A Gyirmót az élre állt, a DVTK növelte előnyét

2011.05.07. 21:54
Benczés Miklós, a DVTK vezetőedzője a hajrában kicsikart sikernek örülhetett (Fotó: Hegedüs Gábor – archív)
A Gyirmót 1–0-ra megverte a Veszprémet idegenben, míg a Videoton-PFLA 3–0-ra elbukott Tatabányán a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 25. fordulójában, így a gyirmótiak az élre álltak. A Pécs Budaörsön nyert 4–0-ra, így továbbra is négy ponttal van lemaradva a nagy riválistól. Keleten a Mezőkövesd nem tudta megverni idegenben az Orosházát: gól nélküli döntetlent játszott, így lemaradt az MTK II-t Bogáti Péter hajrában szerzett góljával megverő DVTK-tól.

NB II, 25. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
DIÓSGYŐRI VTK–MTK BUDAPEST II 1–0 (0–0)
Diósgyőr, 2500 néző. Vezette: García (chilei) (Kispál, Márton Zs.)
DVTK: Rados – Dobos, Gal, Rakovics, Gohér – Arze (Bacsa, 64.), Abdouraman, Lippai, Luque (Bogáti, 68.) – Pál Sz., Granát (Budovinszky, 83.). Vezetőedző: Benczés Miklós
MTK II: Groppioni – Szurkos (Nagy T., 84.), Kornis, Zámbó, Forró (Dobó, 74.) – Pölöskei Zs., Kálnoki Kis – Kákonyi, Nikházi, Szabó Á. (Ódé, 61.) – Frank. Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Abdouraman (1–0) a 88. percben
Benczés Miklós: – Nagy lépést tettünk, hogy a bajnokság végén ünnepelhessünk. Remek csapatot győztünk le, az MTK fiataljai kiváló produkcióval rukkoltak ki, rendkívül komoly feladat elé állítottak minket.
Pölöskei Gábor: – Jól játszott fiatal csapatom, nem érdemeltünk vereséget. Helyenként jobban futballoztunk, mint a DVTK, és több helyzetet is teremtettünk. Büszke vagyok a fiúkra!
OROSHÁZA FC–MEZŐKÖVESD SE 0–0
Orosháza, 400 néző. Vezette: Pánczél K. (ifj. Kormányos, ifj. Varga G.)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes I., Szabó N. – Bartyik, Kerepeczki (Mike, 78.), Balogh M., Ács L. (Buza, a szünetben) – Randelovics (Petneházi, 88.), Szabó T. Vezetőedző: Marik László
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek N., Éles Sz. – Hegedűs T., Bagi, Lakatos B. (Bogdány, 61.), Török S. (Hegedűs Á., 78.)– Jeremiás, Husanik (Szabó V., 56.) Vezetőedző: Huszák Géza
Marik László: – Szervezett, jó csapat ellen kifejezetten jó játékkal sikerült pontot szereznünk.
Huszák Géza: – Az első félidei katasztrofális futballunk miatt nem tudtunk nyerni.
VECSÉSI FC–DUNAKANYAR-VÁC 0–1 (0-0)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Mohos M.)
VECSÉS: Horváth G. – Könczey, Kovács Z. (Cseke, 70.), Vasas, Radnai – Máj, Bojtor (Piros, a szünetben), Lannert, Zana – Fritz, Horváth D. Vezetőedző: Détári Lajos
VÁC: Sztankó – Hegedűs, Páles, Juhász, Arany Z.– Ivanovici, Albert, Farkas, Rábold – Rusvay, Fekete. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Rusvay (0–1) az 52. percben
Détári Lajos: – Gratulálok a váciaknak, megérdemelten győztek.
Szabados György: – Mindenki tette a dolgát, uraltuk a játékot, több góllal is nyerhettünk volna. Finom a vecsési savanyú, de nekünk a győzelem édesebb volt.
BŐCS SPORT–MAKÓI FC 1–0 (0–0)
Mezőkövesd, 50 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Kulcsár J.)
