Pontokat veszített Békéscsabán a Kecskemét

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.10.24. 16:50
Nikola Pantovics (labdával) többször hozta zavarba a kecskeméti védőket (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Lüktető iramú, eseményekben bővelkedő találkozón nem boldogult egymással a Békéscsaba és a szezon meglepetéscsapata, a Kecskemét. Mivel a vendégek több mint harminc percen keresztül emberhátrányban játszottak, ők örülhettek jobban az egy pontnak.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KECSKEMÉTI TE 1–1 (1–0)
Békéscsaba,Kórház utcai stadion, 750 néző. Vezette: Berényi Tamás (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Puskás G., 63.), Farkas M., Bora, Kitl – Horváth P. (Ilyés, 82.), Sipos, Király (Szabó P., 63.), Pantovics (Gránicz, 90.) – Máris, Lukács R. (Varga Sz., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KECSKEMÉT:Varga B. – Tóth D. (Szabó A., 63.), Gál, Rjasko (Szalai G., 8.), Belényesi, Grünwald – Nagy K., Vágó (Marsa, a szünetben), Bartha (Katona B., a szünetben) – Tóth B., Szalai J. (Szuhodovszki, a szünetben).Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Lukács R. (15.), ill. Szuhodovszki (62.)
Kiállítva:
Gál (60.)
Schindler Szabolcs:
– Csalódott vagyok, mindig a nüanszok hiányoznak. Az első félidőben nagyon jól játszott a csapat, gólokat rúghattunk volna, de a szünet után megint volt egy visszaesés, ami azt eredményezte, hogy hazai pályán ismét nem tudtunk nyerni.
Szabó István:
– Egy pontot tudtunk elhozni Békéscsabáról, ami – főleg létszámhátrányban – óriási dolog, de nekünk számít a játék is. A második félidőben létszámhátrányban is bebizonyítottuk, hogy jobban játszunk, mint a hazai csapat. Az egyik szemem sír, a másik nevet, mert a belső védőnk nagyon súlyosan megsérült. Ez most nagyon beárnyékolja az egy pontunkat.

Lukács a 2. percben még kihagyta a nagy ziccert, de szűk negyedórával később már nem, így a Békéscsaba már a mérkőzés korai szakaszában megszerezte a vezetést. A kecskemétiek birtokolták többet a labdát, de igazán még helyzetet sem tudtak kidolgozni. A paprikás hangulatú mérkőzésen már az első félidőben is sűrűn osztogatta a színes kártyákat a játékvezető, reklamálásért egy ízben pirosat is, a kispadon ülő cserejátékos, Mészáros Márknak mutatta fel.

A második félidőt is nagy iram, de már több helyzet jellemezte. A 60. percben tíz főre fogyatkozott a vendégegyüttes, de két perc múlva a csereember, Szuhodovszki Soma révén gólt ért el. Nyílt maradt a mérkőzés, mindkét csapat győzni akart, de maradt a döntetlen, amelynek inkább a több mint negyven percig emberhátrányban játszó dobogós Kecskemét örült jobban.1–1

20. Tiszakécske1321113–32–192

90+3. perc: Berényi Tamás játékvezető véget vetett a találkozónak. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Tóth Barna akadályozta a kapust a kirúgás elvégzésében, ezért is járt a sárga lap.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: Pantovicsot le is cserélték, akit Gránicz Patrik váltott.

89. perc: Nagy Krisztián kaszálta el Pantovicsot, ő is besárgult.

84. perc: Nagy Krisztián hozta helyzetbe Tóth Barnát, aki megpróbálta kapura kanalazni a labdát, de Czinanó védett. Az ellentámadásnál Varga Szabolcs fejelhetett közelről, de Varga Balázs hárított.

82. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Horváth Péter helyett Ilyés Tamás, Lukács Raymond helyett Varga Szabolcs csatlakozott be a játékba.

81. perc: Szabó Péter húzott egy váratlant, aki jobbal keményen rászúrta, a labda centikkel suhant el a bal kapufa mellett.

79. perc: Horváth Péter labdája találta fejbe Grünwaldot, aki elesett, de nem volt szükség ápolásra.

73. perc: Nagy Krisztián szabadrúgását kellett Czinanónak hatástalanítani.

63. perc: A hazaiaknálNagy SándortPuskás Gábor, Király Patrikot Szabó Péter, a vendégeknél Tóth DánieltSzabó Alex váltotta.

