Nem bírt egymással a Kerület és a Szeged

Patai GergelyPatai Gergely
2022.01.30. 12:50
A Szeged korán vezetést szerzett, de a Kerületnek volt válasza (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában az ősz meglepetéscsapata, a Szeged-Csanád GA a III. Kerület otthonában vendégszerepelt. A csongrádiak esélyeshez méltóan léptek fel, Horváth Krisztofer büntetőjével hamar vezetést is szereztek, ám a fordulás után a hazaiak Borvető Áron fejesével döntetlenre mentették a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

III. KERÜLETI TVE–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (0–1)
Budapest,
III. ker. TVE Sporttelep, 350néző. Vezette: Horváth Tibor (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
III. KER.: Balázs J. – Kleisz, Egerszegi, Szalai V. (Erdei, a szünetben), Bekker – Rabatin, Köböl– Sili (Horváth O., 84.), Remili (Schuszter, 64.), Nyári (Barczi, a szünetben) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Tóth G., Pejovic, Bitó – Kovács M., Farkas A. (Simon Á., 67.) – Gréczi (Kóródi, 67.), Horváth K., Gajdos (Dobos, 82.)– Germán (Haruna, 58.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:Borvető (67.), ill. Horváth K. (21. – 11-esből)
Kemenes Szabolcs: – Csak elvétve alakult ki folyamatos játék a mérkőzésen, mi nem a legszebb arcunkat mutattuk, örömteli, hogy ennek ellenére egy pontot itthon tudtunk tartani. Az augusztusi sima vereség után ezúttal végig pariban voltunk a jó erőkből álló Szegeddel, támadásban azonban ennél nagyobb potenciál rejlik a csapatomban, amit a jövőben szeretnénk is kiaknázni.
Dragan Vukmir: – Idegenben szereztünk értékes pontot, mégis maradt bennem hiányérzet, az első félidő alapján ugyanis rászolgáltunk volna a győzelemre. Hamar vezetést szereztünk, majd több helyzetet is kidolgoztunk, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. A szünet után visszaesett a teljesítményünk, elkerülhető gólt kaptunk, utána pedig már nem tudtunk ritmust váltani.

Beköszöntött a futballtavasz, még ha az időjárás nem is ezt sugallta, vasárnap kora délután ugyanis kisebb szélviharban feszült egymásnak a III. Kerület és a Szeged a fővárosban. Az óbudai kék-fehéreknek a lehető legrosszabbkor jött a szünet, decemberben ugyanis megindultak felfelé a tabellán, míg a csongrádi alakulat az ősz meglepetéscsapataként az ötödik helyen telelhetett, s mivel augusztusban könnyedén múlta felül az újoncot, ezúttal is esélyesként várhatta az ütközetet.

Ennek megfelelően a Szeged kezdett jobban, de a széllökések által eltérített beadások és indítások az első negyedórában céltalannak bizonyultak. A folytatásban inkább a földön próbálkoztak a vendégek, s milyen jól tették, Horváth Krisztofer kiugratása ugyanis megtalálta Gréczi Mártont, akit Szalai Vilmos buktatott. A megítélt tizenegyest Horváth higgadtan gólra váltotta (0–1). Hátrányban nem tudott ritmust váltani a házigazda, a félidő hajrájában ráadásul megduplázhatta volna előnyét a Szeged, de Germán Tamás ziccert hibázott.

A fordulás után kezdeményezőbbé vált a Kerület játéka, s bár sokáig nem jutott el nagy helyzetekig Kemenes Szabolcs alakulata, a játékrész feléhez érve összejött az egyenlítés. Molnár-Farkas Tamás hiába védte bravúrral Rabatin Richárd ziccerét, a kipattanó labdát Borvető Áron már a kapuba fejelte (1–1). A hátralévő bő húsz percben inkább a mezőnyjáték folyt, egyik csapat sem vállalt túlzott kockázatot a győzelem kiharcolása érdekében, így a látottak alapján igazságosnak mondható döntetlennel kezdték a felek az egyelőre borongós futballtavaszt.