BŐCS: Giák – Bokros, Bakos B., Ur, Rivera (Tóth K., 23.) – Mbei (Nyírcsák, 43.), Pimentel, Konate, Urbancsik – Zsarnai (Ondó, 75.), Urbin. Vezetőedző: Tóth László
MAKÓ: Czirbus – Béres R., Kónya, Tóth I., Krucsó – Puskás, Varga R. (Faragó B., 77.), Magyar, Fülöp T. (Retek, 35.) – Nagy A., Schreiber. Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Zsarnai (1–0) az 57. percben
Kiállítva: Tóth I. (gólhelyzetben buktatta Urbint) az 56. percben
Tóth László: – Sok helyzetet dolgoztunk ki, ezeket azonban egy kivételével kihagytuk. Nagyon örülök annak, hogy a tizenkilenc-húsz éves fiataljaink szenzációsan teljesítettek.
Kolozsvári János: – A Magyar Máltai Szeretetszolgálat hozzánk képest „kismiska”...
BÉKÉSCSABAI ELŐRE–KAZINCBARCIKAI SC 4–0 (1–0)
Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Farkas Á. (Horváth R., Bozó).
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Mészáros L., Csiszár, Makra, Juhász Gy. – Pozsár, Oláh G., Simon A. (Gajda, a szünetben), Sztrunga (Sárkány, 90.) – Kállai, Csák (András D., 80.). Vezetőedző: Pásztor József
KAZINCBARCIKA: Tarr – Bihari (Zimányi, 73.), Mező, Fehér B., Tátrai – Kovács P., Borbély, Lipusz (Nyisalovits, 81.) – Hajdu Zs., Vasas V. (Berecz, 86.), Badalik. Vezetőedző: Orlóczki Tibor
Gólszerző: Oláh G. (1–0) 15., Kállai (2–0) 48., Gajda (3–0) 79., Pozsár (4–0), 89. percben.
Pásztor József: – A sok sérülés miatt rengeteg gondunk akadt, de a csapat hozzáállása jó volt, így megérdemelten győztünk.
Orlóczki Tibor: – A futballt mi játszottuk, de sajnos a gólokat is mi kaptuk.
NYUGATI CSOPORT
VESZPRÉM FC–GYIRMÓT FC 0–1 (0–1)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Radványi (Varga Zs., Pápai)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs Gy., Lang, Leitold (Czvetkó, 63.), Finta P. (Tatai, 63.) – Garai, Molnár Z., Kollár Zs. (Boromisza, a szünetben) – Hevesi-Tóth, Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
GYIRMÓT: Deli – Bognár Zs., Böjte, Kozmér, Szabó Cs. – Kiss Zs., Tóth B., Baumgartner (Horváth R., 77.), Nagy L. (Varga L., 75.) – Tóth N. (Lajtos, 87.), Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Tóth N. (0–1) a 42. percben
Vágó Attila: – Kiegyenlített első félidő után a másodikban sokat tettünk a pontszerzésért, de kihagytuk a helyzeteinket.
Kiprich József: – Küzdelmes mérkőzésen, több helyzetet is kidolgozva, megérdemelten nyertünk.
BUDAÖRSI SC–PÉCSI MFC 0–4 (0–2)
Budaörs, 300 néző. Vezette: Berke (Takács G., Gyűrűsi)
BUDAÖRS: Esterházy – Varga D. (Márkus T., 78.), Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Csengő, Horváth L., Lászka, Farkas Á. (Roni, 85.) – Koós, Szűcs. P. (Kollega K., a szünetben). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
PMFC: Dibusz – Nagy J. (Zsdrál, 86.), Lantos, Todorovics, Törtei – Regedei, Sztepanovics (Schultz, 79.), Pintér A., Godslove (Horváth Zs., 66.) – Gyánó, Lovrencsics. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
Gólszerző: Sztepanovics (0–1) a 19., Lovrencsics (0–2) a 26., Regedei (0–3) a 63., Gyánó (11-esből, 0–4) a 83. percben
Lucsánszky Tamás: – Az első gólnál én hibáztam, a másodiknál a játékvezető, a harmadiknál a partjelző, de Isten majd megbocsát mert ez a foglalkozása.
Mészáros Ferenc: – Egy fontos mérkőzésen a helyzeteink és a játék képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk.
