NB II: a ZTE elintézte a Gyirmótot, a hajrában döntött a Kövesd

2016.05.08. 14:50
Városi Viktorék elintézték a Gyirmótot (Fotó:<a href="http://zaol.hu/" target="_blank"> zaol.hu</a>)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a listavezető Gyirmót 3–0-ra kikapott a ZTE vendégeként, a vereség pedig azt jelenti, hogy Bene Ferenc együttese még nem bajnok, sőt egyelőre nem is jutott fel az NB I-be. A Kisvárda 2–0-ra legyőzte a Vácot és továbbra is második a tabellán. A Soroksár 7–0-ra kiütötte az ifistákkal felálló Dunaújvárost. A Mezőkövesd a 87. percben szerzett góllal győzött Ajkán, míg a Budaörs a 88. percben elért találattal nyert a Szigetszentmiklós vendégeként. Fontos sikert aratott a Szeged 2011 is, amely a Balmazújvárost gyűrte le. A Szolnoki MÁV 2–2-s döntetlent játszott a Siófokkal, így a Tisza-partiak tavasszal továbbra is csak egy meccset nyertek.

NB II
26. FORDULÓ

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a listavezető Gyirmót FC Győr 3–0-ra kikapott a ZTE vendégeként, a vereség pedig azt jelenti, hogy Bene Ferenc együttese még nem bajnok, sőt egyelőre nem is jutott fel az NB I-be. Az első félidőben a gyirmótiaknak volt több lehetőségük a gólszerzésre, a 41. percben mégis a zalaiak szereztek vezetést, Városi Viktor jobb oldali beadását Daru Bence fejelte a kapu jobb oldalába. Szünet után visszaesett a Gyirmót játéka, s a 69. percben a csereként beálló Wittrédi Dávid meg is duplázta a ZTE előnyét: a támadó labdát szerzett Nagy Sándortól, majd tizenöt méterről a bal alsó sarokba bombázott. A hajrában kapaszkodott a vendégcsapat, a 84. percben Vass Patrik iramodott meg a kapu felé, de a hátrafutó Króner Martin gólhelyzetben buktatta, így kiállították. Ennek ellenére a zalaiak értek el újabb találatot: egy felívelt labdára Rusák Edvard rosszul mozdult ki, Babati Benjamin kis szerencsével elpöckölte mellette, majd 20 méterről az üres kapuba emelt. A mérkőzés előtt egyébként a gyirmóti szurkolókat szállító busz árokba borult.

ZTE FC–GYIRMÓT FC GYŐR 3–0 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1456 néző. Vezette: Erdős József (Király Krisztián, Márton Zsolt)
ZTE: Szappanos – Simonfalvi (Sundas, 68.), Króner, Forgács, Bedi – Patvaros – Babati, Koller (Wittrédi, 65.), Szakály A. (Gyagya, 82.), Városi – Daru. Vezetőedző: Mihalecz István
GYIRMÓT: Rusák – Nagy S., Szekeres A., Balogh B., Présinger – Horváth A., Kiss M. (Madarász, 75.), Vass P., Máté J.(Paku, 59.), Simon Attila – Simon András (Tóth N., 67.) Megbízott edző: Tőkés László
Gólszerző: Daru (1–0) a 42., Wittrédi (2–0) a 70., Babati (3–0) a 87. percben
Kiállítva: Króner (gólhelyzetben buktatta Vass Patrikot) a 84. percben
Mihalecz István:
– Mentálisan sokat tettünk a győzelemért, s úgy láttam, a csapat kilábalt a gödörből. Fontos győzelem volt, tettünk egy kis lépést előre, de még mindig csak ötven százalék esélyünk van a feljutásra.
Tőkés László: – Küzdelmes meccset játszottunk, az első félidőben kicsivel jobbak voltunk, ám két nagy helyzetünk is kimaradt. A második játékrészben a hazaiak megérdemelten szerezték a góljaikat, s nyerték meg a mérkőzést.

A Kisvárda 2–0-ra legyőzte a Vácot és továbbra is második a tabellán. A meccset a szabolcsiak irányították, igaz, a váciak szervezetten védekeztek és néhány alkalommal ők is eljutottak az ellenfél kapujáig. A vezetést a 60. percben szerezte meg a Várda, Cseri Tamás jobb oldali szabadrúgását Koszta Márk fejelte a váci kapuba. Szűk negyedórával később Erős Gábor visszafejelt labdáját ismét az érkező Koszta bólintotta a hálóba, ezzel pedig eldőlt a három pont sorsa.

