Harmadszorra sem jött össze új stadionjában a Budaörs első hazai győzelme

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.08.29. 17:20
Lukács Rajmond (balról) góljával egyenlítettek a csabaiak Budaörsön (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában sem tudta megszerezni első győzelmét a bajnokságban a Békéscsaba, pedig minden esélye megvolt rá. Számtalan helyzetet dolgoztak és hagytak ki a vendégek. Ugyanez viszont igaz a vendéglátó Budaörsre is, így a látottak alapján igazságos döntetlen született a kimondottan jó iramú összecsapáson.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BUDAÖRS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (1–1)
Budaörs, 600 néző. Vezette: Kovács Imre (Bertalan Dávid, Tőkés Róbert)
BUDAÖRS:
Dala – Menyhárt, Gyurácz, Kékesi, Kapronczai – Petneházi (Lengyel B., 75.), Molnár Cs. – Sajbán Miklós (Zsidai, a szünetben) – Gula (Vankó, 86.), Balázs Zs. (Horváth R., 80.), Winkler.
Vezetőedző:
Márkus Tibor
BÉKÉSCSABA:
Krnács – Nagy S. (Szabó P., a szünetben), Farkas M., Albert I., Bora (Király P., a szünetben), Kitl M. – Máris (Gránicz, 80.), Sipos, Horváth P. (Puskás, 88.), Varga Sz. (Paudits, 58.) – Lukács R. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Balázs Zs. (1–0) a 12., Lukács R. (1–1) a 36. percben

Márkus Tibor: – Hol infarktus közeli állapotban voltam, hol mosolyogtam a kispadon. Őszinte focit játszott mind a két együttes, s bármelyikünk nyerhetett volna, azaz igazságos a döntetlen. Mindig ilyen meccseket kellene játszani.
Preisinger Sándor: – A második félidőben nekünk volt több százszázalékos ziccerünk, de még a kapufa is ellenünk volt. Mindent megtettünk a győzelemért, sajnos az egy pontokkal nem sokra megyünk. Lehet, hogy fel kellene hívnom Horváth Ferit, hogyan kell kecskét áldozni?

Bár már a harmadik hazai meccsét játszotta az idei bajnokságban a budaörsi gárda, hivatalosan csak a mostani találkozó előtt történt meg az ünnepélyes átadás. A zöld-feketék nagy lendülettel vetették magukat a küzdelembe, gyorsan meg is szerezték a vezetést, sőt akár nagyobb előnyre is szert tehettek volna, de Winkler és Gula is elhibázta ziccerét. A félidő felétől kezdett éledezni a viharsarki együttes. Varga Szabolccsal egyre nehezebben boldogult Menyhárt, s a szélső egyik elfutása után Lukács le is dolgozta csapata hátrányát.

A fordulás után teljesen átvette a játék irányítását a lila-fehér együttes, s csak rajta múlott, hogy nem zárta le ekkor a meccset. Sorozatban dolgozták és hagyták ki a helyzeteket Horváth Péterék. A hazai középpálya képtelen volt megszűrni a támadásokat, a vendégek, minden megerőltetés nélkül futottak át rajtuk. Paudits lövésével aztán mintha ellőtte volna puskaporát a Békéscsaba, a hajrá egyértelműen a feltámadt Budaörsé volt, ám a vendéglátó sem tudott a kapuba találni, így tulajdonképpen igazságos döntetlen született.

20. Tiszakécske6246–12–62

Véget ért a találkozó, a látottak alapján igazságos döntetlen született.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Gránicz 13 méteres, jobb lábas lövését a bal kapufa hárította.

88. perc: Utolsó csabai csere: Horváth le, Puskás be.

86. perc: Hazai csere: Gula helyére Vankó érkezik.

85. perc:Winkler kapott egy remek kiugratást a balösszekötő helyén, 11 méteres lövését Krnács bravúrral kiöklözte.

80. perc: Mindkét együttes cserél: Balázst Horváth Roland váltja a hazai, Márist Gránicz a vendég oldalon.

77. perc: Menyhárt mesterien tekerte Balázs fejére a labdát, aki 8 méterről a léc fölé bólintott.

