Az Ajka hajrában szerzett góllal győzte le a sereghajtó Dorogot

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.11.27. 14:50
Zsolnai (fehérben) nem találta a rést a dorogi védelmen (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a forduló előtt 11. helyen tanyázó Ajka a sereghajtó Dorogot fogadta. A hazaiak az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést, de a lehetőségek ekkor még kimaradtak. A tompán játszó sereghajtó Dorog hiába volt stabil hátul, nem tudta kihúzni a mérkőzést kapott gól nélkül, Kovács Nikolasz hajrában szerzett találatával az Ajka 1–0-ra győzött.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

FC AJKA–DOROGI FC 1–0 (0–0)
Ajka, 1000
néző. Vezette: Ducsai József (Garai Péter, Varga Gábor)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Kenderes Z., Csemer (Présinger, 77.) – Csizmadia Z., Tajthy (Tóth G., 65.) – Doncsecz (Berzsenyi, 65.), Sejben (Molnár M., 90+2.), Gaál B. (Dragóner F., 65.) – Zsolnai R. Megbízott edző: Jeney Gyula
DOROG: Borsos – Barna G. (Gyurácz, a szünetben), Keresztes K., Kovács O., Papp M. – Szedlár (Magyari, 79.), Lustyik (Albert Á., a szünetben), Sztojka D., Kárász – Szalai J., Vígh Á. (Szerencsi, a szünetben).Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Kovács N. (86.)
Jeney Gyula
: – Végig jobbak voltunk, örülni kell a győzelemnek, annak tükrében főleg, hogy nincs olyan tétel az NB II-ben, hogy a sereghajtót négy-öt góllal meg kell verni.
Marián Sluka: – Az első félidőben csak a kapusunk bravúrjainak köszönhetően nem kerültünk hátrányba. Ugyanakkor az is igaz, hogy sajnos elkerülhető góllal kaptunk ki.

Magasabbra ugrottak az ajkaiak (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Tizenhatodik alkalommal csapott össze egymással az Ajka és a Dorog. A két csapat egymás elleni mérlege kiegyenlített volt, hiszen öt-öt győzelem mellett, öt alkalommal döntetlen született. A Dorog ellen szólt azonban az, hogy legutóbb 1993-ban tudott győzelmet aratni riválisa ellen.

Az Ajka kezdte jobban a találkozót, a negyedik percben Sejben lövését követően a kapufán csattant a labda. Sokáig a mezőnyben zajlott a játék, a 28. percben Szalai lövése veszélyeztette az ajkai kaput. A 40. percben aztán hibázott a dorogi védelem, Lustyik szabálytalansága nyomán büntetőhöz jutottak a hazaiak. Gaál azonban nagyon gyenge ítéletvégrehajtónak bizonyult, Borsos könnyedén fogta a középre tartó labdát.

A második félidőben is az Ajka birtokolta többet a labdát, de igazi helyzet egyik csapat előtt sem adódott. A hajrában felpörögtek az események, a 86. percben Kovács Nikolasz találatával vezetést szerzett az Ajka, majd rögtön a középkezdésből majdnem egyenlítettek is a vendégek, de Szerencsi a kapu mellé ollózta a labdát. A 89. percben még egy Szalai-lövés miatt izgulhattak a hazaiak, ám a labda ekkor is elkerülte a kaput. Az Ajka Jeney Gyula irányításával négy mérkőzésen kilenc pontot szerzett, a Dorog vereségével továbbra is sereghajtó a tabellán. 1–0

20. Dorogi FC18341119–33–1413

Kenderes (jobbra) és Vígh párharcait rendre az ajkai védő nyerte (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

90+3. perc: ITT A VÉGE! Kovács Nikolasz hajrábeli góljával győzte le az Ajka a Dorogot! Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Cserélt az Ajka, Sejben Viktor helyére Molnár Márkó érkezett.

