Száz perc sem volt elég a hazai gólhoz, kikapott a Vasas

2023.02.12. 17:20
A labdarúgó NB I 19. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas 1–0-ra kikapott odahaza az Újpesttől.
Fotó: Árvai Károly – a képre kattintva galéria nyílik

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Vasas FC–Újpest FC 0–1 (Csoboth 47.)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2980 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sokat nem kellett gyalogolni, a legközelebbi újpesti utca – a Madridi utca – mindössze 1890 méternyi távolságra van az Illovszky Rudolf Stadiontól. Nyugodtan mondhatjuk, szomszédvárak csatája volt a vasárnap esti, ráadásul a tizenharmadik és a vele észak felől szomszédos negyedik kerületi klubok nem csupán földrajzilag helyezkednek közel egymáshoz, a két csapat a bajnokságban a tabellán is fej fej mellett halad(na) előre.

Ezúttal az Újpest lépett előre egyet!

A lila-fehérek rendkívül fontos győzelmet arattak, a vasárnap szerzett három ponttal megelőzték a fehérváriakat, és felléptek a tabella kilencedik helyére. Ami számukra talán fontosabb, lelkileg kiegyenesedve vághatnak neki az elkövetkező idegőrlő heteknek, ami már csak azért sem árt, mert a következő két fordulóban két dobogós együtteshez látogatnak, előbb a Kisvárda, majd a Kecskemét vendégei lesznek. Utólag aligha bánják, hogy gyenge színvonalú mérkőzést játszottak a Fáy utcában, a két együttes a helyezéshez „méltó” módon kezdte az összecsapást, fél óra kellett egy valamirevaló lehetőséghez, a hazaiak középpályása, Berecz Zsombor azt is túlcifrázta. A játékosok mintha ragaszkodtak volna hozzá, hogy egy jó megoldást egy rossz is kövessen, hiába csinált meg valaki egy szép cselt, ha a következő passz már pontatlan volt. Pedig elkélt volna a gól, az NB I leggyengébb csatársora került szembe a legrosszabb védelemmel, a Vasas ugyanis a szerzett (14), míg az Újpest a kapott gólokat (33) tekintve utolsó a mezőnyben. A kaput eltaláló lövéseket strigulázó statisztikusnak nem kellett megszakadnia az első negyvenöt percben, a hazaiak egyszer sem, a vendégek egyszer találták el a kaput.

A szünetet követően azonban egy perc és ötvenhét másodperc is elegendő volt Csoboth Kevinnek, hogy a labdával kilője a jobb alsó sarkot. Az újpestiek szélsője mesterien használta ki Nemanja Antonov indítását, az más kérdés, hogy a VAR-szobában hosszú percekig méregették a centiket, húzogatták a vonalakat, vajon les előzte-e meg a gólt vagy sem – végül az 51. percben kiderült, érvényes a találat!

A Vasas későn eszmélt: a hajrában Berecz Zsombor a kapufát találta el, a kipattanót pedig hat méterről az üres kapu fölé vágta a házi gólkirály, Holender Filip... A hazaiak csak az utolsó húsz percben futballoztak úgy, ahogy az egész mérkőzésen kellett volna: az újpestiek védekeztek, a Vasas támadott – az egyenlítés azonban nem jött össze neki.

A jelek szerint a nagy tét, a győzelmi kényszer megbénította a Vasas futballistáit, s ez a vereség sokba kerülhet az angyalföldieknek. 0–1