Dráma a végjátékban: a Vasas öt perc alatt fordított és szerezte meg a győzelmet

F. E.F. E.
2020.12.06. 16:50
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a 18., kieső helyen álló Kazincbarcika a 4. helyezett Vasast fogadta. Bár a borsodiak a 60. percben megszerezték a vezetést, a Vasas az utolsó öt percben fordított és három ponttal távozott Kazincbarcikáról.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
20. FORDULÓ

KAZINCBARCIKAI SC–VASAS 1–2 (0–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna,
zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Máyer Gábor, Ország Péter)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik (Iszák, 83.), Dávid Z., Oltean, Farkas A. – Toma, Kelemen (Oldal, 83.), Németh T., Borbély B. (Mikló, 65.) – Korbély, Kovac (Bereczki, 93.). Megbízott vezetőedző: Kriston István
VASAS: Jova –Terbe (Kilyén, 79.), Szilágyi Z., Otigba, Silye – Hidi M. S., Pátkai, Kovács M. (Szatmári L., 79.), Radó (Vernes, 64.) – Feczesin, Balajti (Pekár, 73.).Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerzők: Kovác (60.), ill. Vernes (87.), Otigba (90+2.)

A Vasas már tíz meccse veretlen, a Kazincbarcika nyolc találkozó óta nyeretlen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A Kazincbarcika megbízott vezetőedzővel készült a Vasas ellen. Mindenképpen nyerni szeretett volna a borsodi együttes, hogy elmozduljon a kieső helyről. Ennek megfelelően jól is kezdték a meccset, több helyzetet sikerült kialakítaniuk. A Vasas elsősorban Balajti révén volt veszélyes Horváth László kapujára, de 45 perc játékot követően gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie.

A második játékrész közepén Kovac megszerezte egy fejes góllal a vezetést a Kazincbarcikának. A gól után Schindler Szabolcs cserékkel igyekezett frissíteni csapatát. Már-már úgy tűnt, hosszú idő után ismét győzelmet szerez a borsodi együttes, de a 87. percben előbb a csereként pályára lépő Vernes egyenlített, majd öt perccel később Otigba fejelt Horváth László kapujába – így 2–1-es Vasas-sikerrel zárult a találkozó.

A Vasas veretlenségi sorozata tovább folytatódik, az angyalföldiek már 10 meccse veretlenek a bajnokságban. A Kazincbarcika 8 mérkőzés óta nem tudott nyerni.

MÁSODIK FÉLIDŐ:

A végén jött a dráma, egyenlített és győzött a Vasas (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Kovácot Bereczki váltotta.

90+2. perc: Bal oldalról érkezett a beadás, mely Otigbát találta meg: fejesével megszerezte a vezetést a Vasas. Kazincbarcika–Vasas 1–2

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít a mérkőzésen.

87. perc: Vernes révén egyenlített a Vasas: közelről lőtt a kapu bal oldalába. Kazincbarcika–Vasas 1–1

87. perc: Hazai szabadrúgást követően Mikló bólintott a kapu irányába, de Jova hárított.

83. perc: Változtat a Kazincbarcika is: Iszák és Oldal érkeznek Kelemen és Majzik helyére.

79. perc: Kettős csere a piros-kékeknél: Terbét Kilyén, Kovács Milánt Szatmári Lóránd váltotta.

78. perc: A kirúgást követően helyzet a másik oldalon is: Feczesin fejelt a bal felső lécre

78. perc: A Kazincbarcika labdát szerzett, a beadás az érkező Mikló és Kovác előtt is elszállt, Jova fogta.

75. perc: Vernes kapott sárga lapot szövegelésért.

73. perc: Ismét változtatott Schindler Szabolcs: Balajti Ádám helyett Pekár László a hátralévő bő negyedórára a pályán.

73. perc: A barcikai szabadrúgást Majzik belelőtte a vendég sorfalba.

