Hatgólos meccsen nyert a Loki a Csákvár ellen

PALÁNKI ISTVÁNPALÁNKI ISTVÁN
2021.05.02. 14:20
Bódi t(középen) az első félidőben tizenegyesből volt eredményes (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
A labdarúgó NB II 36. fordulójának nyitó mérkőzésén a Debreceni VSC gólokban gazdag mérkőzésen, hátrányból felállva 4–2-re legyőzte a Csákvárt. A változatos találkozón a vendégcsapat szerzett vezetést, de a Loki az első félidő közepén két perc alatt fordított. A debreceniek a szünet után kétgólosra növelték előnyüket, majd a Fejér megyei együttes közel volt az egyenlítéshez, de a ráadásban Szécsi Márk bebiztosította a hazai győzelmet.

LABDARÚGÓ NB II

36. FORDULÓ
DEBRECENI VSC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–2 (2–1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2000 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Berényi Ákos, Kis Zoltán)
DVSC: Kosicky – Bévárdi (Kusnyír, 66.), Pávkovics, Korhut, Ferenczi – Pintér Á. (Baráth, 58.), Varga J. (Haris, 76.), Dzsudzsák, Bódi – Bárány (Sós, 66.), Szécsi M. Vezetőedző: Toldi Gábor
CSÁKVÁR: Markek – Murka (Major, 58.), Posztobányi (Vörös, 78.), Albert I., Tányéros, László N. (Ganbayar, 70.) – Kocsis B., Mészáros D. (Baracskai, 58.), Madarász M. – Daru (Csató, 78.), Mim. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:Dzsudzsák (24.), Bódi (26. – 11-esből), Bárány (47.), Szécsi M. (90+3.), ill. Madarász M. (7.), Ganbayar (72.)

Toldi Gábor:
Nem kezdődött jól a mérkőzés számunkra, de a csapat erejét mutatja, hogy rövid időn belül fordítottunk az eredményen. Összességében nem lehetünk szomorúak, célunkat elértük, négy-kettő
re nyertünk. Örülünk, hogy visszatértek a nézők a lelátóra és bízunk benne, hogy a következő találkozón még többen lesznek.
Visinka Ede:
– Nagyon fontos volt, hogy megrángattuk az oroszlán bajszát. A hitünket, motivációnkat, szervezettségünket nem veszítettük el a meccsen. Megvoltak a lehetőségeink, nagyon büszke vagyok a játékosaimra, ebben a gyönyörű stadionban nézők előtt sem vallottunk szégyent.

Debrecenben (is) felpezsdülhetett a futballélet, ingyen mehettek be ugyanis a Loki soros bajnokijára vasárnap a nézők. Megteltek a Nagyerdei Stadion körüli teraszok, csak a „B” közép hiányzott a stadionból is – de ők nagyon. Jó volt újra tapsot és füttyszót hallani emberektől, és nem hangfalakból.

A Debreceni VSC Bódi és Dzsudzsák vezérletével az első perctől folyamatosan ostromolta a vendégek kapuját, előbbi gólt is szerzett a 7. percben, csak éppen lesen volt. Nem sokkal később a csákváriak megszerezték a vezetést a semmiből, ráadásul Madarász nem túl szokványos módon, talppal szerzett gólt. Még egy fokozattal feljebb kapcsolt a cívisvárosi alakulat, melynek meg is lett az eredménye, Dzsudzsákék két percen belül megfordították a mérkőzést. A csapatkapitány igazi vezére volt az egész találkozón a piros-fehéreknek, ha kellett, buzdított, ha kellett, a játékvezetővel pörölt, vagy ha úgy alakult, gólt szerzett.

A DVSC ezúttal mintha jobban védekezett volna, mint legutóbb, bár két gólt így is kapott a Csákvártól. Ennyi találatot legutóbb április elején lőttek a Fejér megyeiek, akkor ugyan négyet, de a kiesőjelölt Kazincbarcikának. Bár a cívisvárosiaknál ezen a találkozón is voltak megingások, sőt, helyenként ellenfele fölé tudott nőni az Aqvital FC Csákvár, de összességében megérdemelten győzött két góllal a Loki.

A szünetben még a szurkolók is arról tanácskoztak, elég lesz-e a soványnak tűnő egygólos vezetés a hazaiaknak. Már-már úgy érezte az ember 3–2-nél, hogy akár az iksz is benne lehet a mérkőzésben, amit már a drukkerek is rebesgettek a félidőben, de a DVSC taktikusan kijátszotta az utolsó perceket, sőt, még egy találatot a hosszabbításban is odatett Szécsi Márk – a játékvezető ezt követően le is fújta az összecsapást.

A magabiztosság, az egyszerűség megint elmaradt a debreceni oldalon, de legalább a feljutásért folytatott harcban újabb fontos pontot tudtak szerezni a hajdúságiak. Csákváron pedig indulhat a rögtönzött matematikaóra a bennmaradás kapcsán.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek! 4–2-re nyert a Debreceni VSC. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+3. perc GÓÓÓÓÓÓL! Sós vitte be a tizenhatoson belülre a labdát a jobb szélről, majd két ember között középre passzolt, ahol Szécsi Márk remek ütemben érkezett, a támadó pedig elhúzta a labdát Markek és Major mellett, majd öt méterről ballal a kapuba gurított. 4–2

90+2. perc Madarász ereszt meg egy bombát 20-ról, óriásit véd Kosicky.