20. Tiszakécske21431420–41–2115
Nagy küzdelemben végül döntetlenre végeztek a csapatok  (Fotó: Dömötör Csaba)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a III. Kerület és a Szeged is egy-egy ponttal gazdagodott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket, további szép napot kívánunk!

Három perc a hosszabbítás.

89. perc:Barczi szabálytalankodott a felezővonalnál sárga lapot érően.

88. perc:Köböl szögletét Egerszegikapásból fölé bombázta.

86. perc: Horváth Krisztofer távoli lövése nem jelentett veszélyt Balázs kapujára.

84. perc: Kemenes Szabolcs cserélt, Sili helyére Horváth Olivérérkezett.

83. perc: Barczi vállalkozott lövésre a tizenhatos előteréből, de nem talált kaput.

82. perc: Gajdost Dobosváltotta a hajrára.

Az egyenlítő találat felébresztette a csongrádiakat, percek óta a Kerület térfelén zajlik a játék.

71. perc:Előbb Sili, majd Horváth Krisztofer kapott sárga lapot, utóbbi reklamálásért.

Góllá érett a fokozódó hazai mezőnyfölény (Fotó: Dömötör Csaba)

67. perc: GÓL, EGYENLÍT A KERÜLET! Schuszter kiugratásából Rabatin lépett ki ziccerben, s bár lapos lövését még bravúrral védte Molnár-Farkas, a kipattanót Borvető Áron három méterről a hálóba fejelte.1–1!

67. perc:Ezúttal a szegediek változtattak, Farkas helyén Simon folytatja, Gréczi helyett Kóródi érkezett.

64. perc: Ismét cserélt a Kerület, Remili helyére a tizenkilenc esztendős Schuszter érkezett.

61. perc: Bekker indította a bal szélen Remilit, aki szépen ívelt középre, az érkező Barcziazonban kapásból a keresztléc fölé bombázott.

58. perc: Először cserélt a Szeged, Germán helyére Haruna érkezett.

Látványosan visszaállt a Szeged, a vendégek nem erőltetik a támadásokat, a Kerület pedig egyelőre nem talál rést a pajzson.

54. perc:Remili szögletét a hosszún érkező Silifejelte mellé.

51. perc: Horváth Krisztoferugratta ki Gajdost, de Balázs jól élt együtt a játékkal, s tisztázni tudott.

A második félidő visszafogott iramban kezdődött, Kemenes Szabolcs azonban továbbra is ezer fokon ég, űzi-hajtja játékosait a kispadról.

46. perc: Kettőt is cserélt Kemenes Szabolcs a szünetben, Nyári helyett Barczi érkezett, míg Szalai helyén Erdei folytatja.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

Az erős szél alaposan megnehezítette a játékosok dolgát az első félidőben (Fotó: Dömötör Csaba)

45+2. perc: Vége az első félidőnek, Horváth Krisztofer góljával vezet a Szeged a szünetben.

45+1. perc:Germán akrobatikus mozdulattal tálalt Gajdoselé, aki tíz méterről a bal alsót vette célba, de Balázs látványos vetődéssel hárított.

Egy perc hosszabbítás következik.

41. perc:Egerszegi adta el a labdát a felezőnél, ebből Horváth Krisztofer törhetett kapura, ám tekerése elkerülte a bal alsó sarkot.

37. perc: MI MARADT KI? Germán indította a jobb szélen Gajdost, aki jó ütemben gurított középre a feladóhoz, ám a középcsatár hét méterről az égbe lőtte a ziccert.

Hátrányban egyelőre nem tudott ritmust váltani a Kerület, sok hiba és apró szabálytalanság tördeli a játékot.

30. perc: Gajdos készített vissza fejjel Germánnak, aki tizennégy méterről lövésre vállalkozott, de Rabatin blokkolni tudott.

28. perc: Pejovictesztelte távoli íveléssel Balázst, de az óbudaiak hálóőre résen volt.

27. perc: Remili szögletét a hosszún érkező Egerszegibelsőzte fölé.

