KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN 2022.04.06 15:50 Frissítve: 2022.04.06 22:57

A Kerület 55 percig tudta megnehezíteni a Vasas dolgát, aztán beállt Radó

A Vasas a csereként beállt Radó András duplájával és Pekár László góljával 3–0-ra nyert a III. Kerületi TVE otthonában a labdarúgó NB II 31. fordulójában. Az angyalföldi együttes ezzel 16 meccsesre növelte veretlenségi sorozatát, a kiesés elől menekülő óbudaiak ugyanakkor mát öt bajnoki óta képtelenek nyerni.

Kulcsár D. küzd a labdáért Pátkaival (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

III. KERÜLET–VASAS 0–3 (0–0)
Kalap u.,
III. ker. TVE Sporttelep, 700 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Kulman Tamás)
III. KERÜLET: Balázs J. – Egerszegi, Szalai V., Fejes – Kulcsár D., Kleisz (Schuszter, 67.), Köböl (Remili, 74.), Rabatin, Bekker (Horváth O., 74.) – Barczi (Daróczi, 74.), Borvető (Sili, 67.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Silye – Berecz, Pátkai (Hidi M., 79.), Hinora (Pekár, 79.) – Zimonyi (Radó, 57.), Feczesin (Bobál G., 89.), Ihrig-Farkas (Márkvárt, 79.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Radó (59., 77.), Pekár (90+2.)
Kemenes Szabolcs
: – Nem az a baj, hogy a Vasastól három nullára kikaptunk, mert nem a mostani teljesítményünk miatt vagyunk pocsék helyzetben. Jelen körülmények között mégis kevés, hogy hatvan percig jól játszunk a listavezető ellen.
Kuttor Attila: – A Kerület ötvédős rendszere nem lepett meg, de nehezen találtunk fogást rajta. Radó András beállása jót tett a csapatnak, de nem egyedül az ő érdeme, hogy nyertünk. A végeredmény könnyebb meccset sugall, mint amilyen valójában volt

A Kerület sorozatban négy nyeretlen, a listavezető Vasas immár 15 veretlen meccsel a háta mögött érkezett a találkozóra. Ráadásul a két együttes hétvégéje is teljesen más előjellel zajlott, az angyalföldiek hatot rúgtak a Békéscsabának, az óbudaiak ötöt kaptak a Csákvártól. S akkor arról még nem is beszéltünk, hogy míg a vendégek az 1., addig a házigazdák a tabella 18. helyéről várták a kezdést.

Csakhogy az első félidőben ekkora különbségnek nyoma sem volt a két együttes között. Kemenes Szabolcs a szokásostól eltérően három középső védővel küldte pályára a csapatát, a szárnyakon Kulcsár Dávid és Bekker Roland zárták a területeket a Vasas szélsői elől ­– meglehetősen hatékonyan.

Hiába birtokolta jóval többet a labdát Kuttor Attila együttese, egy korai Iyinbor-fejest leszámítva a 30. percig nem tudott valódi helyzetet kialakítani. A játékrész legnagyobb lehetőségét Berecz Zsombor hagyta ki ekkor: kilenc méterről, teljesen szabadon fejelhetett, ám nem tudott kifogni Balázs Józsefen, aki odaért a jobb alsóba tartó labdára.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe. A kontrákra berendezkedő Kerület Kleisz Márk révén veszélyeztetett a 48. percben, de Jova Levente hárított. A folytatásban felemésztette a hazaiak erejét a védekezés, a Vasas azonban továbbra sem találta a rést az óbudai reteszen... Egészen az 57. percig, amikor érkezett a kispadról Radó András, aki kisvártatva Berecz látványos, sarkazós perdítése után megszerezte a vezetést a vendégeknek.

A III. Kerület kitámadott az egyenlítés érdekében, ám a 77. percben ismét jött Radó, aki újabb góljával el is döntötte a három pont sorsát. A hosszabbításban még két másik csereember, Bobál Gergely és Pekár László hozott össze egy szerencsésnek nevezhető gólt – így a lefújás pillanataiban utóbbi neve is felkerült az eredményjelzőre.

Kuttor Attila együttese sorozatban a kilencedik meccsét hozta le kapott gól nélkül, és egyre közelebb érezheti magához a feljutást: hét fordulóval a vége előtt hét ponttal vezet a második helyen álló DVTK előtt. 0–3

VÉGE A MECCSNEK!

90+2. perc: HÁROM A VÉGE!
Bobálhoz jut el a labda a kaputól 10 méterre, egy igazítás után lő, a labdát Fejes blokkolja, az visszakerül Bobál elé, aki kettőt tol rajta balra, majd ismét lő, ebbe a gólvonal előtt Pekár tud még beleérni, a hálóba továbbítva azt! 0–3

90. perc:
Kettő perc a tervezett ráadás!

89. perc:
Feczesin helyén Bobál G. – ez a meccs utolsó cseréje.

88. perc:
Az ismétlést Pekár vállalja el, 20 méterről, enyhén balról a méterekkel a jobb felső sarok fölé tekerve!

