Dlusztus gólja döntött, elhasalt a Szpari Dorogon

2021.02.07. 13:50
Meglepetésre alulmaradt a Nyíregyháza a bányászvárosban (Fotó: Árvai Károly)
Második tavaszi mérkőzését is megnyerte a kiesés elől menekülő Dorog, Dlusztus András a hajrában döntötte el a Nyíregyháza elleni találkozót. A szabolcsiak immár hét mérkőzés óta nyeretlenek, ráadásul legutóbbi három fellépésükön gólt sem szereztek.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

DOROGIFC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (00)
Dorog
, Buzánszky Jenő Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette:Zám Zsolt (Bede Tamás, Király Zsolt)
DOROG:Borsos – Kárász, Belényesi, Dlusztus, Papp M. – Lénárth – Zuigeber, Tóth B., Mészáros Á. (Kanalos, 73.), Szedlár (Csillag, 19.) – Szabó L.Vezetőedző:Fenyvesi László
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Fodor F., Papucsek, Jánvári – Márkus – Paku, Papp M. (Svedyuk, a szünetben), Gresó (Kovács N., 65.), Kalocsai (Starosta, 65.) – Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Dlusztus (80.)
Kiállítva: Csillag (90.)

A legutóbbi hat bajnoki mérkőzésén összesen kétszer vette be ellenfelei kapuját a Nyíregyháza Spartacus, amelynek elsősorban támadásban kellett javulnia a Soroksár elleni gól nélküli szezonnyitót követően. A szabolcsiak ezúttal a kiesés elől menekülő Dorog otthonába látogattak, az ellenfél jó szájízzel várhatta a találkozót, Fenyvesi László csapata ugyanis a sereghajtó DEAC legyőzésével kezdte a futballtavaszt.

Az első játékrész egészen biztosan nem kerül be a labdarúgás aranykönyvébe, negyvenöt perc alatt mindössze két lövést jegyezhettünk fel, főként a mezőnyben folyt a játék. A küzdőszellemre nem lehetett panasz, mindkét csapat jól megszervezte a védekezését, miközben a középpályán pontatlan átadások tördelték a játékot. A Nyíregyháza többet járatta a labdát, a játékrész legnagyobb helyzete mégis a dorogi Zuigeber Ákos nevéhez fűződött, a jobb alsó sarokba tartó lövését Fadgyas Tamás szép vetődéssel öklözte oldalra.

A szünet után magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a házigazda, amely szinte azonnal megszerezhette volna a vezetést, ám Szabó Lucas lövését bravúrral védte Fadgyas. A Szpari beszorult a saját térfelére, a dorogiak pedig fokozták a nyomást, Zuigeber és Csillag Dárius is közel járt a gólhoz. Ami nem sikerült a támadóknak, összejött az előrehúzódó Dlusztus Andrásnak, aki tíz perccel a lefújás előtt, Kárász Krisztián nagy bedobása után közelről szerzett vezetést a házigazdának (1–0). A hajrában a csereként beálló dorogi Csillag a kiállítás sorsára jutott, de a Szpari nem tudott egyenlíteni, így sorozatban hetedik mérkőzésén maradt nyeretlen a bajnokságban.

20. Debreceni EAC2341919–48–2912

93. perc. Vége a mérkőzésnek, Dlusztus András góljával győzte le a kiesés elől menekülő Dorog a Nyíregyházát. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Csillag megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

87. perc: Hamed kapott jó labdát Jánváritól, ám nagy helyzetben nem talált kaput.

A második félidőben beszorult saját térfelére a Szpari, a látottak alapján megérdemelt a hazai vezetés.

82. perc: Csillag kapott sárga lapot reklamálásért.

Dlusztus szerzett vezetést a Dorognak (Fotó: Árvai Károly)

80. perc: GÓL, VEZET A DOROG! Kárász nagy bedobását Papp Máté csúsztatta meg, az érkező Dlusztus pedig nyolc méterről a jobb alsó sakokba lőtt. 1–0!

79. perc: Zuigeber szabálytalankodott sárga lapot érően.

77. perc: Tóth Barnabás és Kárász kényszerítője végén utóbbi lőhetett éles szögből, Fadgyas bravúrral hárított.

75. perc: Csillag végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos sarkáról, a középre tartó lövést Fadgyas a mezőnybe öklözte.

73. perc: Cserélt a Dorog, Kanalos váltotta Mészáros Áront.

71. perc: Papucsek buktatta a jobb szélen meginduló Szabó Lucast, jogosan villant a sárga lap.

Húsz percük maradt a csapatoknak, hogy eldöntsék a három pont sorsát. Ha nem változna az eredmény, a Nyíregyháza sorozatban harmadszor játszana gólnélküli döntetlent.

65. perc: Gálhidi György nem elégedett a látottakkal, Gresó és Kalocsai helyére Kovács Norbertet és Starostát küldte be a vendégek szakvezetője.

58. perc: Csillag kapott jó labdát a bal szélen, tekerése csupán centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.

55. perc: Zuigeber két csel után a tizenhatoson belülre érve lőtt, a labda kevéssel zúgott el a keresztléc felett.

