NB II: a Soroksár kiütötte a Csabát, a PAFC megverte a Kisvárdát

2017.03.05. 14:19
A Soroksár lelépte a Békéscsabát (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a listavezető Soroksár 5–0-ra kiütötte a Békéscsabát, a Puskás Akadémia pedig 1–0-ra legyőzte a Kisvárdát. A Balmazújváros a Cigánd ellen nyert, a Budaörs 4–1-re megverte a SZEOL-t – a Pest megyeieknél Stieber András három gólt szerzett. A Vác kikapott a Szeged 2011 otthonában, Gyulán, a Nyíregyháza és a Kozármisleny először nyert tavasszal, míg a ZTE ikszelt a Dorog otthonában.

A forduló egyik rangadóján, a tévés mérkőzésen a Puskás Akadémia 1–0-ra legyőzte a Kisvárdát. Az első félidőben Cseri Tamás révén a szabolcsiak többször is veszélyeztettek, míg a PAFC csak a meccs 42. percében dolgozott ki igazi gólhelyzetet. A szünet után a csereként beállt Tischler Patrik remek kiugratást kapott Márkvárt Dávidtól, a támadó pedig higgadtan helyezett a kapu közepébe. A hajrában Pintér Attila csapata lezárhatta volna az összecsapást, de egy remek passz után Márkvárt az optimálisnál hosszabban tolta meg a kifutó kapus mellett a labdát, így odalett a nagy helyzet.

A játéknap másik rangadóján a Soroksárlelépte a Békéscsabát. Az 5–0-s siker alkalmával öt különböző játékos szerzett gólt a hazaiaknál, igaz,Gengeliczki Gergő a gólja után akár negatív hős is lehetett volna, mivel saját 16-osán belül buktatta Gyurján Bencét, szerencséjére azonban a büntetőt Nagy István elhibázta. A szünet után aztán Szélpál Norbert a kiállítás sorsára jutott, a hátralévő idő pedig soroksári gálát hozott, a listavezető NB I-es futballal verte meg a csabaiakat.

Stieber András triplájának köszönhetően a Budaörs magabiztosan, 4–1-re győzte le a sereghajtó SZEOL-t. Stieber Zoltán öccse első két gólját tizenegyesből érte el, a középpályás aztán a hosszabbításban egy távoli szabadrúgásból is betalált.

Megszakította a Vác kilencmeccses veretlenségi sorozatát a Szeged 2011. Klausz László együttesen ráadásul nem játszott igazán jól, a hajrában Zádori Krisztián révén mégis gólt szerzett, így értékes három pontot gyűjtött be.

„Begyűrte” a Balmazújváros a Cigándot és tartja a lépést az első két helyen álló együttessel. A szervezetten futballozó cigándiak védelmét azonban csak a második félidőben tudta feltörni a Balmaz, Sigér Dávid gólja után a hajrában Vólent Roland talált be.

Két vereség után először győzött a tavaszi szezonban a Nyíregyháza. Véber György együttese Rudolf Gergely tizenegyesgóljával a Mosonmagyaróvárt gyűrte le, igaz, a Szpari nem játszott igazán jól és csak a három pontnak örülhet.

Egymás után másodszor nyert a Cegléd, pedig az albertirsai pálya (ahol a Cegléd albérletben játszik) minősége hagyott némi kívánnivalót maga után. Nagy Mihály együttese a jobbhátvéd Nánási Krisztián góljával győzte le a Csákvárt és próbál kapaszkodni.

Először nyert tavasszal a Kozármisleny is, amely Varga Máté góljával a Siófokot múlta felül. Unalmas mérkőzésen gól nélküli döntetlent játszott a Szolnok mumusával, a Sopronnal, míg a Zalaegerszeg Dorogról távozott egy ponttal egy olyan mérkőzésen, amelyen felváltva forogtak veszélyben a kapuk.

