A Diósgyőr hat góllal köszöntötte Szentes Lázárt

2010.09.18. 21:24
A labdarúgó NB II 6. fordulójában hazai győzelmet aratott a listavezető Nyíregyháza és nagy riválisa, a DVTK is – de míg a Szparinak tíz emberrel óriásit kellett küzdenie a Békéscsaba ellen, a diósgyőriek kiütéses győzelemmel köszöntötték új szakmai igazgatójukat, Szentes Lázárt.

A DVTK négy perc alatt két góllal kezdte a mérkőzést, előbb George Menougong talált be Verpecz István hálójába, majd George labdája Kardosról pattant a hálóba. A 12. percben Dobos Attila góljával már 3–0-ra ment a Diósgyőr (George itt gólpasszal jelentkezett), a szünetig Huszák szépített.

Dobos szerezte a diósgyőriek harmadik gólját
(Fotó: Mirkó István, archív)
Dobos szerezte a diósgyőriek harmadik gólját (Fotó: Mirkó István, archív)

A második félidőben folytatta a gálát a Diósgyőr, amely a hajrában elkezdte gyártani ismét a gólokat: a 73. percben Dobos passzából Faggyas Milán szerezte meg a negyediket, két perc múlva ismét Faggyas köszönt be, az utolsó percben pedig Abdouraman beállította a végeredményt. A DVTK jó teljesítménnyel köszöntötte az új szakmai igazgatót, Szentes Lázárt.

Nem ment ilyen könnyen a Nyíregyházának. A Szpari a 29. percben kapusa, Drasko Vojinovics kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott, majd Balázs József tizenegyesből elért találata után már nemcsak ember-, hanem gólhátrányban is volt. Nem sokáig: Demjén Gábor a 35. percben egyenlített szintén büntetőből, a meccset pedig a hajrában a nagyon aktív Bajzát Péter döntötte el. A csatár Nacim ívelése után egy cselt követően lőtt, majd a levágódó labdából ismételve a hálóba talált.

A Nyugati csoportban a Kozármisleny 2–1-re győzött az SZTK-Erima ellen. A szigetszentmiklósiak emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, miután a 68. percben csereként beálló Pomper Tibor a 73. percben piros lapot kapott...

A kétgólos Kormos László vezérletével nyert a Baja, Felcsúton pedig a tizenegyest is hibázó hazaiak 1–0-ra kikaptak a Barcstól.

NB II, KELETI CSOPORT
6. FORDULÓ
DVTK–DVSC-DEAC 6–1 (3–1)
Diósgyőr, 1300 néző. Vezette: Oláh G. (Gyarmati II T., Márton Zs.)
DVTK: Rados – Rakovics, Gal, Budovinszky, Gohér – Dobos (Szabó P., 75.), Abdouraman, Lippai, Halgas (Horváth G., 69.) – George, Roszel (Faggyas, 58.). Vezetőedző: Benczés Miklós
DVSC-DEAC: Verpecz – Pavlovics, Kardos, Szűcs I., Korhut – Spitzmüller, Huszák (Ferenczi J. , 85.), Lucas, Sigér (Tóth L., 60.) – Farkas II B., Vinicius (Balajti, 75.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: George (1–0) a 2., Kardos (öngól, 2–0) a 4., Dobos (3–0) a 12., Huszák (3–1) a 40., Faggyas (4–1) a 73., Faggyas (5–1) a 76., Abdouraman (6–1) a 90. percben
Benczés Miklós: – Úgy játszottunk, ahogyan hazai környezetben kell: ellentmondást nem tűrően, és ennek gyorsan meg is lett az eredménye.
Kondás Elemér: – A diósgyőriek remekül játszottak, és minden gólszerzési lehetőségüket kihasználták.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABAI ELŐRE 1912 SE 2–1 (1–1)
Nyíregyháza, 1200 néző. Vezette: Radványi (Ortó, Márkus T.)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Lakatos I., Kovacsevics, Ambrusz, Bosnjak – Demjén (Szilágyi N., 84.), Nacim, Zabos (Erdélyi, 31.), Pákolicz – Andorka (Batizi-Pócsi, a szünetben), Bajzát. Vezetőedző: Brekk János
BÉKÉSCSABA: Dénes Zs. – Oláh G., Csiszár Z., Makra, Horváth T. – Bakró (Lázok T, 91.), Juhász Gy. – Szélpál T., Pozsár (Berki, 85.), Bernáth P. (Csák, 77.) – Balázs J. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Balázs J. (11–esből, 0–1) a 31., Demjén (11–esből, 1–1) a 35., Bajzát (2–1) a 88. percben
Kiállítva: Vojinovics (a tizenhatoson belül elütötte a kiugró Balázst) a 29. percben
Brekk János: – Az elkövetett szarvashiba után tíz emberrel kellett végigszenvednünk a mérkőzés jelentős részét, de a csapat bebizonyította, hogy van tartása, és sikerült fordítanunk.
Pásztor József: – Jó mérkőzést játszottunk, amelyet mi is eldönthettünk volna, de a kihagyott gólhelyzetekért a Nyíregyháza megbüntetett bennünket.

