Magabiztos pécsi siker Kaposváron, már csak a csoda segíthet a Rákóczin

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.05.02. 16:50
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 75 percig magabiztos Pécs dolgát csak az utolsó negyedórában tudta megnehezíteni a Kaposvár, amely végül 3–1-re kikapott. A Rákóczin szinte már csak a csoda segíthet.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ
36. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–PÉCSI MFC 1–3 (0–2)
Kaposvár
, Rákóczi Stadion, 100 néző. Vezette: Görög Márió (Hofbauer Roland, Vörös Dániel)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Szabó A., Ur, Hadaró – Szederkényi (Balog A.), Nagy J. (Farkas B, a szünetben), Gál M., Andrics (Orsós, 76.) – Bíró D. (Szarka, a szünetben), Balázs Zs. (Bidzilya, 59.).Megbízott edző: Barna László
PÉCS: Helesfay – Preklet, Króner (Németh, 26.), Rácz L., Katona L. – Tölgyesi – Grabant B. (Óvári, 60.), Geiger (Bartha, 60.), Kónya D. – Tihanyi, Adamcsek (Gajág, 80.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Tihanyi (0–1) a 17., Adamcsek (11-esből, 0–2) a 43., Rácz (0–3) a 49., Szabó A. (1–3) a 75. percben

Amint várható volt, a vendégek támadólag léptek fel a mérkőzés elején, már fent letámadták a Rákóczi játékosait. Nagy ritkán tudott csak kijönni a szorításból a Kaposvár, de nagy helyzete ekkor még nem volt a baranyai csapatnak. A 17. percben egy szép egyéni teljesítmény után egy még szebb góllal nyomatékosította a vendéggárda, hogy itt csak a PMFC nyerhet. A félidő vége előtt egy jogosan megítélt büntetővel kettőre növelték az addig is magabiztosan játszó piros-feketék az előnyüket.

A második félidő elejét mindjárt góllal kezdte a Pécs, így akiben kérdés maradt, hogy esetleg feltámad a hazai alakulat, annak szertefoszlottak a reményei. Magabiztosan tartották a labdát és támadták Pogacsics kapuját, akinek Óvári büntetőjénél helyén volt a szíve. 0–4 helyett a csereként beálló Balog Alex szépített, és az utolsó negyedórát a Rákóczi "végignyomta", próbált a becsületéért küzdeni. Több gól ennek ellenére nem született, így elmondható, hogy a piros-fekete gárda megérdemelten utazik haza a három ponttal. A Rákóczi óriási bajban van; szinte már csak a csoda segíthet a zöld-fehéreken, hiszen hátrányuk két fordulóval a vége előtt öt pont a 17. helyen álló Csákvárral szemben.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

Egy pécsi láb mindig ott volt... (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

90+3: Vége a mérkőzésnek. 3–1-re nyert a Pécs. Köszönöm megtisztelő figyelmüket.

90. perc: Három perc a ráadás.

Nyom a Rákóczi, de nagy helyzet nem alakult ki.

80. perc: Adamcsek helyett Gajág játszik tovább.

76. perc:
Andrics helyett Orsós a pályán.

75.perc: GÓÓÓL, Szabó Alex öt méterről középről a léc alá belsőzte a labdát. 1–3

74. perc:
Tihanyi ziccerben a bal alsó sarok mellé lőtt hét méterről.

71. perc: Reklamálásért Farkas Balázs kapott sárga lapot.

70.perc:
Balog Alex húszról, .szép lövést eresztett meg, Helesfay a levegőben úszva úgy védett, hogy a felső lécre ütött labdája a gólvonalra pattant, ott kaparintotta meg a kapus.

A látszat csal, a Pécs nem került földre (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

68. perc: Óvárit buktatta Ur, 11-es. A sértett lőtte, de rosszul helyezett bal oldalra tartó lövését Pogacsics védte.

60. perc:
Kettőt cserél a Pécs is, Geiger helyett Bartha és Grabant helyett Óvári a pályán.

59. perc:
Balázs helyett Bidzilya és Szederkényi helyett Balog Alex a pályán.

58. perc:
Katona kapott sárga lapot.

57. perc: Farkas szépen tálalta Andrics elé a labdát, egy átvétel után 18-ról nem sokkal lőtt mellé.

56. perc: Preklet buktatta Farkas Balázst, sárga lap a jutalma.

49. perc: GÓÓÓÓL, Rácz Lászlő lőtt közelről a kapuba. 0–3 Bal oldali szöglet csorgott át a hosszú oldalra, Rácznak könnyű dolga volt.

45. perc: Elkezdődött a második félidő. Nagy János és Bíró Dominik helyett Szarka Ákos és Farkas Balázs a pályán.

45+1: Vége az első félidőnek, 0–2

45. perc: Egy percet rak rá az első félidőre a játékvezető.

43. perc: GÓÓÓL, Adamcsek a jobb alsóba rúgta a labdát. 0–2

42. perc: 11-es. Grabant cselezte volna ki Pogacsicset, aki buktatta. A kapus sárgát kapott.

40. perc:
Króner tíz méteres lövését blokkolta egy kaposvári láb.

31. perc:
Bíró szép cselekkel ment el a bal oldalon, beadását Andrics vette le, de tíz méteres lövésébe belevetődött egy pécsi védő.

26. perc: a sérült Króner helyett Németh a pályán.

17. perc: GÓÓÓÓL, vezet a Pécs. Kónya szép csellel csapta be a jobb oldalon Nagy Jánost, beadását az ötösről Tihanyi szép mozdulattal sarkalta a jobb alsó sarokba, 0–1.

Adamcsek rúgta a szabadot 20-ról, Pogacsics a jobb alsóból ütötte szögletre.

12. perc:
Vachtler kapott sárgát, Katonába rúgott bele.

Pécs birtokolja többet a labdát, de nem alakult még ki helyzet.

Mindjárt az elején két pécsi játékos összefejelt, Grabant Bence megúszta, de Króner Bálintot ápolni kellett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek kezdték a játékot.

Reménykedő hazai játékosok (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

A vendégek piros-feketében, a hazaiak fehér-zöld- fehérben játszanak.

A vendég baranyai piros-feketéknek reális esélye a negyedik helyük megtartására van, ami egy újonc csapattól nagyon szép eredmény. Az Ajka nyomul utánuk, a bakonyiaknak van legnagyobb sanszuk arra, hogy beérjék a pécsieket. Vas László fiai kaposvári kirándulásuk alkalmával így minden bizonnyal csak a három pont megszerzését tartanák elfogadható eredménynek.

Nem ilyen rózsás a helyzet a somogyi megyeszékhelyen. Egyre nagyobb az esély arra, hogy a tavaly még NB I-es együttes négy év alatt a harmadosztályból indulva ugyanoda liftezzen vissza. Mivel a Rákóczinak öt pont a hátránya az előtte álló Siófokhoz és Csákvárhoz képest, ezért már az sem elegendő a bennmaradásához, ha a hátralévő három mérkőzését megnyeri. A kaposvári együttes sorsa már nem a saját kezében van, NB II-es tagsága megőrzéséhez a vetélytársak pontvesztésére is szükség van. A mérkőzés napján vált hivatalossá, hogy az utolsó három fordulóra Barna László, a Bene Ferenc Labdarúgó Akadámia "A" licences edzője irányítja a Kaposvári Rákóczi labdarúgócsapatát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi öt bajnokiját mind elvesztő Kaposvári Rákóczi az őszi teljesítményéhez képest visszaesett és az előző négy fordulóban mindössze két pontot szerző Pécsi MFC ellen.