Őrült hajrában nyert a Nyíregyháza Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.03.13. 16:50
Molnár Rajmund duplája is kevés volt a csákváriak pontszerzéséhez
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a szabolcsi alakulat az első negyedórában eldönthette volna a meccset, de a két gólján kívül kihagyta ziccereit. A házigazda csákváriak nem adták fel, talpra álltak, s a hajrában emberhátrányban is egyenlíteni tudtak. A slusszpoén azonban a Nyíregyházáé volt, amely a lefújás előtti másodpercekben bevitte a mindent eldöntő találatot.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–3 (1–2)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette:Horváth Tibor (Máyer Gábor, Punyi Gyula)
CSÁKVÁR: Auerbach – Mayer, Vaskó, Karacs, Major G. (Torvund, 82.) – Mészáros D. (Mim, 63.), Derekas – Komáromi (Tamás N., 71.), Molnár R., Makrai – Kártik (Koval, 82.). Vezetőedző: Mónos Tamás
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Debreceni – Pócsik (Nemes, 83.), Márkus (Vass P., 35.), Szabó B., Kovács Á. (Jánvári, 61.) – Zamostny, Banyoi (Novák, 61.). Vezetőedző:Feczkó Tamás
Gólszerző: Molnár R. (42., 88.), ill. Zamostny (2.), Banyoi (8.),N ovák (90+3.)
Kiállítva: Mayer (86., Csákvár)
Mónos Tamás:
– Nem érdemeltünk vereséget, de megint kétgólos hátrányból kellett talpra állnunk. Ez rengeteg energiát emésztett fel, s nem vagyunk olyan jó csapat, hogy ezt elbírjuk.
Feczkó Tamás: – Nagyon jól kezdtünk, akár több góllal is vezethettünk volna. A szünet után elfogytunk a tengelyben, így mást kellett játszanunk, ám így is nyertünk.

A DVTK elleni hétközi győzelem után önbizalommal telve lépett pályára Csákváron a Nyíregyháza, s az első negyedórában akár végleg eldönthette volna a három pont sorsát. Nyolc perc alatt szerzett két gólt és kihagyott két ordító helyzetet. Húsz perc kellett a vendéglátóknak, hogy magukhoz térjenek a sokkból, ekkor viszont akár egyenlíthettek is volna, ám Karacs és Komáromi is elhibázta a ziccerét.

A szünet előtt Molnár Rajmund remek lövéssel visszahozta a vendéglátók reményeit. Ekkor már a biztonságra helyezte a hangsúlyt a Szpari, s bár túl sok helyzetet nem alakítottak ki a hazaiak, a hajrában sikerült egyenlíteniük. A slusszpoén azonban a vendégeké volt, a 93. percben Novák Csanád bekotorta a mindent eldöntő harmadik gólt. Újrakezdésre már nem volt idő...

20. Budafoki MTE27581425–37–1223

Vége a mérkőzésnek, 3–2-re nyert a vendég Nyíregyháza. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Vass Parik jobbról belőtt labdáját Novák a hosszú saroknál, igencsak lesgyanús körülmények között a hálóba sodorta, 2–3.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Mim jobb oldali beadását Molnár Papucsek szorításában, elvetődve éppen Fejér kezébe fejelte a labdát.

88.perc: GÓL!!! Mim jobb oldali szögletét a rövid saroknál Koval megcsúsztatta, Molnár Rajmund pedig a tizenegyespontról a jobb sarokba bombázott, 2–2.

86. perc:Mayer lerántotta Novákot, így két perc alatt kiállíttatta magát a fiatal játékos.

84. perc:Mayer János kapott sárga lapot.

83. perc: A lecserélt Pócsik még kapott egy sárga lapot.

83. perc: Vendégcsere: Pócsik helyére Nemes érkezik.

82. perc: Hazai cserék: Kártikot Koval, Majort Torvund váltotta.

80. perc: Debreceni balról belőtt labdáját Vass Patrik 11 méterről a jobb kapufára bombázta.

78.perc: Szabó rúgta fel Mimet, jogos a sárga.

74. perc: Tamás és Mim keverte meg nyíregyházi védelem bal oldalát, a visszagurított labdát Derekas 16 méterről rálőtte, Gengeliczkiről azonban szögletre pattant.