90+1. perc: Kárász jobbról lőtte középre a labdát, Magyari érkezett, de elcsúszott így nem tudta az üres kapuba jutattni a labdát.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Sztojka szöktette Szalait, aki 13 méterről a bal kapufa mellé lőtte a labdát.

87. perc: Papp ívelését követően Szerencsi félollózós mozdulattal lőtte a kapu mellé a labdát.

86. perc: GÓÓÓÓÓL! Csizmadia a 16-os bal oldali sarkának közeléből ívelte át a labdát a hosszú oldalra, ahol Kovács Nikolasz érkezett és 6 méterről a jobb felső sarokba lőtte a labdát. 1–0!

83. perc: Kovács Olivér is sárga lapot kapott.

79. perc: Cserélt a Dorog is, Magyari érkezett Szedlár helyére.

77. perc: Cserélt az Ajka, Csemer helyére Présinger érkezett.

74. perc: Egy jobb oldali hazai szögletet követően Jagodics kanalazta kapura a labdát nyolc méterről, Borsos könnyedén hárított.

71. perc: Csemer kapu elé ívelt szabadrúgását követően óriási tűzijáték alakult ki a dorogi kapu előtt, egy Borsos védést követően Tóth kapu fölé szálló lövése zárta le az akciót.

Minden dorogira jutott két hazai játékos, a vendégek nem is igen jutottak el helyzetig a mérkőzésen (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

70. perc: Keresztes rúgta meg Kovácsot, sárga lap.

65. perc: Hármat cserélt az Ajka, Tajthy helyére Tóth, Gaál helyére Dragóner, Doncsecsz helyére Berzsenyi érkezett.

63. perc: Csemer rúgta meg Kárászt, sárga lap.

53. perc: Kárász kapott sárga lapot.

50. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást követően a hosszú oldalon üresen maradt Szalai fejelt a kapu fölé.

48. perc: Sejben kapott sárga lapot reklamálásért.

A szünetben hármat cserélt a Dorog, Barna helyére Gyurácz, Lustyik helyére Albert, Vígh helyére Szerencsi érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Minden labdaért óriási harc zajlott a pályán (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

45. perc: Nincs hosszabbítás, itt a vége az első félidőnek!

43. perc: Csemererőből középre lőtt labdájára Gaál érkezett, de kapu fölé lőtte a labdát.

41. perc: Gaál nagyon rosszul, középre lőtte a labdát, Borsos védeni tudott!

40. perc: Gaál Bálintot buktatta Lustyik a 16-oson belül, büntető!

28. perc: Szedlár passza után Szalai 17 méterről vette célba a jobb felső sarkot, Horváth bravúrral tolta szögletre a labdát.

26. perc: Csemer végzett el szabadrúgást a 16-os jobb oldali sarkának magasságából, a bal alsóba tartó labdát Borsos könnyedén fogta.

Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, egyik kapu sem forgott veszélyben az elmúlt percekben.

A Dorog legutóbb 1993-ban tudta legyőzni az Ajkát. A két csapatnak ez a 16. egymás elleni mérkőzése, mindkét csapat ötször-ötször tudott nyerni, öt alkalommal döntetlen született. Legutóbbi mérkőzésüket az Ajka 3–0-ra nyerte.

4. perc: KAPUFA! Gaál középre passzolt labdájára Sejben érkezett és 11 méterről a bal kapufát találta telibe.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazai csapat indította útjára a labdát.

Pályán a csapatok, az Ajka fehér-zöldben, a Dorog piros-feketében játszik majd.

Győzelemre készülnek a sereghajtó ellen az ajkaiak (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Mint azt mi is megírtuk, a Dorogi FC tegnap a hivatalos oldalán adta hírül, hogy a továbbiakban Oldal Tibor és Lakatos Csaba is máshol folytatja pályafutását.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hullámzóan teljesítő Ajka a szombaton két játékosától megváló Doroggal.