Micsoda meccs! Hét gól és emberhátrányban kicsikart Kerület-győzelem

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁNKOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN
2021.12.05. 12:50
Egerszegi labdaszerzése kulcsfontosságú volt a harmadik hazai gól megszerzéséhez (Fotó: Török Attila)
A III. Kerületi TVE több mint 75 percet emberhátrányban futballozva 4–3-ra nyert a vendég Békéscsaba ellen a labdarúgó NB II 19. fordulójában. A Békéscsaba nyolc meccs után először maradt pont nélkül, a III. kerület a negyedik sikerét érte el az idényben.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

III. KERÜLETI TVE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–3(3–3)
Budapest,
III. ker. TVE Sporttelep, 350 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
III. KER: Balázs J. – Bori, Erdei G., Fejes A. (Tamási Zs., 47.), Bekker – Köböl, Egerszegi – Barczi D., Rabatin, Remili (Sili, 74.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
BÉKÉSCSABA
: Czinanó – Nagy S. (Puskás G., a szünetben), Farkas M., Bora Gy., Hodonicki – Szabó P. (Gránicz, 67.), Sipos G. – Varga Sz. (Paudits, 54.), Pantovics, Horváth P. – Lukács R. (Ilyés T., 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Remili (24., 32. – a másodikat 11-esből), Borvető (40., 63.), ill. Pantovics (18. – 11-esből), Horváth P. (26.), Lukács R. (36.)
Kiállítva:
Köböl (17.)

Kemenes Szabolcs: – Kettős érzésem van: egyfelől az idényben sosem voltunk túl erősek a védekezésben, és ez ma is meglátszott. Másfelől szereztünk négy gólt, mindezt ráadásul emberhátrányban. Büszke vagyok a srácokra, mert a 17. perctől kilenc mezőnyjátékossal futballozva ilyen teljesítményt letenni a pályára kiemelkedő dolog. Akárcsak ez a meccs, az egész őszünk hullámzó, ám annál tanulságosabb volt.
Schindler Szabolcs
: – Nagyon hektikus meccs volt. Az első félidőben háromszor is megnyerhettük volna, mind a három után nagyot hibáztunk, visszaadva az esélyt a Kerületnek. A második játékrész óriási rohanás lett – a játék és az eredmény is csalódás. Az utóbbi hetek munkáját sikerült lerombolnunk a mai teljesítménnyel.

Nem túlzás, az ősz legfordulatosabb első félidője az utolsó őszi fordulóra maradt Óbudán. A III. Kerületi TVE a tabellán csupán négy ponttal előtte álló Békéscsabát fogadta – és már az első percek helyzetei izgalmas meccsel kecsegtettek. A 17. percben aztán a játékvezető kiállította Köböl Krisztiánt, amiért a ziccerben kilépő Varga Szabolcsot lövés előtt hátulról meglökte. A Békéscsaba büntetőt lőhetett, Pantovics Nikola nem hibázott (0–1). Ám a Kerület nem zuhant össze, és hat perc múlva Remili Mohamed bal felsőbe vágott lövésével egyenlített (1–1).

Ritkán látható „felelgetős játék” következett, a 26. percben Horváth Péter átlövéssel visszaszerezte a vezetést a vendégeknek (1–2), a 32. percben Remili a Barczi Dávid által kiharcolt büntetőből másodszor is egalizált (2–2). Megint jött a Csaba: Horváth jobbról érkező beadását Lukács Raymond váltotta gólra négy méterről, ballal (2–3) – hogy aztán a 40. percben erre is válaszolni tudjon a hazai csapat, Remili lapos centerezése után Borvető Áron sodorta a hosszúnál a labdát a hálóba (3–3).Kevesebb mint 25 perc alatt hat gólt is láthatott az óbudai publikum!

Az első félidőben bőven volt akció (Fotó: Török Attila)

A második félidőben már csak egyet – de annak legalább annyira örülhettek a hazaiak, mint az első félidei gólzápornak. A 64. percben Borvető bólintott közelről a kiszolgáltatott helyzetben lévő Czinanó Antal kapujába, megnyerve a meccset a III. Kerületnek (4–3).

Kemenes Szabolcs együttese az idényben negyedszer tudott nyerni, Schindler Szabolcsé nyolc forduló után kapott ki újra. Több mint 75 percnyi emberelőny után ennél alighanem többre számítottak a vendégek.

VÉGE A MECCSNEK! NYERT A KERÜLET!

90. perc: Két perc a tervezett ráadás!

A végére felpaprikázódott a hangulat. Közben a hazai drukkerek is rákezdenek. Érzik, közel a bravúr!

89. perc:Pantics rángatta meg Sili Lukát, a játékvezető előnyt adott, majd játékmegszakításnál sárgát a vendégek tízesének.

