Nem bírta a nyomást a Budaörs, győzött a DVSC

Bakos AttilaBakos Attila
2020.08.02. 17:46
Szatmári Csaba (jobbra) szerezte a Loki első gólját az NB II-ben (Fotó: Kovács Péter)
Az egész mérkőzésen mezőnyfölényben játszó Debrecen a mérkőzés végéhez közeledve Szatmári révén szerezte meg a vezetést egy szöglet utáni szituációból. A hazaiak a találkozó végéig megtartották előnyüket.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ
DEBRECENI VSC–BUDAÖRS 1
0 (00)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 5124 néző. Vezette: Csonka Bence
Debreceni VSC: Zöldesi – Szatmári Cs., Pávkovics, Poór Patrik – Kundrák (Bárány, 46.), Bódi, Bényei Á., Ferenczi J. – Varga K. (Pintér Á., 73.), Tischler, Sós (Szécsi M., 69.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Budaörs:
Kovács P. Á. – Gyurácz, Kékesi, Tamás O. – Marques, Molnár Cs., Petneházi (Fényes, 57.), Czár (Menyhárt, 53.) – Pethő, Horváth E. (Horváth R., 46.), Petró. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Szatmári Cs. (83.)

Kondás Elemér:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, tisztában voltam a Budaörs képességeivel, olyan csapat, amely bárkit meg tud verni. Masszívak voltak a pályán, nekünk megvoltak a helyzeteink. Az első félidőben is vezethettünk volna, de nem sikerült gólra váltani a lehetőségeinket. Az ellenfél minél tovább tudta húzni a gólnélküliséget, annál nagyobb elszántsággal küzdött. Volt minden ezen a meccsen: kapufa, centikkel elsuhanó labda a kapumellet, de a célt elértük, győzelemmel kezdtük a bajnokságot. A biztatás erőt adott mindenkinek. Az akaratot megkoronázta a gól.
Bognár György:
– Ilyen különbséggel megérdemelten nyert a hazai csapat, időnkéntNB I-es ritmusban játszott, mi az NB II-t sem értük el. Helyzetet nem tudtunk kidolgozni, a mezőnyben időnként jól játszottunk. Az általam elvárt játékot nem hoztuk, az egyéni teljesítmények sem voltakolyanok, amit szerettem volna.

Változatos programokkal várta a DVSC a szurkolóit a Budaörs elleni mérkőzés előtt a Nagyerdei Stadionnál. A DVSC 27 év után játszott ismét másodosztályú mérkőzést. A stadionba több mint 5 ezer szurkoló látogatott ki. Sós Bence a mérkőzés elején több ízben is veszélyesen indult meg a bal szélen, de vagy a vendégek kapusa, Kovács Péter Ákos hatástalanította a beadásait, vagy a társak maradtak le a középre lőtt labdákról. Az első tizenöt percben többet birtokolta a labdát a Loki, a Budaörs látszólag inkább kontrákra rendezkedett be. A játékrész második felében sem változott a mérkőzés képe, többnyire a hazaiaknál volt a labda, a Budaörs a DVSC térfelén csak néhány passz erejéig tudta megtartani a labdát, a vendégek inkább távoli lövésekkel próbálkoztak, de nem jártak sikerrel.

A fordulást követően is hasonló volt a forgatókönyv, többnyire a Debrecen próbált több-kevesebb sikerrel támadásokat vezetni, de az utolsó passzokba gyakran hiba csúszott. A Budaörs ellentámadásai kevés veszélyt rejtettek magukban, inkább a rögzített helyzetek okoztak némi fejtörést a hazai védőknek. A Loki a találkozó vége felé közeledve próbált emelni a fordulatszámon, aminek meglett az eredménye: a 83. percben Bódi szögletét követően a vendégek egyik védőjeSzatmárihoz csúsztatta a labdát, aki kilőtte a hosszú felső sarkot. (1–0). Az összecsapáson ezt követően nem változott az eredmény, a DVSC győzelemmel mutatkozott be az NB II-ben.

