Fölényes játékkal mind a három pontot elvitte a Pécs Ajkáról

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.11.08. 16:50
A piros mezes pécsiek az első félidő derekán kerültek előnybe Ajkán (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)
Nem találta a fogást a szervezett pécsi csapaton az Ajka vasárnap, a labdarúgó NB II 16. fordulójában. A vendégek magabiztosan futballozva, háromszor a kapuba találva győztek.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

FC AJKA–PÉCSI MFC 0–3 (0–1)
Ajka, városi sportcentrum, 500 néző. Vezette: Kovács Gergely (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
FC AJKA: Horváth D. – Görgényi (Stoiacovici, 77.), Kenderes, Tar, Présinger – Szekér – Csizmadia (Lakatos, 77.), Irimiás (Nagy I., 62.), Tóth G. (Szűcs K., 62.), Rétyi (Zamostny, 46.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz, Preklet, Németh M. – Kónya (Hegedűs, 81.), Futó, Bartha (Tölgyesi, 46.), Óvári – Keresztes (Archie, 88.), Geiger (Adamcsek, 76.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Geiger (25.), Óvári (63.), Keresztes (86.)
Kis Károly:
– Nem játszottunk jól, megérdemelten nyertek a vendégek. Nem szeretném erre fogni, de folyamatosan vannak hiányzóink, ennek ellenére próbálunk minél több pontot gyűjteni. Lesz két hetünk, hogy rendezzük a sorokat, de az is benne van, hogy több hiányzónk lesz, mint eddig…
Vas László: – Erőltetett menet volt ez, de az utolsó állomáshoz érkeztünk. Elégedett vagyok a csapattal, ami bennünk volt, azt kiadtuk magunkból.

A mezőny egyik, ha nem a legjobb védelmével rendelkező Pécsi MFC látogatott az Ajkához, amely elsősorban a támadásokat tekintve erős.

A tabella negyedik helyén álló vendégek úgy érkeztek a Veszprém megyei városba, hogy 15 mérkőzésen csupán nyolc gót kaptak (legutóbbi öt bajnokijukon egyet sem!), s ez az adat volt a legjobb a 16. kör előtt az NB II-ben.

Az utóbbi időben hullámzóan teljesítő, koronavírus-járvány sújtotta ajkaiak a 11. helyről várták az összecsapást. Kis Károly legénységének nem mindig ment jól ebben a szezonban, de az biztos, hogy komoly támadópotenciállal rendelkezik. Erre bizonyíték a 27 szerzett találat, amely az éllovas Debreceni VSC termése mögött a második legjobb a mezőnyben. A 27 gólból tízet Nagy Krisztián szerzett, a mesterlövések listájának éllovasa (a debreceni Bárány Donáttal holtversenyben) természetesen ezúttal is a kezdőben kapott helyet. Hiányzott viszont a hazaiaktól a csapatkapitány Heffler Tibor, akit Kenderes Zoltán helyettesített a védelemben.

A mérkőzés eleje eseménytelenül telt, a felek jól zárták le a területeket, még kisebb lehetőségek sem adódtak. Először a pécsiek tudták eltalálni a kaput, majd nem sokkal később bele is találtak (25. perc: 0–1).

Geiger Norbert gólja (a csatár lesgyanús helyzetben kapott remek labdát Keresztestől) némileg megváltoztatta a játékot, az Ajka is jelentkezett néhány helyzettel. Nagy Krisztián lövését még blokkolták a védők, Présinger szabadrúgását követően azonban már nyújtózkodnia kellett Helesfaynak. Az eredmény a szünetig már nem változott.

Masszív és szervezett volt a PMFC, ráadásul a vendégek vezetésük tudatásban gyors kontráikra is bátran építhettek. Az Ajkának ritmust kellett volna váltania, de ez a második játékrész elején nem jött össze.

Összejött viszont a második vendéggól, Óvári Zsolt használta ki, hogy nem volt elég határozott az ajkai védelem (63. perc: 0–2), és innen már tényleg iszonyatosan nehéz dolga volt a házigazdának.
Könnyedén futballozott a PMFC, amely szerzett még egy gólt (a 86. percben Keresztes volt eredményes, 0–3) és – teljesen megérdemelten – három ponttal utazott haza Ajkáról.

20. Debreceni EAC1631312–31–199

90+3 perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! A pécsiek magabiztosan nyertek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Nagy István és Zamostny próbálkozott, Helesfay a helyén volt. Nincs meg a becsületgól.

88. perc: Archie Hawkins váltotta Keresztest

86. perc: GÓL! Keresztes Barna dönti el végleg a meccset, 03.

83. perc: Kapufa! Helesfay hibája után Nagy Krisztián találta el a felső lécet.

82. perc: Tar kapott sárga lapot.

81. perc: Kónya helyére Hegedűs Márk érkezik.

77. perc: Görgényi helyett Stoiacovici Dávid, Csizmadia helyett Lakatos István a pályán.

76. perc: Geigert Adamcsek Máté váltja a pécsieknél.

63. perc: GÓL, már kettővel vezet a Pécs. Óvári Zsolt tekerte 15 méterről a kapu bal oldalába a labdát, 02.

62. perc: Kettős csere az Ajkánál: Szűcs Kristóf és Nagy István érkezett, Tóth és Irimiás helyére.

60. perc: Irimiás, valamint Keresztes is sárga lapot kapott

Egyértelműen jobb volt az újonc Pécs (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

58. perc: Geiger kapott sárga lapos figyelmeztetést

49. perc: Németh lövését védte Horváth Dániel

46. perc: Egy-egy csere mindkét oldalon:Rétyit Zamostny Balázs váltotta, Bartha helyett Tölgyesi Viktor érkezett

46. perc: FOLYTATJUK.

500 fő a hivatalos nézőszám.

45+3 perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

45+3 perc: Horváthnak kellett kifutva mentenie, majdnem ziccerbe került a vendégcsapat

43. perc: Présinger 17 méteres szabadrúgását vetődve ütötte ki Helesfay, a kipattanó labdát Tar nem tudta kapura irányítani.

35. perc: Nagy Krisztián kapott sárga lapot reklamálásért

33. perc: Irimiás tüzelt, kapu fölé.

32. perc: Nagy Krisztián került helyzetbe 11 méterre a pécsi kaputól, középen, az ajkai csatár lövését blokkolták. A hazaiak kezezést reklamáltak.

25. perc: GÓL! Geiger Norbert ugrott ki a bal oldalon Keresztes labdájával, lesgyanús helyzetben. A síp nem szólt, a pécsi játékos pedig Horváth mellett a kapuba helyezett, 01.

18. perc: Preklet fejesét kellett védenie Horváth Dánielnek, akinek nem okozott gondot a feladat.

Az első 10 percben nem forogtak veszélyben a kapuk.

Egyelőre mintegy 400 néző lehet a stadionban, Pécsről is érkeztek szurkolók.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

FC Ajka kontra Pécs, egy háromesélyesnek induló összecsapás (Fotó: Veszprémi Napló/Balogh Ákos)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, hogy mire jut az Ajka a legutóbbi öt bajnokiján egyetlen gólt sem kapott, újonc Péccsel szemben.