87. perc:
Berecz harcol ki szabadrúgást a 16-os bal oldalától két méterre, a pálya tengelye felé. a gyorsan elvégzett szabad után Feczesin lő 9 méterről a jobb alsót megnézve, de Balázs J. leér a labdára... ugyanakkor meg kell ismételni a szabadrúgás.

Sorozatban az ötödik meccsén marad jelen állás szerint nyeretlen a III. Kerület. A Vasas pedig már 16 meccsesre duzzaszthatja a veretlenségi szériáját.

83. perc:
Hidi M. lő 19 méterről ballal, a pattogós labdát a bal alsó előtt szedi össze Balázs.

A második gól már érezhetően megfogta a Kerületet.

79. perc:
Három csere a Vasasnál is: Pátkai helyén Hidi M., Ihrig-Farkas helyén Márkvárt, Hinora helyén pedig Pekár.

77. perc: Radó
kap remek indítást a bal szélen, maga elé engedi a labdát, majd senkitől sem zavartatva befutja az előtte tátongó üres területet, miközben enyhén jobbra, a 16-oson belülre húz, végül pedig 8 méterről a hosszú alsóba tekert, 0–2!

75. perc:
Daróczi tudja átvenni a labdát az elcsúszó Ihrig-Farkas mellett, majd kapura fordul és 19 méterről lő, a labda pont Jova kezei közé pattan.

74. perc:
Hármat cserél Kemenes Szabolcs, a csapata pedig átáll 4–3–3-ra, Bekker, Köböl és Barczi jött le, Horváth O., Remili és Daróczi szállt be.

73. perc:
Rabatin teszi Bekkerhez, aki a bal sarokból középre ível, a hosszúnál Schuszter centikkel marad le róla, hogy fejelni tudjon, a mögötte érkező Kulcsár testtel sodorná kapu felé, de végül ő sem éri el a labdát.

72. perc:
Barczi vezeti rá a labdát Litauszkira – mintha csak 12-13 évvel ezelőtt az Újpest ifijének edzésén lennénk –, meg is veri egy az egyben a volt csapattársat, de a lapos centerezésére senki nem érkezik középen.

71. perc:
Rabatin indítása után Barczi igyekszik kiharcolni éles szögből legalább egy szögletet, de Bereczről visszapattan rá a labda.

67. perc:
Kleisz és Borvető le, Schuszter és Sili be!

65. perc:
Barczi jobb külsővel nyesi a labdát a leshatáron helyezkedő Borvető elé, aki hiába veszi azt át jól, Iyinbor mellett nem tud meglódulni, aki beéri, és balról kerülve szereli – újabb nagy mentés a Vasas 20 éves védőjétől.

63. perc:
Most próbál ritmust váltani a kerület. Ki is harcolnak egy szögletet a hazaiak, miután Kulcsár lapos centerezését Litauszki rúgja ki a kapuvonalon túlra. A jobbról elvégzett sarokrúgás után a röviden Szalai V. fejel, de csak felfelé megy a labda, Borvető ismételhet néhány méterről balrábbról, a jobb alsót célozná meg, de ez a próbálkozás sem pontos.

62. perc:
Kulcsár húz meg egy cselt a 16-os jobb oldalánál, befelé tolja a labdát, majd ballal, 13 méterről a hosszú felső sarok fölé teker.

59. perc: VEZET A VASAS!
Silye passzolja be a labdát a 16-oson belülre laposan, Berecz egy furcsa, félfordulattal, talán a bal sarkával perdíti azt tovább Radó elé, aki maga elé engedi, majd az ötös bal sarkától a kilépő kapus mellett a hálóba helyez! 0–1

57. perc:
Zimonyi helyén Radó folytatja.

54. perc:
Borvető kap remek kiugratást balról, Litauszkit állva hagyja, de Iyinbor jól segít ki és egy óriási sprint végén a 16-oson belül jó ütemű becsúszással ment az óbudai támadó elől.

A játék képe nem változott. A Vasas jóval többet birtokolja a labdát és többnyire saját kapujához képest 30-35 méteren belülre szorítja a Kerületet. Viszont sem az átlövések, sem a beadások nem ülnek vendégrészről.

50. perc: A becsült nézőszám 700 fő.

48. perc:
Jobbról végezhetett el szögletet a Kerület, az ötös bal csücskétől Borvető fejelt, de nem tudta kapura irányítani, a túlsó oldalon Szalai érkezett, ő sem tudta kapura húzni, a blokkról az érkező Kleisz elé pattant, aki 7 méterről, jobbról, éles szögből a kivetődő Jovát trafálta el. Nagy bravúr a Vasas kapusától.

46. perc:
Elkezdődött a második félidő!

Így kezeli a labdát Iyinbor (Fotó: Földi Imre)

SZÜNET

45+1. perc:
Alig néhány másodperc volt a ráadás, a játékvezető lefújta a félidőt!

44. perc:
Hinora csinálja meg a cselt a 16-os jobb oldalánál, a kapuvonalhoz élve éles szögből laposan a második hullámban érkező Pátkai elé passzol ezzel ziccert teremtve, utóbbi viszont megcsúszik a kulcspillanatban és estében elrúg a labda mellett...

