Vereséggel mutatkozott be Waltner Róbert a siófoki kispadon

NÉMETH RICHÁRDNÉMETH RICHÁRD
2020.11.04. 13:50
Az ETO játékosa, Berki István harcol a Balaton-partiak védőivel<strong> (FOTÓK:</strong> Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a WKW ETO FC Győr a hét elején edzőt váltó, immár Waltner Róbert irányításával szereplő BFC Siófokot fogadta az ETO Parkban. A zöld-fehérek már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, a siófokiak erőfeszítései csak a hajrábeli szépítéshez voltak elegendők.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–BFC SIÓFOK 2–1 (2–0)
Győr, ETO Park, 391 néző. Vezeti: Nazsa Tamás (Sinkovicz Dániel, Kulman Tamás)
ETO:
Gundel-Takács – Kovács K., Lipták (Dvorschák, 26.), Temesvári, Kerkez (Sipőcz, 85.) – Kiss M. (Múcska, 71.), Bagi – Szimcso, Berki (Szuhodovszki, 71.), Májer – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
SIÓFOK:
Hutvágner – Horváth M., Izing (Tömösvári, 34.), Jagodics, Kiss B. – Kecskés (Medgyesi, 85.), Tajthy – Horváth P., Balogh B. (Hajnal, 68.), Gaál B. – Elek. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző:
Priskin (9.), Izing (19., öngól), ill. Horváth P. (89.)
Csató Sándor:
– Elképesztő, amin az elmúlt időszakban átmentünk, és amiből talpra álltunk. A játékunk nem volt az igazi, sokszor eladtuk a labdát, nem becsültük meg eléggé. A győzelem ellenére maradt bennem hiányérzet, mert sok helyzetet kihagytunk és nem játszottunk elég felszabadultan. Szerencsére a hiba, amit vétettünk, a mérkőzés végén történt.
Waltner Róbert: – Bizonyos periódusokban voltak jó megoldásaink, de nem játszottunk jól. Tudom milyen a hatása az edzőváltásnak, de ez a mérkőzés olyan volt, mintha az ETO-nál cseréltek volna edzőt, mert sokkal motiváltabban játszott. A végén sikerült szépítenünk, mert Horváth Péter az utolsó pillanatig nem adta fel. Elégedetlen vagyok, mert többet vártam, de hozzáteszem, amit látni szeretnék, azt nem lehet egy edzés után megvalósítani.

Jobban kezdett az ETO, amely a 9. percben az eltiltásából visszatérő Priskin góljával szerezte meg a vezetést. A folytatásban is a házigazdának akadt több helyzete, s a 19. percben egy öngóllal már kettőre nőtt a győriek előnye. A Siófok ezután éledezni kezdett, ám a szélen vezetett próbálkozásai és a felívelt labdái nem okoztak nagyobb veszélyt a győri kapu előtt.

A második félidőben már több helyzetük volt a vendégeknek is, akik az utolsó percben egy egyéni hibát követően szépítettek, de az egyenlítésre már nem maradt idejük, így Waltner Róbert vereséggel mutatkozott be a Balaton-partiak kispadján.

20. Debreceni EAC1531211–29–18 9

93. perc: Vége a mérkőzésnek. Az ETO megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

89. perc:GÓÓÓL! Dvorschák mellett ment el Horváth Péter és az ötös sarkáról jobb belsővel gyönyörűen helyezett a kapu jobb oldalába. 2–1.

85. perc: Az ETO-ban Sipőcz áll be Kerkez helyére, míg a Siófoknál Kecskés helyett Medgyesi érkezik.

78. perc:Priskin kapott sárga lapott.

76. perc: Győri beívelés után egy védőről Szuhodovszkihoz pattant a labda. Tizenhat méteres lövésébe belevetődött Tömösvári, akiről szögletre ment a labda.

71. perc: Kettős csere az ETO-nál: Berki helyett Szuhodovszki, Kiss Máté helyett Múcska Viktor a pályán.

68. perc: Balogh Bence helyett Hajnal Gergely lép pályára a Siófokban.

64. perc: Szimcso futott el a jobb szélen, majd kiugratta a felfutó Kovács Krisztiánt, aki középre passzolt, de labdáját Bagi ziccerben mintegy 6 méterrőlkapu fölé lőtte.

61. perc: Gaál futott el a bal szélen, majd a védő szorításában Tajthynak passzolt, aki jobbal laposan a kapu jobb oldalát vette célba. Erőtlen lövését Gundel-Takács fogta.

56. perc: Priskin lesgyanús helyzetben ugrott ki a védők közül, egy az egyben vezethette rá a labdát Hutvágnerre, de bal oldalról, 15 méterről kapu fölé tekerte a labdát.

52. perc: Tömösvári jobb oldali szabadrúgását Gundel-Takács ütötte ki.

46. perc: Balogh szögletébe fejel bele egy védő, a felperdülő labdát Gundel-Takács húzta le.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

41. perc:Balogh Bence rossz ütemű becsúszása után kap sárgát.

Eddig többet birtokolja a labdát a kék mezes Siófok, de az ETO jobban használja ki helyzeteit. (FOTÓ: Nagy Gábor/Kisalföld)

34. perc: Izing helyett Tömösvári érkezik a Siófoknál.

32. perc: Elek 25 méteres lapos lövését könnyedén fogta Gundel-Takács.

26. perc: Csere az ETO-ban. Lipták helyett Dvorschák érkezett a pályára.

25. perc:Jagodics elcsúszott és kint hagyta a lábát Berki előtt. A szabálytalanságért sárga lap a "jutalma".

19. perc:GÓÓÓL!Kovács Krisztián lőtt az ötös sarkáról, labdáját Hutvágner lábbal védte, de az Izing testéről a siófoki kapuba pattant. 2–0.

17. perc: Szimcso futott el a jobb szélen, középre tekert labdáját pedig Priskin fejelte 8 méterről kapura, de Hutvágner kiütötte a labdát. A kipattanót Májer a védők szorításában kapu fölé tekerte.

15. perc: Priskin vitte le a labdát alapvonalig, majd Szimcsóhoz passzolt. A szélső ívelését a védők fejelték ki a középre húzódó Májer elől.

Az első győri gólt szerző Priskint (30) itt éppen hatástalanítják a siófoki védők (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

Eddig kiegyenlített a mérkőzés. Az ETO első nagyobb lehetőségéből gólt szerzett, míg a Siófok a széleken igyekszik megbontani a hazaiak védelmét.

11. perc: Bal oldalról, 25 méterről lőhetett szabadrúgást Gaál, de a védősorfalba bombázza a labdát.

9. perc: GÓÓÓL! Egy bal oldali szögletet követően Bagi csúsztatta meg a labdát, majd középen Priskin egy méterről jobbal a kapuba pofozta a labdát. 1–0.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a fehér mezes ETO kezdte a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy egymással a több évtizedes élvonalbeli múlttal rendelkező, mégis csak 18. helyezett WKW ETO FC Győr az eggyel több meccset játszó, de azonos pontszámú Siófok ellenében.