Átvette az irányítást a Dorog, a szünet óta a hazaiak akarata érvényesül a pályán.

47. perc: Hazai helyzettel indult a második félidő, Tóth Barnabás indítását Csillag készítette le Szabó Lucasnak, a támadó életerős lövését Fadgyas hárította.

46. perc: Cserélt a Nyíregyháza, Papp Mátét Svedyuk váltotta a szünetben.

46. perc: Folytatódik az összecsapás.

Az első félidőben inkább a küzdelem dominált (Fotó: Árvai Károly)

Ennél csak jobb lehet a folytatás... Az első félidőben mindössze egyetlen dorogi lövés találta el a kaput, Borsosnak nem kellett védenie.

45. perc: Véget ért az első játékrész, amely nem hozott gólt.

42. perc: Zuigeber próbálkozott húsz méterről, Fadgyas azonban szép vetődéssel kitolta a jobb alsóba tartó labdát.

40. perc: Itt a mérkőzés első kapura lövése, Hamed távoli kísérlete méterekkel fölé szállt.

36. perc: Paku jobboldali szögletét Dlusztus fejelte ki a mezőnybe.

33. perc: Csillag szabadrúgását Fodor csúsztatta haza Fadgyasnak.

28. perc: Olykor a durvaság határát súrolják a szabolcsiak belépői, Paku ezúttal sárga lapot kapott megmozdulásáért.

„Néha a kitartás elegendő ahhoz, hogy legyőzd a lehetetlent” – hirdeti a dorogi szurkolók által a kerítésre kifeszített drapéria.

24. perc: Fodor készített le fejjel Papp Máténak, Borsos azonban elcsípte az átadást.

22. perc: Zuigeber szögletét követően az előrehúzódó Belényesi próbálkozott, ám egy védő blokkolta a lövést.

19. perc: Kényszerűségből cserélt a Dorog, a megsérülő Szedlár helyén Csillag folytatja.

16. perc: Szokol tálalt szépen Kalocsai elé, ám a centerezést követően felszabadítottak a dorogi védők.

Negyedóra telt el a találkozóból, lövési kísérletet még nem jegyezhettünk fel. Többet birtokolja a labdát a Szpari, a hazaiak a kontrákra rendezkedtek be.

Fúj a szél és szemerkél az eső Dorogon, mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés.

A hazaiak piros felsőben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben futballoznak.

1. perc: Útjára indult a labda a Buzánszky Jenő Stadionban.

ELŐZMÉNYEK

Tizenkettedik alkalommal találkoznak egymással a felek, a korábbi tizenegy mérkőzésből öt alkalommal nyert a Spartacus, háromszor lett döntetlen, háromszor pedig a dorogiak örülhettek. A két csapat legutóbbi mérkőzése 1–1-es végeredményt hozott, Nyíregyházán Girsik Áron góljára Fodor Ferenc válaszolt.

„A heti munkával, az edzésekkel nem volt gond, igyekeztünk kellően felkészülni a Dorogból mondta a találkozót megelőzően Gálhidi György, a vendégek vezetőedzője. – Ősszel jobbak voltak nálunk, magasan letámadtak bennünket, s egy kontrából vezetést is szereztek, csak a hajrában sikerült kiegyenlítenünk. Nehéz mérkőzésre és mély talajú pályára számítok Dorogon, ha szeretnénk megszerezni mindhárom pontot, elsősorban támadásban kell változtatnunk a Soroksár elleni mérkőzéshez képest. Bár voltak helyzeteink, több játékosnak támadóbb felfogásban kellene futballoznia, mert túlságosan sokat kényszerülünk védekezésre a mérkőzéseken.”

A Nyíregyháza jól kezdte, de rosszul zárta az őszi szezont, s mivel az első idei mérkőzésen is csupán egy pontot szerzett a Soroksár otthonában, a tizedik helyről várhatja a dorogi találkozót Gálhidi György csapata. A szabolcsiak legutóbb november elején, Gyirmóton tudtak győzni, azóta hat mérkőzésen mindössze kétszer találtak az ellenfelek kapujába, s egyszer sem hagyták el győztesen a pályát. A felkészülési mérkőzések ugyanakkor bizakodásra adhatnak okot, a Szpari többek között a Paksot (4–3), és a DVSC-t (2–0) is legyőzte a holtszezonban.

Fontos győzelemmel kezdte a futballtavaszt a Dorog, amely a nyitányon a sereghajtó DEAC-ot múlta felül Tomás Lénárth és Zuigeber Ákos góljaival. A bányászvárosiak ennek ellenére a veszélyzónából várják a Nyíregyháza elleni ütközetet, egy győzelemmel azonban akár négy pozíciót is előreléphetne Fenyvesi László csapata. A hazai kezdőcsapatban több új szerzemény, köztük a Vasastól kölcsönbe visszatérő szélső, Szedlár Zoltán, az NB III-as Lipót színeiben ősszel 21 találatot jegyző Szabó Lukas, valamint a sereghajtó DEAC-tól igazolt a Belényesi Csaba is helyet kapott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut a kieső pozícióban levő Dorog a középmezőnyben tanyázó Szpari ellen.