72. perc: A vendégek kapusa időhúzás miatt sárga lapot kapott.

71. perc: Komáromit Tamás Nándor váltja a hajrára.

63. perc: Védekező középpályás helyére támadó érkezik a Csákvárban, Mészárost Mim váltja az utolsó félórára.

61. perc: Kettős vendégcsere: Banyoi helyére Novák, Kovács helyére Jánvári érkezett.

59. perc: Molnár Rajmund a tizenhatos jobb sarkáról nem sokkal lőtt a léc fölé.

50. perc: Komáromi a jobb oldali alapvonalról visszalőtt labdájára kivetődött Fejér kapus, ám kiejtette a labdát, Mészáros ott termett, de Horváth Tibor játékvezető általános meglepetésre kifele ítélt szabadrúgást.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

45+2. perc: Ezzel véget is ért az első félidő.

45+2 perc: Gengeliczki birkózta le Kártikot a tizenhatos bal sarkánál. Makrai megpróbálta a sorfal alatt elrúgni a labdát, ám az elakadt a lábakban.

Kettő perc lesz a hosszabbítás.

Komáromi György nem boldogult a fegyelmezetten játszó nyíregyházi védőkkel

42. perc: GÓL!!! Molnár Rajmund szlalomozott a nyíregyházi védők között, majd 16 méterről, jobbal kilőtte a jobb alsót. Fejér kapus mozdulni sem tudott a lövésre, 1–2.

40. perc: Banyoi kapott sárga lapot, miután nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

39. perc: Major a jobb oldali alapvonalról begurított labdájára Kártik érkezett középen, az ötösön összerúgott Gengeliczkivel, de a labda előtte maradt, de már nem tudta a kapu felé terelni a játékszert.

35. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, a megsérült Márkus helyére Vass Patrik érkezik.

34. perc:Makrai rúgta fel Pócsikot, ez is sárga.

33. perc:Vaskó sárga lapot érően buktatta a felezővonalnál Banyoit.

22. perc: Molnár remek cselsorozata után Komáromi került óriási helyzetbe a jobbösszekötő helyén, égen-földön senki nem volt a közelében, ám 8 méterről Fejért találta el.

20. perc: Mi maradt ki? Makrai bal oldali szögletét Karacs senkitől sem zavartatva, középről, 3 méterről a bal sarok mellé bólintotta.

14. perc: Pócsik lefutotta Vaskót a jobb oldalon, élesen keresztbe lőtt labdája elsuhant a kapu előtt, a hosszún érkezett Kovács Ádám, de közeli lövését a a hazaiak szerencséjére blokkolták a védők.

13. perc: Pócsik kapott egy remek keresztlabdát a jobb oldalon, elment Major mellett, de Karacs a lövés pillanatában odaért, és róla szögletre pattant a labda.

Mónos Tamás, a Csákvár mestere nem ilyen kezdésre számított vasárnap este

8. perc: GÓL!!!Hideg zuhany a hazaiaknak: Pócsik a jobb oldali alapvonalról pontosan emelt a rövid ötösre, érkezett Banyoi és a léc alá fejelt, 0–2.

5. perc: Komáromi jobb oldali szögletét a hosszún Vaskó fejelte kapura, éppen Fejér kezébe.

2. perc:GÓL!!!Méghozzá nem is kicsi... Zamostny vezetgette a labdát a jobbösszekötő helyén, senki nem támadta meg, 20 méterről óriási lövést eresztett meg, a labda pedig a jobb kapufáról a hálóba pattant, 0–1.

Zamostny Balázs korai gólja órási lökést adott a vendégeknek

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

A Nyíregyháza bravúros győzelem, a kelet-magyarországi „el Clásicón" aratott hétközi siker után önbizalommal telve érkezett Csákvárra, ugyanakkor a hazaiak annak tudatában lépnek pályára, hogy szerdán, idegenben három rúgott gól sem volt elég számukra a pontszerzéshez.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még éppen vonal felett lévő Csákvár az előző fordulóban a feljutásra álló Diósgyőrt megverő Nyíregyháza ellen.