Nem bírt a Budaörs pályaválasztóként a Szegeddel

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.02.14. 13:50
Az esélyesebb Budaörsnek ezúttal nem jött össze a kiesés ellen küzdő Szeged legyőzése (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a játéknap előtt ötödik Budaörs a még éppen bennmaradást jelentő 17. pozíciót elfoglaló Szeged-Csanád GA együttesét látta vendégül Tatabányán. A csapatok nem bírtak egymással, így továbbra is mind a ketten nyeretlenek az idei évben.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0)
Tatabánya,
Grosics Gyula stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Gergely (Bertalan Dávid, Mohos Milán)
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Fényes (Zsidai, 14.), Vágó, Pintér D. (Molnár T., a szünetben) – Molnár Cs., Sajbán Miklós, Petneházi, Petró – Halmai Á. (Papp M., 69.), Pethő. Vezetőedző: Márkus Tibor
SZEGED: Varga B. – Kővári, Moga, Simon Á., Pejovics – Bitó (Ódor, 86.), Jovanovic, Mohl – Oláh G., Gréczi (Varga Sz., 62.), Dobos (Gajdos, 62.). Vezetőedző: Vukmir Dragan
Gólszerző: Pethő (51.), ill. Gréczi (55.)

Pusztán a tabellára tekintve, egyértelműen a dobogóért küzdő Budaörs számított a mérkőzés esélyesének a kiesés ellen hadakozó Szegeddel szemben, de árnyalta a képet, hogy két, gyenge formában lévő csapat nézett egymással farkasszemet Tatabányán. A Budaörs idei két bajnokiján csupán egy pontot szerzett, míg a 2021-ben már Vukmir Dragan által irányított Szeged egyet sem.

Már a találkozó elejétől kemény, néha durva játék folyt a pályán. Csattantak a bokák, gyakran kellett közbeavatkoznia a játékvezetőnek. A Budaörs középső védője, Fényes Szabolcs nem is bírta sokáig, sérülés miatt nem egészen negyedóra után le kellett cserélni. Rengeteget szövegeltek a pályán lévők és a kispadon helyet foglalók is, miközben a játékra kevesebb hangsúlyt fektettek. Bár mezőnyben nem volt lényeges különbség a két csapat között, a Budaörs többször jutott el a Szeged kapujáig, igaz, a jól védő Varga eszén nem tudtak túljárni a hazaiak. A játékrész legvégén a vendéglátó balhátvédje, Pintér Dominik is súlyosnak tűnő sérülést szenvedett (szerencsére nem történt nagyobb baj), így újabb kényszerű cserét volt kénytelen végrehajtani Márkus Tibor.

A második félidő elején a Budaörs szerzett vezetést Pethő Bence pontos lövésével, a Szeged azonban hamar válaszolt Gréczi Márton jól helyezett labdájával. A gyors gólváltást követően mindkét vezetőedző cserékkel próbálta frissíteni csapatát, ami talán a Szegednek sikerült jobban, hiszen a vendégek némi mezőnyfölényre tettek szert. A hazaiak támadásaiban már nem volt erő, a szegediek viszont többször is eljutottak az ellenfél kapujáig. A hazaiak védelme jól zárt, mindig akadt valaki, aki kritikus helyzetben tisztázni tudott. Miután több gól már nem esett, a két csapat 1–1-es döntetlennel hagyhatta el a pályát egy küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzés után. A játék képe alapján a pontosztozkodás teljesen reális, a két csapatnak pedig még legalább egy hetet várnia kell első tavaszi győzelmére.

20.00:
Debreceni VSC–Gyirmót FC Győr (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC24 42019–50–3112

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

87. perc: meleg helyzet a budaörsi kapu előtt, de végül Kovács kapusnál köt ki a labda.

86. perc: vált a Szeged is: Bitó Martin le, Ódor Máté fel.

85. perc: Petró Balázs helyett Horváth Roland jön a Budaörsnél.

83. perc: Pejovic próbálkozik a balösszekötő helyéről, de nem talál kaput.

79. perc: Kővári Róbert kap sárgát.

70. perc: Petneházi lő a sorfalba egy szabadrúgást 18-ról.

69. perc: cserél a Budaörs: Halmai Ádám helyén Papp Marcell.