Érdekesség, hogy amikor a Vasas legutóbb a Kerületnél vendégeskedett, hosszabbításos meccsen 2–1-re kikapott a Magyar Kupa 2019–2020-as kiírásában.

42. perc:
Kleisz és Iyinbor fejeltek össze egy labdáért küzdve. A Vasas védője a földön marad, meg kell állítani a játékot.

40. perc:
A Vasas továbbra is dominálja a játékot, de a Kerület kapuja előtt nem tud pontos lenni,
előbb Pátkai, aztán Hinora beadás csúszott nagyon-nagyon mélyre. A meccs ezen periódusában kevés a helyzet.

Rabatin vinné el Hinora mellett a labdát – az egész első félidőre jellemző volt a többnyire a középpályán dúló csata (Fotó: Földi Imre)

A két csapat ősszel kifejezetten szoros meccset játszott, a Vasas Silye Erik góljával 1–0-ra tudott csak nyerni.

33. perc:
Kulcsár adja be jobbról, középen Rabatin tud csúsztatni, a hosszún Bekker érkezik, 8 méterről, éles szögből lő, de kellően leszorítja, hogy veszélyes legyen, Jova lábbal véd óriásit!

30. perc: BRAVÚR BALÁZSTÓL!
Ihrig-Farkas adta be lágyan a labdát középre, ahol mélységből teljesen üresen érkezett Berecz, aki 9 méterről fejelt, a jobb alsót célozva, de a hazai kapus egy látványos vetődéssel leért és oldalra tudta tolni!

28. perc:
Két gyors hazai szöglet egymás után, de egyikből sem alakul ki komoly veszély.

24. perc:
Ezúttal Köböl bizonytalan a 11-es pont mellett állva, Ihrig-Farkas közép-magas beadása után nem akarja kirúgni a labdát, inkább átvenné, de elpattant tőle, pont az érkező Berecz elé, utóbbi azonban nem tud lőni, mert az óbudai középpályás – javítva a hibáját – két ütemmel később szereli.

21. perc:
Silye indítaná a leshatárról kilépő Feczesint, de egy ütemmel hamarabb indult a támadó...

17. perc:
Ihrig-Farkas veszi át a labdát a 16-os jobb oldalánál, ballal igazít rajta egyet, majd 19 méterről lő, de a bal alsónál Balázs biztos kézzel véd.

15. perc:
Jobbról végezhet el újabb szögletet a Vasas, a labda a hosszúra száll, az öt és feles előterében Silye érkezik, 7 méterről lő, de kissé eltöri, így pedig a felpattanó labdát fejjel tisztázni tudja Fejes.

11. perc:
Berecz lágyan beívelt, kissé lapos labdája simán Szalaié lehetne, ám nem értik meg egymást Balázs Józseffel, a kapus kissé késve vetődik ki, kicsúszik a kezei közül, és majdnem az ott ólálkodó Feczesin elé pattan így.

A Vasas jóval többet birtokolja a labdát már a meccs korai szakaszában is. A III. Kerület inkább kontrákra rendezkedett be, mélyen visszahúzódva. Kemenes Szabolcs ezúttal egy három középső védős, szárnyvédőkkel operáló rendszert próbál ki.

4. perc: Jobbról végezhetett el sarokrúgást a Vasas, a rövid oldalon kisebb kavarodás alakul ki, a labda átszáll a hosszúra, ahol Silye tud szabadon fejelni, 5 méterről azonban nem találja el a kaput.

3. perc: Szalai fejel a kaputól 5 méterre, de Jova védeni tudja a jobb kapufa mellé tartó labdát.

1. perc:
Borvető kapja a labdát a 16-oson belül, lekészítené Barczinak lövésre, de az egyik védő még beleér, így lesz jó a 16-os előterében, a pálya tengelyében érkező Kleisznek, aki 16 méterről a kapu jobb oldala mellé lő.

A Kerület kék felsőben, sportszárban és egy árnyalattal sötétebb nadrágban, a Vasas fehérben futballozik ezen a délutánon.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy forduló óta győzni képtelen, vasárnap Csákváron 5–1-es vereséget szenvedő III. Kerületi TVE a legutóbbi hat bajnokiját kivétel nélkül megnyerő és a veretlenségét 15 forduló óta őrző, éllovas Vasas ellen.

Komoly kihívás vár hazai pályán a III. Kerületre (Fotó: NS Archív)

2022.09.12 12:47:14

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A DVTK Könyves Norbert duplájával és Biben Barnabás öngóljával 3–0-ra legyőzte az MTK-t.

2022.09.09 23:43:12

A Balaton-partiak otthon ismét nem találtak legyőzőre, de nyerni sem tudtak.

2022.09.09 22:51:38

Nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát a Hali, ponttal távozott az Ajka.

2022.09.09 23:06:33

A pécsiek továbbra is veretlenek, Rába-parti sikerük már a negyedik győzelmük a bajnokságban.

Vereséggel mutatkozott be a Kozármisleny új vezetőedzője, Szekeres Zoltán.