Nem bírt a Soroksárral, de még veretlen a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2020.08.26. 18:50
Bár mindent megtett a győzelemért, immár öt forduló óta nyeretlen a Soroksár, ugyanakkor a Békéscsaba még mindig nem tudta begyűjteni szezonbeli első hazai sikerét a labdarúgó NB II 6. fordulójában. Az 1–1-es döntetlennek egyik csapat sem örülhetett igazán.

A békéscsabai Kitl Miklós (lilában) csatázik a soroksáriak támadójával (Fotó: Imre György/Megyei Hírlap

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 1–1 (1–0)
Békéscsaba, 1560
néző. Vezette: Takács János (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Szalai D., Farkas M., Bora, Mészáros – Hodoniczki, Hursán, Kitl (Szabó P., 56.) Pantovics – Paudits (Máris, 61.), Lukács (Horváth P., 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR:
Varga Á. – Kópis, Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Gyömbér, Huszák (Orosz, 58.) – Csernik (Magyar, 77.), Derekas, Korozmán, – Erdélyi L. (Lovrencsics B., 63.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Pantovics (41.), ill. Lovrencsics B. (65.)
Schindler Szabolcs:
– Az első félidő langyos futballt hozott mindkét csapat részéről. Tizenöt percet futballoztunk, akkor volt három ziccerünk, abból egy gólt lőttünk. A második felvonásban mindkét csapat odatette magát, jó meccset játszottunk. A legnagyobb gond az, hogy hat–három helyett egy–egy lett az eredmény. Ennek több oka volt, kihagytuk a nagy helyzeteket, és ilyenkor törvényszerű, hogy a másik csapat megbünteti a sokat hibázót.
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, mivel vesztes állásból szereztünk egy pontot. Jó találkozót láthatott a közönség. Szerettünk volna nyerni, ziccereink is voltak, de nem sikerült győznünk.

Az első percekben a békéscsabaiak birtokolták többet a labdát, előbb Pantovics, majd Paudits próbálta zavarba hozni a védőket, de nagyobb helyzetekig egyikük sem jutott el. Az idő múlásával egyre nagyobb fölénybe került a lila-fehér mezes gárda, ami kisebb-nagyobb helyzetekben nyilvánult meg.

Az események a játékrész hajrájában sűrűsödtek: Pantovics egymaga eldönthette volna a mérkőzést. A 41. percben szép megoldás után egy mintaszerű lövéssel bevette Varga kapuját, majd egy percre rá szinte ugyanonnan kísérletezett, de a lécet találta el.

A második félidőre egyértelműen harapósabb, harcosabb Soroksár lépett pályára. Előbb Gyömbér közeli fejesét hárította Czinanó kapus, majd Huszák lövésébe kellett belelépniük a védőknek.

Remek érzékkel cserélt Lipcsei Péter, a soroksáriak edzője, az Erdélyi helyére beálló Lovrencsics Balázs két perccel a pályára lépését követően szép fejessel kiegyenlített. A vezetést is megszerezhette volna a lendületbe jövő vendéggárda, de Derekas kihagyta a ziccerét.

Ezután sem álltak le a csapatok, mindkét fél a győzelemre hajtott, de a támadóknak a háromperces ráadásban sem sikerült meglepniük a kapusokat. A Békéscsaba immáron a negyedik döntetlenjét számlálja, s továbbra is vár az első Kórház utcai sikerére, a soroksári együttesnek pedig immár öt forduló óta tart a nyeretlenségi sorozata. 1–1

ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus 1–0

Vége a mérkőzésnek, a Békéscsaba 1–1-et játszott a Soroksárral. Köszönjük a figyelmüket!

90+2 perc: Gengeliczki kapott sárgát Szabó feltartásáért.

Három perc hosszabbítás.

90. perc: Horváth Péter rúgta középre a labdát, ami a 6-oson belül az egyik védő kezét érintette, ám a játékvezető sípja néma maradt.

85. perc: Szalai ütközött Lovrencsics Balázzsal, hosszú percekig ápolták, ám az utolsó percekre visszatérhetett a pályára.

79. perc: FrissÍtette csapatát Schindler Szabolcs is: Lukács helyett Horváth Pétert küldte a pályára.

77. perc: Csere a vendégeknél: Cserniket Magyari váltotta. Ugyanebben a percben Hursán lőtt a kapu fölé.

73. perc: Hursán kezdett el kakaskodni Derekassal, Takács Jánosjátékvezető - miután lehűtötte a kedélyeket - mindkét felet figyelmeztette.

65. perc: EGYENLÍTETT A SOROKSÁR! Derekas ívelt be a bal oldalról és az érkező Lovrencsics Balázs néhány méterről a hálóba fejelt. 1–1

63. perc:Cserélt a Soroksár is: Erdélyit Lovrencsics Balázs váltotta.

