A Békéscsaba nyerni tudott Ajkán

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.08.09. 18:50
Ajka–Békéscsaba: nagy fizikai és taktikai csata zajlott (Fotó: Balogh Ákos/Veszprém Megyei Napló)
Az FC Ajka és a Békéscsaba 1912 Előre mérkőzése után a felek közül az utóbbi maradt veretlen, a vendégek egy szabadrúgásgóllal bizonyultak jobbnak (0–1) a Veszprém megyeieknél.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ
FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE
0–1 (0–1)
Ajka, Városi Sportcentrum, 2500 néző. Vezette: Molnár Attila (Kovács II. Gábor, Huszár Balázs)
FC Ajka: Horváth T.Kovács N., Heffler T., Tar, Tóth G.Kenderes, Lengyel (Soltész, a szünetben)Rétyi (Irimiás, 45.), Zamostny, CsizmadiaNagy K. Vezetőedző: Kis Károly
Békéscsaba: UramSzalai D., Nagy S., Bora, MészárosKirály (Horváth P., 71.), Babinyecz (Hursán, 59.), Szabó P.Lukács, PantovicsPaudits (Máris, 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Pantovics (21.)

Két veretlen csapat nézett farkasszemet egymással vasárnap este az ajkai városi sportcentrumban. A hazaiak sorrendben az ETO FC Győrt és a Kazincbarcikát győzték le a 2020–2021-es szezonban, míg a Békéscsaba Szegeden tudott nyerni, majd hazai pályán döntetlent játszott a Vasassal.

Kemény és izgalmas összecsapásra számíthattak a nézők, a párharcnak pikantériát adott, hogy a vendégek mestere nemrég még az ajkai kispadon ült, NB III-as bajnoki címig vezetve a Veszprém megyeieket.

A kezdő sípszót követően az FC Ajka volt kezdeményezőbb, a Békéscsaba inkább a védekezéssel foglalkozott, tette ezt nagyon szervezetten és precízen. Schindler Szabolcs csapata a kontralehetőségre várt, illetve az olyan alkalmakra, amely a 21. percben el is jött Pantovics révén. Nemcsak gól, hanem lélaktani előnybe is kerültek a békésiek, a házigazda nem találta a ritmust, nem tudott helyzetet kidolgozni. Jól kezdte az FC Ajka a mérkőzést, de a kapott gól kissé elbizonytalanította a hazaiakat. A Békéscsaba jól védekezett, nem sok helyet hagyva riválisa támadóinak.

A zöld-fehérek igyekeztek nyomást gyakorolni ellenfelükre. Ez sikerült, de a Schindler-csapat jól állta a sarat. A pályán elég feszült volt a hangulat, több keményebb szabálytalanság történt, a játékvezetőnek egyszer szét is kellett választania az egymással lökdösődő feleket.

Kemény volt a küzdelem, de inkább a mezőnyben, a kapuk keveset forogtak veszélyben. Nyilván ezt a Békéscsaba bánta a legkevésbé, a vendégek védekezésben megtették a dolgukat, nem engedték lehetőséghez jutni az Ajkát, és mindhárom pontot elvitték a Veszprém megyeiek otthonából. 0–1

Szolnoki MÁV FC–Budaörs 1–0

95. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. A Békéscsaba elvitte a három pontot Ajkáról. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

88. perc Hursán Györgyé az újabb sárga lapos figyelmeztetés, a másik oldalon Soltész Dominik kapott sárga lapot

Kemény a küzdelem, de inkább a mezőnyben, a kapuk keveset forognak veszélyben. Nyilván ezt a Békéscsaba bánja a legkevésbé, a vendégek védekezésben megteszik a dolgukat, nem engedik lehetőséghez jutni az Ajkát.

87. perc Máris Dominik kapott sárga lapot Heffler Tibor felrúgásáért

78. perc Uram János kapott sárga lapot időhúzásért

77. perc Nagy Krisztián fejelt nyolc méterről kapura egy jobb oldali beadás után, a labda nem sokkal szállt fölé

71. perc Király Patrikot a volt ajkai Horváth Péter váltja

69. percCsizmadia Zoltán helyett Nagy István a pályán

65. perc Zamostny Balázs és Lukács Raymond kapott sárga lapot a kakaskodást követően

Feszült a mérkőzés. A helyzetek helyett szabálytalanságok, lökdösődések jelentenek jelenleg eseményt a pályán.

59. percCserél a Békéscsaba: Paudits Patrik helyettMáris Dominik, Babinyecz Balázs helyettHursán Györgyérkezett

58. perc Szalai Dánielkapott sárga lapot

46 perc Kettős csere az ajkaiaknál: Lengyel Béla helyett Soltész Dominik, Rétyi Róbert helyett Irimiás Gergő a pályán.

46. perc FOLYTATJUK

2500 a hivatalos nézőszám

45. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

39. perc Kenderes szép cselekkel játszotta magát tisztára a jobb oldalon, középre adását Nagy Krisztián nem érte el.

32. perc: Csizmadia Zoltán is "besárgult", miután rossz ütemben csúszott be ellenfelének

31. perc:Nagy Krisztián kapott sárga lapos figyelmeztetést reklamálásért

21. perc GÓÓL. Pantovics végzett el 22 méterről szabadrúgást, és a sorfal fölött a jobb felsőbe zúdította a labdát, 0-1

11 percZamostny fejesét védte Uram

5. perc Egy szöglet után alakult ki veszélyesebb szituáció a vendégkapu előtt.

Veretlenek egymás ellen (Fotó: Balogh Ákos)

Nagyjából 1500 néző lehet jelenleg a stadionban.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés. A Kazincbarcika elleni, szerdai találkozó pályaválasztói jogának felcserélése miatt egy hét leforgása alatt immár harmadik meccsét játssza hazai környezetben az Ajka, az ellenfél ezúttal a még veretlen, négy ponttal álló Békéscsaba.