A „kis Loki" elkapta a Nyíregyházát, a DVTK köszöni

2011.05.08. 21:14
Ünnepelhetnek a DVTK labdarúgócsapatának szurkolói: az NB II Keleti csoportjának éllovasa 25 forduló után nyolc ponttal vezet a Nyíregyháza előtt, miután a Szpari 1–0-ra kikapott a DVSC-DEAC-tól.

A „kis Loki" a nyíregyházi nevelésű Csorba Szabolcs találatával nyert, a támadó egy kontrát fejezett be a 28. percben.

A második félidő elején egy meg nem adott Bajzát-gólt kértek számon a játékvezetőn a vendégek, akiknek több lehetőségük is akadt. De sem Zabos, sem Goia nem tudott betalálni, a gyengén játszó Nyíregyháza elbukott – és könnyen lehet, hogy ezzel végzetes csapást kapott az NB I-ért folytatott párharcban.

A Hajdúböszörmény Igor Bogdanovics góljával győzte le a Budai II László Stadionban a REAC-ot, az Újpest B ötgólos meccsen kapott ki a Ceglédtől, a Nyugati csoportban a Barcs 3–1-re nyert a Baja ellen, a Szigetszentmiklós legyőzte két középmezőnybeli csapat csatájában a BKV-t.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 25. FORDULÓ
ÚJPEST FC B–RESTART-CEGLÉD VSE 2–3 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Makkosné)
ÚJPEST B: Horváth T. – Rasztovits, Privigyei, Jhonnes, Szalai V. – Matos, Popovics – Hullám (Banai, a szünetben), Bognár I., Barczi (Zamostny, 60.) – Szabó B. Edző: Szlezák Zoltán
CEGLÉD: Miski – Fekete A., Kurucsai, Buzás, Vincze Z. – Nagy L., Odrobéna – Kenderes (Juhász D., 89.), Koncz Zs., Szabó L. (Nagy T., 39.) – Medgyesi (Busa, 26.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Koncz Zs. (11-esből, 0–1) a 6., Popovics (1–1) a 63., Matos (2–1) a 70., Koncz Zs. (2–2) a 79., Busa (2–3) a 83. percben
Szlezák Zoltán: – A mérkőzés összképe alapján pontot érdemeltünk volna, de védelmi hibáinkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta.
Ványi Zsolt: – Óriásit küzdöttünk, sokat tettünk a győzelemért, és így egy lépéssel közelebb vagyunk céljaink eléréséhez.
DVSC-DEAC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0)
Debrecen, 700 néző. Vezette: Oláh G. (Tóth I., Butkai)
DVSC-DEAC: Malinauskas – Bényei (Szilágyi G., 55.), Ludánszki, Mardare, Ferenczi J. – Sigér – Csorba, Huszák, Lucas, Vinicius (Burics 66.) – Etogo (Mokánszki 76.). Edző: Fórián Zsolt
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Horváth L., Cséke (Zabos, 41.), Kovacsevics, Boukar – Demjén, Goia, Minczér (Miskolczi 63.), Pákolicz (Germán T., a szünetben.) – Nacim, Bajzát. Vezetőedző: Kovács János

Gólszerző: Csorba (1–0) a 28. percben

Fórián Zsolt: Büszke vagyok a fiúkra, mert szervezett, jó játékkal szerezték meg a három pontot. A Nyíregyháza jó csapat, nem véletlenül volt bajnokesélyes, ezért különösen értékes a győzelmünk.
Kovács János: – Gyenge játékunknak csak ez lehetett a következménye. Sajnos a támadásainkban nem volt benne a gól!

RÁKOSPALOTAI EAC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 0–1 (0–0)
Budapest, Budai II László Stadion, 150 néző. Vezette: Barna (Farkas B., Becséri)
REAC: Somogyi – Menyhárt, Menyhért, Cseri, Kovács B., Hibó – Borsi (Illés K., 73.), Dancs (Olasz J. 83.), Bogdán (Gáspár B., 57.) – Nyerges, Kiss T. Vezetőedző: Mátyus János
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király (Kerek 91.), Póti, Papp F, C. Giura (Balás 71.) – Bellon (R. Giura 90.), Kiss L., Arnóczki, Lovas – Nagy D., Bogdanovics. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Bogdanovics (0–1) a 63. percben
Kiállítva: Bogdanovics (második sárga lap után) a 80. percben
Mátyus János: – Hiába támadtuk végig a mérkőzést, újfent kihagytuk a helyzeteinket, és egy óriási egyéni hiba után gólt kaptunk.
Lajos Ferenc: – Jövünk felfelé, mint a talajvíz. Van tartása a böszörményi fiúknak.

NYUGATI CSOPORT, 25. FORDULÓ
BARCSI SC–BAJAI LSE 3–1 (1–0)
Barcs, 200 néző. Vezette: Pintér (Huszár B., Török K.)
BARCS: Halasi – Pókos, Balogh T., Matus, Pandur Á. – Horváth P., Kordé (Miskovics P., 90.), Csongár, Huzmi – Thiago, Gergulás (Fónai, 79.). Vezetőedző: Kuczkó Gábor
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Villám – Micskó (Kormos, a szünetben), Domokos, Szőllősi, Balázs R. (Varga Z., 75.), Frőhlich (Lógó, 57.), Nagy E. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kordé (1–0) a 37., Kormos (1–1) a 47., Thiago (2–1) a 69., Horváth P. (3–1) a 78. percben

Kuczkó Gábor: Egy nagyon jó csapatot sikerült legyőzni. Köszönjük a szurkolók bíztatását.
Bognár György: Saját magunkat vertük meg.

SZTK-ERIMA–BKV ELŐRE 2–0 (1–0)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Becséri (Hofbauer, Hima)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Tarczy – Csák K., Király A., Szamosszegi, Szamosi – Pintér Z., Somorjai – Bonifert (Fekete Á. 77.), Csepregi (Ribi I. 89.), Sallai B. – Majoros (Varga Z. 71.). Vezetőedző: Várhidi Péter
BKV: Vezér – Baranyai N., Makrai, Miklósvári, Sebők I. (Selei 76.) – Varga E. (Fazakas 68.), Csikós – Ribi R. (Merczel 49.), Csopaki, Cseri – Faragó I. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Majoros (1–0) a 6., Csepregi (2–0) a 83. percben
Várhidi Péter: – A mai mérkőzésen a legfontosabb a három pont megszerzése volt. Örülök a győzelemnek, mert van némi fenntartásom az ellenféllel szemben.
Soós Imre: – Belementünk az időpont-változtatásba, ami számunkra nem volt szerencsés, sokat kell még tanulnom ahhoz, hogy egyszerre három munkahelyen helyt állva győzelemre tudjam vezetni a csapatot.