86. perc:Borvetőt rántotta le két kézzel Bora. Legalábbis fentről úgy tűnik, de végül mégis Borvető kap sárgát...

84. perc: Tamási kap sárga lapot.

Huszár partjelző kezei közül a csere felmutatása előtt kicsúszott a tábla, kinullázódott, de ezt nem vette észre, mikor utána kapva felmutatta a magasba. A játékosok tudták mi lesz a csere, Lukács el is indult lefelé, a közönség viszont kicsit értetlenül nézett. Az asszisztens korrigálva az apró bakit csak a nézőtér felé újra felmutatta az ismét beállított táblát. Járt is a taps, no meg némi nevetés a lelátó irányából.

81. perc:Lukács Raymondhelyett Ilyés Tamás a vendégeknél.

78. perc: Puskás G. kapott sárga lapot.

77. perc: Bekker labdavesztése után Pantovics indította a jobb szélen Grániczt, aki átvette a 16-os csücskénél, 15 méterről lőtt, a labda viszont elment keresztben a kapu előtt. Nem sokon múlt az egyenlítés!

74. perc:Remili Mohamedhelyén Sili Luka a hazaiaknál.

73. perc: Pantovics tartotta meg némi szerencsével a labdát a 11-es pont magasságban, majd lekészítette lövésre a kaputó 17 méterre érkező Siposnak, aki ballal a jobb alsó mellé lőtt!

72. perc: Pantovics lőtt 13 méterről, kissé balról, jobbal, erőtlenül, helyezetlenül a középen helyezkedő kapus kezei közé!

68. perc: Remili lapos centerezése után Barczi közeli lövését védte bravúrral a kapus, a kipattanót Egerszegi lőtte rá 18 méterről, de ez a blokkról levágódott.

67. perc:Szabó le, Gránicz be!

63. perc: VEZET A KERÜLET! Rabatin szerzett labdát a kezdőkörnél, az előrehúzódó Bekkerrel játszott össze, majd indította is a bal szélsőt, utóbbi a 16-os bal oldalától nagy ívben kanyarított középre, a röviden érkező Borvető pedig a védőt megelőzve a kiszolgáltatott kapus mellett a rövid kapufa mellé bólintotta a labdát! 4–3

60. perc: Paudits fejelt 5 méterről, kissé balról a középen türelmesen kiváró, jól helyezkedő, Balázs kezei közé.

57. perc: Horváth P. cselezett a kapuvonal irányába a jobb szélen majd élesen, erőből, laposan lőtt középre a labdát, ahol Egerszegi tudott tisztázni.

54. perc: A második csabai csere, Varga Sz. le, Paudits be!

52. perc: Farkas M. indította a 16-os bal szélénél, Remili mellől meginduló Hodoncikit, a kapus bizonytalan volt, elindult, majd visszatáncolt, de szerencséjére lendült a partjelző zászlaja, a csabai szélső egy ütemmel előbb indult a kelleténél.

51. perc: Rabatin húzta vissza a kezdőkörben Pantovicsot. Szabadrúgás.

50. perc: Tamási lőtt 22 méterről, enyhén jobbról, a labda az egyik menteni igyekvő védő lábán megpattant, így szöglet következett!

47. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, Tamási Zs. áll be a jelek szerint egy rossz lépésnél megsérült Fejes helyére.

46. perc: Nagy Sándor helyén Puskás Gábor folytatja a vendégeknél!

46. perc: Folytatódik a meccs!

SZÜNET

45. perc: Nincs tényleges hosszabbítás, a játékvezető lefújta az első félidőt!

42. perc: Varga Sz. kapott sárgát, Barczit rántotta le a hazai térfél közepén.

40. perc: S EZ MÁR BENN VAN! Egerszegi szerzett labdát a vendég 16-os jobb oldalánál, Remili kapta, aki a büntetőterületen belül megtolta előre, az ötös vonalából, erőből, laposan centerezett, a hosszún pedig Borvető érkezett üresen, és kicsit dobva is magát, testtel a hálóba sodorta a harmadik hazai gólt! 3–3

37. perc: Borvető egyenlíthetett volna azonnal! A kaputól 7 méterre tudott befordulni a labdával, laposan lőtt, de a kapus nagyot védett!

36. perc: MICSODA MECCS! ÚJRA VEZET AZ ELŐRE! Horváth P. adta be a 16-os előteréből, jobbról, a hosszún Lukács érkezett lendületből, mélységből és megelőzve a védőjét 4 méterről, ballal a kapuba sodorta a labdát, 2–3!

32. perc: EGÁL ISMÉT! Czinanó elvetődött jobbra, Remili pedig hosszas toporgás után jobbal, enyhén a kapu bal oldala felé helyezve bepanenkázta a tizenegyest. 2–2

31. perc:Farkas M. kapott egy sárgát a kezezésért.

