Gólzápor Kaposváron, magabiztos gyirmóti siker

2021.04.07. 17:50
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt 15. helyezett Kaposvár a harmadik Gyirmótot fogadta. A vendégek második félidei lehengerlő játékukkal 5–1-re győztek – a második gyirmóti gól után teljesen széteső Rákóczit ilyen arányban is megérdemelten verte meg Csertői Aurél együttese.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
31. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–GYIRMÓT FC GYŐR 1–5 (0–1)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Rózsa Dávid)
KAPOSVÁR:
Pogacsics (Bánki 64.) – Ur, Nagy T., Dvorschák – Vachtler, Gál M. (Zsirai 79.) – Zólyomi (Nagy J. 64.), Bidzilya, Farkas B. (Bartos 79.), Hadaró (Andrics 64.) – Balázs Zs. Vezetőedző: Várhidi Péter
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Major (Kiss B. 87.), Hudák D., Széles, Kirják (Szegi 72.) – Vass Á. (Heffler N, 79.) – Radics, Nagy P., Hajdú Á. (Lustyik 72.) – Varga B., Lencse (Mayer 79.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző
: Széles (0–1) a 19., Varga B. (0–2) az 55., Varga B. (0–3) a 64., Lencse (0–4) a 67., Lustyik (0–5), Balázs Zs. (11-esből, 1–5) a 78. percben

A kép csalóka, a Gyírmótnak nem kellett  csúszni-mászni ( Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A kép csalóka, a Gyírmótnak nem kellett csúszni-mászni ( Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

Az első félidő elején a Somogy megyei alakulat megpróbálta a vendégeket megzavarni a saját térfelükön, de ez csak rövid ideig volt hatásos. Ezek után átvette a játék irányítását a sárga mezes csapat, de nagy helyzete még nem alakult ki. Ezért volt kicsit meglepő, hogy Széles góljával megszerezte a vezetést a Gyirmót. A gól után csak elvétve tudott labdát tartani a Rákóczi, így elmondható, hogy megérdemelt gyirmóti vezetéssel mentek pihenőre a csapatok.

A második félidő elején feltüzelve jött ki a somogyi csapat, de erőszakosságát nem tudta gólra váltani. Ezek után Varga Barnabás megszerezte első gólját a mérkőzésen, ezzel megnyugtatta csapatát és a Rákóczi elkezdett szétesni. A gyirmóti gólok futószalagon érkeztek, Balázs Zsolt csak az eredményen tudott kozmetikázni. Ilyen különbséggel is megérdemelten vitte el Kaposvárról a Gyirmót a három pontot.

90+2: Vége a mérkőzésnek, A Gyirmót magabiztosan nyert 5–1 arányban. Köszönöm figyelmüket.

90. Perc: Két perc a ráadás.

87. perc: Major helyett Kiss Barnabás a pályán.

79. perc: Farkas B. és Gál M. helyett Bartos és Zsirai a Rákóczinál. Lencse és Vass le, helyette Mayer és Heffler a pályán.

78. perc: Radics kezezésért büntetőt rúghat a Rákóczi. Balázs nagy erővel a bal felsőbe vágta. 1–5.

77. perc: GÓÓÓÓL, Lustyik lőtt 23-ról, Bánki bevédte. 0–5 .

72. perc: Kettős csere a vendégeknél, Hajdú és Kirják helyett Szegi és Lustyik a pályán.

Az egyik vendéggól a sok közül (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

67. Perc: GÓÓÓÓL, Lencse kicselezte Bánkit, majd higgadtan az üres kapuba lőtt öt méterről, 0–
4.

64. perc: GÓÓÓL, 0–3. Varga Barnabás a gólszerző.

64. perc: Hármat cserél a Rákóczi. Vélhetően megsérült Pogacsics helyett Bánki lépett pályára. Zólyomi és Hadaró le, Andrics és Nagy János be.

63. perc: Dvorschák sárgát kapott.

Kénytelen volt fejet hajtani a Rákóczi a jobb csapat előtt (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

Nagy Patrik ütempasszát Varga Barnabás lőtte higgadtan Pogacsics kapujának közepébe. A 15 méteres lövésre Pogacsics elmozdult, így nem volt nehéz dolga a csatárnak.

55. perc: GÓÓÓL, 0–2

54. per: Kirják húzta vissza Bidzilyát, sárga járt érte.

52. perc: Bidzilya kapott sárga lapot.

52. perc
: Zólyomi 20méteres lövését tornázta szögletre a jobb alsó sarokból a vendégek kapusa.

51. perc: Balázs Zsolt 14 méteres lövését bal felső sarokból tornászta szögletre Hársfalvi. Óriási bravúr volt.

49. perc: Radics kapott sárgát Dvorschák visszahúzásáért.

46. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Csere egyik csapatban sem történt.

Vége az első félidőnek, nincs hosszabbítás.

45. perc: Varga B. kapott sárga lapot.

41. perc: Vachtler ment el a jobb szélen, beadását Zólyomi jobb lábbal fölé lőtte, nagy helyzet volt.

40. perc:
Nagy Patrik tört be gyönyörű cselekkel a 16-oson belülre, éles lövését Pogacsics brarúrral ütötte szögletre a bal alsó sarokból.

37. perc:
Bidzilya 24 méteres lövését védte vetődve Hársfalvi.

33. perc:
Hadaró jobb oldali szögletét Dvorschák fejelte kapura, de a vendég védők kivágták a labdát a veszélyes zónából.

Az ebből belőtt szabadrúgást Hudák fejelte a kapuba , de les miatt a gól érvénytelen.

30. perc: Hadaró kapott sárga lapot Nagy Parik buktatásáért.

24. perc:
Lencse lőtt Pogacsicsba az ötös sarkáról, szöglet.

Kirják ívelt be ballal egy szabadrúgást a jobb oldalról, mintegy 30 méterre a kaputól, egy sárga mezes lefejelte a labdát, melyet Széles öt méterről lőtt a kapu közepébe.

19. perc: GÓÓÓÓL, Vezet a Gyirmót, 0–1.

14. perc: Varga B. nyolc méteres fejese szállt fölé.

11. perc:
Ur László keresztlabdáját fülelte le Lencse, lövését Pogacsics védte szögletre.

4. perc:
Balázs Zsolt lőtt kissé kisodródva Hársfalviba az ötös sarkáról.

1. perc: E

lkezdődött a mérkőzés. A vendégek kezdtek.

A Rákóczi tiszta zöldben, a Gyirmót tiszta sárgában lép majd pályára.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kilenc forduló óta veretlen Gyirmót az öt mérkőzés óta nyeretlen Kaposvár otthonában.

A Rákóczi csapata a Szolnoki MÁV otthonában vasárnap elért döntetlennel szerezhetett egy kis plusz önbizalmat , így ma nagyobb becsvággyal léphet pályára a Gyirmót ellen. Viszont a Szolnokon a mutatott játék most alighanem kevés lesz a vendégek ellen. Várhidi Péter elmondása szerint a brusztolós, sokat ütközős játékfelfogás ma várhatóan nem lesz elég a futballt játszó Gyirmót ellen. A Somogy megyei csapatnak ma csak akkor lehet keresnivalója a cukorgyári gödörben, ha mer és tud is játszani.

A vendég Győr-Moson-Sopron megyeiek háza táján biztosak abban, hogy ők a mérkőzés esélyesei, de tudják, hogy rendkívül nehéz mérkőzés vár rájuk a kiesés ellen küzdő zöld-fehérek ellen.