A hosszabbításban lőtt 11-essel nyert az ETO a Nyíregyháza ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.04.24. 16:50
Nyíregyházi gólöröm. Balra a gólpasszt jegyző Zamostny, mögötte Szokol Zsolt (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknap előtt 11. helyen álló ETO FC a 8. Nyíregyházát látta vendégül. A győri csapat hamar hátrányba került, ám még az első félidőben sikerült egyenlítenie. A hosszabbításban pedig jött a csattanó (2–1)...

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

ETO FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–1 (1–1)
Győr, ETO Park, 300 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Varga Gábor, Máyer Gábor)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Lipták, Kiss M., Forgács – Toma, Tuboly, Vernes (Szimcso, 74.), Vitális – Bacsa (Farkas B., 66.), Óvári (Berki, 82.). Vezetőedző: Klausz László
Nyíregyháza: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Jánvári (Nemes, a szünetben), Szabó B. – Márkus (Sigér Á., 65.) – Paku, Hamed (Vass P., 85.), Zamostny, Gresó (Kovács Á., 65.) – Novák (Banyoi, 76.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző
: Óvári (28.), Berki (90+1. – 11-esből), ill. Paku (6.)
Klausz László: – Örülünk a három pontnak, mert jó csapatot győztünk le. A Nyíregyháza nyerhetett volna, de a befektetett munkánkon túl a szerencse is mellénk állt.
Feczkó Tamás: – Huszonöt percig nagyon jól játszottunk, gólokkal kellett volna vezetnünk, aztán egy rossz labdakihozatallal felhoztuk a Győrt. A második félidő alapján nevetségesek vagyunk, hogy nem nyertük meg a mérkőzést.

A vendégek kezdték motiváltabban a mérkőzést, már a 6. percben megszerezték a vezetést. Paku jól helyezett lövését Fadgyas nem tudta védeni. Nem sokkal később növelhette volna előnyét a nyírségi együttes, de Zamostny életerős lövésénél jó helyen állt a győriek kapusa, és nem is jött ki róla a labda. Az ETO lassan magára talált, és kiegyenlítettebb időszak következett. Mégis, kicsit a semmiből egyenlített a hazai csapat: Tuboly labdaszerzése után villámgyorsan került helyzetbe az ETO, zárásként Óvári lőtt Fejes alatt a hálóba. Az első félidő végén inkább csak mezőnyjáték folyt a pályán.

A második játékrészben az első félidő utolsó perceinek játékát láthatta visszaköszönni a közönség. Vernes többször is helyzetbe került, de gólt ezekből nem sikerült szereznie. Novák Csanád az első és a második félidőben is a tizenhatos vonaláról lőtt kapu mellé. Az utolsó percben jött a csattanó: Paku felrúgta Tomát a szólója végén, így büntetőhöz jutott az ETO. A tizenegyest már a hosszabbítás első percében értékesítette Berki, amivel az ETO otthon tartotta a három pontot. 2–1

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, hátrányból felállva 2–1-re nyert az ETO. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: GÓÓÓL! Berki értékesíti a tizenegyest: a bal alsóba lövi, Fejér a másik sarokra vetődik. 2–1

90. perc: Toma a saját térfeléről vezeti a labdát a vendégek tizenhatosáig, ám Paku szabálytalankodik vele szemben: büntető!

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Berki középről lövi kapura a labdát, középre, laposan. Fejér magabiztosan fogja.

85. perc: Hamedet váltja Vass Patrik a vendégeknél.

84. perc: Zamostny 23 méteres szabadrúgása elszáll a kapu fölött.

83. perc: Rossz ütemben csúszik be Vitális: ez is sárga lap.

82. perc: Győri csere: Óvári helyére Berki jön.

80. perc: Egy kiugratás után Óvári lövi kapu mellé a labdát 12 méterről.

76. perc: Novák Cs. helyett Banyoi a pályán a vendégeknél.

76. perc: Sigér Ákos húzza-vonja Vitálist. Sárga lap a „jutalma".

74. perc: Vernes hagyja el a pályát, Szimcso érkezik a helyére.

73. perc: Farkas B. kap sárga lapot.

69. perc: Novák gurítja a labdát 16 méterről kapu mellé.

68. perc: Tuboly lövése egy védőről pattan szögletre.

66. perc: Cserél az ETO: Bacsát Farkas Balázs váltja.

65. perc: Kettős csere a vendégeknél: Márkus helyén Sigér Ákos, Gresó helyén pedig Kovács Ádám játszik a folytatásban.

63. perc: Vernes iramodik meg a bal oldalon, Szabó B. az utolsó pillanatban éri utol, és még a lövés előtt szögletre pöcköli a labdát.

59. perc: Óvári lapos és nem túl erős lövését védi Fejér. Fél perccel később Vernes balról, éles szögből lő kapu fölé.

Fehér mezben Novák Csanád, a nyíregyháziak támadója (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek: Jánvári helyére Nemes állt be.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

1-1-es döntetlennel ért véget az első félidő (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

37. perc: Vernes szánja el magát lövésre a tizenhatos bal sarkánál, a lövését Fejér bravúrra üti szögletre.

35. perc: Toma 20 méterről próbálkozik egy kapáslövéssel, Fejér a helyén.

33. perc: Toma kapja a meccs első sárgáját, Novákot rúgta fel hátulról.

28. perc: GÓÓÓÓL! Tuboly szerez labdát a vendégek térfelén, kényszerítőzik Vitálissal, majd a jobbról érkező Óvárihoz továbbítja, a győriek 11-ese pedig 9 méterről, jobbal a kapus alatt a hálóba lő.1–1

Óvári Zsolt lendíti lövésre a lábát (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

27. perc: Novák és Lipták párharcát előbbi nyeri, így kerül helyzetbe, 16 méterről azonban a kimozduló Fadgyas mellett ellövi a labdát – és egyben a kapu mellett is.

26. perc: Balról érkezik középre a szöglet, Novák 4 méterről tisztán fejelhet, de fölé megy a fejes.

13. perc: Vernes próbálkozását védi Fejér.

11. perc: Zamostny 15 méterről lő, Fadgyas megfogja.

A vendégek  már a mérkőzés 6. percében megszereztek vezetést (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A vendégek már a mérkőzés 6. percében megszereztek vezetést (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

6. perc: GÓÓÓÓL! Liptákon pattan meg Gresó bal oldali beadása, középről Kiss Máté röviden ment, a labdával Zamostnyt találja meg, aki Paku elé tálal, ő pedig 22 méterről ballal a kapu bal oldalába lő.0–1

1. perc: Zöldben az ETO, fehérben a Nyíregyháza. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Magyar Kupa elődöntőjében kieső, a legutóbbi négy bajnokijából hármat elvesztő ETO FC az öt forduló óta nyeretlen Nyíregyháza ellen.