Még mindig várni kell a Békéscsaba és Szentlőrinc első sikerére

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.08.22. 18:50
Krnács Richárd, a csabaiak kapusa magabiztosan védett az első félidőben. (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Nem törte meg a Szentlőrinc elleni rossz szériáját a Békéscsaba, a tavaly elszenvedett két vereség után most is elmaradt a siker. Bár szerzett egy pontot a viharsarki gárda, ez nem sokat javít a helyzetén. A baranyai csapat a hajrában egyenlített és ezzel idei ötödik döntetlenjét könyvelhette el.

LABDARÚGÓ NB II

5. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZENTLŐRINC SE 1–1 (0–0)
Békéscsaba
, Kórház utcai stadion, 770néző. Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Farkas Márk, Nagy S. (Puskás, 74), Bora, Mikló – Sipos, Király P. (Kitl M., 61.), Szabó P. (Lukács R., a szünetben), Varga Sz. (Máris, 61.) – Paudits (Albert I., 79), Horváth P. Vezetőedző: Preisinger Sándor
SZENTLŐRINC: Prokop – Németh M., Havas, Keresztes, Jancsó (Petró, 69.) – Kiss-Szemán (Biben, 59.), Nagy Zs., Harsányi I. – Erdélyi B. (Farkas Marcell, a szünetben) – Grumics (Bányai, a szünetben), Törőcsik (Szinanovics, 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Horváth P. (56.), ill. Nagy Zs. (83.)

Preisinger Sándor: – Rendkívül jól szervezett és jó erőkből álló csapat volt ma az ellenfél. Megdolgoztunk azért, hogy egy-nullára vezessünk. Volt két óriási ziccerünk, amivel lezárhattuk volna a mérkőzést, de sajnos menetrend szerint jött megint egy hosszabb felívelés, amire nem tudtunk koncentrálni. Fájó, hogy nem tudtuk megnyerni a meccset.
Marián Sluka: – Pozitívan értékelem a találkozót. Az első félidőben mindkét csapat bátortalanul játszott. A szünet után már szervezettebben futballoztunk, helyzeteket dolgoztunk ki, de sajnos egy védekezési hibából adódóan a hazaiak szereztek gólt. A mutatott játék alapján megérdemelten egyenlítettünk.

Jobbára mezőnyjátékkal telt el az első félidő, csak elvétve alakult ki helyzet a kapuk előtt. Az iramra nem lehetett különösebb panasz, de sok volt a labdaeladás, a kapu közelében pedig rendre elbizonytalanodtak a játékosok.

A második félidőben mindkét csapat feladta az addigi kényelmesebb tempóját, s bár a színvonal továbbra sem verdeste az eget, több lehetőség alakult ki a kapuk előtt, melyekből egyet a hazaiak az 56. percben gólra is váltottak Horváth Péter révén, 1–0. A Szentlőrinc nem adta fel, és Nagy Zsombor szemfülessége gólt és végül egy pontot ért, 1–1. A Békéscsaba öt forduló után is nyeretlen, igaz a baranyaiak is, ám azért Prokopék összeszorgoskodtak már öt pontot.

90+3. perc: A játékvezető lefújta a találkozót.

90+2. perc: Farkas Marcellnek is kijárt a sárga lap, mert felrúgta Albertet.

90. perc: Három perc ráadás.

89. perc. Petró sárgult be a vendégeknél.

87. perc: Albert lőtt jó 20 méterről, de labdája elzúgott a felső léc fölött.

83. perc: EGYENLÍTETT A SZENTLŐRINC! Szinanovicsbeadását követőena debütáló 20 éves Nagy Zsombor közelről a csabai kapuba fejelt, 1–1.

80. perc: Szinanovics 15 méteres bombáját védte hatalmas bravúrral Krnács.

79. perc: Újabb frissítés a hazaiaknál. Paudits Patrikhelyén Albert István játszik tovább.