DUNAKANYAR-VÁC–OROSHÁZA FC 2–2 (2–1)
Vác, 200 néző. Vezette: Barna G. (Kepe A., Kiss I B.)
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros Á., Páles, Juhász B. – Albert Á. (Rob, 73.),  Farkas P. – Petre (Surányi, 77.), Rusvay, Rábold (Arany Z., 45.) – Palásthy. Vezetőedző: Szabados György
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Retek, Kerekes I., Futaki, Szabó N. (Szűcs D., 79.) – Kerepeczki – Ács, Petneházi (Piti, 69.), Juhász N., Buza (Pardi, 69.) – Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Palásthy (1–0) a 2., Ács (1–1) a 13., Palásthy (2–1) a 45+1., Szabó T. (2–2) a 49. percben
Szabados György: – Gratulálok Palásthy Norbinak teljesítményéhez, és sok sikert kívánok neki a holnapi esküvőjéhez.
Kvasznovszky József: – Az eredmény alapján úgy tűnik, hogy szereztünk egy pontot, pedig igazából kettőt vesztettünk.

KAZINCBARCIKAI SC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 0–3 (0–1)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Horváth R., Kovács II G.)
KAZINCBARCIKA: Kiss M. – Vadász, Nagy T., Kovács R., Sebők – Kerékgyártó, Borbély  (Horváth B., a szünetben), Fehér B., Odrobéna – Stevica (Máthé, 70.), Kovács P. (Binder, 76.). Vezetőedző: Kádár Zsolt
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek, Éles – Kaszás, Lakatos B., Sivák (Bogdány, 70.), Haburcsák (Kovács B., 84.), Bene – Husanik (Szabó V., 75.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Lakatos B. (0–1) a 40., Sivák (0–2) a 60., Vámosi (11–esből, 0–3) a 89. percben
Kiállítva: Nagy T. (utolsó emberként buktatott) a 88. percben
Kádár Zsolt: – Nevetséges játékvezetés mellett az első félidei rossz helyzetkihasználásunknak köszönhetjük vereségünket.
Huszák Géza: – A találkozó elején kapkodtunk, ekkor kapusunk többször jól avatkozott játékba. A szünet után teljesen megérdemelten harcoltuk ki a győzelmet.

HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–ÚJPEST B 1–3 (0–0)
Hajdúböszörmény, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Demeter, Pápai)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Király, Frida (Lovas, 35.), Szilágyi K., Giura – Hortó , Arnóczki (Kolbe, 75.), Nagy D., Bogdanovics, Kiss L. – Urbin (Simtchatcha, 66).  Vezetőedző: Fórián Zsolt Lajos
ÚJPEST B: Esterházy – Szalai V., Dvorschák, Litauszki, Tóvizi – Hullám, Banai, Popovics (Frank, 64.), Bognár I. (Lázár B., a szünetben) – Balogh B. (Kovács I. 83.), Szabó B. Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Szilágyi K. (1–0) az 59., Szabó B. (1–1) a 74. Lázár B. (1–2) a 79., Hullám (1–3) a 87. percben
Fórián Zsolt Lajos: – Cseppet sem élvezhettük a hazai pálya előnyét.
Szlezák Zoltán: – A második félidei eredményes játéknak köszönhetjük a sikert.
MTK II–RESTART-CEGLÉDI VSE 1–0 (0–0)
Budafok, Promontor utca, 100 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Farkas Balázs, Hofbauer Roland)
MTK II: Groppioni – Hajdú S., Kornis A., Kelemen D., Zámbó B. – Macura (Szurkos, 89.), Ladányi – Kákonyi, Pál Sz., Skriba (Dobó, 70.) – Eppel (Csiki, 79.). Edző: Pölöskei Gábor
CEGLÉD: Miski – Fekete A., Villányi, Buzás, Juhász D. – Busa, Nagy L., Ladiszlai, Nagy A. (Adilson, 73.) – Nagy T. (Rebecsák, 20.), Szabó L. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Eppel (1–0) a 65. percben
NB II, NYUGATI CSOPORT
6. FORDULÓ
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–BARCSI SC 0–1 (0–0)
Felcsút, 200 néző. Vezette: Böcskei (Vígh T., Agócs)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Ízing, Fejes A., Présinger – Gyurcsó, Szolnoki, Ponczók (Babos, 50.), Mutumba (Kis R., a szünetben) – Móri, Olasz D. (Baracskai, 74.). Edző: Hartyáni Gábor
BARCS: Halasi – Dienes, Balogh T., Matus, Miskovics – Kordé (Horváth P., 83.), Hock, Koller K., Bernando – Sz. Pavicsevics (Gergulás, 90.), Sztyepanovics. Vezetőedző: Dragan Puskas
Gólszerző: Kordé (0–1) a 48. percben
Hartyáni Gábor: – Döntőnek bizonyult, hogy az első félidőben tizenegyest hibáztunk, a mai csapat nem bírt el több gyenge egyéni teljesítményt.
Dragan Puskas: – Boldogok vagyunk, mert egy jó csapat ellen sikerült végre nyernünk két elveszített mérkőzés után.

KOZÁRMISLENY SE–SZTK-ERIMA 2–1 (1–0)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Mészáros I. (Kis Z., Sebestyén L.)
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Kiss M., Éles, Finta Z., Tasselmajer – Kollega (Bozsoki, 65.), Kovács T., Andruskó, Tóth Z. – Koplárovics (Laki, 78.), Pavlovics (Lauer, 54.). Vezetőedző: Márton Gábor
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Király (Mojzer, 30.), Szamosszegi, Rédei (Pomper, 68.), Szamosi – Kincses, Pintér, Somorjai (Csurka, 78.), Majoros – Csepregi, Tóth M. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Kollega (1–0) a 8., Tóth Z. (11–esből, 2–0) a 90., Tóth M. (2–1) a 92. percben
Kiállítva: Pomper (rácsúszott Andruskó lábára) a 73. percben
Márton Gábor: – Nem játszottunk jól, de lelkesek voltunk, a jövő héten átbeszéljük a játékunkat, de remélem, mások is megteszik ezt, mert voltak felháborító dolgok a meccsen.
Várhidi Péter: – Ez volt az a mérkőzés, amelyen akkor is mérges lettem volna, ha 1–0–ra nyerjük meg.

BAJAI LSE KALO-MÉH–BUDAÖRS 3–1 (0–0)
Baja, 400 néző. Vezette: Erdős (Szpisják, ifj. Kormányos)
BAJA: Herbert – Villám, Tamási, Burucz, Rozsi – Lógó, Szili (Kurucsai, 90.), Domokos – Szabó N., Nagy E. (Balázs R., 80), Varga Z. (Kormos, 53.). Vezetőedző: Bognár György
BUDAÖRS: Kozma – Csengő, Lőrincz, Csobánki, Mihályi – Lászka – Sándor I. (Kiss T., 67.), Farkas Á. (Horváth L., 80.), Roni (Schafranek, 80.), Melczer – Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Kormos (1–0) az 55., Kormos (2–0) a 75., Horváth L. (2–1) a 87., Szabó N. (3–1) a 89. percben
Bognár György: – Nagyon örülök, hogy megint azt mondhatom: megérdemelten nyertünk. Tetszett, hogy a második félidőben még egy lapáttal rá tudtunk tenni.
Lucsánszky Tamás: – Második félidei játékunknak köszönhetjük a vereséget. Kíméletlenül kihasználta hibáinkat a Baja.
A Gyirmót–Budapest Honvéd II meccs a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.
Az Ajka–Kaposvölgye mérkőzést szintén elhalasztották.