Kétgólos hátrányból ért el döntetlent a Diósgyőr Békéscsabán

2021.09.26. 16:50
A csabaiak második gólját szerző Máris Dominik jelenete Bokros Szilárddal (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A szezon legjobb játéka sem volt elegendő a Békéscsabának, ahhoz, hogy megnyerje szezonbeli első bajnoki mérkőzését a feljutásra aspiráló és a találkozó nagy részében emberhátrányban játszó Diósgyőr ellen. A 2–2-es döntetlennek a végén már inkább a miskolciak örülhettek.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DIÓSGYŐRI VTK 2–2 (1–0)
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion, 1060néző. Vezette: Antal Péter (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás, Farkas M., Bora, Kitl – Sipos, Király, Máris (Szabó P., 63.), Horváth P. (Kovács Á., 78.) – Pantovics (Varga Sz., 78.), Lukács (Paudits, 63.; Gránicz, 66.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi, Szűcs, Szatmári Cs. – Polgár, Zsemlye, Molnár G. (Bertus, 84.), Oláh B., Bokros – Könyves (Hornyák M., 90+4.), Horváth Z. (Zsolnai, 60.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Farkas M. (13.), Máris (52.), ill. Oláh B. (57.), Könyves (68.)
Kiállítva:
Szatmári Cs. (24.), Polgár (80.)
Schindler Szabolcs:
– Nagyon jól felkészültünk az ellenfélből. Tudom, hogy a fél város szomorú. Ki kellett volna végezni az ellenfelet. Nagyon kevés ember gondolta, hogy ilyen jó meccset játszunk, de én tudtam. Amíg bírták fizikailag a játékosok, addig mindent megvalósítottak, a csapat azt csinálta, amit kértem tőle.
Kondás Elemér: – Jól kezdtük a mérkőzést, de amikor megkaptuk az első gólt, a Békéscsaba ránk jött. A kiállítás után sem adtuk föl, de sajnos megkaptuk a második gólt. Többet kockáztattunk, és ki tudtunk egyenlíteni. Ha nincs a második kiállítás, akkor meglett volna a találkozó. Gratulálok a srácoknak, mert a mai nap nem csak az ellenféllel kellett megküzdeni.

Az első percekben a DVTK játékosai tűntek aktívabbnak, de gólt mégis a Békéscsaba lőtt. A korai vezetés, majd Szatmári Csaba kiállítása alapvetően meghatározta a játék képét, az emberelőnyben játszó csabaiak sorra dolgozták ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, ám azokat a fürge lábú Pantovics kihagyta. Nem lett volna meglepetés, ha a lila-fehérek 2-3 gólos előnnyel zárják az első 45 percet.

Alig telt el hét perc a második félidőből, amikor ismét csabai gólnak örülhettek a hazai szurkolók. A gyors diósgyőri válasz után feléledtek a vendégek reményei, és még a félidő derekán ki is egyenlítettek. A hajrában kilenc emberre fogyatkozott a DVTK. A csabaiak hiába támadtak mindent egy lapra feltéve, maradt a döntetlen, így a lilák kilenc forduló után is nyeretlenek. 2–2

20. Tiszakécske9279–19–102

90+4. perc:A játékvezető lefújta a mérkőzést, 2–2 lett a vége. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Póser Dániel kapott sárgát időhúzásért.

90+3. perc: Könyves helyett Hornyák Marcell a pályán.

90+3. perc: Kitl kísérletezett mintegy 20 méterről, de lövése fölé szállt.

90+1. perc: Kitl fejelt közelről fejelt a kapus kiütötte a labdát, éppen Kovács elé, aki azonban 5 m-ről a kapu fölé bombázott.

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít.

86. perc: Kovács Ádám és Bokros Szilárd akaszkodott össze, mindkét játékos jutalma sárga kártya lett.

84. perc: Molnár Gábor helyén Bertus Lajos a pályán a vendégeknél.

80. perc: Kilenc emberre fogyatkozott a DVTK,Polgár Kristóf sodorta el Kovács Ádámot a 16-os vonalánál, amiért a játékvezető kiállította.

78. perc: Pantovicsot Varga Szabolcs, Horváth Pétert Kovács Ádám váltotta a hazaiaknál.

76. perc: Király Patrik rúgta meg Molnár Gábort, amiért megkapta a sárga kártyát.

72. perc: Gránicz ugrott ki, és 11 méterről senkitől sem zavartatva a kifutó kapusba lőtt.

68. perc:EGYENLÍT A DIÓSGYŐR! Molnár Gábor kényszerítőzött Könyvessel, aki kilépett és egy védő szorításában, jobbal a bal alsó sarokba pöckölte a labdát,2–2.

66. perc: Pauditsot le is kellett cserélni, helyette Gránicz lépett gyepre.

64. perc. Még egy perce sem volt a pályán Paudits Patrik, máris hátulról kapott egy rúgást.

Horváth Péter fáradhatatlan volt a csabaiaknál, de csapata így sem tudta megnyerni a mérkőzést (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
63. perc: Kettős csere a Békéscsabánál: Lukácsot Paudits, Márist Szabó Péter váltotta.

60. perc: Horváth Zoltán helyett Zsolnai Richárd a pályán a vendégeknél.

