Videoton–Honvéd: egy-egy gól, egy-egy pont a rangadón

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2017.09.23. 20:20
Rengeteg kemény belépő tarkította a mérkőzést (Fotó: Török Attila)
Az előző bajnokság ezüst- és aranyérmese 1–1-re végzett Felcsúton: a Videoton és a Budapest Honvéd egy-egy góllal egy-egy pontot szerzett a labdarúgó NB I 10. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
VIDEOTON FC–BP. HONVÉD 1–1 (Hadzic 3., ill. Holender 39.)
Felcsút, Pancho Aréna, 2449 néző. V: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Visszavágó – visszavágó?!

Bár a Videotonnál úgy tekintettek a szombat esti, Honvéd elleni találkozóra, mintha a május 27-i „bajnoki döntő” második meccsére kerülne sor, azért ne feledjük, a két összecsapás között majd' négy hónap telt el... Akkor a Honvéd nyert 1–0-ra, majd az erő- és anyagi viszonyokat tekintve óriási meglepetésre, de teljesen megérdemelten végzett a tabella élén, s hódította el a bajnoki serleget huszonnégy év után újra. Azóta nagy változáson ment át mindkét csapat, elég, ha a két kispadra tekintünk. A Videotonnál Marko Nikolics váltotta Henning Berget, míg Kispesten Erik van der Meer érkezett a sikertréner, Marco Rossi helyére.

A hangulat viszont az aranymérkőzését idézte: Felcsúton mindkét tábor odatette magát szombat este, zengett az aréna, amikor a vendégszektort megtöltő kispestiek és a fehérváriak rágyújtottak egy-egy nótára.

Parázs csatákat láthattunk a gyepen is, sőt gólt is igen hamar, már a harmadik percben... Anel Hadzic lőtte ki a bal alsó sarkot, Gróf Dávid tehetetlen volt. A Videoton kellő agresszivitással kezdett, a hazaiak próbálták megfojtani a vendégek támadásait, s bizony legtöbbször sikerült is. A fővárosiak kevés labdát szereztek a középpályán, leginkább szemmel követték a hazai akciókat, ám a kezdeti sokk után éledezni látszott a Honvéd.

Mire leírtuk ezt, Ezekiel Henty beadásából Marko Scsepovics kapufát lőtt... S ha már szóba került a huszonnégy esztendős nigériai légiós! Feltűnt a bal és a jobb szélen egyaránt, ha elindult, szabályos kereteken belül kis túlzással nem lehetett megfékezni. A remek felépítésű támadó olykor úgy „ment át" a kispestiek védelmén, mint kés a vajon – de mindez mit sem ért, hiszen 2–0 helyett 1–1-et mutatott az eredményjelző a negyvenedik perchez közeledve.

A Honvéd három szögletet végzett el egy percen belül, az első kettőt még középre ívelte Davide Lanzafame, a harmadikat azonban lepasszolta Gazdag Dánielnek, s jól tette, hiszen a kispesti középpályás beadása után kerülhetett Holender Filiphez a labda, ő meg szépen kilőtte a jobb alsó sarkot. Mondjuk, az igazsághoz hozzátartozik, hogy Fiola Attilán megpattant a labda.

Banó-Szabó Bence lövése után a labda nem pattant meg senkin, Kovácsik Ádám magabiztosan védett, de a félidőben csereként beszálló tizenkilenc éves kispesti már a 46. percben bizonyította, hogy nem megszeppenve, félve lépett pályára.

A fehérváriak viszont félhettek, hiszen egy perccel később egyértelmű tizenegyestől fosztották meg a Honvédot – kétség sem férhetett hozzá, hogy Fiola Attila a mezénél fogva rántotta le Eppel Mártont.
A büntető tehát elmaradt, s a hazai vezetés is – Stopira fejese után hajszálnyival, valóban csak pár milliméterrel a kaputól suhant el a labda az alapvonalon túlra. A Vidi játéka ettől a helyzettől függetlenül ellaposodott, nem csoda, hogy a drukkerek közül néhányan szívesen látták volna a gyepen Danko Lazovicsot – a szerb támadó azonban piros lapos eltiltását töltötte, csakúgy, mint a gárda másik meghatározó figurája, a szélső Loic Nego.

Nélkülük valóban kissé sótlan lett a hazaiak játéka, de Ezekiel Henty és Marko Scsepovics is veszélyt jelentett Gróf Dávid kapujára.

Maradt azonban a döntetlen, a „visszavágás” tehát nem sikerült...

1. Videoton FC 10 6 3 1 21–11 +10 21
2. Ferencvárosi TC 10 5 4 1 22–10 +12 19
3. Debreceni VSC 10 5 2 3 16–8 +8 17
4. Budapest Honvéd 10 4 4 2 17–15 +2 16
5. Puskás Akadémia FC 10 4 2 4 15–16 –1 14
6. Vasas FC 9 4 1 4 13–15 –2 13
7. Újpest FC 10 3 4 3 15–15 0 13
8. Paksi FC 10 3 4 3 17–18 –1 13