A Pécs is legyőzte a Budaörsöt Tatabányán

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.03.07. 14:20
Nagyot küzdött egymással a két csapat (Fotó: 24 Óra/Hagymási Bence)
A labdarúgó NB II 28. fordulójának egyik rangadóján a játéknap előtt ötödik Budaörs a negyedik Pécsi MFC-t fogadta, a szokásoknak megfelelően Tatabányán. A küzdelmes összecsapáson Adamcsek Máté találatával a vendégcsapat mind a három pontot begyűjtötte, így már hat mérkőzés óta őrzi a veretlenségét.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–PÉCSI MFC 0–1 (0–1)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Lovas László (Bede Tamás, Belicza Bence Péter)
BUDAÖRS:
Kovács P. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Marques-Airosa (Gyurácz, 70.) – Halmai Á. (Halácsi, 78.), Molnár Cs., Petneházi, Sajbán Miklós (Pethő, a szünetben) – Petró, Molnár T. (Csiki, 61.) Vezetőedző: Márkus Tibor
PÉCS: Helesfay – Sági (Króner, 55.), Rácz L., Preklet, Katona L. – Futó – Grabant (Németh M., 73.), Bartha (Óvári, a szünetben), Kónya D. Adamcsek (Bajner, 65.), Geiger. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Adamcsek (45.)

Márkus Tibor:
– Mindent megtettünk a győzelemért, főleg a második félidőben helyeztük nagy nyomás alá a Pécset. Ám ameddig nem rúgjuk be a helyzeteinket, nem nyerünk.
Vas László: – Nagyon értékes három pontot szereztünk egy küzdelmes mérkőzésen. Jól kezdtünk, de később sokat hibáztunk, nem tudtuk szinten tartani az addigi játékunkat. Az első félidő végén megszereztük a vezetést, amelyet nagy szívvel tartottunk meg.

Nagy elánnal estek egymásnak a csapatok, lüktető volt a játék, bár igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki. A félidő végére kissé leült a találkozó, majd amikor már úgy tűnt, hogy nem születik gól az első játékrészben, a Pécs Adamcsek közeli lövésével megszerezte a vezetést. Pedig néhány másodperccel korábban Helesfay hibája után majdnem hátrányba került a vendégcsapat. Így lesz egygólos hátrány helyett egygólos előny…

A második félidő elején csapkodó volt a játék, majd a Budaörs fokozatosan átvette az irányítást a kontrákra berendezkedő vendégekkel szemben. Hiába nyomott a hazai csapat és játszott a mérkőzés végén hatalmas fölényben, nem tudott egyenlíteni. Küzdelmes meccsen nyert a veretlenségi szériáját tovább építő PMFC, míg a Budaörs gyenge formája tovább tart.

Vége, 1–0-ra győzött a Pécs! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

94. perc: A Pécs kap mégy egy szabadrúgást. ezzel vége is?

92. perc: Bajner lő 18-ról: a labdafogó háló fölé...

90. perc: Négy perc lesz a ráadás.

A lelátón álló pécsi sportvezetők viselkedése legalábbis kifogásolható...

Bajner (44) jobban járt volna, ha ezúttal inkább fejel (Fotó: 24 óra/Hagymási Bence)

88. perc: Bajner azonnali fejes helyett megpróbálja levenni a labdát, de kisodródik.

Elkeseredetten küzd a Budaörs, de jól védekezik a Pécs.

85. perc: egy bal oldali bedobás után Geiger lő 18-ról, Kovács fölé üti a labdát.

81. perc: Molnár Csaba buktatja Kónyát, sárgát kap.

79. perc: Pethő törne kapura, de megállítják lesen. A budaörsi kispad máshogy látta az esetet.

78. perc: Újabb budaörsi csere: Halmai Ádám le, Halácsi Fülöp fel

73. perc: újabb pécsi csere: Grabant Bence helyén Németh Márk.

70. perc: Csere bizony, Gyurácz András jön be.

68. perc:Marques-Airosa labdát szerez, majd meghúzódik. Ápolás. Csere lesz?

A játék képe alapján a PMFC berendezkedett a kontrákra.

65. perc: lejön a gólszerző: Adamcsek Mátét Bajner Bálint váltja.

A Budaörs irányít, de nem jut el helyzetig.

61. perc: Molnár Tibort Csiki Norbert váltja a hazai csapatnál.

59. perc: Szép pécsi támadás végén Kékesi ment szögletre. A sarokrúgás után Kovácsé a labda.