25. perc:Sili beadását követően Rabatinlőtt laposan a tizenhatos vonaláról, de próbálkozása elakadt egy szegedi védő lábában.

Horváth Krisztofer révén került előnybe a Szeged (Fotó: Dömötör Csaba)

21. perc: GÓL, VEZET A SZEGED! Horváth Krisztofer állt a labda mögé, majd higgadtan a jobb alsó sarokba gurított.0–1!

20. perc: Szalaisárga lapot kapott a buktatásért.

20. perc: BÜNTETŐ! Horváth Krisztofer ugratta ki Gréczit, aki Szalai szorításában a földre került, a játékvezető pedig habozás nélkül tizenegyest ítélt a Szeged javára.

18. perc: Remili távoli szabadrúgása elkerülte Molnár-Farkas kapuját.

Az első negyedóra kiegyenlített küzdelmet hozott, a beívelések és hosszú indítások az erős széllökések miatt mindkét oldalon veszélyesek voltak.

15. perc: Bekkerbeadása ezúttal megtalálta Borvetőt, ám a támadó közeli fejese elkerülte a kaput.

13. perc: Köbölszabadrúgását Kovács Milán csúsztatta ki szögletre.

11. perc: Siliindult meg középen, lerázta magáról védőit, majd Bekkert ugratta ki, de utóbbi beadását blokkolták.

8. perc: Grécziveszélyes beadását Egerszegi fejelte vissza a mezőnybe.

5. perc: Horváth Krisztoferhárom védőn is átfűzte magát, lövését azonban Szalai blokkolta.

A bennmaradásért harcoló Kerület az élmezőnyben telelő Szegeddel néz farkasszemet (Fotó: Dömötör Csaba)

A szélsőséges időjárás ellenére szépen megtelt a főlelátó, a vendégeket tucatnyi szimpatizáns kísérte el.

1. perc: Útjára indult a labda, a Szeged kezdte a mérkőzést!

Felharsant a Kerület-induló, pályán a csapatok! A házigazda kék mezben és fekete nadrágban, a Szeged tiszta fehérben játszik majd.

Augusztusban, fordított pályaválasztás mellett a szegediek háromgólos győzelmet arattak, a Magyar Kupa tavalyi kiírásában ugyanakkor a III. Kerület örülhetett, az óbudai alakulat a legjobb 32 között búcsúztatta esélyesebb riválisát.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémiaaz ősz egyik meglepetéscsapataként az ötödik helyen telelt, mindössze hat pontra lemaradva a már feljutást érő pozícióban álló Vasastól. Dragan Vukmir legénysége az eddig lejátszott húsz mérkőzésen összesen tizenöt gólt kapott, többek között a Kecskemét, a Győr, a Szolnok, s ősszel a Kerület sem tudott betalálni a csongrádiaknak. A gárda Törökországban edzőtáborozott a télen, ahol az orosz élvonalban szereplő Arsenal Tula felett aratott 2–1-es győzelemmel hangolt a bajnokság tavaszi folyatására. Debreceni Ákos ésMarko Rodics télen érkezett a Szegedhez, Mohl Dávid és Ásványi Balázs azonban távozott a klubtól.

A III. Kerületi TVEközel két évtized után jutott vissza a másodosztályba, ahol ősszel öt győzelem és öt döntetlen mellett tíz vereséget könyvelhetett el. Kemenes Szabolcs tanítványai első hat hazai mérkőzésükön nyeretlenek maradtak, ám a szezon második felében megindultak felfelé a tabellán, a Pécs, a Békéscsaba és a Budafok felett is fontos győzelmet arattak. A télen Bori Gábor, Tamási Zsolt és Tóth Kristóf távozott az óbudaiaktól, míg Kulcsár Dávid és Nagy Patrik új igazolásként akár már a Szeged ellen is pályára léphet kék-fehér szerelésben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két fordulóban aratott győzelmeivel a 15. helyre feljövő III. Kerületi TVE az ősszel várakozáson felül teljesítő és 5. helyezett Szeged-Csanád GA ellen.