A ráadásban vesztett el két pontot a Csákvár Ajkán

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.02.07. 13:50
Négy gól született az Ajka és a Csákvár meccsén (Fotó: Pesthy Márton)
Négy gólt hozott a Csákvár ajkai vendégjátéka vasárnap a labdarúgó NB II 23. fordulójában. A kiesés ellen küzdő csákváriak kétszer is vezettek, a házigazda az első alkalommal gyorsan egyenlített, majd amikor már minden veszni látszott, a ráadásban elért újabb góllal döntetlenre mentette a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

FC AJKA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2(1–1)
Ajka
, Városi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger – Soltész (Tóth G., 67.), Kenderes (Irimiás, 77.), Szekér (Rétyi, a szünetben), Csizmadia (Stoiacovici, 77.) – Nagy K. (Tóth B., 67.), Zsolnai.Vezetőedző: Kis Károly
CSÁKVÁR: Markek – Major G. (Baracskai, 25.), Vaskó, Posztobányi, László N. – Mészáros D. (Tányéros, 53.), Madarász – Kocsis B. (Nándori, 87.), Mim, Sejben (Vörös, 87.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Soltész (30. – 11-esből), Zsolnai (90+3.), ill. Kocsis B. (28.), Daru (61.)

Idei első hazai tétmeccsére készült az FC Ajka, amely a múlt héten értékes pontokat gyűjtött Békéscsabán. A csákváriak az előző körben vesztesen hagyták el a játékteret, de nem voltak elkeseredve, mert alaposan megszorongatták az élcsapat Vasast. A Veszprém megyeiek ősszel rendesen elpáholták a Csákvárt, öt gólt lőve annak vendégeként. Ez csak statisztikai adat – hangsúlyozták az Ajkánál, hiszen ellenfelük akkor igencsak tartalékosan állt fel, ráadásul azóta sokat fejlődött, erősödött a bennmaradásért küzdő együttes. Az FC Ajka a 12., a Csákvár a 19. helyről várta a vasárnap kora délutáni összecsapást.

Nagy küzdelem, kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzés első szűk fél óráját. Mindkét oldalon akadt néhány kisebb lehetőség, de a védelmek összességében fegyelmezettek, a kapusok pedig koncentráltak voltak. Egy szép villanás változtatta meg a játék menetét, Mim nagyszerű indítását Kocsis Bence váltotta gólra (0–1), de nem sokáig örülhettek a csákváriak. Két perc múlva jött az egyenlítés, miután Csizmadiát felvágták, Soltész Dominik értékesítette magabiztosan a megítélt büntetőt (1–1). Folytatódott a kiegyenlített küzdelem, érződött, hogy háromesélyes a mérkőzés.

A fordulás után ismét megszerezte a vezetést a Csákvár, ezúttal Daru volt közelről eredményes (1–2), és úgy tűnt, a vendéggárda ezúttal meg is tudja tartani előnyét. Nyomott ugyan az Ajka, de nem jöttek sorban a helyzetek, aztán végül mégis sikerült kapuba találniuk a hazaiaknak. A hosszabbítás legvégén, a 93. percben Zsolnai remek mozdulattal tekerte a labdát a kapuba, amivel egy pontot megmentett csapatának (2–2).

90+3: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3: GÓÓÓL! Újra egyenlő az állás! Tóth Barna küzdótt meg a labdáért a 16-oson belül, amely Zsolnai Richárd elé került, ő pedig jobbról, 10 méterről szépen tekert a kapu jobb oldalába, 2–2.

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Cserél a Csákvár is, Kocsis helyett Nándori Botond a páyán, Sejben helyére pedig Vörös Tamás jött.

86. perc: Tóth Barna lőtt főlé 16 méterről.

85. perc: Daru kapott sárga lapot

79. perc: Kocsis kapott sárga lapot, reklamálásért Visinka Ede edzőt is hasonlóképpen figyelmeztette a játékvezető.

77. perc: Újabb hazai cserék, Stoiacovici Dávid jön Csizmadia helyére, Kenderest Irimiás Gergő váltja.

Rendkívül nehéz dolga van az Ajkának, a Csákvár behúzódik, mélyen, szervezetten védekezve vár a kontralehetőségre.

67. perc: Présinger kapott sárga lapot.

67. perc: Kettős csere az ajkaiaknál, Nagy K. helyett Tóth Barna érkezik, Soltészt Tóth Gergely váltja.

61. perc:GÓÓÓL! Ezt már megadja a bíró. A vendégek 18 méterről, jobb oldalról végezhettek el szabadrúgást, Madarász adott középre, Daru Bence pedig négy méterről fejelt az ajkai kapuba, 1–2.

60. perc: Zsolnai kapott sárga lapos figyelmeztetést.

54. perc: Daru lő az ajkai hálóba, de lesről, ezért nincs gól.

53. perc: Mészáros helyett Tányéros Ádám a vendégcsapatban.

Időközben eleredt az eső, kérdés, vajon melyik csapatnak fekszik jobban, hogy csúszóssá válik a pálya és a labda? Hamarosan kiderül!

46. perc: Szekér helyett Rétyi Róbert a pályán a hazaiaknál.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ

45+1 perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

45+1 perc:Kenderes kapott sárga lapos figyelmeztetést.

43. perc: A veszélyesen futballozóZsolnai lőtt nem sokkal kapu fölé.

34. perc: Madarász lövését védte Horváth.

32. perc: Zsolnai hozta fel szép cselekkel a labdát, az akció végén Soltész lőtt, de blokkoltak a védők.

30. perc: Gyorsan jött az egyenlítés! Csizmadia ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül, Mészáros rúgott oda az ajkai középpályásnak. A megítélt büntetőt Soltész Dominik magabiztosan értékesítette, ballal lőtt a kapu jobb oldalába, 1–1.

28. perc: GÓÓÓL! Vezet a Csákvár. Kocsis Bence futott be a védők mögé, Mim nagyszerűen tálalt elé, Horváth nem érhetett ki, a vendégek játékosa pedig elvitte és ballal, öt méterről ellőtte a kapus mellett a labdát, 0–1.

25. perc: Major megsérült, Baracskai Roland jött a helyére.

24. perc: Csizmadia lépett meg a bal oldalon, lefutotta védőjét és helyzetbe került, lövése a rövidre ment, Markek lábbal védett.

23. perc:Szekér kapott sárga lapot.

Az utóbbi percekben a Csákvár volt aktívabb, elsősorban a jobb oldalról indítanak akciókat a vendégek.

21. perc: Sejben tüzelt, az életerős löketet Horváth Dániel vetődve hatástalanította.

15. perc: Nagy Krisztián tekert 15 méterről, de túl erősen, a labda kapu fölé ment.

12. perc: Az aktívan futballozó Kocsis Bencéé a mérkőzés első kapura lövése, a csákvári 17 méterről próbálkozott, Horváth Dániel biztosan védett.

Fegyelmezett játékkal kezdtek a csapatok, mindkét oldalon igyekeznek visszazárni a játékosok és kevés területet hagyni a riválisnak.

1. perc:ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut az Ajka azzal a Csákvárról, amelyet augusztusban idegenben 5–0-ra győzött le.