63. perc: Lukács sárgult be, akit szimulálásért figyelmezetett a játékvezető.

62. perc: Az iménti főszereplőt Máris váltotta. Még ugyanebben a percben Lukács cselezte ki Gengeliczkit, kisodrodott helyzetből lőtt, de Varga védett.

61. perc: Paudits került sakk-matt helyzetbe, de védője szorításában 4 m-ről a jobb kapufa mellé gurított.

58. perc: A soroksáriaknál Orosz lépett pályára Huszák helyett.

57. perc: Mészáros buktatta Korozmánt, a csabainak is járt a sárga.

56. perc: Kitl Miklóst Szabó Péter váltja a hazaiaknál.

55. perc: Huszák rántotta le Hodoniczkit, ezért járt a sárga kártya.

51. perc: Ismét Pászka volt az egyik főszereplő, aki középről a jobb oldalon érkező Huszákhoz továbbított, aki lőtt, ám a védők blokkoltak.

48. perc: Pászka végzett el jobb oldalról szögletet, a berobbanó Gyömbér közelről fejelt, Czinanó nagyot védett.

46. perc: Elkezdődött a 2. félidő.

Vége az 1. félidőnek.

43. perc: Pantovics duplázhatott volna és 14 m-ről lőtt, de a felső lécet találta telibe.

41. perc: CSABAI GÓÓL! Szalai iramodottt meg a félpályától, balra Pantovicshoz tolta a labdát, aki 15 méterrel nagy erővel a kapu bal oldlába bombázott, 1-0

37. perc: A csabaiak járatták a labdát a soroksári 16-oson belül, Lukács passza után végül Pantovics vállalkozott lövésre, labdája centikkel suhant el a jobb kapufa mellett.

29. perc: Paudits passzolt Hodoniczkihez, aki 12 méterről, jobbról kapura szúrta a labdát, Varga bravúrral védett.

A csabai Bora György csak szabálytalanul tudta megállítani a soroksáriak akcióját (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

26. perc: Hodoniczki sárgult be, aki lerántotta Pászkát.

24. perc:Pantovics keveredett be a 16-oson belülre, 8 m-ről lőtt, de a kapus védett.

A hivatalos nézőszám: 1560

19. perc: Derekas kísérletezett mintegy 22 m-ről, lövését fogta Czinanó.

A mérkőzés első időszakát meddő csabai fölény jellemezte. (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

17. perc:Kópis szánta el magát lövésre, de a labda bő méterrel elszállt a bal kapufa mellett.

14. perc: Huszák indította Korozmánt, aki megtolta a labdát a kifutó Czinanó mellett, a soroksári a 16-os előtt elesett, a játékvezető szimulálásért sárgát adott.

10. perc:Pantovic buktatta Erdélyit, akit rövid ideig ápolni kellett.

6. perc:Lukács kapott nagy labdát, aki kapura tört, de Korozmán beérte és mentett.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés

Az üdvözlés pillanatai (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Mintegy 1200 néző látogatott ki a Kórház utcai stadionba.

A Békéscsaba öt fordulót elteltével két győzelemmel és három döntetlennel kilenc pontot szerezve a 8. helyet foglalja el a bajnoki tabellán. Hazai pályán viszont még nem nyert ebben a szezonban, de ha ez most összejön, akkor jó esetben nagyot léphet előre a táblázaton. Sűrű a mezőny, a csabaiaknak az éllovas Ajkához képest is csak 3 pont a lemaradása. A Soroksárral szembeni mérleg ugyanakkor nem a legjobb, az eddigi kilenc párharcukból négy alkalommal a mostani vendégek, háromszor pedig az Előre győzött, kétszer pedig döntetlenre végeztek a felek.

Lipcsei Péter együttese idén egy győzelem és egy döntetlen mellett három vereséget is összeszedtett a Nyíregyháza (0–1), a Dorog (0–1) és legutóbb otthon a Kazincbarcika (0–2) ellen. Egyetlen sikerüket még a nyitókörben a Debreceni EAC ellen aratták (1–0), a döntetlent az ETO FC Győr otthonában jegyezték (1–1). A 13. helyen tanyázó együttes célja nyilván nem lehet más szerdán Békéscsabán, minthogy gólt, gólokat lőjjön és nyerjen. A soroksáriaknak nagyot kell javulniuk, ha pontokat szeretnének szerezni

A mérkőzés napján hivatalossá vált, hogy távozik a Békéscsaba 35 éves kapusa, Ribánszki László, akivel a játékos kérésére bontották fel a szerződést. A hálóőr 2016 óta szolgálta a lila-fehéreket.

Eltiltott játékos egyik csapatban sincs, így a szakvezetők legjobb összeállításban küldhetik pályára együttesüket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az eddig még veretlen csabaiak az előző négy bajnokin csak egy pontot szerző Soroksárt fogadják.