K. Zs.
2022.12.10 00:12 Frissítve: 2022.12.11 00:22

Szombati sportműsor: kialakul az elődöntő a labdarúgó-vb-n

Szombat késő estére már csak négy csapat lesz versenyben a katari labdarúgó-világbajnokságon: délután Marokkó és Portugália, este Anglia és Franciaország ütközik meg az elődöntőbe jutásért. Nagyüzem lesz kézilabdában – az FTC például a női Bajnokok Ligájában játszik mérkőzést –, kosárlabdában, a legjobb női vízilabdacsapataink a Bajnokok Ligája selejtezőjében érdekeltek, míg a férfiaknál megtudjuk, ki nyeri meg ebben az idényben a Magyar Kupát. Az ökölvívók Miskolcon küzdenek az országos bajnoki címekért. A sporttelevíziók kínálatában lesznek továbbá téli sportok, küzdősportok, golf, tenisz, valamint jégkorong. Íme, a kiemelt szombati sportműsor!

 

DECEMBER 10., SZOMBAT

FUTBALLPROGRAM

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
NEGYEDDÖNTŐ
16.00:
Marokkó–Portugália (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.00: Anglia–Franciaország (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

ANGOL CHAMPIONSHIP
22. FORDULÓ
13.00:
Blackburn Rovers–Preston North End (Tv: Arena4)
16.00: Swansea City–Norwich City (Tv: Arena4)

SPANYOL MÁSODOSZTÁLY
20.55:
Zaragoza–Huesca (Tv: Spíler2)

FUTSAL

FÉRFI NB I
20.40:
Újpest FC–Veszprém Futsal

 

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

GOLF
19.30:
PGA Tour, shoot out, 2. nap (Tv: Eurosport2)

JÉGKORONG
SVÉD BAJNOKSÁG
15.15:
Rögle–Skelleftea (Tv: Sport2)

KÉZILABDA
• NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
8. FORDULÓ
A-CSOPORT
16.00:
FTC-Rail Cargo Hungaria–CSM Bucuresti (román) (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
18.00:
Kristiansand (norvég)–Baník Most (cseh) (Tv: Sport1)
• NŐI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
14.00:
CS Magura Cisnadie (román)–Siófok KC, Nagydisznód (Tv: Sport1)
• FÉRFI NB I
16.00:
Fejér B.Á.L.-Veszprém–Budai Farkasok-Rév Group
17.00: OTP Bank-Pick Szeged–Csurgói KK (Tv: M4 Sport+)
18.00: HSA NEKA–Mol Tatabánya KC, Balatonboglár
18.00: Telekom Veszprém–CYEB-Budakalász
18.30: Ferencvárosi TC–HÉP-Cegléd
• NŐI NB I
16.00:
Moyra-Budaörs–Alba Fehérvár KC
18.00: Praktiker-Vác–Kisvárda Master Good SE

KOSÁRLABDA
• FÉRFI NB I

18.00: Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–HÜBNER Nyíregyháza BS
18.00: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák
18.00: Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend
• NŐI NB I
18.00: VBW CEKK Cegléd–E.ON ELTE BEAC
18.30: PINKK Pécsi 424–TFSE-MTK
• NBA, ALAPSZAKASZ
23.00:
Miami Heat–San Antonio Spurs (Tv: Sport1)

LÓSPORT
11.00:
ügetőfutamok, Kincsem Park (Tv: Sport2)

MOTORSPORT
18.00:
superenduro-vb-sorozat, 1. futam, Krakkó (Tv: Sport2)

ÖKÖLVÍVÁS
• Országos bajnokság, Miskolc
15.00:
döntők (Tv: M4 Sport+ – 21.05 órától)
• Profi gála, Belfast
21.00:
Michael Conlan–Karim Guerfi (Tv: Sport2)
• Profi gála, Omaha
Vasárnap, 3.00:
Terence Crawford–David Avaneszjan (Tv: Sport2)

RÖPLABDA
• FÉRFI EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
11. FORDULÓ
18.30:
MÁV Előre SC-Foxconn–GreenPlan-VRCK
• MAGYAR KUPA, NŐK
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
19.00:
MTK Budapest–Vasas Óbuda
• NB I, NŐK
16.00:
Vehir-VESC–DVTK
20.00: BVSC-Zugló–DSZC-Eötvös DSE