Horváth Pétert (77) nehezen tudták tartani a vendégek (Fotó: Imre György(Békés Megyei Hírlap)

62. perc: EGYENLÍTETT A KECSKEMÉT! Tóth Barna passzolt jobbról középre, érkezett Szuhodovszki, aki jobbal a kapu bal oldalába bombázta a labdát,1–1.

60. perc: Horváth Péter iramodott meg a bal oldalon, Gál Szabolcs buktatta, a játékvezető kiállította a kecskeméti játékost.

A békéscsabai Sipos Gábor (23) cselezget (Fotó: Imre György(Békés Megyei Hírlap)

53. perc: Kecskeméti tűzijáték, kétszer is lőhettek a hazaik, de a csabai védők mindkétszer a mezőnybe vágták a labdát.

51. perc: A frissen beállt Szuhodovszkibuktatta Kitlt, villant a sárga.

46. perc:A szünetben változtatott a kecskeméti edző: Vágót Marsa, Barthát Katona, Szalai Józsefet Szuhodovszki váltotta.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

44. perc:Hazaadás miatt a 11-es pont mellől járt közvetett szabadrúgás, Vágó végezte el, Bartha lőtte rá, de a sorfal blokkolt.

43. perc: A csabai kispadon ülők közül a reklamáló Mészáros Márkot kiállította a játékvezető.

36. perc: Vágóbuktatta Pantovicsot, utóbbi felpattant és ellökte a kecskeméti játékost, mindketten sárgát kaptak.

30. perc: Tóth Dániel játszotta középre a labdát, Tóth Barnapedig szorított helyzetbe próbálta kapu felé kanalazni a labdát, ám célt tévesztett,

22. perc: Máris esett el a 16-oson belül, de 11-es helyett a játékvezető színészkedésért sárga lapot adott a csabai játékosnak.

Lukácsot ölelgetik a társak, vezet a Békéscsaba (Fotó: Imre György(Békés Megyei Hírlap)

15. perc: CSABAI GÓL! Horváth Péter ugratta ki ragyogóan Márist, aki tett néhány lépést, jobbról középre adott és a berobbanó Lukács ballal a jobb alsó sarokba helyezett,1–0.

13. perc: Király Patrik akasztotta Tóth Dánielt, ezért járt a sárga kártya.

A hivatalos nézőszám: 750.

8. perc: Rjaskonem is tudott visszajönni, helyére Szalai Gábort küldte be a kecskemétiek edzője.

4. perc: Lukács ütközött Rjaskóval, akit ápolni kell.

2. perc: Pantovics veszélyes bal oldali beadás után Lukács közelről alig fejelt kapu mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Nehéz feladat előtt áll a Békéscsaba, a hosszú ideje veretlen Kecskemétet kellene megállítaniuk (Fotó: Imre György(Békés Megyei Hírlap)

A Békéscsaba tiszta fehérben, a Kecskemét lilában lépett pályára.

A 25. másodosztályú Békéscsaba–Kecskemét összecsapás következik. A két csapat egymás elleni mérlege némileg a Békéscsaba számára hízelgőbb, hiszen 11 győzelem, 4 döntetlen, valamint 9 vereség olvasható ki a statisztikából
A Kecskemét az év meglepetéscsapata, 7 győzelmet, 4 döntetlent és mindössze egyetlen vereséget számlál, 25 bajnoki pontot gyűjtött úgy, hogy náluk csak a Vasas rúgott több gólt. Az első forduló óta nem kaptak ki (Budaörs 2-3), ami azt jelenti, hogy 11 mérkőzés óta veretlenek.
A Békéscsaba feljövőben van, az edzőváltás óta stabilabbá vált a gárda, de a feljebb lépéshez győzelmekre van szüksége a 8 pontos, 18. helyen álló együttesnek.
A két csapat között jelenleg 16 pozíció és és 17 bajnoki pont különbség van, ezen szűkítene a békéscsabai egység vasárnap.
Színes lapok miatt egyik csapatban sem lesz eltiltott, ebből a szempontból tehát egyik szakvezető sem kényszerül átszervezésekre. A Békéscsaba keretében többen is sérülésekkel-betegségekkel küzdenek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig kieső helyen álló Békéscsaba a remeklő újonc, a Kecskemét ellen.