75. perc: Hazai csere: az elfáradt Petneházit Lengyel Béla váltotta.

74. perc: Winkler cselezett befelé a tizenhatos bal sarkáról, majd jobbal alig lőtt a bal felső mellé.

70. perc:Paudits félfordulatból, 12 méterről lőtt, Dala bravúrral ütötte ki a labdát a bal alsó elől.

63. perc: Teljes zavar a hazai oldalon: Lukács kihagyhatatlan helyzetbe hozta Horváth Pétert az ötösön, ám a középpályás képes volt 5 méterről a léc fölé lőni ...

61. perc: Molnár Csaba 25 méteres. életerős lövése egy bevetődő védőről pattant a léc fölé.

58. perc: Csabai csere: Varga Szabolcs le, Paudits Patrik be.

56. perc: Ezt megúszta a Budaörs: Horváth Péter pontosan kínálta fel lövésre a labdát a 16-os vonalára érkező Királynak, aki teljesen tiszta helyzetből nem találta el a kaput.

46. perc: Mindkét csapat cserélt: a hazaiaknál Sajbánt Zsidai, a vendégeknél Nagy Sándort Szabó Péter, Borát Király Patrik váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Kovács játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

39. perc: Petneházi 25 méteres, bal sarokra tartó lövését bravúrral tenyerelte ki Krnács.

Érthető volt a vendégek öröme, bő fél óra elteltével nem csak a játék irányítását vették át, de egyenlítettek is (Fotó: Dömötör Csaba)

36. perc:Most sajnálhatják igazán a hazaiak az elpuskázott lehetőségeket: Varga Szabolcs a bal oldali alapvonalról pontosan emelt Lukács Rajmond fejére, a vendégek centere pedig 6 méterről, középről a bal sarokba fejelt, 1–1.

34. perc: Balázs a bal oldalról pontosan ívelt a hosszún érkező Gulához, a fiatal játékos azonban ziccerben, lövés helyett inkább passzolni akart ...

29. perc: Varga Szabolcs kapott sárga lapot műesésért.

21. perc: Először veszélyeztettek komolyabban a vendégek, Varga Szabolcs a bal oldali alapvonalról középre lőtte a labdát, de Lukács elől szögletre mentett Gyurácz a rövid saroknál.

18. perc: Petneházi majdnem megtréfálta Krnácsot, az alapvonaltól 14 méterre, a bal szélről egyből kapura lőtte a megítélt szabadrúgást, a vendégek kapusának nagyot kellett vetődnie, hogy kiüsse a rövid sarokra tartó labdát.

12. perc: Sajbán Miklós remekül lőtte középre a labdát a jobb oldalról, a berobbanó Balázs Zsolt a rövid ötösről pedig a hosszúba pörgetett, 1–0.

10. perc: Petneházi a tizenhatos bal sarkáról remekül tekert az ötös hosszú sarkára, ám Gula elől az utolsó pillanatban kicsúsztatta Kitl.

2. perc: Az első ziccer: Kapronczai bátran tört előre a bal oldalon, az ötös és az alapvonal közeléből pontosan gurított középre, de Winkler András ajtó-ablak helyzetből gyengén lőtt, így Albert még bele tudott lépni a labda útjába.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak zöld-feketében, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára. A kezdőrúgást Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere végezte el.

A találkozó megkezdése előtt Benkő Tamás, az MLSZ Pest Megyei Igazgatóságának igazgatója, Kiss Károly, a BSC elnöke, valamint Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármestere ünnepélyesen is átadta a pályát.

Mióta majd hat esztendőt követően végre hazaköltözhetett a budaörsi gárda, két mérkőzést játszott új stadionjában, ám pontot még nem sikerült szereznie. Előbb a Szolnoki MÁV(2–3), majd a Győri ETO (1–4) is győzött az új stadionban. E rossz sorozatot szeretné most megtörni a hazai gárda, pláne, hogy hivatalosan a mai kezdősípszó előtt adják a stadiont.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig mindössze négy pontot szerző, 15. helyezett Budaörs a még nyeretlen, 18. helyen álló Békéscsaba ellen.