90+1. perc Tűzijátékot rendez a DVSC a vendégek kapujánál, jól állják a sarat a csákvári védők.

90. perc A játékvezető 3 percet hosszabbít!

88. perc Dzsudzsák hasonlóan, mint a Békéscsaba ellen, óriási kapufát lőtt jobbról.

81. perc Ferenczivel szemben szabálytalankodott Madarász, sárga lapot kapott.

78. perc Kettőt cserél a Csákvár. Daru Bence helyett Csató Martin folytatja, valamint Posztobányi Patrik helyett Vörös Tamás áll be.

76. perc Varga Józsefet váltja Haris Attila a hazaiaknál.

72. perc GÓÓÓÓÓÓL! Bal oldalról adott középre a csereként beállt Baracskai, Kosicky nagyon rossz helyre tolta ki a labdát, hiszen az éppen Ganbold Ganbayar elé került, aki gondolkodás nélkül lőtt 12 méterről ballal, méghozzá félmagasan a kapu jobb oldalába. 3–2

70. perc Cserél a vendég együttes: László Noel hagyja el a pályát, a helyére pedig Ganbold Ganbayar áll be.

69. perc Szécsi bombázott 12 méterről kissé jobbról, belelépnek.

66. perc Kettős csere a Lokinál: Bárány Donátot Sós Bence váltja, Bévárdi Zsombort pedig Kusnyír Erik.

58. perc Cserél mindkét csapat. A csákváriaknál Mészáros Dávidot váltja Baracskai Roland, valamint Murka Benedeket Major Gergő. A DVSC-nél Pintér Ádám helyett Baráth Péter a pályán!

52. percTányéros sárgul be szabálytalansága után

47. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Ferenczi ívelte jobbról középre a labdát, Bárány Donát pedig becsúszva jobbal három méterről a kapu közepébe lőtt! 3–1

Mint kiderült, 2000 néző foglal helyet a Nagyerdei Stadionban!

46. perc Elkezdődött a második félidő, melyet a hazai gárda kezdett!

45+1. perc Vége az első félidőnek!

45. perc1 percet hosszabbít a játékvezető.

41. perc Bódi a tizenhatos jobb sarkáról eresztett el egy életerős bombát a bal felső irányába, bravúrral védeni tudott Markek.

39. perc: Daru kapott középen pazar labdát, az ötösön belül egyből lőtt, de épp a kivetődő Kosickyba.

35. perc A vendégek sem akarnak lemaradni a DVSC-től, lesgóllal járulnak hozzá a mérkőzés színvonalához a csákváriak is.

34. perc Bőkezűen osztogatja a sárga lapokat Hanyecz Bence, ezúttal Pávkovicsnak mutatta fel egy szabálytalan szerelés után.

31. percKorhut a jobb szélen buktatja ellenfelét, sárga lap a „jutalma”.

28. perc Bárány Donát szabálytalankodik sárga lapot érően!

26. perc GÓÓÓÓÓÓL! Fordít a DVSC! Bódi Ádám lőtte magabiztosan a tizenegyest a jobb alsóba! 2–1

26. percAlbert szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Bárányt lökte fel, melyért a vendégek védője sárga lapot kapott, a Loki pedig büntetőt! Bódi Ádám áll oda a büntetőhöz!

Dzsudzsák Balázs pazar gólt lőtt  (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
Dzsudzsák Balázs pazar gólt lőtt (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-bihari Napló)
24. perc GÓÓÓÓL! A tizenhatos közelében csapott le egy labdára Dzsudzsák Balázs, tolt kettőt befelé, majd lőtt. A ballábas játékos 20 méterről jobbal a jobb alsó sarokba zúdította a labdát. 1–1

18. perc Mindkét csapat beadásokkal próbálkozik, egyelőre inkább kevesebb, mint több sikerrel!

12. perc Dzsudzsák Balázs egyre feszültebb a mérkőzésen, Hanyecz sporttárs figyelmezteti is a debreceni csapatkapitányt.

7. perc GÓÓÓÓÓL! A bal oldalon vezetett szép támadást a Csákvár. László Noel középre emelte a labdát, az ötösről jobb talppal Madarász Márk pedig a kapu közepébe tette azt. 0–1

7. perc Bódi Ádám lőtt gólt, de lesről érte el a találatot.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés! A fehérben játszó Csákvár kezdte az összecsapást! Tiszta pirosban játszik a Loki, tiszta fehérben a Csákvár.

Önfeledt melegítéssel készült a Loki (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

Megközelítőleg 1500 néző foglal helyet a Nagyerdei Stadion székein.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb Békéscsabán 4–4-es döntetlent játszó, de továbbra is második Debreceni VSC a szombathelyi bravúros győzelem után az előző fordulóban a Budaörs ellen hazai pályán 2–0-ra alulmaradt Csákvár ellen.