Gólparádéval tért vissza a PMFC a másodosztályba

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.08.02. 18:50
Rácz László lőtte hosszú idő után a Pécs első NB II-es gólját (Fotó: Laufer László)
A labdarúgó NB II nyitó fordulójában az NB III-ból feljutó Pécsi MFC a Dorogot látta vendégül. A találkozó nem is alakulhatott volna jobban a visszatérő Pécs számára, hiszen már a 12. percben vezetést szerzett Rácz László révén. Ezt pedig csak tovább növelték lelkes szurkolóik előtt.

NB II
1. FORDULÓ

Pécsi MFC–Dorogi FC 4–0
(4–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 3500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)
PMFC: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L., Katona L. – Grabant, Futó, Geiger (Nikics, 59.), Óvári (Hegedűs M., 76.) – Kónya D., Tihanyi (Batizi-Pócsi, 67.). Vezetőedző: Vas László
Dorog:
Mursits – Nyíri, Dlusztus (Berkó, 17.), Varju, Zabari (Papp Máté, 65.) – Girsik (Beliczky, 56.), Mészáros Á., Tóth Barnabás, Szerencsi – Kovács M., Vígh Á.Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Rácz L. (12.), Óvári (20. – 11-esből), Geiger (29.), Sági (32.)

Bár a Dorog kontrájával, és Helesfay nagy védésével kezdődött a találkozó, gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Pécs. A hazaiak folyamatos presszingje láthatóan megzavarta a vendégeket, akik már a 12. percben gólt kaptak: szabadrúgást követően Futó tette vissza középre a labdát, amit Rácz László kíméletlenül fejelt a Dorog kapujába.1–0

A találatot követően tovább tudta növelni dominanciáját a Pécs, ráadásul a vendégek rutinos védőjének, Dlusztusnak el kellett hagynia a pályát egy korábbi összecsapás miatt. A védő cseréjét követően perceknek kellett csak eltelnie, hogy a PMFC tovább növelje előnyét: Óvárit buktatta Nyíri és a cserként beálló Berkó, s Óvári Zsolt könyörtelenül értékesítette a büntetőt.2–0

A folytatás már abszolút a Pécs szájíze szerint alakult. A Dorog jóformán csak kontrákkal jutott el a hazai büntetőterület környékére, de próbálkozásai nagyrészt veszélytelenek voltak. A 29. percben Grabant tálalt tökéletes helyzetben Geiger Norbert elé, aki a jobb alsóba bombázott.3–0

A negyedik hazai gólra sem kellett sokat várni. Percekkel később Sági Milén a sarokrúgást követően 25 méterről pókhálózta ki a dorogi kapu jobb felső sarkát.4–0

A második játékrészben visszavett a tempóból a PMFC, így a Dorog is többször jutott el helyzetig, de arra nagyon ügyelt a hazai védelem, hogy igazán veszélyes lövése ne legyen a vendégek támadóinak. A cserék még felpörgették a vége előtt a Pécset, de Hegedűs próbálkozásai kimaradtak, így nem változott az eredmény, maradt a 4–0.

Vasas FC–Kazincbarcika SC 1–1

Véget ért ez a remek hangulatú, jó iramú találkozó! A Pécs így NB II-be való visszatérését egy 4-0-s sikerrel ünnepelte. Köszönjük a figyelmet!

90+1. perc Hegedűs próbálkozik ismét távolról jobbal, de elszáll a vendég kapu előtt lövése.

90. percGrabant szedi össze a labdát a hazai tizenhatos előterében egy rossz keresztpasszt követően, és azonnal rohamozna a jobb szélen.

89. perc Három perc hosszabbítást jelez a játékvezető. A pécsi közönség közben vastapssal ünnepli a csapatát.

84. percKovács lépett volna ki a labdával, de a hazaiak kimerészkedő hálóőre, Helesfay magabiztosan szabadított fel előle.

82. percHegedűs forgolódik a vendég tizenhatoson belül, de keresztlabdája hosszú Kónyának.

81. perc Közel volt az ötödik hazai találat. Hegedűs és Nikics kényszerítőjét követően előbbi tüzelt a tizenhatos vonaláról jobbal, de Murisits bravúrral hárítani tudott.

76. perc Kihasználja a hazai csapat is utolsó cseréjét. Óvári hagyja el vastaps mellett a pályát, helyén Hegedűs futballozik tovább.

73. percKovács Máté lövése szállt el messze a hazaiak kapuja felett.

Rendszeresen Rácz fejére érkeztek a pontrúgások (Fotó: Laufer Lászlór)

71. percGrabant cselezett a felezőnél, amivel kiérdemelte a hazai szurkolók ovációját.

68. perc Ivószünetet rendelt el a játékvezető.

67. perc Másodszorra cserél a Pécs. Tihanyit ünnepli a közönség miközben Batizi-Pócsi érkezik a helyére.

