NB II: a Mezőkövesd a 93. percben döntötte el a keleti rangadót

2011.03.27. 17:19
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 3. és 4. helyezettje csapott össze a másodosztály vasárnapi rangadóján: a Mezőkövesd-Zsóry a 93. percben szerzett góllal késztette megadásra a Dunakanyar-Vácot.

A jó hangulatban, mintegy ezer néző előtt kezdődő mérkőzésen a Vác kis híján hamar vezetést szerzett, de Rusvay Gergely fejese a 10. percben kijött a kapufáról. Rusvaynak volt még egy lehetősége megszerezni a vezetést a vendégeknek, Szántai Levente azonban kifogott rajta, Jeremiás Gergő hatalmas bombagóljának köszönhetően pedig a Mezőkövesd vonulhatott minimális előnnyel szünetre – pedig a játék képe nem hazai fölényt mutatott.

A váciak az 50. percben Rob Kornél góljával egyenlítettek, a 67. percben emberelőnybe kerültek, de így is nulla ponttal távoztak – a 93. percben egy szöglet után az évekig Vácon játszó Vámosi Csaba készített elő, Lakatos Béla pedig a hálóba stukkolt.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
19. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD SE–DUNAKANYAR-VÁC 2–1 (1–0)
Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: García (chilei) (Viszokai, Varga G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos B., Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Bagi, Sivák (Haburcsák, 81.), Bogdány (Bene A., 75.) – Jeremiás, Szabó V. (Husaník, 64.). Vezetőedző: Huszák Géza
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Páles, Tányéros G., Juhász B. – Rusvay, Farkas P., Albert Á. (Ivanovici, 88.), Rábold – Rob (Fekete L., 61.), Michel. Vezetőedő: Szabados György
Gólszerző: Jeremiás (1–0) a 40., Rob (1–1) a 49., Lakatos B. (2–1) a 93. percben
Kiállítva: Husaník (hátulról rácsúcsott Hegedűs Csaba lábára) a 66. percben
Huszák Géza: – A mérkőzésről nincs mit mondanom. A külső körülményekről lenne, de azt jobb, ha megtartom magamnak.
Szabados György: – Hetek óta úgy harcolunk, mint a fogatlan oroszlánok, de a jelek szerint ez csak arra lesz elegendő, hogy előbb vagy utóbb éhen haljunk.
NB II
NYUGATI CSOPORT, 19. FORDULÓ
BP. HONVÉD-MFA–FTC II 1–0 (0–0)
Bozsik-stadion, 150 néző. Vezette: Böcskei (Demeter, Márkus T.)
HONVÉD: Kunsági – Remes, Sós, Madar M., Sadjo – Kincses P., Tisza K., Berki P., Kapacina (Azevedo, 73.) – Ruani (Lengyel Gy., 79.), Vólent. Edző: Lőrincz Emil
FTC: Jova – Fülöp N., Vattai, Rodenbücher, Junior – Vass M., Peszmeg – Andrezinho (Nyilasi B., a szünetben), Varga B., Papp M. (Kovács I., 64.) – Pölöskey. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Ruani (1–0) az 57. percben
Kiállítva: Vólent (második sárga lap után) a 93. percben
Lőrincz Emil: – Jó párszor szerencsénk volt, de helyzeteink is adódtak. A múltbeli peches sorozatunk megfordult a mai napon, de ez is kell a focihoz.
Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget, de kihagytuk a tizenegyest, így több volt ebben a mérkőzésben. Egy pontotra rászolgáltunk volna.
BARCSI SC–KOZÁRMISLENY SE 1–1 (0–1)
Barcs, 250 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe A., Kulman)
BARCS: Halasi 6 – Pókos 5, Matus 6, Balogh T. 5, Pandur 5 – Thiago 4 (Huzmi 5, 59.), Horváth P. 5, Fónai 5, Kordé 5 – Sztefanovics 5 (Gergulás –, 74.), Brdanin 5. Vezetőedző: Kuczkó Gábor
KOZÁRMISLENY: Gőcze 6 – Kiss M. 6, Petrók 6, Fellai 6, Tóth Z. 6 – Nagy E. 5, Andruskó 6 (Vég B. –, 65.), Laki Z. 0 (Asztalos, 6, 32.) – Koplárovics 6, Koller K. 5, Berdó 6. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Tóth Z. (11–esből, 0–1) az 1., Horváth P. (11–esből, 1–1) a 84. percben
Kuczkó Gábor: – A nehéz körülmények ellenére szereztünk egy pontot, s ez biztatást jelent a folytatáshoz.
Márton Gábor: – A játék képe alapján simán nyernünk kellett volna, kár, hogy nem mindenki gondolta így.
1. Nyíregyháza Spartacus 19 13 5 1 43–9 +34 44
2. DVTK 19 13 2 4 40–17 +23 41
3. Mezőkövesd-Zsóry 19 12 4 3 29–12 +17 40
4. Dunakanyar-Vác 19 11 3 5 32–20 +12 36
5. MTK Budapest II 19 9 6 4 29–20 +9 33
6. Vecsési FC 19 7 5 7 23–16 +7 26
7. Békéscsaba 1912 19 6 8 5 34–30 +4 26