A Balmazújváros legyőzte a Kisvárdát – irány az NB I!

2017.06.04. 19:42
A Balmazújváros jutott fel másodikként az élvonalba (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II utolsó fordulójának rangadóján, a Balmazújváros–Kisvárda mérkőzésen Zsiga Ervin hajrában szerzett góljával eldőlt: a Balmazújváros jut fel a magyar labdarúgás első osztályába! A kiesés ellen menekülő csapatok közül a Kozármisleny húzta a rövidebbet, gól nélküli döntetlenjük azt jelenti, ők estek ki a harmadosztályba.

BALMAZÚJVÁROS–KISVÁRDA

Óriási tét nyomta a csapatok vállát a kezdő sípszó előtt, hiszen ezen a találkozón dőlt el, hogy a Puskás Akadémia mellett melyik gárda jut fel az első osztályba.

Az első játékrész elsősorban a vendégekről szólt: tevékenyebb volt a Kisvárda, több esetben is hárítania kellett Szécsi Gergőnek – gólt azonban csak lesről szereztek.

A szünetet követően viszont fordult a kocka: átvette a találkozó irányítását a Balmazújváros. Egyértelműen Fekete Ádám volt a csapat legveszélyesebb játékosa, aki aktívan futballozott, ám több lehetőséget is elpuskázott, a kapuba pedig ő is csak lesről talált be.

A hajrára felpörögtek az események: a 82. percben vezetést szerezhetett volna a Kisvárda, ám ahelyett, hogy gólt rúgtak volna, gólt kaptak: a másik oldalon egy megpattanó beadás után Zsiga Ervin húzott meg egy finom cselt, majd a hosszú sarokba helyezett: 1–0!

A hátralévő játékidőre már csak egy kis kakaskodás maradt, újabb találat nem esett. Az első osztályba jutott a Balmazújváros!

A KIESÉS ELLENI HARC

A kiesés elől menekülő csapatok közül a Csákvár fordulatos, hatgólos mérkőzésen, a 91. percben egyenlített a Siófok ellen, ez pedig a biztos bennmaradást jelentette számukra. A ceglédiek korai góllal lepték meg a Sopront, a vendégek pedig nem tudtak válaszolni, így a Cegléd is az NB II-ben maradhat.

Ám a Kozármisleny már nem volt ilyen szerencsés: gól nélküli döntetlenjük a Zalaegerszeg otthonában azt jelenti: a harmadosztályba esett vissza a csapat.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A bajnok Puskás Akadémia kétszer is hátrányba került a Budaörs ellen, ám végül mégis győztesen hagyhatta el a pályát – Tischler-dupla és öngól is kellett a sikerhez, Stieber Andrást pedig kiállította a játékvezető.

A Soroksár veszített, így nem volt esélye arra, hogy megszerezze a bronzérmet, a Dorog pedig kiütéssel búcsúztatta a másodosztálytól a SZEOL csapatát.

JEGYZŐKÖNYVEK

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ
CEGLÉDI VSE–SOPRONI VSE 1–0 (1–0)

Albertirsa, 600 néző, Vezette: Szőts Gergely (Csatári Tibor, Medovarszki János)
CEGLÉD: Mursits – Nánási, Preklet, Farkas A., Valkovszki – Takács P. (Kovács L., 57.), Karacs (Tihanyi 78.), Asztalos – Szabó V., Albert Á., Tóth M. (Peres 66.). Vezetőedző: Miskei Attila
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Fehér Z., Sifter, Eszlátyi – Tóth D., Harangozó (Soós B., 67.) – Batizi-Pócsi, Garda (Erdélyi, a szünetben), Gyürki (Deme, 66.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Karacs (1–0) a 2. percben
Miskei Attila: – Nagyon köszönöm a támogatást mindenkinek. Az utóbbi fél évben újra visszatért a hitem, hogy érdemes mindig küzdeni és egységesen mindent megtenni azért, hogy elérjük a célunkat.
Supka Attila: – Az egész éves problémáink előjöttek ezen a mérkőzésen. Kaptunk egy elkerülhető gólt, majd a számtalan kidolgozott helyzetünkből nem tudtunk eredményesek lenni. Ebben az évben ennyi jött ki a csapatból, bízunk benne, hogy a következő szezonban jobb teljesítményt nyújtunk.