55. perc: Újabb csere a vendégeknél: Sági Milán helyett Króner Martin a pályán.

50. perc: Futó Zsombor akadályozza a kapust a kirúgás elvégzésében, sárgát kap. A pécsiek hevesen tiltakoznak...

A szünetben mindkét csapat cserélt, a Budaörsnél Sajbán Miklóst Pethő Bence, a Pécsnél Bartha Lászlót Óvári Zsolt váltotta.

46. perc: kezdődik a második félidő.

Az első félidő legvégén szerzett vezetést a Pécs( Fotó: 24 Óra/Hagymási Bence)

Vége az első játékrésznek, a PMFC majdnem hátrányba került a hajrában, aztán rögtön vezetést szerzett.

45. perc: GÓÓÓL! Vezet a Pécs! Helesfay mellényúl egy előrevágott labdának, visszavetődve éppen csak menteni tud. Az ellentámadásnál egy jobbról belőtt labdát Adamcsek három méterről helyez a bal alsóba. 0–1!

A Budaörs elsősorban szélről beadott labdákból, a Pécs pedig rögzített szituációkból próbál veszélyeztetni.

A félidő első fele élvezetes játékot hozott, mostanra azonban kissé leült a találkozó.

33. perc: Kónya középre lőtt labdáját Menyhárt vágja ki.

29. perc: Petneházi jobb oldalról kapura tekert szabadrúgását menti Helesfay, majd a kipattanó után újra véd. Ez volt az eddigi legnagyobb hazai lehetőség!

A pécsi cserék elkezdenek melegíteni.

19. perc: Halmai kap jó labdát, de kapásból csúnyán eltöri.

18. perc: Molnár Csaba megpattanó lövése kevéssel kerüli el a pécsi kaput.

17. perc: Sági Milán buktatja a megugrani készülő Molnár Tibort, sárga lap a jutalma.

16. perc: megint Geiger, a földön a tizenhatoson belül, de mehet tovább.

12. perc:Adamcsek jobb oldali szöglete után Bartha centikkel fejel mellé. Ezt megúszta a Budaörs!

2. perc:Geiger Norbert esik össze a budaörsi tizenhatoson belül, műesésért sárgát kap.

1. perc:Kezdődik a mérkőzés, a PMFC indítja útjára a labdát.

– A Budaörs olyan csapat, amely bátran felvállalja a támadófutballt, nem az eredmény megvédésére törekszik, hanem minden mérkőzést szeretne a maga javára fordítani. Ennek megvannak az előnyei és a hátrányai. Szeretnénk nyilván az utóbbival élni, és mindent megtenni azért, hogy győztesen jöhessünk haza – nyilatkozta az összecsapás kapcsán Vas László, a PMFC vezetőedzője.

– A Pécs rohanós, letámadós focit játszik. Próbálják távol tartani az ellenfelet a saját kapujuktól, ez pedig a kapott gólok számában is megmutatkozik, hiszen messze őt kapták a legkevesebb gólt a bajnokságban. Több mérkőzést is egy-egy góllal tudtak megnyerni. Arra kell majd figyelnünk, hogy a letámadást hatástalanítsuk és próbáljuk hiba nélkül lehozni a meccset, mert nem lesz egyszerű ellenük betalálni – nyilatkozta a mérkőzéssel kapcsolatban a budaörsi klub honlapjának Zsidai László, aki szerdán pontot érő gólt szerzett Kaposváron.

A két csapat őszi mérkőzését Pethő Bence büntetőgóljával 1–0-ra a Budaörs nyerte.

Az előző fordulóban mindketten döntetlent játszottak: a Budaörs Kaposváron ért el 1–1-et, a Pécs hazai pályán játszott 0–0-t a Haladással.

Nem úgy a PMFC! A Pécs az első idei bajnokiján 2–1-re kikapott Győrben, azóta viszont veretlen, öt mérkőzésen 10 pontot gyűjtött és 49 pontjával a negyedik helyen áll.

Gyenge formában van a Budaörs: Márkus Tibor csapata november vége, a 19. forduló óta nyeretlen, azóta mindössze három pontot szerzett (jelenleg 42 pontja van) és a másodikról az ötödik helyre csúszott vissza.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az őszi teljesítményéhez képest visszaesett, de több győzelmével még így is ötödik Budaörs az öt forduló óta veretlen Pécsi MFC-vel, amely csak két pontra van lemaradva a harmadik helytől.

A meccs előtt az új szokás szerint üdvözölték egymást a csapatok Fotó: 24 Óra/Hagymási Bence