Újpesten is kikapott, egyre nagyobb gondban az MTK

BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)BODNÁR ZALÁN (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)
2022.04.03. 14:20
Az Újpest FC 2–0-ra legyőzte a sereghajtó MTK Budapestet a labdarúgó NB I 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Újpesten is kikapott, egyre nagyobb gondban az MTK (Fotó: Dömötör Csaba) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Újpest FC–MTK Budapest 2–0 (0–0)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 3269 néző. Vezette: Andó-Szabó
Gólszerző: Katona (63.), Zivzivadze (82.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A múlt alapján a forduló rangadóját rendezték meg vasárnap a Szusza Ferenc Stadionban, hiszen a 20-szoros bajnok lila-fehérek fogadták a 23-szoros aranyérmes MTK-t – más kérdés, hogy ezúttal mindkét csapat a kiesés ellen folytat élet-halál harcot. Az MTK utolsóként várta a fordulót, és a nála addig öt ponttal többet szerző Újpest is épphogy csak a vonal fölött volt, a tizedik helyen.

A házigazda a várakozásnak megfelelően 4–2–3–1-es taktikai felállást választott, az elmúlt hetekben kényszerből belső védőt játszó Csongvai Áron visszament szűrő középpályásnak, helyére a védelem tengelyébe Abdoulaye Diaby került. Az MTK úgy játszott öt középpályással, hogy közülük kettő mindig feljebb, a center Futács Márkó két oldalán helyezkedett, de mindig más, változtatták a helyüket: volt, hogy jobbról Stieber Zoltán, balról Gheorghe Grozav segítette a csatárt, máskor meg Ylber Ramadani és Mezei Szabolcs.

Az újpestiek kezdték jobban a mérkőzést, már a hetedik percben vezetést szerezhettek volna, ha Giorgi Beridze nem a kapufát találja el hat méterről, hanem Milan Mijatovics háta mögé juttatja a labdát. Egyébként is jobban futballozott az Újpest az első félidőben, birtokolta a labdát, voltak kreatív megoldásai. Eközben az MTK alig jutott át labdával az ellenfél térfelére. Giorgi Beridze lehetőségét leszámítva azonban számottevő helyzete a lila-fehéreknek sem volt az első harminc percben. Egyszer azonban be tudtak lőni a vendégek a labdát a védősor mögé, Stieber Zoltán a kapuba talált, a játékvezető azonban lest ítélt, amit felettébb hosszú VAR-vizsgálatot követően meg is erősített. Mindenesetre hajszálon múlt, és ez figyelmeztetés volt az Újpestnek. A félidő hajrájában pedig a másik oldalon adódott lehetőség, ott Budu Zivzivadze törhetett kapura, de utolérték, lövését blokkolták.

A második félidőt az MTK kezdte sokkal jobban, percekre beszorult a hazai csapat, és az 55. percben hosszan passzolgatott pontosan az újpesti tizenhatos előtt Márton Gábor együttese, az akció végén pedig Ylber Ramadanira jött ki lövőhelyzet – ez volt a mérkőzés első szituációja, amikor ténylegesen védenie kellett az egyik kapusnak.

Nem is nyűgözhette le a szünet utáni játék Milos Kruscsics újpesti vezetőedzőt, mert negyedóra múltán kettős cserére szánta el magát. De a szerb tréner talán maga sem gondolta volna, hogy ilyen mesterit húz, hiszen a két beálló játékos közül Miroslav Bjelos rögvest szöktette Katona Mátyást, aki megszerezte a vezetést az Újpestnek! Tulajdonképpen mindkettőjüknek ez volt az első labdaérintése a mérkőzésen.

Csipkednie kellett magát ezután az MTK-nak, hiszen az eleve nehéz helyzetben lévő kék-fehéreknek a vereségek nem férnek már bele a bajnokság ezen szakaszában. De az Újpest szerezhetett volna újabb gólt Yohan Croizet révén a 74. percben, nagyot védett Milan Mijatovics.

Az MTK is jól cserélt, Vancsa Zalán remekül szállt be, többnyire csak szabálytalanul tudták megállítani. Csakhogy a hajrában Budu Zivzivadze remek egyéni megoldás révén, szép lövéssel eldöntötte a mérkőzést. A lilák fellélegezhetnek, az MTK helyzete viszont csöppet sem irigylésre méltó, sőt egyre nehezebb. 2–0

1. Ferencvárosi TC 26 16 5 5 44–21 +23 53
2. Puskás Akadémia 26 13 7 6 35–27 +8 46
3. Kisvárda 26 12 9 5 42–29 +13 45
4. Zalaegerszegi TE 26 9 9 8 33–39 –6 36
5. Paksi FC 26 10 5 11 61–50 +11 35
6. Mol Fehérvár 26 10 5 11 35–36 –1 35
7. Újpest FC 26 9 6 11 35–38 –3 33
8. Budapest Honvéd 26 9 5 12 42–41 +1 32