méterről a jobb kapufára fejelt!

7. perc: Hamed került lövőhelyzetbe, 14 méterről tüzelt, de lövése lepattant.

1. perc
: Elkezdődött a mérkőzés, a Nyíregyháza indította útjára a labdát.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Trifonov Éva)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 10. helyen álló Nyíregyháza otthonában a kiesés elől menekülő, 16. helyezett Békéscsaba.