Vasas FC–Kazincbarcika SC 1–1

93. perc: Vége a mérkőzésnek. 1–0-ra győzött a Debreceni VSC.

90. perc:Kondás Elemér kapott sárga lapot.

Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: Poór kapott sárga lapot.

85. perc: Tischler lövését Kovács védte.

83. perc: GÓL! Bódi szögletét követően Szatmári bombázott a felső sarokba.

80. perc: Ferenczi beadása után Szécsi fejelte fölé a labdát.

79. perc: Majdnem be is jött, Tischler centikkel fejelt a kapu mellé.

A debreceni közönség "Ébresztő! Ébresztő!" skandálással próbálja felrázni csapatát.

73. perc: Varga Kevin helyett Pintér Ádám állt be.

69. perc: Sós Bence helyére érkezik Szécsi Márk.

68. perc: Nagy helyzet! Bárány lövését tolta a kapufára Kovács.

65. perc: Petró szabadrúgását fogta Zöldesi.

62. perc: Marques lőtt kapu mellé.

59. perc: Szabadrúgást követően Szatmári volt lesen.

A mérkőzés hivatalos nézőszáma 5124.

57. perc: Ismét cserélt a Budaörs, Petneházi Márk helyett Fényes Szabolcs jött be.

55. perc: Varga Kevin jó csel után lőtt kapu mellé

53. perc: Czár Richárd helyett állt be Menyhárt Attila.

52. perc: A vendégeknél Czár sérült meg, valószínűleg cserélni kell.

46. perc: Horváth Emil helyett Horváth Roland állt be a Budaörsbe.

46. perc: Kundrák Norbert helyett Bárány Donát a pályán a hazaiaknál.

Elkezdődött a második félidő.

Sós Bence sok gondot okozott a vendégek védőinek az első félidőben (Fotó: Kovács Péter)

A DVSC többet birtokolta a labdát, és több helyzetet is tudott kialakítani mint a Budaörs, ám ez a fölény egyelőre gólban nem mutatkozott meg.

Vége az első félidőnek.

Egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Molnár beívelése után landolt a labda Zöldesi ölében.

42. perc: Czár sárgult be.

40. perc: Petneházi kapott sárgát.

35. perc: Petneházi távoli lövése jócskán fölé szállt.

31. perc: Csak a szokásos: Sós lő, Kovács véd.

30. perc: Kékesi indítási sikerült hosszúra.

28. perc: Szögletet rúgtak a vendégek, de a Loki tisztázni tudott.

27. perc: Sós ment el a szélen, beadását Kovács kapus kapcsolta le.

A játékrész első felében többnyire a hazaiknál volt a labda, a Budaörs a DVSC térfelén csak néhány passz erejéig tudta megtartani a labdát.

25. perc: Egészségügyi szünet.

Korhut Mihályt azért nem nevezte a DVSC a mérkőzésre, mert nem érkeztek meg a szükséges papírjai, de a DEAC ellen már bevethető lesz a válogatott balhátvéd.

21. perc:Varga Kevin lövését Kovács védte bravúrral.

20. perc: Sóst állították meg lesen.

19. perc: Ezúttal Ferenczi adott be és Sós fejelt, de ez is célt tévesztett.

17. perc: Kundrák beadása találta meg Tischlert, aki a kapu fölé fejelt.

11. perc: Sós kiszorított helyzetből a kapu mellé tüzelt.

9. perc: Tamás Olivér rúgta fel Varga Kevint, a játékvezető szóban figyelmeztette.

8. perc: Sós beadását Kundrák találta el rosszul.

7. perc: Petneházi végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, a labda átszállt a kapu előtt.

3. perc: Sós indult meg egy kiugratásból, de Kovács jól mozdult ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A DVSC pirosban, a Budaörs zöld-fehérben lép pályára.

Változatos programokkal várták a szurkolókat Debrecenben a mérkőzés előtt (Fotó: Kovács Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Az élvonalból nyáron 27 esztendő után kieső Debreceni VSC a Budaörs elleni győzelemmel szeretne rajtolni. Már több órával a meccs előtt változatos programokkal várta a szurkolókat a hazai klub.