57. perc: SZÉPÍT A DIÓSGYŐR! Molnár Gáborjobb oldali szögletét követően Oláh Bálint combjáról a jobb alsó sarokba pattant a labda,2–1.

53. perc: Lukács érdemelt ki egy sárga lapot, buktatásért.

52. perc:GÓÓL! Mintaszerű csabai támadás futott végig, Kitl Pantovics passza után pontosan játszott balról középre, Máris higgadtan ballal, 5 méterről, a kapu közepébe gurított,2–0.

50. perc: Eperjesi kevergetett a 16-os előtt, zavartalanul lőhetett, Bora azonban jó ütemben belelépett a lövésbe.

47. perc: Máris passzolt a középen, a 16-oson belül helyezkedő Horváth Péterhez, aki nem teketóriázott, azonnal lőtt, de Póser védett.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: Antal Péterjátékvezető lefújta az első játékrészt.

45. perc: Horváth Péter vállalkozókedvét lehet dicsérni, aki 18 m-ről célozta meg a diósgyőri kaput, ám egy védőn irányt változtatott a labda.

38. perc. Ismét Pantovics a főszereplő, aki Horváth Pétertől kapott remek labdát, befutott a 16-oson belülre, a lövésébe azonban Bokros az utolsó pillanatban belelépett.

A hivatalos nézőszám: 1060.

40. perc: Szűcs is besárgult, mert a félpályánál összekoccantotta Pantovics lábát.

34. perc: Pantovics száguldott el középen, Polgár sem tudta szerelni, a csabai 12 m-ről lőtt, de a kifutó Póser lábáról a kapu mellé vágódott a labda.

32. perc: Még a kiállítás miatti reklamálásért Molnár Gábor érdemelt ki sárga lapot, mint ahogyan a kispadon ülő cserejátékos, Németh Márió is.

31. perc: Szatmári Csaba rúgta meg a félpályánál a kiugrani szándékozó Márist, s mivel a diósgyőrinek már volt egy sárgája, a piros kártya került elő a játékvezető zsebéből.

24. perc: Bokros lőtte rá a labdát szorított helyzetben, mintegy 10 m-ről, éles szögből, lövése centikkel kerülte el a bal kapufát.

22. perc: Horváth Z. lőtt fordulásból 17 m-ről, de Czinanó védett.

14. perc: Kitl Miklós kapott sárgát műesés miatt.

13. perc:CSABAI GÓÓL! Király Patrik végzett el a jobb oldalról szögletet, pontos labdáját Farkas Márk bólintotta rá, a labda a kapufáról a kapu jobb oldalába hullott, 1–0

10. perc: Szatmári Csaba buktatta Lukácsot, ezért meg is kapta a sárga lapot. Király ívelt a kapu elé Lukács fejelt, ám ezt megelőzően lesen állt.

9. perc: Eperjesi hatalmas bedobása utánKönyves szúrta rá a labdát a 16-oson belülről, a labda kevéssel suhant a jobb kapufa mellett.

3. perc: Könyves került a földre a 16-os vonalánál, de nem történt szabálytalanság.

2. perc: Király távoli lövése szállt a léc fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A békéscsabaiak a szezon kilencedik bajnoki mérkőzésén a tavaly még NB I-es DVTK ellen remélik megszerezni első győzelmüket (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

A békéscsabaiak tiszta fehérben, a diósgyőriek a szokásos piros szerelésükben a pályán.

A két együttes 29 alkalommal az első-, míg tízszer a második osztályban mérte össze tudását. A DVTK szempontjából 10 győzelem, 8 vereség, 11 döntetlen az első ligában, 4 győzelem, 2 döntetlen, valamint 4 vereség a mérleg a második vonalban.
A vasgyáriak az idei szezonban eddig mindössze egy alkalommal kaptak ki, 2021. augusztus 23-án a Szolnok tudta őket hazai pályán 2–0 arányban felülmúlni. Az egyenlegükben található további 4 győzelemmel (legutóbb a Nyíregyházát verték meg 4–2-re) és 3 döntetlennel, valamint 15 bajnoki pont birtokában a táblázat ötödik pozíciójába rangsorolták magukat.
A csabaiaknál a régi-új edző, Schindler Szabolcs a bajnokságban még nem, de a Magyar Kupában már jegyez egy győzelmet (Dorog, 3–0). A csabaiak eddigi teljesítménye (3 döntetlen, 5 vereség és 3 pont) csak az utolsó előtti helyre rangsorolja a csapatot.
Békéscsaba keretében Babinyecz Balázs és Mikló Roland továbbra sincs hadra fogható állapotban, de több további játékosuk is kisebb betegségekkel, illetve sérülésekkel
küzd.A miskolciaknál a Nyíregyháza ellen megsérült Dejan Karan nem jött rendbe, Asmir Suljić is sérült, és betegség miatt Hegedűs János sem játszhat, míg Szeles Tamás, Bánhegyi Bogdán és Kispál Tamás a DVTK tartalékban játszik ma. Branislav Danilović rehabiltációja jól halad, ám Orosz Donáttal együtt még nincsenek játékra kész állapotban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a múltjához képest eddig méltatlanul szereplő, utolsó előtti Békéscsaba a feljutásért harcoló Diósgyőr ellen. A hazaiak szezonbeli első győzelmükre hajtanak.