DOROG–SZEOL FC 6–0 (4–0)
Dorog, 650
néző. Vezette: Berényi Tamás (Horváth Zoltán, Máyer Gábor)
DOROG: Demjén – Koronczai, Csató, Bora (Hartyán, 59.) – Kővári, Mészáros, Tóth M. (Vígh Á., 71.), Füredi – Medgyes, Simon A., Szedlár (Lénárt, 81.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZEGED: Leindler (Siska, 81.) – Ikonomu, Vágó L., Grünwald – Burány, Nagy R., Mendebaba (Kéri –, 65.), Buzási, Harsányi – Mihály, Péter (Kiss R., 81.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Szedlár (1–0) a 23., Szedlár (2–0) a 32., Füredi (3–0) a 42., Medgyes (4–0) a 45., Vígh Á. (5–0) a 78., Simon A. (6–0) a 80. percben
Németh Szabolcs: – Mindenki által kiesőként emlegetett kis csapatból kemény munkával az NB II egyik legjobb együttesévé váltunk. Most eljött a búcsúzás pillanata, de az együtt elért győzelmek örökké bennünk maradnak.
Zoran Kuntics: – Mindenekelőtt gratulálok a dorogi együttesnek. Egész szezonban figyeltem a játékukat, és irigylem őket. A város példát mutatott Szegednek is, valahol így kell a labdarúgást szeretni és csinálni.

ZTE FCKOZÁRMISLENY 0–0
Zalaegerszeg, 609 néző. Vezette: Erdős József (Bertalan Dávid, Pápai Zoltán)
ZTE: Szappanos – Kretz, Króner, Forgács, Deutsch – Nagy T. (Oláh, 75.), Ágoston (Bedi, a szünetben) – Babati, Végh, Ekker – Bobál G. Vezetőedző: Csató Sándor
KOZÁRMISLENY: Horváth B. (Helesfay, 64.) – Pajor, Gubacsi, Lantos, Causic – Kocsis A. Szekszárdi, Kirchner (Beke, 72.), Wittrédi – Grumics, Kemény. Vezetőedző: Szanyó Károly
Csató Sándor: – Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni ezt a érkőzést. A lehetőségeink megvoltak mind a két játékrészben. Alapvető cél a csapatnál a fiatalítás volt, most is négy fiatal játékossal kezdtünk. A munkámat Egerszegen folytatom, az első csapatnál másodedző leszek.
Szanyó Károly: – Nagyon nehéz ilyenkor értékelni. Voltak a bajnokságban olyan pillanatok, amikor a csúcson voltunk, most a pokolban. Nem éreztem mindig azt a tüzet a játékosaimban, hogy mindenáron nyernünk kell, mert csak akkor van esélyünk a bennmaradásra. Azt nem mondom, hogy nem tisztességesen küzdöttek, de ez ma kevés volt.

BFC SIÓFOK–CSÁKVÁR 3–3 (1–2)
Siófok, 300 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Szilágyi, Gál, Czingráber – Lázár, Berde I. (Mogyorósi, 82.), Kozma (Nagy R., 79.), Petneházi, Berki P.(Kovács D. 47.) – Elek B. Edző: Disztl László
CSÁKVÁR: Kovács D. – Fényes Sz., Szalai T., Dulló, Baranyai (Kékesi A., 46.) – Bakos Sz., Kiprich D. – Pintér B., Mészáros D., Molnár Cs. (Oldal T., 59.) – Molnár T. (Hodgyai, 94.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Berde (1–0) a 2., Molnár Cs. (1–1) a 31., Molnár T. (1–2) a 33., Petneházi (11-esből, 2–2) az 55., Petneházi (11-esből, 3–2) a 87., Kiprich (3–3) a 93. percben
Disztl László: – Nagyszerűen kezdtünk, ez túlzottan megnyugtatta a csapatot. Kényelmessé váltak és ezért a lelkesen focizó csákváriak meg tudták fordítani az eredményt. A második játékrészben jobban hajtottunk, megszereztük a vezetést, de egy hiba miatt a végén újra egyenlített a Csákvár. Sajnálom, hogy nem tudtunk hazai győzelemmel búcsúzni.
Toldi Gábor: – Az érzelmek hullámvasútjain utaztunk ezen a mérkőzésen, amely végül is révbeérést jelentett a számunkra.