KISVÁRDA MASTER GOOD–VÁC FC 2–0 (0–0)
Kisvárda, 1180
néző. Vezette: Farkas Ádám (Kelemen Attila, Varga Gábor)
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Vári B., Izing, Papucsek, Csilus T. (Fodor A., a szünetben) – Lucas, Erős G., Bagi I. – Délczeg (Eszlátyi, 65.), Koszta, Cseri T. (Rajczi, 76.) Vezetőedző: Soós Imre
VÁC: Czirjék – Rása, Dlusztus, Tányéros G., Németh G. (Tóth Barna, 68.) – Tóth F. – Tóth G., Sipeki, Tóth Barnabás, Frank R. (Majoros, 77.) – Rusvay. Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Koszta (1–0) a 30., Koszta (2–0) a 74. percben
Soós Imre:
– Nehezen törtük fel a nagyon szervezetten futballozó Vác védekezését, de attól függetlenül, hogy a csapat kissé tompán játszott, csak idő kérdése volt, mikor szerezzük meg az első gólt, amely aztán el is döntötte a mérkőzést.
Nagy Tibor: – A találkozó jelentős részében nagyon fegyelmezetten játszottunk, de megint problémánk akadt a szabad- és szögletrúgások elhárításával.

Kicsit nehezen indult be a soroksári „gépezet” az ifistákkal felálló Dunaújvárossal szemben, de a szünet előtt Bajzát Péter pontos lövése révén megtört a jég. A fordulás után Bajzát nyolc méterről, ollózó mozdulattal lőtt a hálóba, ezt követően pedig megállíthatatlan lett a Soroksár: Gyepes Gábor büntetőből, Gohér Gergő szabadrúgásból, míg Gárdos András, Gengeliczki Gergő és Mihály Dávid egyaránt akcióból talált a hálóba. A Soroksár 7–0-s sikere a bajnokság legfölényesebb győzelme.

SOROKSÁR SC–DUNAÚJVÁROS PASE 7–0 (1–0)
Szamosi Mihály Sporttelep, 600
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Szalai Balázs, Szécsényi István)
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Gohér – Peszmeg, Valencsik (Haris, 69.) – Csilus Á. (Mihály D, a szünetben), Huszák, Korozmán (Gárdos, 72.) – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
DUNAÚJVÁROS: Késmárky – Huszárik, Lorentz, Koval, Tamaskó – Kereszturi, Vajda D. – Abért (Keglovics, 62.), Szellák (Rosta, 62.) Kozma M. – Tóth T. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 40., Bajzát (2–0) a 49., Gyepes (11-esből, 3–0) az 56., Gohér (4–0) a 67., Gárdos (5–0) a 84., Gengeliczki (6–0) a 86., Mihály D. (7–0) a 90. percben
Lucsánszky Tamás:
– Minden igényt kielégítően futballoztunk, s feltettük a koronát az elmúlt hetek eredménysorára. A bajnokságnak azonban még nincs vége, a folytatásban is hasonló teljesítményt várok.
Dobos Barna: – Minden mérkőzésünkön hasonló különbség lehetne a realitás, de eddig megúsztuk. Az első félidőben még megoldottuk a feladatot, egy óra elteltével azonban fejben elfáradtunk, és a remekül játszó hazaiak ezt maximálisan kihasználták.

Küzdelmes mérkőzést játszott a feljutásért küzdő Mezőkövesd Ajkán. A kiesés ellen küzdő hazaiak szívósan futballoztak, megnehezítették Pintér Attila együttesének dolgát és az első félidőben többször még a kövesdi kapuig is eljutottak. A vendégek a szünet után egyre aktívabbá váltak és végül a 87. percben Molnár Gábor találatával megszerezték a három pontot, így tapadnak a feljutásért való harcban riválisnak tekinthető ZTE-re.

FC AJKA–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 0–1 (0–0)
Ajka, 200
néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Ring György, Kulman Tamás)
AJKA: Gőcze – Pál D., Jagodics B., Pákai (Major N., 50.), Fodor M. – Horváth A., Petneházi, Czár, Zámbó – Stieber A. (Lattenstein, 75.), Sóron (Sowunmi, 72.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Devecseri, Szeles, Sós B. – Tóth B., Hegedűs D. – Rácz F., Orosz M. (Molnár G., 53.), Heffler N. (Nicorec, 55.) – Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Molnár G. (0–1) a 87. percben
Lengyel Ferenc:
– Büszkék lehetünk teljesítményünkre, jól játszottunk. A végén egyet hibáztunk, ki is kaptunk.
Pintér Attila: – Számítottunk arra, hogy nehéz mérkőzést játszunk, s ez be is következett. Akadtak lehetőségeink, ha ezeket berúgtuk volna, hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzést. A győzelem a szív diadala is volt.

Fontos mérkőzést nyert meg a Budaörs az SZTK-Erima vendégeként. Az sztkfutball.hu tudósítása szerint a vezetést a hazaiak szerezték meg a 40. percben, amikor Gulyás Máté szabadrúgását Szentpéteri Viktor kiütötte, de az érkező Nagy Olivér a kipattanót a jobb alsóba passzolta. A Budaörs a szünet után „ébredt fel”, a 70. percben egy kavarodás végén Szabó Viktor lőtt a léc alá. A gól után Miskei Attilát, a vendégek vezetőedzőjét a játékvezető elküldte a kispadtól. A hajrában a Budaörs mindent megtett a győztes gól érdekében, amely össze is jött: a 88. percben egy bal oldali szöglet után Gál Szabolcs csúsztatta meg a labdát, ami Sajbán Máté elé került, ő pedig bekotorta azt Sánta András alatt a hálóba.