62. perc: kettős csere a vendégeknél: a gólt összehozó páros jön le: Dobos Áron helyett Gajdos Zsolt, Gréczi Márton helyett pedig Varga Szabolcs folytatja.

55. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Szeged! Dobos jobbal keresztbe lőtt labdáját Gréczi Márton lövi éles szögből a bal alsóba.1–1

53. perc: Oláh kerül földre a budaörsi tizenhatoson belül, büntető nincs, reklamálás annál inkább.

51. perc: GÓÓÓL, vezet a Budaörs! Pethő Bence lő 13 méterről a szegedi kapu jobb oldalába. 1–0

46. perc: Ahogy az várható volt, Pintér Dominikot lecserélték a szünetben, Molnár Tibor a helyén.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

Egyenlő erők küzdelmét követően gól nélküli döntetlen a félidei eredmény.

45+2. perc: vége az első félidőnek.

Pintér a fejét fájlalja, de már talpon. Közben megérkezett a hordágy is, de szerencsére nincs rá szükség.

45. perc: Pintér a földön, súlyosnak tűnik a sérülése. Közben az is kiderül, hogy két perc lesz a hosszabbítás.

Eddig jól teljesítik feladatukat a védelmek (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

42. perc: Molnár lő 25-ről, Varga szögletre ment. A sarokrúgás után Halmai húzza kapura a labdát akrobatikus mozdulattal, Varga ismét a helyén.

38. perc:Varga védi Sajbán éles szögből leadott lövését.

Márkus Tibor lest reklamál. Pályán és azon kívül is nagyon sok a szöveg.

34. perc: Petneházi szereli keményen Bitót, aki a földön marad. A játék megáll, majd Budaörs kapja vissza a labdát.

32. perc: Oláh megrúgja Petneházit, aki kézzel eltalálja a szegedi játékost. Petneházi sárgát kap.

A szegedi cserék elindulnak melegíteni.

Darálnak a fiúk, kevés a említésre méltó esemény.

27. perc: Molnár próbálkozik 20-ról, csúnyán fölé lő.

18. perc:Mohl lövését fogja Kovács.

16. perc: az első helyzet, Varga véd nagyot.

14. perc: máris cserél a Budaörs: a megsérülő Fényes Szabolcsot Zsidai László váltja a hazaiaknál.

13. perc: Ez a hazai szöglet is veszélytelen. Majd a következő is...

11. perc: Oláh fejel fölé a korner után.

10. perc: Petró lerúgja Jovanovicot, szegedi szabadrúgás, majd szöglet.

Kemény a játék, kopognak a bokák, dolgoznak a kezek...

2. perc: Kovács kapusé a labda.

2. perc: máris szabadrúgás a Szegednek 30-ról, szemben a kapuval.

1. perc: a Budaörs kezdi a játékot.

Már csak pillanatok vannak hátra a kezdésig (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Derült, napsütéses idő, plusz három fok és a pálya is rendben. Kell ennél több?

Márkus Tibor a 15. mérkőzésére készül a Budaörs „főnökeként", Vukmir Dragannak ez lesz a harmadik találkozója a szegedi kispadon.

Augusztusban a Budaörs az azóta már távozó Nyári Patrik, valamint Molnár Csaba góljaival 2–0-ra nyert Szegeden.

Az előző négy fordulóban mindkét csapat egy pontot szerzett: ez a leggyengébb teljesítmény a mezőnyben.

Egyik csapat sincs nagy formában. A Budaörs legutóbb 2–0-ra kikapott Gyirmóton és a Szolnok elleni hazai, évnyitó 0–0-val ebben az évben eddig egy pontot gyűjtött. A Szeged mindkét idei mérkőzését elveszítette (az előző fordulóban a Haladástól kapott ki hazai pályán 2–1-re) és a sereghajtó DEAC-cal párban még nulla pontos 2021-ben.

A Budaörs 40 ponttal az 5., a Szeged 25-tel a 17. helyen áll. A hazaiak három pontra a dobogótól és ötre a feljutást érő második helytől, a vendégek kettőre a kiesőzónától.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az élmezőnyben felbukkanó, de tavasszal még nyeretlen Budaörs a még éppen a vonal felett álló, bajnokin legutóbb november 29-én diadalmaskodó Szeged-Csanád Grosics Akadémiával.

A vendégek melegítenek a tatabányai hidegben (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)