Az FC Ajka legyőzte az ETO-t a nyitányon

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.08.02. 18:50
(Fotó: Pesthy Márton)
Az FC Ajka visszavágott a tavalyi nyitányon elszenvedett vereségért, egy góllal legyőzte a Győrt hazai pályán a labdarúgó NB II idei 1. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ
FC AJKA–ETO FC GYŐR 2–1 (0-0)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 2500 néző. Vezeti: Barna Gábor (Becséri Gergely, Kiss Balázs)
Ajka:
Horváth T. – Kovács N., Heffler, Tar, Présinger – Kenderes, Tóth G. – Rétyi (Irimiás, 88.), Zamostny (Lengyel, 69.), Csizmadia – Nagy K. (Zsolnai, 76.).Vezetőedző: Kis Károly
ETO:
Gundel-Takács – Kovács K., Vári, Fejes, Forró – Kiss M. (Király B., 62.), Vaskeba, Vitális (Múcska, 46.) – Szimcsó (Szuhodovszki, 79.), Priskin, Májer.Vezetőedző:Tuifel Péter
Gólszerző: Nagy K. (56.), Zsolnai R. (79.), ill. Priskin (82.)

Megszokhattuk, a nyitány rendre sok nézőt hoz egy bajnokságban, ráadásul idén ott volt a járványhelyzet miatti kényszerszünet. Az ajkaiak március eleje óta tengődtek hivatalos meccs nélkül, nem csoda hát, hogy szépen gyülekeztek a szurkolók a városi stadionban.

Az érdeklődés szempontjából az sem volt mellékes persze, hogy az FC Ajka az előző, csonka szezon végére nagyszerűen összeállt. A közönség kíváncsian várta, hogy a csapat ebben az idényben is olyan ütőképes lesz-e, mint volt februárban és márciusban, amikor többek között az NB I-be feljebb lépő listavezető MTK-t és a második Budafokot is legyőzte.

Egy évvel ezelőtt is FC Ajka–ETO FC Győr párosítást rendeztek az NB II 1. fordulójában. Akkor (és később Győrben is) az ETO nyert, így volt miért visszavágniuk a Veszprém megyeieknek.

Kicsit nehezen indult be a mérkőzés, a kezdés után az ETO tűnt valamivel kezdeményezőbbnek, de negyedóra után nagyot fordult a világ. Az FC Ajka elkapta a ritmust, beszorította ellenfelét és kis túlzással futószalagon alakította ki a helyzeteket.

Rétyi, Zamostny és Nagy Krisztián is megszerezhette volna a meccs első gólját, majd Csizmadia került majdnem ziccerbe.

A győrieknek egyetlen lövést sikerült összehozniuk az első játékrészben, míg a másik oldalon újabb lehetőségek akadtak, és volt egy büntetőgyanús szituáció is, de a tizenegyes elmaradt, sőt, Nagy Krisztián kapott sárga lapos figyelmeztetést.

A második félidő elején teljesen megérdemelten szerezte meg a vezetést a továbbra is fölényben lévő FC Ajka.

Az 56. percben Nagy Krisztán kapott remek átadást, majd jobbal 10 méterről ellőtte Gundel-Takács mellett a labdát, 1–0.

A folytatásban még jobban megélénkült a találkozó. A vendégek Májer Milán révén veszélyeztettek, a győri támadó fejesénél Horváth Tamásnak bravúrra volt szüksége.

Azért az FC Ajka sem volt tétlen, Kis Károly alakulata továbbra is veszélyesen futballozott.

A csapatban most debütáló, és szinte az első labdaérintésre a kapuba találó Zolnai Richárd meg is duplázta a hazai előnyt a 79. percben: 2–0.

A Győr megrázta magát és szépített, amolyan „priskines” góllal: a 82. percbenPriskin Tamás vert helyzetből, két ajkai védő között jutott labdához és nem is hibázott (2–1).

A hosszabbítással együtt bő tíz perce maradt az ETO-nak az egyenlítésre, de a vendégek már nem tudtak igazán veszélyesek lenni.

Az FC Ajka nyert a nyitányon, teljesen megérdemelten.

Vasas FC–Kazincbarcika SC 1–1

94. perc VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS

Négy perc a ráadás.

88. perc Rétyi helyett Irimiás Gergő a pályán az Ajkánál.

87. perc Sárga lap Vaskebának.

85. perc Heffler Tibor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

82. perc Szépített az ETO, Priskin Tamás volt erőszakos, két ajkai védő között kibújva, közelről bombázott az ajkai hálóba, 2-1.