BP. HONVÉD-MFA–KAPOSVÖLGYE VSC 3–1 (1–1)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: al-Kuvari (katari) (Berettyán, al-Marri – katari)
HONVÉD II: Czuczi – Kincses P., Remes, Baráth, Sadjo (Haruna, 54.) – Lengyel Gy., Nagy A., Tisza K., Czár – Vernes (Varga P., 90.), Kovács Á. (Azevedo, 84.) Edző: Lőrincz Emil
KAPOSVÖLGYE: Héger – Székesi, Kovács I., Szilasi, Királyvári – Andrejcsik, Fekete Á. (Szakács, 79.), Duba, Mile, Oszvári (Burai, a szünetben) – Surányi (Sowunmi A., 72.) Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Kovács Á. (1–0) a 8., Surányi (1–1) a 44., Vernes (2–1) az 53., Haruna (3–1) a 91. percben
Lőrincz Emil: – Ha higgadtabban játszunk, akkor több góllal is győzhettünk volna.
Nagy Tibor: – A komplett védelmünk hiányzott. A labdarúgáshoz mentálisan felkészült emberek kellenek, de néhány játékosom szórakozni jár ide.
ENTERNET-FC TATABÁNYA–VIDEOTON-PFLA 3–0 (1–0)
Tatabánya, 350 néző. Vezette: Karakó (Kovács P., Kóbor P.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Simkó, Farkas V., Megyesi – Vass N., Kovács I., Tóth Z. (Dombai V., 72.), Deme – Bozsik (Solymos, 89.), Farkas J. (Szabó R., 89.) Vezetőedző: P. Nagy László
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Vaszicsku G. (Máté J., 59.), Papucsek, Farkas N. – Soós, Fejes, Gyurcsó, Móri – Babos, Olasz D. Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Tóth Z. (1–0) a 31., Farkas J. (2–0) a 66., Farkas J. (3–0) a 87. percben
Kiállítva: Olasz D. (a játékvezető megsértéséért) a 76. percben
P. Nagy László: – Jó csapatot győztünk le, jó játékkal és szép gólokkal. Megint sok gondunk volt a héten, sérülések, betegségek, eltiltások miatt, de le a kalappal a fiúk előtt.
Hartyáni Gábor: – Szégyenletes produkciót nyújtottunk, s szégyellem magam. Remélem, a játékosok is.
KOZÁRMISLENY SE–FERENCVÁROS II 2–1 (1–1)
Kozármisleny, 350 néző. Vezette: Mészáros I. (Kis Z., Kiss I B.)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Vég B. (Laki Z., a szünetben) – Asztalos, Kovács T. (Erőss, 79.), Tóth Z., Koplárovics – Berdó, Koller K. (Karacs, 55.) Vezetőedző: Márton Gábor
FERENCVÁROS II: Jova – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Andrezinho (Antal Zs., 40.), Peszmeg, Vass M., Papp M. – Varga B. (Nyilasi B., 76.), Kovács I. (Szabó R., 61.) Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Varga B. (0–1) a 18., Tóth Z. (11-esből, 1–1) a 43. Laki Z. (2–1) a 77. percben
Márton Gábor: – Nehéz mérkőzésre számítottam, az is volt. Ifistákkal teletűzdelt csapatom kicsit többet tett a győzelemért és egy hajszálnyival jobban meg is érdemelte.
Lipcsei Péter: – Nem érdemeltünk vereséget, a játékvezetőről inkább nem mondok semmit, mert engem is eltiltanak öt meccsre, mint José Mourinhót.
GYŐRI ETO II–FC AJKA 3–1 (1–0)
Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe A., Kulman T.)
ETO II: Radoszavljevics – Kálmán, Domanyik, Nagy Á., Czeitler – Nyitrai, Windecker, Kiss Sz. (Dömötör, 64.), Sarasenidze (Simon A., 71.) – Molnár T. (Markó Á., 64.), Niksic. Edző: Klement István
AJKA: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Gunther – Gyürüsi (Pavlitzky, 69.), Pothárn, Hegyi, Szabó L. – Mihalecz P., Major (Kolat, 75.) Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Kiss Sz. (1–0) a 20., Kiss Sz. (2–0) a 63., Szabó L. (2–1) a 76., Niksic (3–1) a 78. percben
Klement István: – Helyenként korszerűen futballoztak támadóink, de a védekezésünk több kívánnivalót hagyott maga után.
Artner Tamás: – A játék képe alapján győzelmet érdemeltünk volna. Míg mi kihagytuk helyzeteinket, a Győr háromból hármat értékesített.