SÚLYEMELÉS
Világbajnokság, Bogotá
Férfiak: 81 kg, 89 kg
Nők: 64 kg

TEKVANDÓ
Grand Prix-döntő, Rijád

Férfiak: 58 kg

TÉLI SPORTOK
• Alpesi sí
  9.30:
világkupa, férfi óriás-műlesiklás, Val d'Isere (Tv: Eurosport1)
10.30:
világkupa, női óriás-műlesiklás, Sestriere (Tv: Eurosport1)
12.30:
világkupa, férfi óriás-műlesiklás, Val d'Isere (Tv: Eurosport2)
13.30:
világkupa, női óriás-műlesiklás, Sestriere (Tv: Eurosport1)
• Gyorskorcsolya
11.00:
rövid pályás világkupa, Almati (Tv: M4 Sport)
• Műkorcsolya
20.00:
Grand Prix, jégtánc, kűr, Torino (Tv: Eurosport1)
20.45: Grand Prix, nők, kűr, Torino (Tv: Eurosport1)
• Sífutás
9.50:
világkupa, nők, 10 km, klasszikus, Beitostölen (Tv: Eurosport2)
• Sílövészet
11.15:
világkupa, nők, üldözéses, Hochfilzen (Tv: Eurosport2)
13.30: világkupa, férfiak, váltó, Hochfilzen (Tv: Eurosport2)
• Síugrás
11.30:
világkupa, vegyes csapat, HS 142, Titisee-Neustadt (Tv: Eurosport1)

TENISZ
18.00:
Dirija-kupa, döntő (Tv: Eurosport1, Match4)

UFC
UFC 282, LAS VEGAS
Vasárnap, 4.00:
Jan Blachowicz–Magomed Ankalajev (Tv: Sport1)
Vasárnap, 6.00: Jirí Procházka–Glover Teixeira (Tv: Sport1)

VÍZILABDA
• FÉRFI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KOMJÁDI USZODA
Döntő
18.45:
OSC–FTC (Tv: M4 Sport+)
• FÉRFI OB I
7. FORDULÓ
13.00:
KSI–BVSC-Zugló
• NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Padova)
17.00:
Dunaújváros–Plebiscito Padova (olasz)
B-CSOPORT (Eger)
18.00:
FTC-Telekom Waterpolo–Mataro (spanyol)
19.45: Tigra-ZF-Eger–Sabadell (spanyol)
C-CSOPORT (Budapest)
18.00:
UVSE–Mediterrani (spanyol)
19.45: Ethnikosz Pireusz (görög)–NO Glifada (görög)

 

A SPORTRÁDIÓ MŰSORA

Hazafutás, műsorvezető: Perjési Tamás
16.00: Labdarúgó-vb 2022, a pénteki negyeddöntők után, Borsos László és Somogyi Zsolt (Nemzeti Sport); a ZTE felkészülési futballmeccséről Dragóner Attila szakmai igazgató beszél
17.00: Kihirdették a tízes listákat az Év sportolója-szavazáson, Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke; Sport 2022 évkönyv, Amler Zoltán főszerkesztő; hiánypótló könyv jelent meg a magyar kézilabdázás történetéről, a társszerzőt, Ballai Attilát kérdezzük; Bajnokok Ligája-csoportmeccset játszott a Ferencváros női kézilabdacsapata a CSM Bucuresti ellen; Szélig Viktort beválasztották a jégkorong Hírességek Csarnokába
18.00: Labdarúgó-vb 2022, Katarból jelenti: Lantos Gábor (Origo, Sportrádió) és Csillag Péter (Nemzeti Sport); az Anglia–Franciaország negyeddöntő előtt: Szeli Mátyás (Nemzeti Sport), Gera Zoltán, 97-szeres válogatott futballista
20.00: A napi sportesemények összefoglalói
21.00: Ez Amerika, Perjési Tamás különórája
22.00: Sportösszefoglaló

2023.02.06 23:10:57

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

2023.02.05 22:44:14

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Nem találni egyetlen magyar fiatalt, aki legalább ilyen szinten tudna futballozni?!

2023.02.05 10:24:50

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A furcsa gólok derbijén a hazaiak játszottak jobban, megérdemelten nyertek, de két támadójuk is megsérült.

2023.02.05 10:24:50

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A második félidőt végigtámadta a Zalaegerszeg, de nem tudta bevenni a Kövesd kapuját.

2023.02.04 23:43:11

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Érdeklődéssel olvasnék egy listát arról, kik alkotják a FARE tagságát, hányan vannak. Mert bizonyságot szeretnék kapni arról, hogy a hevület és a küldetéstudat önmagában nem elegendő ahhoz, hogy több tízezres szurkolótáborokról és áttételesen országokról véleményt, ítéletet alkothassanak, amely súlyos következményekkel járhat.