Csákvári bravúrgyőzelem Szombathelyen

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2021.04.25. 16:50
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a forduló előtt hetedik helyen álló Szombathelyi Haladás a 16. Csákvárt látta vendégül. A kiesés ellen küzdő vendégek Mim Gergely góljával 1–0-ra nyertek, és tovább menekülnek a kiesés elől.
Fontos sikert aratott a Csákvár (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
LABDARÚGÓ NB II

34. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (01)
Szombathely,
Haladás-stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Kiss Balázs, Hofbauer Roland)
HALADÁS:
Verpecz– Schimmer (Debreceni, a szünetben), Mocsi, Németh Mi., Doktorics (Rácz, 67.) – Kállai (Horváth R., 75.), Holdampf, Csilus, Kiss B. – Németh Márió (Dragóner, a szünetben), Tóth M. (Jancsó, 75.). Vezetőedző: Mátyus János
CSÁKVÁR:
Markek – Major (Murka, 59.), Albert I., Vaskó (Koch, 53.), Tányéros, Nándori – Kocsis, Mészáros D. (Ganbayar, 74.), Madarász– Daru (Baracskai, 59.), Mim (László, 74.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:
Mim (37.)
Mátyus János
: – Az első félidőben passzívan játszottunk, nem volt gólhelyzetünk sem. Szünet után próbáltunk változtatni, a cserék révén ebben az időszakban már voltak lehetőségeink is, de ez kevés volt a győzelem megszerzéséhez.
Visinka Ede: – Nem volt szép a játékunk, de legalább eredményes. Sikerült megszereznünk a számunkra nagyon értékes három pontot. Készültünk a Haladásból, mindvégig fegyelmezetten és taktikusan játszottunk.

A Haladás lendületesen kezdte a találkozót, de aztán rendezte sorait a Csákvár. A vendégek roppant szervezetten, motiváltan futballoztak – és két igazán nagy helyzetből egyet értékesítettek (a másik helyzetnél a kapufán csattant a labda). A folytatásban pedig okosan őrizte az előnyét a Csákvár. A Haladás a fordulás után sem tudott újítani. Bár nyomott becsülettel, nem talált fogást ellenfelén. A zöld-fehér csapat nem igazán jelentett veszélyt kapura.

A játék képe alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna, de a vendégek nem érdemtelenül vitte el a három pontot a Rohonci útról. A mérkőzés után óriási feszültség szakadt ki a csákvári játékosokból, nagyot ünnepeltek.0–1

Mim Gergely szerezte a csákvári győztes gólt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Véget ért a találkozó.

94. perc: Debreceni talpal, sárga lapot kap - a mérkőzés utolsó eseményeként.

93. perc: Ganbayar sárgul be, elrúgta a labdát.

Négy perc hosszabbítást mutat a tartalék játékvezető.

Nagyon nyom a Haladás, egymást érik a hazai szögletek, szabadrúgások - de fogy az idő.

Akar, küzd becsülettel a Haladás, de kellemetlen ellenfélnek bizonyul a Csákvár.

75. perc: Változtat, cserél a Haladás is: Horváth és Jancsó lép pályára

74. perc: Kettős csere a vendégekénél: László és Ganbayar kap lehetőséget.

67. perc: Rácz személyében egy támadót küld a pályára Mátyus János.

Nem talál fogást szervezett ellenfelén a Haladás.

61. perc: Mim kapott sárga lapot egy elkésett belépő miatt.

59. perc: Kettős cserével próbálja felrázni csapatát a Csákvár szakmai stábja: Murka és Baracskai kap lehetőséget Daru és Major helyén.

Magához ragadta az irányítást a Haladás.

54. perc: Kiss Bence ívelte be a labdát balról, a hosszún érkezett Doktorics, aki nyakában egy védővel közvetlen közelről a kapujából remek ütemben kimozduló Markekba rúgta a labdát.

53. perc: Kényszerű változtatás a Csákvárnak: Vaskó sérül meg, Koch áll be a helyére.

46. perc: A Haladás kettőt cserélt a szünetben: Schimmer helyett Debreceni, Németh Márió helyett Dragóner a pályán.

Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő – kellett már a szünet a szombathelyieknek...

A félidő hajrája a vendégeké, szervezetten, erőszakosan futballoznak – a Haladás veszélytelen kapura.

37. perc: Vezet a Csákvár! Mim lépett ki jobbról, kapura tört, majd 14 méterről higgadtan, elegánsan emelt a kirontó Verpecz felett a hálóba (0–1).

Fölényben voltak a vendégek (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

35. perc: Csilus kezelt le egy szöglet utáni kipattanót, majd 17 méterről rögtön tüzelt, a labda centikkel zúgott el a jobb kapufa mellett.

24. perc: Óriási helyzetet hagyott ki a Csákvár! Egy jobbról belőtt szögletet Verpecz a nagy birkózás közepette nem tudott elütni, a labda Mim elé pattant, aki középről, az ötösről telibe lőtte a felső lécet.

Túlélte a nehéz perceket, kiszabadult a szorításból a Csákvár – szögletet és szabadrúgást is hatástalanítania kellett Verpecz kapusnak.

Jól védekezik a vendég, igazán nagy helyzetet nem tud kialakítani a házigazda.

A Haladás kezdte lendületesebben az összecsapást, a Csákvár térfelén pattog a labda.

Elkezdődött a mérkőzés.

Novemberben 3–1-re kikapott Csákváron a Haladás – a visszavágás reményében léptek pályára a zöld-fehérek.

Ugyanakkor akadt gondja az összeállításnál Mátyus János vezetőedzőnek, ugyanis Devecseri Szilárd és Tóth Dávid sérülés, a házi gólkirály, a remek formában lévő Medgyes Zoltán pedig eltiltás miatt hiányzott. A vendégek Posztobányi Patrik játékára nem számíthattak.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi hat bajnokiján mindössze egy vereséget szenvedett Szombathelyi Haladás otthon a kieső zónától csak két pontra lévő, legutóbb a vetélytárs Szentlőrinctől hazai pályán vereséget szenvedő Csákvár ellen.