NB II
23. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (0–0)
Felcsút, Pancho Aréna, 400 néző. Vezette: Pintér Csaba (Szalai Balázs, Szécsényi István)
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedűs L. – Nagy Zs., Tóth B., Vanczák, Csilus Á. – Gyömbér, Márkvárt – Szatmári L. (Szakály P., 71.), Sándor Gy., Prosser (Heffler T., 93.) – Lencse (Tischler, 55.) Vezetőedző: Pintér Attila
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Izing (Rajczi, 86.), Vermes, Fodor F., Talabér – Vári, Lucas, Horváth A. (Fodor A., 67.), Cseri, Gosztonyi (Oláh G., 77.), – Horváth Z. Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Tischler (1–0) a 62. percben
MESTERMÉRLEG:
Pintér Attila
: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen mindkét csapatnak nagyon fontos volt ez a három pont. Több óriási helyzetünk volt, ezeket azonban nem tudtuk gólra váltani, talán a tét is rányomta a bélyegét a teljesítményünkre. Nem egyszer voltunk pontatlanok is, de akkor, amikor nagyon kellett a jó döntés, higgadtak tudtunk maradni.
Révész Attila: – Úgy érzem, hogy megfelelően készültünk fel a hazai csapat játékából, az első félidőben ezt lehetett is látni. Több támadásunk és kapu elé érkezésünk is olyan volt, amit egész héten gyakoroltunk, azonban a kapus, egy védő, vagy maga a tény, hogy mellé lőttünk-fejeltünk mindig megakadályozta a gólszerzésünket. A játékunkkal összességében elégedett vagyok, sajnos az egyéni teljesítmények terén alulmaradtunk, ami egy ilyen erős kerettel rendelkező csapat ellen nem is meglepő.

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA ELŐRE 5–0 (2–0)
Haraszti u., 800 néző. Vezette: Németh Ádám (Horváth Z., Iványi I.)
SOROKSÁR: Jova – Fülöp N., Lorentz, Gyepes (Valencsik, 74.), Gengeliczki, Silye – Csilus T. – Huszák, Sándor I., Pál A. (Gárdos, 63.) – Popov (Bajzát, 79.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bényei (Beszterczei, 77.), Kelemen D., Szélpál N., Fabio – Spitzmüller – Gyurján B., Nagy I., Viczián, Szalai D. (Pilán, 61.) – Gránicz (Fehér Zs., 57.).Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Gyepes (11-esből, 1–0) a 4., Gengeliczki (2–0) a 26., Silye (3–0) az 53., Huszák (4–0) a 62., Csilus T. (5–0) a 69. percben
Kiállítva: Szélpál (buktatta a gólhelyzetben kilépő Pál Andrást) az 53. percben
Lucsánszky Tamás: – Győzelmünket Dzurják József gyógyulására ajánljuk. Úgy érzem, NB I-es teljesítményt nyújtottunk, végig nyomás alatt tartottuk a Békéscsabát és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Zoran Szpisljak: - Amit elterveztünk, az már az elején dugába dőlt, gyorsan kétgólos hátrányba kerültünk. A tizenegyes értékesítésével ugyan visszajöhettünk volna, de kimaradt, a harmadik gól után pedig végképp elszállt minden reményünk. A Soroksár megmutatta, miért áll az első helyen.

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ–CIGÁND SE 2–0 (0–0)
Balmazújváros, 700 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Becséri Gergő, Varga Gábor)
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Vachtler, Tamás L., Rus, Németh Á. – Vajda (Farkas II B., 60.), Kovács Á. (Vólent, 70.), Bódis, Sigér, Heffler N. (Hadházi, 87.) – Belényesi. Vezetőedző: Feczkó Tamás
CIGÁND: Sánta – Molnár R., Csicsvári, Sergiu, Kasza – Varga K., Sándor T. (Baksa, 72.), Kuti, Angyal (Popescu, a szünetben) – Nicorec, Katona Gy. (Barcsay, 65.). Vezetőedző: Szénay Péter
Gólszerző: Sigér D. (1–0) az 58., Vólent (2–0) a 90. percben
Feczkó Tamás
: – Tudtuk, hogy nagyon szervezett csapat a Cigánd, ezt a mai meccsen is bebizonyította, egy–nullás vezetés után átadtuk a területet, hogy nagyobb helyünk legyen kontrázni, s amelyekből hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzést.
Szénay Péter: – Büszke vagyok a játékosaimra, mivel egy olyan csapat ellen futballoztak jól, amelyik fel akar jutni és az utolsó húsz percben mégis húzza az időt. Egyáltalán nem vallottunk szégyent.