65. perc Kihasználta utolsó cserelehetőségét a vendégek mestere. Zabari helyére érkezett Papp Máté.

59. perc A PMFC harmadik góljának szerzője, Geiger hagyta el a pályát, helyén Nikics futballozik tovább.

57. perc Egy vendég szögletet követően a Pécs üres kapuja előtt szállt el keresztbe a labda.

56. perc Cseréltek a vendégek. Beliczky érkezett Girsik helyére.

54. perc A hazaiak csökkentették a nyomást, ami miatt a Dorog már többször jut el kombinatív játékkal az ellenfél tizenhatosához, azonban igazán veszélyes helyzetbe még így sem kerültek.

50. perc Gazdátlanul pattogott a labda a hazai büntetőterület előtt, amire Vígh csapott le, de lövése messze elkerülte a kaput.

49. perc Újabb veszélyes hazai támadás. Sági iramodott meg a jobb szélen, majd Grabant elé tálalt, azonban Mursits bravúrral védett.

46. perc Elkezdődött a második félidő!

Véget ért az első félidő! A PMFC 4–0-s vezetéssel mehet a szünetre.

45+1. perc: Újabb hazai támadás a jobb szélen, Grabant ugratta ki Kónyát, de a pécsi támadó elől Zabari bedobásra tudott menteni.

44. perc:Kónya szerzett labdát a dorogi térfél közepén, amivel Grabantot ugratta ki. A jobbszélső labdája már nem ért el Tihanyihoz, Varjuban akadt el a passza.

41. perc: Kovács lépett ki remek labdával, de Helesfay lábbal bele tudott kapni a lövésébe, így a vendégek most sem tudták megrezegtetni a Pécs hálóját.

40. perc: Kemény összecsapás a felezőnél, ami után a hazaiak támadója, Tihanyi maradt lent a kezdőkörben.

39. perc: Helesfay könnyedén szedte le a vendégek távoli szabadrúgását.

38. perc: Gyors Dorog kontrát követően Króner fejelte el a labdát Kovács elől.

37. perc: Újabb hazai lövés, Futó óriási bedobását követően Ráczhoz pattant a labda, aki fordulásból a kapu fölé lőtt.

32. perc: GÓL! Meglepő sarokrúgás variációt választott Grabant, aki a felhúzódó Sági Milán elé készített le a labdát, aki második érintésből 25 méterről kipókhálózta a vendégek kapujának jobb felső sarkát!4–0

29. perc:GÓL! Harmadik találatát szerzi a PMFC.Grabant indult meg a jobb szélen, majd estében még középre kotorta a labdát, amire tökéletes ütemben érkezett Geiger Norbert, aki 12 méterről bombázott a jobb alsóba. 3–0

28. perc: Geiger kiugratása után indulna meg Óvári, de felszabadít a kirohanó dorogi kapus.

26. perc: A dorogi szögletet az első pécsi védő kivágta.

23. perc: Ivószünetet kaptak a játékosok, utána sarokrúgással folytatódik a találkozó.

22. perc: Víghet buktatta Rácz a tizenhatos előterében, szabadrúgással jön a Dorog. Nyíri próbálkozása viszont lejött a sorfalról.

20. perc: GÓL! Óvári Zsolt értékesítette a Pécs büntetőjét!2–0

Óvári tűnt el a dorogi védők szorításában (Fotó: Laufer László)

19. perc: Büntetőhöz jutott a PMFC. Sági felívelését követően Óvári tűnt el két védő között a tizenhatoson belül. Szilasi játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott.

18. perc: Mészáros távoli lövése messze elkerülte a Pécs kapuját.

16. perc:Kényszerű csere a vendégeknél, Dlusztus nem tudja folytatni a találkozót, helyére Berkó érkezik.

12. perc: GÓL! Vezet a PMFC.Bal oldali szabadrúgást követően a nagy kavarodásban Futó elé került a labda, aki fordulásból visszaemelte a labdát a tizenegyespont környékére, ahol Rácz László érkezett és fejelt könyörtelenül Mursits lapujába. 1–0

9. perc: Futó és Dlusztus maradt a földön, miután összefejeltek a vendégek büntetőterületén belül.

6. perc: Tihanyi mutatott be szép cselt a vendégek tizenhatosának bal szélén Nyíri mellett, de Dlusztuson már nem jutott túl.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek szinte rögtön egy kontrával indítottak, de a kirohanó Helesfay hárította Kovács próbálkozását.

Már a bemelegítésre is üdvrivalgás mellett érkezett a Pécs (Fotó: Laufer László)

3 perc a kezdésig. Körülbelül 3500 torokból feltörő hangorkán fogadja a hazai csapatot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Az NB III-ból feljutó Pécsi MFC a Dorogot látja vendégül és természetesen szeretne győzelemmel rajtolni.