78. perc:Mikló indította nagyszerűren Márist, aki egy az egyben vezthette Prokopra a labdát, emelésébe azonban belekapott a Szentlőrinc kapusa.

74. perc:Pályán Puskás Gábor is a békéscsabaiaknál, aki Nagy Sándort váltotta.

69. perc:Újabb váltás a baranyaiaknál. Jancsó András jött le, Petró Balázs ment fel.

61. perc: Kettős csere a lila-fehéreknél is: Varga Szabolcsot Máris Dominik, Király Patrikot Kitl Miklós váltotta a hazai oldalon.

59. perc: Csere a Szentlőrincnél Kiss-Szemán helyett Biben, Törőcsik helyett Szinanovics a pályán.

56. perc: VEZET A BÉKÉSCSABA!Horváth Péter kapott remek labdát a 16-os előterében, jobbról, jobbal 24 méterről nagy lövést eresztett meg, a labda a kapu bal oldalába vágódott,1–0

53. perc: Hazai szöglet után nagy kavarodás alakult ki a Szentlőrinc kapuja előtt, ám végül a védők tisztáztak

Ebből a párharcból a fehér mezes Mikló Roland került ki győztesen (Fotó: Imre György / Békés Megyei Hírlap)

49. perc: Bányai Péter kínálta meg egy nagy lövéssel a csabai kapust, aki nagyot védett.

46. perc. A vendégeknélErdélyi Botondot Farkas Marcell, és Miroslav Grumicsot Bányai Péter,a hazaiaknál Szabó Pétert Lukács Raymond váltotta a szünetben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

44. perc: Kiss-Szemán Péter vezette kapura a labdát, de Farkas Márk az utolsó pillanatban tisztázott.

36. perc: Király Patrik kapott jó labdát a bal oldalon, mintegy 18 méterről lövésre szánta el magát, de Prokop magabiztosan védett.

Keresztes Bence (14) és Király Patrik fut versenyt a labdáért (Fotó: Imre György / Békés Megyei Hírlap)

A hivatalos nézőszám: 770.

34. perc: Harsányi 18 méteres szabadrúgása után kevéssel suhant el a léc fölött a labda.

25. perc: Horváth Péter jobb oldalról, az alapvonal közeléből lőtt, a labda a bal kapufáról pattant ki a mezőnybe.

Eseménytelenül telt az első 20 perc. Mindössze egyetlen helyzetecskét jegyezhettünk fel.

20. perc: Király Patrik buktatta Havas Attilát, a játékvezető neki is felmutatta a sárga lapot.

18. perc: A mérkőzés első helyzete a csabai kapu előtt alakult ki, Törőcsik Péterlövését hárította Krnács Richárd.

8. perc: Erdélyi Botondakasztotta Varga Szabolcsot, azonnal villant a sárga.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak fehér felsőben és lila nadrágban, a baranyaiak piros-fekete csíkos felsőben léptek pályára.

Győzelemre készülnek a békéscsabaiak a a Szentlőrinc ellen (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A 4 forduló alatt 4 pontot szerző, 13. helyezett Szentlőrinc várhatta kedvezőbb helyzetből a vasárnap esti békéscsabai ütközetet. A tavalyi újonc baranyai csapatbár még nem nyert mérkőzést ebben a szezonban, nem is kapott ki, négy döntetlenjével – melyet a Pécs kivételével az élmezőnyhöz tartozó csapatok, sorrendben a Szolnok a Győr és a Nyíregyháza ellen ért el – a 13. helyen tanyázik. Jóval előrébb, mint a mindössze egy ponttal, az utolsó előtti helyen szerénykedő Békéscsaba. A két csapat eddigi két bajnoki összecsapását a Szentlőrinc nyerte, mindkétszer 3–0-ra. Van tehát törleszteni valója a Békés megyeieknek.

A békéscsabaiaknál Lukács Raymond letöltötte két mérkőzéses eltiltását. A hazaiaknál Babinyecz Balázs és Czinanó Antal Áron kivételével mindenki bevethető.