79. perc: GÓÓL! Micsoda bemutatkozás, Zsolnai Richárd első meccsén a kapuba talál, az ajkai játékos elcsípett a labdát, majd 20 méterről laposan a kapuba helyezett, 2-0.

79. perc: Csere az ETO-nál: Szimcso helyett Szuhodovszki.

76. percCserél az Ajka: Nagy Krisztián le, Zsolnai Richárd be.

70. perc Májer szabadrúgását tolta léc fölé Horváth.

69. perc Zamostny Balázst Lengyel Béla váltja az Ajkánál.

67. perc Ajkai helyzet, a hazaiak tűz alá vették az ETO kapuját, az egyik lövést követően kezezést reklamáltak, de a játékvezető ezúttal sem ítélt büntetőt.

66. perc Ismét Májer, ezúttal lövéssel kínálta meg Horváthot. A másik oldalon Zamostny löketét kellett kiöklöznie Gundel-Takácsnak.

64. perc Kis híján egyenlített az ETO, Májer Milán fejesénél kellett nyújtózkodnia Horváth Tamásnak.

62. perc Csere a Győrnél, Kiss Máté helyett Király Botond érkezett.

60. perc Priskin Tamás kapott sárga lapot Tar Zsolt megrúgásáért.

59. perc Rétyi húzott el a jobb oldalon, lövése elkerülte az ETO kapuját.

56. perc GÓL.Nagy Krisztán kapott remek átadást, majd jobbal 10 méterről előtte Gundel-Takács mellett a játékszert, 1-0.

46. perc Nagy ajkai helyzettel kezdődött a félidő, Kovács Nikolasz beadását Nagy Krisztián lőtte kapura, Gundel-Takács hárítani tudott.

46. perc A szünetben cseréltek a vendégek, Vitális Milán helyett Múcska Viktor a pályán.

46. perc FOLYTATJUK

45. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

45. percKiss Máté kapott sárga lapot. A másik oldalon Nagy Krisztiánt figyelmeztette lappal a játékvezető. Érdekes szituáció volt, úgy tűnt, az ajkai csatárt szabálytalanul állították meg a 16-oson belül, ezt tette szóvá a bírónál a játékos, akit reklamálásért büntettek.

Egy perc a ráadás.

41. perc Munkában a győri védelem, Tóth Gergely sarkalt Nagy Krisztián elé, akit Gundel-Takács előzött meg.

38. percMegvillant az ETO is, Vitális lőtt 20 méterről, Horváth Tamás résen volt.

26. perc Nagy Krisztián a kapuba talált, de les, nincs gól.

Ivószünet. Gyengébb kezdés után az FC Ajka átvette a kezdeményezést, több lehetőséget is kidolgozott a házigazda, a Győrnek szerencséje volt, hogy nem került hátrányba.

20. percÚjabb Ajka-helyzet! Tar lépett ki egy megszerzett labdával, Nagy Krisztiánnak passzolt, aki kiugratta Csizmadiát, Gundel-Takácsnak kellett védenie.

19. percPrésinger badását Zamostny lőtte kapura, majd Nagy K. próbálkozhatott, újabb izgalmas szituáció a vendégkapu előtt.

17. percRétyi 10 méterről leadott lövését blokkolták, a labda nem sokkal kerülte el a győri kaput. Szép lövés, veszélyes helyzet.

15. percVári Barnabás kapott sárga lapot, miután rossz ütemben csúszott be a bal oldalon megiramodó Nagy Krisztiánnak.

13. perc Tar veszélyeztette fejjel az ETO kapuját, a labda azonban túlságosan lelassult, nem okozott gondot Gundel-Takácsnak.

8. perc Priskin lépett ki egyedül, de a partjelző lest jelzett.

Ahogyan az várható volt, sokan látogattak ki az évad első bajnoki mérkőzősére Ajkán Fotó: Pesthy Márton

5. perc Nagy Krisztián próbálkozott majdnem a félpályáról kapura lövéssel, de nem találta el rendesen a labdát. A közönség mindenesetre díjazta az elképzelést.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Érdekesség, hogy az előző idény 1. fordulójában (2019. augusztus 4-én) is Ajka–ETO mérkőzést rendeztek, ezt Bagi István találatával 1–0-ra a győriek nyerték meg (az egy évvel ezelőtti mérkőzés összefoglalóját megnézhetiIDE KATTINTVA).