30. perc:ÚJABB 11-ES! Barczi indult meg lendületesen, a 16-os előterében bemutatta a passzt balra, majd végül ballal inkább lőtt, a visszazáró Farkas M. pedig kézzel sodorta el a labdát.

26. perc: ÚJRA VEZET A CSABA! Varga Sz. adta be a labdát jobbról, a hosszúnál a III. Kerület védője kifejelte, ám pont a 16-os félköre elé, ahol Horváth P. érkezett, és egy pattanás után, átvétel nélkül a bal alsó sarokba zúdította azt, 1–2.

24. perc: GÓÓÓÓÓL! Barczi indult meg a középpálya közepén, lendületből elvitte két csabai mellett, balra kissé kisodródott, de egy az egyben ott is megverte a rá kilépő védőt, középre adta, Borvető hiába dobta magát, még nem tudta a kapuba sodorni, ám a védőkről kifelé perdülő labdát Remili 7 méterről a bal felső sarokba bombázta! 1–1

20. perc: A becsült nézőszám: 300 fő.

19. perc: Bori adta be a labdát jobbról, középen Czinanó robbant ki határozottan a kapujából és öklözte el az érkező Remili elől.

18. perc: VEZET A BÉKÉSCSABA! Pantovics állt a labda mögé, majd a jobbra vetődő kapus mellett, laposan a kapu közepébe lőtt! 0–1

17. perc: Köböl kapta a piros lapot!

17. perc: TIZENEGYES ÉS PIROS! Varga kapott remek kiugratást a 16-oson belül, Köböllel a nyakán a kaputól 7-8 méterre átvette, Balázs kijött a kapujából, hogy zárja a szöget, a labda el is akadt benne, de mivel eközben Köböl fellökte Vargát, a védés nem számított, büntető következik!

Az első 15 perccel a vendégek edzője, Schindler Szabolcs lehetett elégedettebb (Fotó: Török Attila)

Eltelt 15 perc: eddig az iramra nem panaszkodhatunk!

13. perc: Nagy lövés balról, az előrehúzódó Hodonicki próbálta meg 24 méterről ellőni a bal felsőt, nem sokkal tekerte fölé!

12. perc: Hazai lehetőség! Bekker húzódott előre a bal szélen, a beadását középen elvétették a menteni igyekvő védők, a hosszún Remili érkezett, kapásból nem lőtt, inkább átvette, ezzel időt adott a bekknek, hogy blokkolni tudja, a lövés felperdül, az ötös bal sarkánál Barczi vette le, jobbra cselezett, lőtt volna, mikor harsant a síp. Les.

11. perc: Varga végezte el a szabadrúgást, 26 méterről, középről, ballal a bal felső fölé csavart!

10. perc: Köböl húzta el a 16-os előterében cselezgető Pantovics lábát. A kaputól 25 méterre, a pálya tengelyéből jöhet szabadrúgással a vendégcsapat.

9. perc: Varga Sz. passza után Lukács fordult le középen a védőjéről, jobbra húzva leírt egy félkört, majd kissé éles szögből, 13 méterről az oldalhálóba lőtt.

Az első öt perc vendégfölénnyel, de nagyobb ziccer nélkül telt.

2. perc: Jobbról laposan centerezett a csabai szélső, középen, a 11-es pont magasságában Lukács érkezett, de kissé eltörte a labdát, így méterekkel a jobb alsó mellé ment a lövése.

1. perc: Borvető előtt adódott az első lehetőség, 20 méterről, középről lőtt, Cznanónak nem kellett bravúrt bemutatnia a védéshez.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Pályán a csapatok, a Kerület szokásos kék felsőjében, egy árnyalattal sötétebb kék nadrágjában és a mez felső részével megegyező színű sportszárban. A Csaba fehér mezben, nadrágban lila-fehér sportszárban, lila számozással futballozik ezen a meccsen.

A Békéscsaba ugyan nyolc meccse veretlen, de a rengeteg döntetlen miatt így is csak 17., azaz éppen elkerüli a kiesőzónát a tabellán. A III. Kerület négy ponttal lemaradva a liláktól a 19., utolsó előtti helyet foglalja el.

A két csapat legutóbb az 1999–2000-es kiírásban találkozott a másodosztályban, akkor a III. Kerület otthonában 1–1-es döntetlenre végeztek a felek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy az újonc III. Ker. TVE a múltjához eddig méltatlanul szereplő Békéscsaba ellen.

A Győr ellen kevés szerencséje volt a Kerületnek, a Békéscsaba hálásabb ellenfél lehet (Fotó: Árvai Károly)