SZEGED 2011–VÁC FC 1–0 (0–0)
Gyula, 350 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Szántai – Kasuba (Farkas A., 55.), Jagodics B., Farkas M., Mészáros M. – Horváth A., Corioan, Király P. (Pászka, a szünetben), Zabari – Germán, Andorka (Zádori, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
VÁC: Szentpéteri – Hegedűs Cs., Dlusztus, Görgényi, Gulyás M. – Niedermüller, Tóth G., Tóth B., Mátyás (Major, 33.) – Nagy R. (Kákonyi, 68.), Balajti (Rusvay, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Zádori (1–0) a 87. percben
Klausz László
: – Viszonylag gyengébb játékkal és egy kis szerencsével, de megszakítottuk a Vác veretlenségi sorozatát.
Nagy Tibor: – Nagyon sokat tettünk a győzelemért, sokat volt nálunk a labda, de a végén kicsit pontatlanok voltunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 1100 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Úr (Szokol, 66.), Dvorschák, Rubus, Törtei – Kártik, Kónya – Szinanovics, Rudolf (Tamási Zs., 78.), Szécsi M. (Holdampf, 85.) – Takács T. Vezetőedző: Véber György
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner (Kószás, 57.), Koszó, Deák I., Galambos (Jasarevic, 74.) – Lázár P. – Darázs, Schmatovich, Czár, Németh M. (Katona K., 68.) – Laki B. Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Rudolf (11-esből, 1–0) az 50. percben
Véber György: – Ezt a meccset meg kellett nyernünk, és meg is nyertük! Szó szerint kiküzdöttük a három pontot, bár ha a második félidőben jobban koncentrálunk, nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelmünk. Nem is minőségben, hanem érzelmi töltettel születtek olyan egyéni teljesítmények, amelyek tartást adtak a csapatnak, a jó játékot dőreség volt most elvárni, annak ezután kell következnie.
Király József: – A mi csapatunk mindent megtett, hogy legalább egy pontra jók legyünk. Sajnos, voltak olyanok, akik ezt másként gondolták. Nem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de folyamatosan jogtalan tizenegyeseket ítélnek meg ellenünk. A Nyíregyházának nem így kell megnyernie egy mérkőzést, nem hiszem, hogy tiszta szívvel tudnak örülni ennek a három pontnak. Hogy itt nyerni tudjunk, ahhoz emberfelettit kellett volna nyújtanunk, ettől függetlenül megvoltak a helyzeteink, ha azokat értékesítjük, nincs miről beszélni.

BUDAÖRS–SZEOL SC 4–1 (0–0)
Tatabánya, 200 néző. Vezette: Kovács Gergely (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
BUDAÖRS: Horváth G. – Wild, Kinyik, Tányéros Á., Ódé – Petró, Horváth L. (Bata, 71.), Stieber A., Deli – Horváth R. (Csillag D., 60.) , Sajbán Máté (Sajbán Miklós, 78.). Vezetőedző: Bognár György
SZEOL: Prokop – Ikonomou, Gajág (Kéri, 65.), Gál, Fehér I. – Buzási (Mihály 69.), Ferkó – Tomisics (Nagy R., 69.), Vágó, Makszimovics – Péter A. Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Stieber A. (11–esből, 1–0) az 59., Stieber A. (11–esből, 2–0) a 66., Mihály (2–1) a 72., Petró (3–1) a 73., Stieber A. (4–1) a 92. percben.
Bognár György
: – Az első félidőben erőteljesebb, nyitottabb játékkal próbálkoztunk, de ez nem működött. A másodikban már jóval gördülékenyebb volt a futballunk és végül megérdemelt győzelmet arattunk.
Zoran Kuntics: – Hatvan percig nem volt gondunk, sőt, két hatalmas helyzetet is kihagytunk. A gyorsan kapott két tizenegyesgól után is becsülettel küzdöttünk, de ez nem volt elég a pontszerzéshez.

DOROG–ZALAEGERSZEG 0–0
Dorog, 400
néző. Vezette: Berényi Tamás (Mayer Gábor, Hofbauer Roland)
DOROG: Demjén – Berkó (Vígh Á., 87.), Csató, Bora – Kővári (Szedlár 81.), Mészáros Á. (Hauser, 80.), Lénárt, Bor D. – Tóth N., Simon A., Medgyes. Vezetőedző: Németh Szabolcs
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Angyal, Króner, Polényi, Deutsch – Végh G. (Ekker, 67.), Bedi, Nagy T. – Jakab (Kretz, 83.), Bobál G., Paudits (Babati, 59.). Vezetőedző: Csató Sándor
Németh Szabolcs
: – Nehéz mérkőzést játszottunk és értékes egy pontot szereztünk a jó erőkből álló Zalaegerszeg ellen. A hozzáállással teljes mértékben elégedett vagyok. Mindent összevetve rászolgáltunk a döntetlenre.
Csató Sándor: – Mindkét csapat nagyot küzdött, úgy vélem, igazán nagy gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki. A látottak alapján igazságos eredmény született.

