Megszakadt a rossz széria, a Budaörs kiütötte a Haladást

KUN ATTILAKUN ATTILA
2020.11.25. 12:50
A labdarúgó NB II 18. fordulójában az előző két mérkőzését elveszítő Budaörs mindkét félidőben két gólt szerezve kiütéses győzelmet aratott az enerváltan játszó Haladás felett. A szombathelyiek két sikerrel megvívott bajnoki után veszítettek újra.
Ezúttal végig a Budaörs (zöld-feketében) akarata érvényesült (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

BUDAÖRSI SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–0 (2–0)
Tatabánya,Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette:Antal Péter (Garai Péter, Mohos Milán)
Budaörs:Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs., Petneházi, Nyári (Pethő, 79.), Sajbán Miklós – Halmai Á. (Halácsi, 87.), Molnár T. (Végh G., 85.).Vezetőedző:Márkus Tibor
Haladás:Verpecz – Tóth D., Mocsi, Devecseri, Doktorics (Tóth M., 86.) – Csilus, Horváth O. (Medgyes, a szünetben), Bosnjak – Rácz F. (Szalay, 74.), Tóth B. (Németh M., a szünetben), Kállai (Schuszter, 74.).Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Halmai Á. (5., 44.), Kékesi (72.), Pethő (90.)
Márkus Tibor:
Ahogy a mérkőzés eredménye is tükrözi, egyértelmű, magabiztos és megérdemelt győzelmet arattunk. Koncentráltan és megfelelő szellemben játszottunk.
Mátyus János:– Ebben az összeállításban nem voltunk nehéz ellenfelei a Budaörsnek, amely minden csapatrészében jobb volt, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Az utóbbi két meccsén gyenge formát mutató Budaörs azonnal támadólag lépett fel a jó passzban lévő szombathelyiek ellen, amely hamar eredményre is vezetett: egy szöglet utáni kavarodást követően Halmai Ádám lőtt a vendégek kapujába az ötödik percben. A vezető találat megszerzése után is a hazai csapat volt aktívabb, a Haladás az első félidő közepére állt üzemi hőfokra. Innentől kezdve kiegyenlítetté vált a mérkőzés, bár igazán nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. A félidő hajrájában elaludt a vendégvédelem, és az egyedül hagyott Halmai megduplázta saját góljainak számát és a hazaiak előnyét is.

Mátyus János két cserével próbált frissíteni a szünetben, de ez sem segített. A Haladás próbálkozott ugyan, de továbbra sem jutott el helyzetig, a Budaörs pedig biztos vezetése tudatában várt a kínálkozó lehetőségre. A második játékrész első fele így igencsak eseménytelenül telt, a 72. percben viszont eldőlt a találkozó, Kékesi Alexander fejes gólja után nyilvánvalóvá vált, hogy a Haladás pont nélkül távozik Tatabányáról. A becsületgól helyett ráadásul a csereként beálló Pethő Bence is eredményes volt az utolsó percben, így a Budaörs kiütéses és teljesen megérdemelt győzelmet aratott a gyengén futballozó Haladással szemben.4–0

20. Debreceni EAC1831513–34–219

Nincs tovább, a játékvezető lefújja a mérkőzést. Sima és teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Budaörs. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: a kegyelemdöfés: Pethő Bence is betalál, 4–0!

87. perc: Halmai Ádám helyett Halácsi Fülöp lép pályára a Budaörsnél.

86. perc: Doktorics Áron helyére Schimmer Szabolcs áll a vendégeknél.

85. perc: Molnár Tibort Végh Gábor váltja a Budaörsnél.

81. perc: Halmai szalad el a bal szélen, majd a tizenhatos bal sarkától a hosszú felső fölé lő.

79. perc: az első hazai csere: Nyári Patrikot Pethő Bence váltja.

77. perc: Schuszter el is vállal egy szabadrúgást, de csúnyán fölé lő.

74. perc: ismét kettőt cserél a Haladás, Rácz Ferenc helyére Szalay Szabolcs, Kállai KevinéreSchuszter Ronald áll.

72. perc:Itt a harmadik budaörsi gól! Az ötödik sarokrúgás már sikeresebb volt, Petneházi beadását Kékesi fejelte a bal alsóba.3–0!

Rövid idő alatt a négy szögletet végezhetett el a Budaörs, a legkisebb eredmény nélkül.

65. perc: szombathelyi lehetőség, szabadrúgás középről, 25 méterről. Németh fölé lövi...

Eltelt negyedóra a második játékrészből, a Haladás még a szépítéstől is messze van, a Budaörsnek meg nincs hová sietnie.