72. perc: Farkas A. passzolt Kelemenhez, akit Otigba szabálytalanul állított meg,

67. perc: Kovács M. szabálytalankodott Kovácal szemben. A megítélt szabadrúgást ezúttal Majzik végezte el, de ebből nem alakult ki veszély a Vasas kapuja előtt.

65. perc: A Kazincbarcika is cserélt: Borbély Bálintot Mikló váltotta.

64. perc: Változtat a Vasas együttese: Radó helyett Vernes folytatja a játékot.

60. perc: Megszerezte a vezetést a Kazincbarcika: Majzik beadására középen Kovác érkezett, aki a kapuba fejelte a labdát. Kazincbarcika – Vasas 1–0

A Kazincbarcika jól játszott, de ma sem sikerült nekik a pontszerzés (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

57. perc: Balajti betalált ugyan Horváth L. kapujába, de a partjelző korában már emelte a zászlóját, lest intett.

54. perc: Németh T. végezte el a barcikai szabadrúgást, amit Kovács M. kifejelt Korbély elé, aki távolról kapura lőtt, azonban mellé ment a lövése.

53. perc: Kelemen ellen szabálytalankodtak a vendégek.

51. perc: Balajti végezte el a Vasas újabb szabadrúgását, de komolyabb helyzet nem alakult ki.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

ELSŐ FÉLIDŐ:

45. perc: Az első félidő végén nem hosszabbított Derdák játékvezető, a csapatok gól nélküli döntetlennel vonulnak le a szünetre.

45. perc: Kovác is besárgult a félidő végén.

44. perc: A Vasas végzett el szabadrúgást: Balajti labdája nem talált piros-kék játékost, Horváth L. könnyedén lehúzta azt a levegőben.

43. perc: Kelemen próbálkozott távoli kapura lövéssel, azonban Jova fogta a lövést.

41. perc: Ismét Balajti volt a főszereplő, a tizenhatoson belülről eleresztett lövése ezúttal messzire elkerülte a kaput.

38. perc: Balajti kapott kiváló labdát, egyéni akciója végén kapura lőtt. A lövés megpattant egy barcikai védőn, de Horváth L. így is tudta hárítani.

34. perc: Balajti indult meg a tizenhatos bal oldalán, a beadás Farkas A. lábában akadt el.

31. perc: Korbély passza eljutott a tizenhatoson belül érkező Tomához, aki kapura fordult, de Jova hárított.

28. perc: Silye adta be a labdát a bal szélről, de középen Dávid Z.olvasta a játékot, így nem jutott el Feczesinhez a labda.

A Kazincbarcika a hajráig vezetett (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

24. perc:
A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki a hazai oldalon: Kovác bal oldali beadását Kelemen lőhette közelről kapura, de a lövés magasan elszállt a kapu felett.

19. perc: Kelemennel szemben szabálytalankodtak. A labda mögé ezúttal is Majzik állt, aki a beadással Olteant találta meg. A játékos a kapu irányába bólintott, de Jova fogta.

15. perc: Az elmúlt percekben többet birtokolta a labdát a Kazincbarcika, de veszélyes helyzetig még nem jutott el.

11. perc: Kovácal szemben követtek el szabálytalanságot a vendégek. A megítélt szabadrúgást Majzik végezte el, de a Vasas játékosai felszabadítottak. Az ismételt beadás pedig lesen találta a hazaiak játékosát.

8. perc: Radót ugratták ki a társak, de Horváth L. jó ütemben érkezett ki a kapujából.

6. perc: Az első hazai lövés is megvolt,Toma lőtt távolról, de lövése veszélytelen volt.

3. perc: A megítélt szabadrúgást Balajti Ádám végezte el, a lövés épphogy elkerülte a hazaiak kapuját.

2. perc: Nem kellett sokat várni az első sárga lapra, melyet Borbély Bálint kapott.

1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas piros-kékben, a Kazincbarcika tiszta sárgában lépett pályára. A találkozón a vendégek indítják útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a héten edzőt váltó Kazincbarcika a jó sorozatban lévő Vasassal szemben. A borsodiakat Vitelki Zoltán helyett Kriston István irányítja megbízott trénerként.