Angyalföldi gála húsvétvasárnap Dorogon

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.04.17. 16:50
A labdarúgó NB II 33. fordulójában Pátkai Máté vezető gólja után nem volt kétséges, melyik együttes nyeri meg a Dorog és a Vasas összecsapását. Az angyalföldiek éllovashoz méltó győzelmet (3–0) arattak, és bár matematikailag még nincs meg nekik a feljutás, nehéz elképzelni, hogy a következő szezont ne az élvonalban kezdjék meg.
Pátkai Máté mesteri góljával szerezték meg a vezetést Dorogon a piros-kékek (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

DOROGI FC–VASAS FC 0–3 (0–1)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 800 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Vörös Dániel)
DOROG: Tulipán – Dlusztus, Berkó (Rácz F., 64.), Izing, Papp M. – Keresztes – Oldal, Barna G. (Hajdú R., 64.), Tóth B., Szedlár (Girsik, 64.) – Horváth R. (Szabó L., 64.). Vezetőedző: Fenyvesi László
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Ilynbor, Silye – Hinora (Szilágyi Sz., 79.), Berecz (Márkvárt, 83.), Pátkai (Hidi M. S., 83.) – Cipf, Feczesin (Szalai J., 79.), Radó (Zimonyi, 79.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Pátkai (27.), Feczesin (53.), Cipf (63.)
Fenyvesi László:
– Gratulálok a Vasasnak, megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.
Kuttor Attila: – Hatalmas fölényben futballoztunk, szép gólokat szereztünk, megérdemelten nyertünk. Jelentős az előnyünk a hajrá előtt, de a további mérkőzéseket is meg akarjuk nyerni.

Az első tíz perc Vasas-rohamai után kiszabadult a szorításból a hazai együttes. Elsősorban Barna Gergő lövése, illetve szabadrúgás-beívelései okoztak zavart Jova kapuja előtt. Az első játékrész legnagyobb helyzete Izing Martin előtt adódott, ám 15 méterről szinte leborotválta a felső lécet. A kimaradt ziccer később megbosszulta magát, Pátkai Máté rendkívül okosan helyezett lövésével megszerezte a vezetést a Vasas.

A gól után visszavett a tempóból az angyalföldi gárda, ám a házigazda nem tudott élni a lehetőséggel. A fordulás után gyorsan dűlőre vitte a dolgot a piros-kék legénység, Silye beadásaiból előbb Feczesin, majd Cipf is bevette a tehetetlen Tulipán hálóját. Jelentős előnye birtokában ezután a Vasas már csak annyit adott ki magából, amennyi előnye megtartásához kellett. 0–3

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, 3–0-ra nyert a Vasas. Köszönjük a megtisztelő figyelmet!

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

83. perc: Utolsó cserék: Pátkai helyére Hidi M. Sándor, Berecz helyére Márkvárt érkezett.

79. perc: Hármas angyalföldi csere: Feczesint Szalai J., Hinorát Szilágyi Szabolcs, míg Radót Zimonyi váltja.

76. perc: Keresztes helyére Nagyházi érkezik a Dorogban.

75. perc:Feczesint akasztotta a kivetődő Tulipán kapus a tizenegyes pont környékén, a játékvezető azonban szemet hunyt az eset felett.

64. perc: Négyet cserélt a Dorog: Berkó–Rácz F., Horváth R.–Szabó L., Szedlár–Girsik, Barna–Hajdú váltás.

63. perc: GÓÓÓL!!! Silye bal oldali beadását Cipf a hosszú oldalon a léc alá fejelte, 0–3.

53. perc: GÓÓÓL!!! Silye bal oldali beadását Feczesin középről, ballal, 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 02.

Berecz Zsombor (középen) szokásához híven ismét óriási mezőnymunkát végzett (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

46. perc:Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

45. perc: A játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

41. perc: Berecz sorra cselezte ki a dorogi védőket, 13 méteres lövését azonban Tulipán bravúrral kiütötte.

37. perc: Cipf 20 méteres lövését könnyedén fogta Tulipán.

27. perc: GÓÓÓL!!! Feczesin próbált meg kapura fordulni a tizenhatoson belül Berecz átadása után, a labda Pátkai elé került, aki 16 méterről, középről a bal felső sarokba emelt. Tulipán mozdulni sem tudott a lövésre, 01.

23. perc: Barna jobb oldali szöglete után Izing középről, 15 méterről óriási löketet küldött kapura, a labda szinte leborotválta a felső lécet.

18. perc: A dorogi szurkolók már gólt kiáltottak... Barna Gergő a tizenhatos bal sarkának közeléből megcélozta a hosszú felsőt, és nem is tévedett sokat, labdája a háló tetején landolt.

15. perc: A meccs első sárga lapja: kapta Keresztes.

Radó András csak helyzetekig jutott Dorogon (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

14. perc: Berecz remek indításával Radó futhatott az ötös bal sarkáig, ám cselezés közben elcsúszott, így oda lett a helyzet.

12. perc: Feczesin 12 méterről, félfordulatból a bal alsó mellé lőtt.

Közel háromszáz angyalföldi szurkoló kísérte el kedvenceit Dorogra, s az első perctől kezdve folyamatosan buzdítják a csapatukat. Remek a hangulat a vendéglelátón.

5. perc: Barna szabálytalankodott Hinorával szemben a jobb oldali szögletzászlónál, ám a szabadrúgást könnyedén vágták ki a hazai védők.

2. perc: Berecz bal oldali szabadrúgás beívelése után Pátkai elé került a labda az ötösön, de akkora volt a tömörülés, hogy nem tudott kapura lőni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak szokásos piros-fekete szerelésükben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

A Dorog együttese a legutóbbi hat meccsén a megszerezhető 18 pontból mindössze kettőt gyűjtött be, így a korábbi stabil középcsapatból április közepére potenciális kiesőjelölt lett. Függetlenül attól, hogy a „már majdnem bajnok" Vasast fogadja ma délután, a nyugodt folytatáshoz pontot, pontokat kell(ene) szereznie, ellenben vetélytársai látótávolságon belülre közelíthetik meg a táblázaton.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző 12 bajnokijából mindössze egyet megnyerő Dorog a 17 forduló óta veretlen, listavezető, Vasas ellen.