Újra nyert a Rákóczi, az Ajka pont nélkül utazik haza

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.11.04. 17:50
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Kaposvár–Ajka mérkőzésen az első félidei langyos játék után sokkal eseménydúsabb futballal nyert a Rákóczi a vendég Ajka ellen.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–FC AJKA 3–1 (1–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion 200 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Tőkés Róbert, Bognár László)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur, Nagy T., Varjas Z. (Szabó A., 70) – Nagy J., Erdei (Szakály A., 86.), Gál M., Szabó B., Vachtler – Szarka Á., Balázs Zs. (Andrics, 73.). Vezetőedző: Várhidi Péter
AJKA: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger (Lakatos I. 84) – Kenderes, Tóth G. (Stoiacovici 84.) – Csizmadia Z., Zamostny (Irimiás 57.), Rétyi R. (Szűcs K., 57.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Erdei (37.), Szarka Á. (75.), Andrics (90.), ill. Irimiás (66.)

Az első percekben a Rákóczi birtokolta többet a labdát, de helyzetekig nem jutott el. 15 perc után vehetett nagyobb lélegzetet a vendég Ajka, ekkor Pogacsicsnak kétszer is védenie kellett, az egyik egy kellemetlen lövés utáni bravúr is volt. Újra kiegyenlítődött a meccs, de az ajkai Horváth Tamás kapusnak addig nem nagyon volt munkája. Amikor védenie kellett volna, akkor tehetetlen volt. Erdei bődületes szabadrúgását a levegőben úszva tudta csak figyelni, óriási gól volt. Ekkor kicsit pörgősebb lett a játék, kicsit indulatosabb is, de a szünetig a Rákóczi tudta tartani az eredményt.

A második félidőben az 55. percig kapujához szegezte a vendégcsapat a hazaiakat, sorra alakította ki a helyzeteket, de ekkor még nem tudtak egyenlíteni. Aztán a csereként beállt Irimiás a 66. percben megérdemelten szerezte meg csapata egyenlítő gólját. Ezután feszült lett a mérkőzés, folyamatos reklamálásokat nehezen kezelte a játékvezető. Aztán megszerezte a vezetést Szarka révén büntetőből a Rákóczi, majd mindent egy lapra feltéve rohamozott az Ajka. Pogacsicsnak sokszor résen kellett lennie, illetve a védők is az utolsó pillanatban mentettek. Ekkor a szintén csereként beállt Andrics jött, és szép góllal eldöntötte a mérkőzést.

A második félidő irama, eseményei miatt mondható csak el, hogy egy élvezhető mérkőzésen, ami erősen döntetlen szagú volt, a Rákóczi nagy küzdéssel otthon tartotta a három pontot.

20. Debreceni EAC1531211–29–18 9

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, 3–1-re nyert a Rákóczi. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90. perc: GÓÓÓÓL Andrics ballal 15-ről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba 31.

90. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: Hazai csere Erdei helyett Szakály Attila lép pályára.

84. perc: Kettős csere a vendégeknél. Présinger helyett Lakatos és Tóth Gergely helyett Stoiacovici a pályán.

81. perc: Vachtler mentett az utolsó pillanatban a gólvonal elől.

GÓÓÓÓL. A sértett végezte el a büntetőt, Szarka higgadtan a kapu közepébe lőtt. 2–1
Szűcs sárgát kapott az esetnél.

75. perc: 11-es a Rákóczinak. Szűcs Kristóf húzta le Szarkát.

73. perc: Balázs Zsolt helyett Andrics a pályán.

70. perc: Hazai csere, Varjas Z. helyett Szabó Alex a pályán.

Küzdelem a labdáért (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

68. perc: Tar Zsolt
fejelt alig mellé.

67. perc: Szabó Bálint kapott sárgát műesésért.

66. perc: GÓÓÓÓL, egyenlített az Ajka. A nemrég beállt Irimiás lőtt Pogacsics kapujába. 11

63. perc: Rákóczi kontra. Vachtler lőtt nagy helyzetben gyengén Horváth Tamás kezébe.

60. perc: Présinger
14 méteres lövését védte bravúrral a hazai kapus.

57. perc: Kettős csere a vendégeknél. Rétyi és Zamostny le, Szűcs és Irimiás be.

54. perc: Présinger szövegelésért kapott lapot.

53. perc: Présinger
lőtt ballal alig mellé, a jobb kapufa mellett suhant el a labda, nagy helyzet volt.

51. perc:
Kavarodás a Rákóczi kapuja előtt, de mentettek a hazai védők.

50. perc:
Nagy MihályKrisztián éles lövését védte Pogacsics.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nem volt egyik oldalon sem.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a ráadás.

41. perc
: Két játékos összefejelt, ápolás folyik a pályán.

39. perc: Nagy János sárgult be.

Gólöröm Rákóczi-módra (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A megítélt szabadrúgást 28 méterről Erdei óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, védhetetlen volt.

37. perc: GÓÓÓÓÓL, vezet a Rákóczi 1–0

36. perc: Balázs
rúgott leshelyzetből gólt, de a játékvezető visszafújja az előtte lévő szabálytalanságot.

32. perc: Szarka
kibeszélt magának egy sárgát.

26. perc: Kenderes
rúgott bele Szarkába, sárga lap.

21. perc: Présinger
23 méteres bal lábas lövését védte bravúrral Pogacsics.

20. perc: Varjas Z.
lőtt kisodródva az oldalhálóba.

16. perc:
27 méterről Zamostny lőhetett szabadrúgást, Pogacsics védett.

11. perc: Szarka
mellel levett egy beadást a büntetőterületen belül, egyből visszaadta így Balázsnak, aki 18-ról nagy erővel fölé bombázott.

9. perc:
Mezőnyben a Rákóczi dominál, de helyzetig nem jutottak még el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Bemelegítés a meccs előtt (Fotó:Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben játszanak. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

Várhidi Péter, a hazai zöld-fehérek vezetőedzője a legnagyobb problémát a csapata védekezésében látja, így mindig az a cél, hogy eggyel több gólt kell lőni, mint az ellenfél. Vannak jó középpályások és csatárok, viszont ez nem mindig látszik meg szerinte az előrejátékban és a gólokban. Az előző fordulóban a Vasas ellen elszenvedett vereség ellenére tetszett Várhidinek a csapat mentalitása, ha ezt tovább tudjál vinni és a védelem is összeáll, akkor év végére a tabella első felében a csapat helye.

Kis Károly, a vendégek vezetőedzője a DEAC elleni vasárnapi győzelem lendületében reménykedve győzelmet vár Kaposváron. Nehezebb mérkőzésnek ítéli meg a mait, mint a vasárnapit, de ettől függetlenül bízik tanítványaiban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az előző három meccsén nyeretlen Kaposvár a legutóbb a DEAC-ot legyőző Ajkával szemben.