Priskin góljai állították meg a pécsiek sikersorozatát

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.01.31. 18:20
A piros-feketében játszó pécsiek vereséggel távoztak az ETO Parkból (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában az ETO FC Győr Priskin Tamás duplájával 2–1-re legyőzte a Pécsi MFC-t, amely tizenegy veretlen bajnoki után kapott ki.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 2
–1 (2–0)
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Becséri Gergely, Kulman Tamás)
ETO FC Győr: Gundel-Takács–Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Bagi, Kiss M., Berki (Sipos Z., 68.) – Májer (Szabó T. 88.), Priskin, Erdei (Sipőcz 68.). Vezetőedző: Csató Sándor
Pécsi MFC:Hermány – Sági (Króner, a szünetben), Rácz (Keresztes 83.), Preklet, Katona – Grabant (Hegedűs M., a szünetben) – Futó, Bartha (Tihanyi 60.), Óvári, Kónya – Adamcsek (Geiger 60.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Priskin (13.,24.), ill. Óvári (59.)

A mérkőzés első perceiben a vendégek kerültek többször is helyzetbe, Gundel-Takács viszont rendre résen volt. Aztán az ETO az első komolyabb támadásából gólt szerzett. A pécsieket láthatóan megfogta a kapott gól, a letámadásaik már nem működtek olyan jól, mint az első percekben. Nem sokkal később a győri együttes zsinórban három szögletet rúgott, a harmadik végén ismét Priskin Tamás talált a kapuba. Nem sokon múlt az sem, hogy 30 perc után ne hárommal vezessen az ETO: centikkel a gólvonal elől sikerült mentenie a pécsi védelemnek. A vendégek ugyanakkor próbálkoztak továbbra is a gólszerzéssel, ám nagyobb helyzetig már nem jutottak az első félidő végéig.

A második félidő – akárcsak az első – a vendégek helyzeteivel kezdődött. A pécsi letámadás az 59. percben hozta meg az eredményét: védelmi hiba után Óvári Zsolt szépített. A PMFC az utolsó percekben többször is közel járt az egyenlítéshez, ám Gundel-Takács bravúrjainak köszönhetően a hazai együttes meg tudta tartani az előnyét. A mait megelőzően legutóbb a Debreceni VSC tudta legyőzni a pécsieket a 10. fordulóban, a 11 bajnokin át tartó sorozatuk tehát véget ért Győrben.

20. Debreceni EAC2241818–43–2512

90+3. perc: Jobb oldali pécsi szöglet után Króner fejesét üti a kapu fölé Gundel-Takács. Még Hermány is felfut az utolsó szöglethez, gól azonban ebből sem születik. Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Gundel-Takács védi bravúrral Futó lövését. Három perc a ráadás.

88. perc: Májert Szabó Tamás váltja a hazaiaknál.

87. perc: Nagy bedobás után kerül lövőhelyzetbe Hegedűs, de a lövése jócskán elkerüli a kaput.

83. perc: Rácz László helyére Keresztes Barna áll be a vendégeknél.

82. perc: Óvári szabadrúgását a bal kapufa tövétől üti szögletre Gundel-Takács.

81. perc: Temesvári szabálytalan Óvárival szemben a kaputól 24 méterre, aztán a labdát is elrúgja: sárga lap jár ezért.

73. perc: Májer próbálkozik lövéssel, de nem találja el a kaput.

68. perc: Erdei helyére SIpőcz Bence, a sántikáló Berki helyére pedig Sipos Zoltán áll be az ETO-nál.

63. perc: Berkit rúgja meg Króner, sárga lapot kap érte.

60. perc:Újabb kettős csere a vendégeknél. Adamcsek helyett Geiger Norbert, Bartha helyett pedig Tihanyi Olivér a pályán.

59. perc: Óvári szépít. 2–1. Lipták passzolja haza a labdát Gundel-Takácsnak, a győri kapus vesztére megpróbálja megjátszani. Futó támadja a győri kapust, aki így rosszul passzol, Óvári füleli le a labdát, és néhány lépés után a kapu bal oldalába lő.

57. perc: Balról érkezik az újabb pécsi szabadrúgás, ezúttal elmegy a hosszú kapufa mellett, nem ér hozzá senki középen.

A most debütáló Sipos Zoltán két pécsi gyűrűjében (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

55. perc: Májer 20 méteres lövést védi Hermány.

54. perc: Hegedűs cselezi be magát a tizenhatoson belülre, de a beadása nem jó.

49. perc: Pécsi szabadrúgás balról, ismét a földre került egy pécsi játékos középen, de ezúttal csak annyi az ítélet, hogy meg kell ismételni a szabadrúgást. A beívelés után tisztázni tud a hazai védelem.

46. perc: Kettőt cserél a szünetben a vendég együttes: Sági helyett Króner Martin, Grabant helyett Hegedűs Márk a pályán.

Kétszer is betalált az első félidőben a győri csapat kapitánya, Priskin Tamás (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45. perc: Nincs hosszabbítás az első félidő végén.

43. perc: Baloldali pécsi szöglet után, pontosabban előtt Katona kerül a gyepre: az őt ellökő Lipták sárgát kap.

40. perc: Ismét akcióban a győri kapus egy megpattanó lövés után.

36. perc: Grabant adja be a szabadrúgást majdnem az oldalvonalról, Gundel-Takács magabiztosan húzza le a labdát.

Győri lövés, amiből nem lett gól  (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
Győri lövés, amiből nem lett gól (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

32. perc: Kónya tolja meg a labdát befelé a bal szélről indulva, aztán 22 méterről lő, Gundel-Takács véd.

28. perc: Kis híján harmadszor is gólt szerez Priskin: a jobbról érkező indítás egy pécsi játékoson, Ráczon megpattan, így lesz igazán jó a győri csapatkapitánynak, a labdát sikerül elpörgetnie a kapus mellett is, ám a gólvonal elől sikerül tisztáznia Rácznak.

24. perc: Újra betalál Priskin, 20. Zsinórban harmadik szögletét rúghatja jobbról a hazai csapat, a rövid oldalon Bagi fejel bele a labdába, a védőjét megelőző Priskin pedig közelről lő a kapuba.

22. perc: Kiss M. baloldali szabadrúgása megcsúszik Sági fején, így szöglettel jöhet az ETO.

18. perc: Priskin indul meg egyedül a jobb oldalon egy indítással, majd egy csel után kapu fölé lő.

13. perc: Priskin fejes góljával vezet az ETO, 1–0. Az első győri akció máris góllal zárul: Erdei adja be a labdát jobbról, az alapvonal elől, a középen érkező Priskin az ötösről fejel a hosszú alsóba.

Priskin góljával szerzett vezetést az ETO (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

8. perc: Berkit ütközi le Futó a győri térfélen, az indítás után Adamcsek lő, a hazai védelem szögletre ment.

5. perc: Bartha lövése megy el nem sokkal a győri kapu mellett.

2. perc: Nagy pécsi bedobás a jobb szélről, Gundel-Takácsnak kétszer is közbe kell avatkoznia, Adamecsek közelről próbálkozik, Grabant a kipattanót lövi el: a győri kapus mindkét esetben résen van.

1. perc: Elkezdődik a mérkőzés. Piros-feketében a vendégek, fehérben a hazaiak.

Kezdéshez készülnek a csapatok Győrben (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, meg tudja-e állítani az őszi idény végére a 10. helyre felkapaszkodott ETO FC Győr a nyitó forduló után most újra feljutó helyen álló Pécsi MFC-t.