SZTK-ERIMA–BUDAÖRSI SC 1–2 (1–0)
Szigetszentmiklós, 350
néző. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Becséri Gergely)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta – Puskás G., Kovács J., Bora, Sváb – Kokenszky, Horváth P. (Szepessy, 58., Gubacsi, 71.), Gulyás M., Lévai (Irmes, 79.) – Nagy O. – Vólent. Vezetőedző: Tamási Zoltán
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Gál Sz., Hegedűs J. (Ferkó, 86.), Ódé – Csobánki, Sajbán Miklós – Menyhárt (Márques-Arosa, 71.), Bogáti (Sajbán Máté, 62.), Papp M. – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Nagy O. (0–1) a 40., Szabó V. (1–1) a 70., Sajbán Máté (1–2) a 88. percben
Tamási Zoltán:
– Az első félidőben megnyerhettük volna a mérkőzést, de csak egy gólt szereztünk. Szünet után elfáradtunk, és érthetetlen módon visszaálltunk, ezért veszítettünk. Sajnálom, hogy kikaptunk, de biztos vagyok benne, a hátralévő mérkőzéseken megszerezzük a bennmaradáshoz szükséges pontokat.
Miskei Attila: – Az első félidőben zavartan játszottunk, kevés elképzeléssel, szünet után azonban óriási csapatteljesítménnyel megfordítottuk a mérkőzést. Remélem, vége a megpróbáltatásainknak, és visszatérünk a helyes útra.

Szabó Péter szemfüles góljával korán előnybe került a Szeged 2011 a Balmazújváros ellen, igaz, a hajdúságiak a szünet előtt Kovács Ádám remek lövésével egyenlítettek. A második félidőben Germán Tamás fejesével ismét előnybe került Klausz László együttese, és bár az utolsó percekre beszorult a Szeged, kibírta a nyomást. A Balmazújváros nyolc mérkőzés után kapott ki újra.

SZEGED 2011-GA–BALMAZÚJVÁROS 2–1 (1–1)
Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 300
néző. Vezette: Berke Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Máyer Gábor)
SZEGED: Molnár F. T. – Achim Tóth G., Balogh M., Zabari – Szabó P. (Király P., 73.), Oláh G., Zelenyánszki (Coroian, 77.), Pászka – Germán, Andorka (Veszelinov, 67.) Vezetőedző: Klausz László
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Bokros, Papp F., Kiss L., Virág – Zsiga, Sigér, Kónya, Bor D. (Pintér N., a szünetben) – Kovács Á. (Varga K., 67.), Belényesi (Vajda S., 73.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Szabó P. (1–0) az 1., Kovács Á. (1–1) a 44., Germán (2–1) az 50. percben
Klausz László
: – Ezúttal nem adódott sok helyünk a játékra, mert a jó ellenfél nyomást gyakorolt ránk, s csak egy-két lendületes kontrából veszélyeztettünk.
Feczkó Tamás: – Csak magunkat hibáztathatjuk, hogy vereséget szenvedtünk. Kétszer is előnyt adtunk a hazaiaknak, s hiába támadtuk végig a mérkőzést, a szegedi védelmet csak egyszer sikerült átjátszanunk.

A Szolnoki MÁV hazai pályán 2–2-s döntetlent játszott a Siófokkal, így a Tisza-partiak tavasszal továbbra is csak egy meccset tudtak nyerni. A találkozót egyébként mindkét csapat tíz emberrel fejezte be, a hazaiaktól a 45. percben Papp Szilárd, míg a vendégektől a 71. percben Czingráber Máté mehetett zuhanyozni.

SZOLNOKI MÁV FC–SIÓFOK 2–2 (0–1)
Szolnok, 500
néző. Vezette: Oláh Gábor (Farkas Balázs, Pápai Zoltán)
SZOLNOK: Somogyi – Villám, Vermes, Papp Sz., Fritz – Kenderes – Nagy I. (Urbin, 88.), Kovács O., Lengyel B. (Zsdrál, 80.) – Balajti, Gajdos. Vezetőedző: Csábi József
SIÓFOK: Gábor P. – Baksa (Elek B., 57.), Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Nagy D., Gál M., Futó, Nagy J. – Ivancsics, Murka (Paudits, 68.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Nagy D. (0–1) a 15., Nagy I. (1–1) az 53., Gajdos (11-esből, 2–1) a 75., Ivancsics (11-esből, 2–2) a 80. percben
Kiállítva: Papp Sz. (gólhelyzetben buktatta Murkát) a 45., Czingráber (második sárga lap után) a 71. percben
Csábi József:
– Az első húsz percet sajnos eltékozoltuk, ezt követően változatos, fordulatos mérkőzést játszottunk a Siófokkal. Nyernünk kellett volna.
Goran Kopunovics: – Az első félidő rendben volt, a szünet utáni történésekkel nem szeretnék foglalkozni, a lényeg, hogy két pontot hagytunk Szolnokon.