Kovács kapus gimnasztikázik, más dolga egyébként sincs. Csak meg ne fázzon...

Nagy az iram, de említésre méltó esemény nem történik a pályán.

Próbálkozik a Haladás, de a vendégek támadójátéka veszélytelen.

Kettőt is cserélt Mátyus János, Horváth Olivér helyett Medgyes Zoltán, Tóth Barna helyett pedig Németh Márió a pályán a vendégcsapatban.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc.: Vége az első játékrésznek, két góllal vezet a Budaörs. A helyzeteit jobban értékesítő hazai csapat megérdemelten vezet.

44. perc:Itt a második budaörsi gól! Halmai Ádám kapott remek labdát a jobb oldalon, majd 10 méterről a jobb alsóba lőtt. 2–0!

A Haladás cseréi elindulnak melegíteni.

28. perc:Kállai Kevin is besárgul a vendégektől.

23. perc: Horváth Olivér durrant fölé a bal oldalról.

20. perc:Mátyus János reklamál, sárgát kap.

18. perc: nyom a Haladás, Csilus lő kevéssel a jobb alsó mellé 18 méterről.

16. perc:Petneházi bal jobb alsóra tekert szabadrúgását Tóth Barna rúgja ki.

13. perc: Nyári bal oldali beadása után Halmai Ádám lő jobbról, éles szögből az oldalhálóba.

5. perc:Máris vezet a Budaörs! Egy szöglet utáni kavarodást követően Halmai Ádám lőtt a vendégek kapujába. 1–0!

1. perc: elkezdődik a mérkőzés, a Budaörs indítja útjára a labdát.

A kezdéshez készülődnek a csapatok  (Fotó: Hagymási Bence (24 Óra)

Óriási sorozatban vagyunk, az eredményeink önmagukért beszélnek. Örülök, hogy a múlt heti pozitív koronavírus-tesztek ellenére is sikerült nyernünk Debrecenben. Sajnos időközben újabb pozitív esetünk lett, többsebből vérzünk, de ugyanazt mondom, mint legutóbb: nem feltartott kézzel lépünk pályára aktuális ellenfelünk, ezúttal a Budaörs otthonában sem. Karakteres csapat ellen játszunk, amely az edzőváltás után, Márkus Tiborral a kispadon is ugyanazt a letámadásos támadófutballt játssza. A budaörsiek jó százalékban használják ki a helyzeteiket, életveszélyesek a kapu előtt. Védelmünkre vélhetően nagy teher hátul, fontos tehát, hogy hátul stabilak legyünk. Ha nem így lesz, akkor viszont komoly bajba kerülhetünk. Pont nélkül nem akarunk hazajönni Tatabányáról – nyilatkozta Mátyus János a Haladás honlapján.

– Nem sok pihenőnk van, de szerencsére elég jó a keretünk ahhoz, hogy a szakmai stáb kellően forgatni tudja a játékosokat. Ez a mérkőzés a küzdésről, hajtásról fog szólni, mert egy rossz szériából csak így tudunk kijönni. Emellett persze a játék minősége is meghatározó, de a Haladás ellen szerintem az a csapat fog győzni, amelyik jobban akar – nyilatkozta a Szentlőrinc elleni vereséget követően Marques-Airosa Patrik, a Budaörs jobbhátvédje.

A két csapat eddigi hat bajnokiján három Haladás-siker mellett ugyanennyi döntetlen született, az első budaörsi siker tehát még várat magára.

A Haladás fordított utat járt be az előző hetekben: a Csákváron elszenvedett 3–1-es vereség után a Szentlőrincet 4–0-ra, majd a DEAC-ot (idegenben) 1–0-ra verte Mátyus János együttese.

A házigazda legutóbb november 8-án, a 16. fordulóban tudott nyerni, amikor 3–1-re verte a Csákvárt a Grosicsban. Azóta előbb a 13. fordulóból elhalasztott meccsen Győrben, majd vasárnap, a 17. körben a kiesés elől menekülő Szentlőrinc vendégeként kapott ki Márkus Tibor csapata – egyaránt 1–0-ra.

A Budaörs 33 ponttal a második, a Haladás 29 ponttal a hatodik helyen áll.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut az előző két mérkőzésén pont nélkül maradt, ám továbbra is második Budaörs a jó formában játszó, és elmúlt öt bajnokijából négyet megnyerő Haladás ellen. A meccs tétje, hogy a szombathelyiek győzelmük esetén egy pontra megközelítik ellenfelüket.

Zajlik a mérkőzés előtti melegítés Fotó: Hagymási Bence (24 Óra)