Továbbra is nyeretlen otthon a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2021.11.07. 19:20
A békéscsabai gólszerző, Nikola Pantovics harcol a pécsi védők gyűrűjében (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 15. fordulójának záró mérkőzésén a Békéscsaba egy késői gólváltással 1–1-es döntetlent játszott a vendég Pécsi MFC-vel. A lila-fehérek sorozatban negyedszer ikszeltek a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PÉCSI MFC 1
–1 (0–0)
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion, 420 néző. Vezette:Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Zvara, 61.), Farkas M., Bora, Fazekas (Sipos, 81.), Kitl – Hodonicki (Horváth P., 61.), Király, Szabó P. – Lukács R. (Ilyés, 86.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
PÉCS: Helesfay – Sági (Grabant, 69.), Rácz L., Dávid, Katona L. – Kónya, Futó, Hursán (Szvedjuk, a szünetben), Hegedűs M. – Tihanyi (Bíró B., 40.), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző:
Pantovics (82.), ill. Katona L. (73.)
Schindler Szabolcs:
– Defenzívebb játékkal kezdtünk, az első félidőben nagyon jól védekeztünk. A másodikban szerettük volna megnyerni a mérkőzést, meg is voltak a lehetőségeink, de sajnos így sem sikerült. Győzelemre játszottunk a végén, az az igazság, hogy az egy pontok nem érnek semmit.
Vas László: – Végig irányítottuk a mérkőzést, sok lehetősége a Csabának nem volt. Begyötörtük a gólunkat, utána alkalmunk volt egy második és a harmadikra is, de egy nagy hibából kiegyenlített az ellenfél, és akkor már örülni kellett az egy pontnak is.

Meglehetősen eseménytelen, csupán néhány kisebb helyzetet hozó első félidőt láthatott a publikum. Mindkét csapat nagyon vigyázott arra, hogy az ellenfél támadói ne kerüljenek túl közel a kapuhoz, amit sikerült is megvalósítani, a kapusoknak alig-alig akadt dolga.

Nagyságrendekkel jobb játékot hozott a második felvonás, bár a gólra egészen a 73. percig kellett várni, amelyet a szemfüles pécsi Katona Levente szerzett fejjel. A Csaba nem adta fel, a Lukács ellen elkövetett szabálytalanság után megítélt büntetőt Nikola Pantovics elhibázta ugyan, a kipattanó labdát azonban a kapuba fejelte. A Békéscsaba továbbra is nyeretlen hazai pályán, egymás után a negyedik döntetlenjét jegyezte. 1–1

Köszönjük a figyelmüket!

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés

90+1. perc: Tóth lőtt közelről a kapura, de Czinanó nagyot védett. A túloldalon Horváth próbálkozott, de labdája fölé szállt.

Két percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Hegedűs rántott le Horváthot, ő is sárgát kapott.

86. perc: Lukács helyett Ilyés Tamás a pályán.

82. perc: Lukácsot lökte fel Rácza 16-oson belül, amiért 11-est adott a játékvezető.Pantovics állt a labda mögé, erős lövését Helesfay kivédte, ám a kipattanót a csabai támadó a kapu bal oldalába fejelte, 1–1.

81. perc: Fazekast váltotta Sipos a hazaiaknál.

79. perc: Szvedjuk rántotta le Pantovicsot, amiért ő is besárgult.

73. perc: VEZET A PÉCS! Jobb oldalon bontakozott ki egy pécsi támadás egy csúsztatás után Rácz és Bíró is megzavartaCzinanót, aki így nem tudta elütni a labdát, Katona pedig mintegy 8 méterről a kapu közepébe fejelt,0–1.

69. perc: Sági helyett Grabant a pályán a pécsieknél.

61. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Nagy Sándor helyett Zvara Levente, Hodonicki helyett Horváth Péter érkezett a gyepre.

A békéscsabai Kitl Miklós üldözi a pécsiek csatárát (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

58. perc: Adamcsek lőtt kapásből, Czinanó azonban védett.

56. perc: Futó rántotta vissza Pantovicsot, ez is sárgát ért.

53. perc: Nagy Sándor szabálytalankodott Hegedűssel, ezért sárgát kapott.

52. perc: Pantovics kevergetett a bal oldalon, átjátszottt a túl oldalra, ám a berobbanó Lukács már nem tudta kapu felé irényítani a labdát.

A második félidőben mindkét csapat fokozta a tempót (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

49. perc: Adamcsek végzett el szabadrúgást a 16-os jobb sarkáról, de Lukács szépen tisztázott.

47. perc: Hegedűs robogott el a bal oldalon, becsapta Fazekast, középre játszott, ám a labda elgurult a csabai kapu előtt.

Kitl Miklós csatázik a labdáért (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: Váltás a vendégeknél a szünetben, Hursán helyet Szvedjuk Pál a pályán.

45+1. perc:Véget ért az első félidő.

1 percet hosszabbít a játékvezető.

41. perc: Tihanyit le kell cserélni, helyéreBíró Bencétküldte harcba a pécsiek edzője.

40. perc: Tihanyi ütközött Borával a felezővonalnál, a pécsi elesett, majd bicegve elhagyta a pályát. A csabai játékos is besárgult.

A küzdenitudásra nem lehetett panasz egyik oldalon sem, a komoly helyzetek hiányoztak (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

39. perc: Pantovics lövése szállt kapu fölé.

37. perc: Rácz buktatta Szabó Pétert, neki felmutatta a játékvezető a sárga lapot. Pantovics szabadrúgása után az élesen belőtt labdáját hatástalanították a védők.

31. perc: Hodonicki rántotta le Hegedűst, a csabai játékosnak is kijárt a sárga kártya.

28. perc: Kilt buktatta Sági, amiért sárga lapot kapott.

24. perc: Király jobb oldali szabadrúgása után Pantovics ballal kapásból lőtte kapura a labdát, ám Helesfay a helyén volt.

Király Patrik és Hursán Győrgy légibalettje (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

16. perc: Hursán csúszott össze Fazekassal a pécsi a földre került, rövid ideig ápolni kellett.

Enyhe pécsi mezőnyfölény, helyzet nélkül.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Békéscsaba tiszta lilában, a Pécs piros mezben a pályán.

Nikola Pantovics, a Békéscsaba támadója már a mérkőzés előtt is nagyon elszántnak tűnt Fotó: (Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy bajnokiján nyeretlen Békéscsaba az előző négy meccsét megnyerő Péccsel szemben hazai környezetben.

Nincs könnyű helyzetben a Békéscsaba, mert bár az utóbbi három fordulóban nem kapott ki, a döntetlenekkel nem jutott sokkal előrébb és még mindig a 19., kieső helyen áll.
Király Patrik az előző fordulóban letöltötte eltiltását, így rá már számíthat Schindler Szabolcs vezetőedző, Máris Dominik viszont izomsérülést szenvedett a Szolnok elleni mérkőzésen, így több hét kihagyás vár rá. Továbbra sincs még bevethető állapotban Babinyecz Balázs, Mikló Roland és Paudits Patrik sem.
A Pécsi Mecsek FC az idény egyik meglepetéscsapata, amely a rossz rajt után, jó sorozatot produkált, most éppen egy négymérkőzéses győzelmi szériában van és a 7. helyen áll. Érdekesség, hogy a vendégek kezdőcsapatában két volt békéscsabai, Hursán György és Dávid Zoltán is helyett kapott.