Scsepovicsnak járt a jeles – az Újpestnek meg az ötös

2017.02.18. 15:20
Az Újpest hamar vezetést szerzett a Videoton ellen Felcsúton, de a házigazda öt góllal válaszolt, így megőrizte első helyét a tabellán az első tavaszi forduló után.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

VIDEOTON–ÚJPEST FC 5–1 (Hadzic 32., Scsepovics 58., 83., Suljic 62., Stopira 85., ill. Perovics 8.)LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyon nem ment az ősszel Asmir Suljicnak, akiért a Videoton a Transfermarkt szerint félmillió eurót fizetett az Újpestnek: összesen egy kanadai pont árválkodik a játékos neve mögött ebben az idényben – egykori csapata ellen pedig kihagyta a szinte kihagyhatatlant az első félidőben, a kapust kicselezve pár méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

Pedig ekkor már a vendégek vezettek Felcsúton: Mihailo Perovics a nagyobbik ziccerét elrontotta, a kisebbiket értékesítette (0–1).

Finoman szólva sem esett össze a kapott gól után a Videoton, talán tudta, hogy a lila-fehérek legutóbbi kilenc döntetlenjükkor nyolcszor is vezetést szereztek, és ez minden ellenfelüknek reményt ad, másrészt Marko Scsepovics megmutatta, hogyan is kellene futballoznia egy erősítésként elkönyvelt légiósnak: kiemelkedett a mezőnyből, egymás után hozta helyzetbe a társait, és az egyik passz után Anel Hadzic közelről már nem hibázott: 1–1!

Marko Scsepovics első félidei teljesítményét csak azért nem értékelhettük jelesre, mert kihagyott egy helyzetet, ám a szünet után javított, ráadásul a 16-os elől Balajcza Szabolcs lába között gurított a kapuba (2–1), majd egy tényleg, igazán kihagyhatatlan ziccerbe hozta Asmir Suljicot (3–1).

Ezzel el is dőlt a mérkőzés, mert Souleymane Diarra „összereklamált” magának egy piros lapot (jól döntött Solymosi Péter játékvezető, hogy nem hagyta ezt a viselkedést következmények nélkül), Scsepovics második gólja megszerzésével büntetett (4–1, ezzel a góllövőlista élére ugrott), majd a friss fehérvári igazolás, Mirko Maric adott első labdaérintéséből sarokkal, egy védő lába között (!) gólpasszt Stopirának.

5–1, kiütés, ki emlékezett ekkor már arra, hogy jó ideig vezetett az Újpest?

Csak járt az a jeles osztályzat Scsepovicsnak, míg az Újpest nem örülhet ennek az ötösnek...

Ezzel a sikerrel marad a tabella élén a fehérvári csapat, a vendégek tízmérkőzéses veretlenségi sorozatuktól is elbúcsúzhattak.