CREDO-BUSZ MOSONMAGYARÓVÁR–VÁC FC 2–1 (0–1)

Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Lémon Oszkár, Aradi József)
MOSONMAGYARÓVÁR: Boros – Bohner, Deák, Koszó, Galambos – Zsirai (Mundi, 80.), Czár – Laki, Bartos, Kószás (Lázár P., 61.) – Németh M. (Katona 56.). Szakmai igazgató: Nagy Mihály
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Tóth G., Tóth F., Major – Rása (Tóth B., 27.), Gulyás M. (Szenes, a szünetben) – Nagy S. (Niedermüller, 67.), Rusvay, Kákonyi – Zsolnai. Szakmai igazgató: Nagy Tibor
Gólszerző: Czár (1–0) a 13., Czár (11-esből, 2–0) a 74., Kákonyi (2–1) a 88. percben
Nagy Mihály: – A Vác támadójátékát nehéz levédekezni és ez sokat kivett az első félidőben a játékosaimból. A második félidőben több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Megérdemelten nyertünk. Az utolsó nyolc meccsen veretlenek maradtunk.
Nagy Tibor: – Gratulálok a játékosaimnak az egész éves teljesítményükhöz. Remélem, a következő év is ilyen sikeres lesz.

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–BÉKÉSCSABAI 1912 ELŐRE 1–4 (1–3)
Gyula, Grosics Akadémia pályája, 550 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kiss Zoltán, Iványi István)
SZEGED: Szántai – Kasuba, Jagodics (Hegedűs M., a szünetben), Farkas M., Mészáros M. – Coroian, Pászka, Povázsai, Zabari – Germán, Balogh G. Vezetőedző: Klausz László
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Pilán, Kelemen, Szélpál, Bényei (Juhász Gy., 67.) – Viczián, Nagy I., Gránitz (Bagi, 65.) – Szalai D. (Beszterczei, 78.), Urbin, Birtalan. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Birtalan (11-esből, 0–1) a 20., Urbin (11-esből, 0–2) a 22., Germán (11-esből,1–2) a 30., Urbin (1–3) a 36., Bagi (1–4) a 89. percben
Klausz László: – Hellyel-közzel elégedett voltam a mutatott játékkal, főleg a második félidőben. Ma hat–hét fiatal játékos is volt egyszerre a pályán, ez ma tudatos próba volt arra is, hogy a jövőben kikre számíthatok. Ugyanez vonatkozik az idősebb játékosokra is.
Boér Gábor: – Szerettünk volna mindenképpen szépen búcsúzni a szezontól. Ez sikerült is. Ötletes és jó játékkal tudtuk elhozni az Akadémiától a három pontot. Bízom abban, hogy ez az arculat a jövőben is megmarad.

BALMAZÚJVÁROS–KISVÁRDA 1–0 (0–0)

Balmazújváros, 2400 néző. Vezette: Pintér Csaba (Becséri Gergely, Vígh-Tarsonyi Gergő)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Bokros, Rus, Tamás L., Virág – Vajda, Bódis, Sigér, Zsiga (Heffler N., 85.) – Fekete Á. (Belényesi, 76.), Kovács Á. (Vólent, 86.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Talabér, Horváth A. (Fodor A., 73.), Vermes, Fodor F. – Lucas, Gosztonyi, Vári, Oláh G. (Erős G., 65.) – Rajczi, Cseri (Horváth Z., 80.). Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Zsiga (1–0) a 85. percben
Feczkó Tamás: – Kicsit feszült volt az első félidei játékunk, a második játékrészben szerintem több góllal megnyerhettük volna a mérkőzést. Nagyon örülök a feljutásunknak, a kemény munka meghozta gyümölcsét, s ezúttal szeretném megköszönni az egész stábnak,
szurkolóknak, vezetőknek, szüleimnek, páromnak és gyermekeimnek és nem utolsó sorban játékosaimnak a támogatást, hozzáállást. Nélkülük nem sikerült volna ez a történelmi tett.
Révész Attila: – A mérkőzés első része a tervek szerint alakult – mindkét csapat úgy gondolom nagyon felkészült erre a mérkőzésre –, hatalmas volt a tét. A folytatás a hazaiaké volt inkább, ami lehetőségünk adódott azzal nem tudtunk élni. A Balmazújváros pedig egy kontratámadás révén megszerezte a győzelmet, akiknek gratulálok és sok sikert kívánok nekik az I. osztályban.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUSCIGÁND SE 3–1 (2–1)
Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szert Balázs, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Perger – Úr (Szokol, a szünetben,), Ötvös, Rubus (Törtei, 73.), Farkas M. – Holdampf, Kártik – Rudolf, Rezes (Tisza, 60.), Szécsi M. – Takács T. Vezetőedző: Dajka László
CIGÁND: Sánta – Molnár R., Raducu (Barcsay, 86.), Csicsvári, Kasza – Sándor T., Kuti – Varga K. (Oláh L., 79.), Angyal N., Balogh A. (Popescu, 24.) – Katona Gy. Szakmai igazgató: Szénay Péter
Gólszerző: Szécsi M. (1–0) a 9., Takács T. (2–0) a 13., Kuti K. (2–1) a 23., Szécsi M. (3–1) a 77. percben.
Dajka László: - Úgy kezdtünk, ahogy megbeszéltük, labdákat szereztünk, s ennek köszönhetően gólokat lőttünk. Kétgólos vezetésünk után viszont túlszíneztük a játékot, s a második félidőben jóval stabilabban futballoztak a vendégek. A kényszerű cseréink miatt kivárásra játszottunk, s ennek meglett az eredménye.
Szénay Péter: - Rosszul kezdtünk, s komoly hátrányba kerültünk. A folytatásban már jobban futballoztunk, de nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel.