KOZÁRMISLENY–SIÓFOK 1–0 (0–0)
Pécs, 200 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Vígh–Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
KOZÁRMISLENY: Horváth D. – Milutinovics, Gubacsi, Racskó, Varga M. – Nagy E. (Pajor, 84.), Szekszárdi – Városi, Kirchner (Vittrédi, 78.), Kemény – Tóth M. Vezetőedző: Szanyó Károly
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Gréczi (Kozma R., 63.), Gál M., Lázár Zs., Petneházi (Berki P., 67.) – Czvitkovics, Elek B. Vezetőedző: Disztl László
Gólszerző: Varga M. (1–0) az 56. percben
Szanyó Károly
: – Szerettük volna itthon tartani a három pontot és ez egy jól eltalált szabadrúgással sikerült. A fiúk akaratára és küzdeni tudására büszke vagyok, de játékban még előre kell lépnünk. Fogunk is még jobban futballozni, de győztes mérkőzést nem kell megmagyarázni.
Disztl László: – Az eső és a talaj mindkét csapatot próbára tette, az első félidőben óvatosabb, kényelmesebb futballal kezdtünk. A másodikban egy szerencsétlen szabadrúgás után próbáltunk játszani, támadni, több helyzetet is kialakítottunk és többet is érdemeltünk volna.

CEGLÉDI VSE–AQVITAL CSÁKVÁR 1–0 (0–0)
Albertirsa, 250 néző. Vezette: Molnár Attila (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
CEGLÉD: Mursits – Nánási, Preklet, Farkas A., Fürjes – Takács P. – Nagy S., Albert Á. – Gaszner (Peres, 56.), Karacs (Szabó V., 62.), Tóth M. (Valkovszki, 75.). Vezetőedző: Nagy Mihály
CSÁKVÁR: Kovács D. – Baranyai Á., Dulló, Lipcsei Á. – Kékesi, Fényes – Oldal (Gottfried, 86.), Sejben V., Lőrincz A. (Molnár T., a szünetben), Vincze V. – Molnár Cs. (Bakos, 68.). Vezetőedző: Vincze István
Gólszerző: Nánási (1–0) a 61. percben
Nagy Mihály
: – Rettenetesen nehéz körülmények között nagyon rossz minőségű pályán játszottunk. Annak köszönhetjük a győzelmet, hogy nagyon fegyelmezetten védekeztünk és a második félidőben már lényegesen agresszívebben futballoztunk. Kiegyenlített találkozó volt, a csákvári barátaink sem érdemeltek vereséget.
Vincze István: – Tipikus döntetlenes mérkőzés volt, amelyen folyamatos játék nem alakulhatott ki. A hazaiak egy beívelés utáni szerencsés góllal nyerték meg a találkozót. Megint megvoltak azok a hibáink, amelyek miatt nem tudtunk ponttal távozni.

SZOLNOKI MÁV–SOPRONI VSE 0–0
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800
néző. Vezette: Csonka Bence (Kormányos II. Gábor, Szvetnyik Bence)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Hajba, Horgosi, Balogh M., Dedics – Kenderes, Berdó – Csirmaz, Pintér N. (Tóth B., 80.) Tóth L. (Kánya, 87.) – Pantovics. Vezetőedző: Balogh Pál
SOPRON: Heinrich – Fazakas (Batizi-Pócsi, 78.) Sifter, Póti, Németh M. – Nagy P., Harangozó – Eszlátyi (Gyürki, 90), Kapacina V., Kovács D. (Kovács-Galavics, 67.) – Erdélyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
Balogh Pál
: – Meg akartuk a szakítani a Sopron ellen nyolc éve tartó negatív sorozatunkat. Sajnos nem sikerült, mert gyengén játszottunk, de az pozitívum, hogy ismét kapott gól nélkül hoztuk le a mérkőzést.
Supka Attila: – Őszinte részvétem a szurkolóknak, mert rossz meccset láthattak. Sok technikai hibával, gyengén játszott mindkét csapat. Talán mentség lehet, hogy mind a kettő kupamérkőzést játszott a hét közben.