Női NB I: az MTK és a DVTK is simán hozta a kötelezőt

M. D.M. D.
2019.11.02. 18:42
A Diósgyőr a szegedi Szent Mihály (3–0), az MTK az újonc Kelen SC (5–0) ellen szerzett kötelező három pontot a női labdarúgó NB I 9. fordulójában.

A fővárosi kék-fehéreknél Nagy Lilla és Olivera Milunovics is duplázott, míg a végeredményt a 90. percben Farádi-Szabó Edina állította be egy bombagóllal.Nagy Lilla és Olivera Milunovics is duplázott, míg a végeredményt a 90. percben Farádi-Szabó Edina állította be egy bombagóllal.

Az edzőváltáson áteső – Simon Attilát ideiglenes jelleggel Kiss Tamás klubmenedzser váltotta a kispadon – Haladás Viktória a szünetben még 2–0-ra vezetett az immár négy forduló óta veretlen Astra ellen, ám a vendégek a házi gólkirálynőjük, Dominika Dikanová távoli találataival a fordulás után egyenlítettek.

A csepeliek szlovák légiósa 2013 óta futballozik Magyarországon, az előző idénnyel bezárólag egyszer sem szerzett egynél több gólt egy meccsen az NB I-ben, ebben a bajnokságban azonban már másodszor duplázott.

NŐI NB I
9. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Szent Mihály 3–0
(Vachter 8., Sandu 73. – 11-esből, Bradics 87.)
MTK–Kelen SC 5–0 (Nagy L. 29., 38., Milunovics 55., 58. – az elsőt 11-esből, Farádi-Szabó 90.)
Haladás Viktória–Astra HFC 2–2 (Tálosi 32. – 11-esből, Siklér 35., ill. Dikanová 65., 91.)

Csütörtöki eredmény
ETO FC Győr–FTC 0–7 (Vágó F. 18., 57., 76., Pusztai 28., Diószegi 65., Hasanbegovic 68., Czellér 85.)