SOROKSÁR SCSZOLNOKI MÁV FC 1–2 (1–1)
Haraszti u., 600 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
SOROKSÁR: Jova – Fülöp, Gengeliczki, Gyepes, Valencsik (Haris, 66.), Silye – Huszák, Peszmeg, Sándor I., Gárdos – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Balogh M., Papp Sz., Magyar B. – Kenderes, Tóth B. – Tóth L. (Pintér N., 66.), Rokszin, Dedics (Tóth P., 76.) – Olasz D. (Pantovics, 80.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 35., Olasz D. (1–1) a 44., Tóth P. (1–2) a 88. percben
Kiállítva: Gyepes (buktatta Olaszt) a 73. Percben
Lucsánszky Tamás: – Csalódott vagyok mind az eredmény, mind a mutatott játékunk miatt, hiszen az első félidőben meg kellett volna nyernünk a meccset. A két kapott gólunk tökéletesen jellemzi a tavaszi idényünket, a megfelelő koncentráció hiánya miatt végeztünk, ott, ahol. Hagytuk kiénekelni előbb az első, majd második, ma pedig a harmadik helyet a szánkból.
Balogh Pál: – Rossz sorozatot sikerült ma remek játékkal megszakítanunk. A második félidőben kimondottan jó ritmusban futballoztunk, kihasználtuk szélsőink gyorsaságát és bravúros győzelmet arattunk. Tizedik helyünk mindenki számára meglepetéssel ér fel.

BUDAÖRS–PUSKÁS AKADÉMIA FC 2–3 (1–0)
Tatabánya, 200 néző.
Vezette: Takács János (Farkas Balázs, Kovács II. Gábor)
BUDAÖRS: Horváth G. – Marques-Airosa, Kinyik, Tányéros Á., Papp – Petró, Sajbán Máté, Stieber A., Sajbán Miklós – Horváth R. (Csillag, 77.), Deli (Pethő, 89.). Szakmai igazgató: Bognár György
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Csilus, Tar, Hegedűs J., Forró (Nagy Zs., 51.) – Zsidai, Polonkai – Prosser (Lencse, 68.), Szatmári L., Pekár (Tischler, 58.) – Szakály P. Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Horváth R. (1–0) a 26., Tischler (1–1) a 73., Stieber A. (2–1) a 78., Szakály P. (2–2) a 87., Tischler (2–3) a 88. Percben
Kiállítva: Stieber A. (az asszisztens megsértéséért) a 88. percben
Bognár György: – Gratulálok a Puskás Akadémiának a feljutáshoz és sok sikert kívánok neki az NB I-es szerepléshez. Emellett saját csapatomat is dicséret illeti a tavaszi teljesítményéért.
Pintér Attila: – Már az első félidőben is eldönthettük volna a mérkőzést, úgy érzem, a helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. További sok sikert kívánok a Budaörsnek.