Vége a rossz sorozatnak, az Ajka legyőzte a Pécset

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2022.02.20. 16:50
Gaál Bálint (középen) szép gólt lőtt az első játékrész hajrájában (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
Egy gól döntött az FC Ajka és a Pécsi MFC találkozóján a labdarúgó NB II 24. fordulójában. A hazaiak az első félidőben szereztek vezetést, és szervezett játékkal megtartották előnyüket.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
FC AJKA–PÉCSI MFC 1–0 (10)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Horváth Tibor (Kulman Tamás, Ring Kevin)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Görgényi, Présinger – Vogyicska (Sejben, 72.) – Vizler (Berzsenyi, 78.), Kenderes, Tóth G. – Szarka, Gaál B. (Csizmadia Z., 72.). Vezetőedző: Kis Károly
PÉCSI MFC: Helesfay – Sági (Marques-Airosa, 62.), Rácz L., Preklet, Katona L. – Nikitscher, Futó (Hursán, 76.) – Kövesdi (Zsemlye, a szünetben), Geiger, Hegedűs M. (Károly, 62.) – Adamcsek (Bíró B., 66.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Gaál B. (37.)
Kis Károly: – Jó csapatot győztünk le nagy küzdelemben. Több helyzetet is kidolgoztunk, és látványos góllal nyertünk.
Vas László: – Fájó vereséget szenvedtünk. Adódtak nagy helyzeteink, csak sajnos pontatlanok voltunk.

Tempós mezőnyküzdelemmel kezdődött a mérkőzés, de az első komolyabb helyzetekre csaknem 20 percet kellett várni. Mindkét csapat fejjel veszélyeztetett először. Sem a hazaiak, sem a vendégek nem tudták uralni a játékot, igazi ki-ki csatát láthatott a közönség, közben azért megszaporodott a lehetőségek száma. A helyzetek után jött a gól is, Gaál Bálint szép lövéssel szerzett vezetést az Ajkának (1–0), amely a félidő hátralévő részében rátett még egy lapáttal, újabb találatot azonban nem sikerült elérnie.

A szünet után a keménységen „csavartak egyet” a felek, sok volt a szabálytalanság, a szigorúbb belépő. Szervezetten, kevés hibával játszott az Ajka, a pécsiek cserékkel, illetve átszervezéssel próbáltak frissíteni erőtlen támadójátékukon. Rohamozott a baranyai csapat, amelynek meg is volt a lehetősége arra, hogy egyenlítsen. Ugyanakkor a házigazda ellentámadásai között is akadhatott volna eredményes akció.

Összességében megérdemelt sikert aratott az Ajka, amely tavaly november 7. óta tudott ismét nyerni az NB II-ben.

20. Tiszakécske24631524–47–2321

90+3. PERC: Az utolsó pécsi támadási is eredménytelen volt. Véget ért a mérkőzés, ajkai siker született. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Heffler kapott sárga lapot.

85. perc:A rohamozó Pécs eladta a játékszert, Csizmadia lépett ki, de nem vitte kapuig, 25 méterről megpróbálta átívelni Helesfay fölött a labdát, ami nem sokkal ment fölé.

84. perc: Zsemlye „sárgult be".

82. perc: Nem tudtak felszabadítani a hazaiak,Károly lőtt kissé jobbról, a játékszer elment az ajkai kapu előtt.

78. perc: Vizler helyére Berzsenyi Kevin érkezett.

76. perc: Futót Hursán György váltja.

75. perc: Rácz csúsztatott fejjel öt méterről, a labda nem sokkal tévesztett célt, a jobb kapufa mellett ment el.

72. perc: csere a hazaiaknál is, Gaál helyére Csizmadia Zoltán, Vogyicska helyére Sejben Viktor jön.

66. perc:Adamcseket Bíró Bence váltja a vendégeknél.

64. perc: Szarka lövését védte vetődve Helesfay.

62. perc: Kettőt cserél a Pécs, Sági helyére Marques-Airosa Patrik, Hegedűs helyére Károly Bálintérkezett.

52. perc: Gaál szabadrúgását követően kellett védenie Helesfaynak.

49. perc: Preklet rúgta meg Vogyicskát, sárga lapot kapott érte.

48. perc: Futó nagy bedobását követően az egyik ajkai védőről pattant veszélyesen, végül kapu fölé a labda.

46. perc: Kövesdi helyett Zsemlye Balázs a pályán a vendégeknél.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45+1 PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ.

Az első félidőben sikerült vezetést szerezniük a hazaiaknak (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

37. perc: GÓÓÓL! Gaál Bálintlőtt pontosan a bal alsóba, jobb lábbal, 16 méterről, középről. A labdát Szarka készítette le a gólszerzőnek, 1–0.

37. perc: Gaál bal oldali beadása okozott veszélyt, Szarka érkezett középen, Helesfay is beleért a labdába, amely végül az ajkai csatárról ment ki.

27. perc:Nikitscher tüzelt kapásból, középről, 20 méterről, Horváth Dániel gyors reflexszel, nagyot védett.

25. perc: Szarka lépett ki ígéretes helyzetben, megpróbálta elhúzni Helesfay mellett a labdát, de a pécsi kapus elütötte azt. A hálóőr a földön maradt, ápolni kellett, de szerencsére rendben van.

23. perc: Szarka próbálkozott 16 méterről, bal lábbal, nem volt különösebben veszélyes a lövés.

19. perc: Fejes a másik oldalon is, Vizler robbant be a kapu elé, de nem tudta irányítani a labdát, amely kapu fölé ment.

18. perc: Jobb oldali beadás után, öt méterre a kaputól Rácz emelkedett a legmagasabbra, fejese után az ajkai felső lécet érintve hagyta el a játékteret a labda.

Az első 10 perc nem hozott kidolgozott helyzetet, de nem unalmas a játék, azonnal belevetették magukat a küzdelembe a felek.A hazaiak kapuja előtt akadt egy kis izgalom, amikor Horváth Dániel kapus kirúgásába belelépett az egyik pécsi, de a labda nem a kapu felé pattant.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Nagyon készült az FC Ajka, amely november eleje óta nem ünnepelhetett sikert (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló/)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyolc mérkőzés óta nyeretlen Ajka a tavaszt jól kezdő PMFC ellen.